Muzeum Miasta Kalisza

To co już wybudowano.
mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Muzeum Miasta Kalisza

Nieprzeczytany post autor: mirza » 19 sie 2011, o 14:31

Tytuł wątku roboczy, ale też przyszłe muzeum nie ma jeszcze nazwy. Dziś wiceprezydenci Sztandera i Grodziński zdradzili, że jest taki plan. Muzeum ma zająć piwnice w ratuszu i część rynku, ale pod ziemią. Ma to być fragment rewitalizacji Starówki. Pieniądze mają pochodzić z prywatyzacji systemu ciepłowniczego. Tyle na szybko. :)

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 sie 2011, o 15:27

Dzięki za tą przyjemną informacvję. Mam nadzieję, że organem założycielskim będzie Samorząd Miasta Kalisza?
Do nazwy pewnie jeszcze wrócimy, .Jednak nie uwierzę dopóty, dopóki takie ,,podziemne'' muzeum stanie się faktem. Póki co zaczynam się zastanawiać co ( jakie eksponaty?) moge do tego muzeum przekazać.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 19 sie 2011, o 15:59

Przecież od początku kiedy ratusz spostrzegł, że jest takie miejsce jak Główny Rynek to była mowa o miejscu w którym można by eksponować "wóz wiejski" i masz odpowiedz. Inna sprawa, że może niechcący wyjść z tego coś dobrego.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 sie 2011, o 16:02

Aha, o ja naiwny :wink: - to ma być podziemny garaż??? I pewnie zrobia jeszcze filię WORD'a?
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 sie 2011, o 19:07

Tak jak pisał Józef. Zresztą będzie to chyba niewielka powierzchnia, tak, że na MHMK się raczej nie nada.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 sie 2011, o 19:21

Muzeum Miasta wcale nie musi być wielkie i posiadać wielką siedzibę. Mozna stworzyć w różnych częściach miasta oddziały tematyczne np. browarnictwo w browarze, farmacja stara w aptecę , oddz.literacki , fabryka pianin np.w Centrum .... Zarządzania Kryzysowego :)? No tak, ale MHMK, to dopiero pieśń przyszłości.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 19 sie 2011, o 19:38

A czy ja pisałem gdzieś, że ma mieć wielką siedzibę. Choć nowoczesny obiekt równie dobrze może przyciągać turystów swoją archite., jak i eksponatami.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 19 sie 2011, o 20:50

Nieee, to ja napisałem, jak ja to widzę :). W stolicy np, działa muzeum dzielnicowe - Muzeum Woli, którym zawiaduje nasz Kolega. Mamy więc gdzie podpytać i się podszkolić . Trzeba by wydelegować Agnieszkę po szczegóły.

http://www.facebook.com/profile.php?id= ... 1751792184
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 20 sie 2011, o 08:24

K-man pisze:Tak jak pisał Józef. Zresztą będzie to chyba niewielka powierzchnia, tak, że na MHMK się raczej nie nada.
Zapewne ok. 400 m kw. I dużo, i mało. Ważne, że coś się robi, że są już jakieś plany dotyczące ekspozycji a miasto deklaruje, że zrobi wszystko zgodnie z wytycznymi archeologów i regionalistów. Z tego co zrozumiałem mają się tam znależć np. przedmioty, które zostaną wydobyte z ziemi podczas przebudowy rynku i budowy samego muzeum, a także osobna ekspozycja podkreślająca wielokulturowość Kalisza.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 sie 2011, o 09:41

Żebym to ja wiedział, kto się ukrywa pod nickiem ,,mirża'' :)? , to bym uwierzył. Deklaracji ze strony Ratusza słyszeliśmy wiele min. juz dwa muzea żydowskie miały powstać , jedno przy Kościuszki, drugie w ,,pocegielni'' przy ks.Jolanty, miała powrócić idea izby pamięci ( muzeum literatury?) im.M.Konopnickiej i nic z tergo przynajmniej narazie nie wychodzi. A pamiątki, potencjalne eksponaty niszczeją. Niszczeją w ,,kazamatach'' MOZK, niszczeja w naszych mieszkaniacj, piwnicach i na strychach, a ile jeszcze czeka na wydarcie ,,Matce Ziemi''?
Mimo tych zauważalnych deklaracji, przebija sie jednak przez nie chęć realizacji przez Ratusz idei modernizacji płyty Gł.Rynku poprzez projekt p.Wiekiery. Ten ,,taniec chochoła'' w wykonaniu przez.Sztandery widać gołym okiem :). Nas już nie da się tak łatwo omamić. Czekamy na dalsze kroki ze strony urzędu.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 sie 2011, o 11:06

400 m2 całkiem :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 20 sie 2011, o 18:36

sobieray-3 pisze:Żebym to ja wiedział, kto się ukrywa pod nickiem ,,mirża'' :)? , to bym uwierzył.
Nicku używam od lat i to także w kontaktach osobistych. Dość łatwo mnie namierzyć. :) Piszę o rzeczach, o których Sztandera i Grodziński mówili w piątek dziennikarzom podczas dyskusji na temat rewitalizacji. Dla mnie muzeum to był hit. Ale, jak widać, dla innych nie. Cisza.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 20 sie 2011, o 20:23

Mirza, hit hitem. Jednak przeżyłem na tym świecie pare lat i życie mi dowiodło, że nie wszystkie słowa przelewa się w czyn. Sceptycyzm przebija przeze mnie i tyle. Uwieżyłbym od razu gdyby zadeklarował to np. pan Wacek Klepandy- śp. , ale viceprezydent Sztandera :). Nie, nie rozśmieszaj mnie . Poczekam jednak na nasatępne posunięcia.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 20 sie 2011, o 21:01

sobieray-3 pisze:Mirza, hit hitem. Jednak przeżyłem na tym świecie pare lat i życie mi dowiodło, że nie wszystkie słowa przelewa się w czyn. Sceptycyzm przebija przeze mnie i tyle. Uwieżyłbym od razu gdyby zadeklarował to np. pan Wacek Klepandy- śp. , ale viceprezydent Sztandera :). Nie, nie rozśmieszaj mnie . Poczekam jednak na nasatępne posunięcia.
Ależ nie staram się cię rozśmieszać. Po prostu dziwię się, że spośród kilkunastu dziennikarzy obecnych na spotkaniu z prezydentami niemal nikt, nigdzie o muzeum nie wspomniał. Niemal ;)

Euroazja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 21 gru 2010, o 17:34
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: Euroazja » 20 sie 2011, o 21:30

O podziemnym muzeum była już mowa wiosną - więc żadna nowość.
Mówić można wiele, zapewniać o prywatyzacji PEC i przeznaczeniu pieniędzy z tego tytułu na cele muzealne także.
Najpierw trzeba zrobić dobry projekt, potem kompleksowe badania archeologiczne a na zakończenie okaże się, że nie ma pieniędzy na takie "fanaberie" bo potrzeby miasta są inne.

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 20 sie 2011, o 21:55

Euroazja pisze:O podziemnym muzeum była już mowa wiosną - więc żadna nowość.
Słusznie. Niepotrzebnie o tym wspomniałem.

Faza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2010, o 01:14
Lokalizacja: Wydory

Nieprzeczytany post autor: Faza » 23 sie 2011, o 12:15

Jesteście Państwo wszyscy za nerwowi. Pomysł Muzeum jest bardzo dobry i bardzo dobrze że Mirza o nim pisze. Tylko z drugiej strony nauczyliśmy się, że władzom nie można ufać, że wiele rzeczy jest robionych aby odwrócić uwagę. A jakość robionych rzeczy np wystawa w wieży ratuszowej dobrze ze jest ale czy jest taka atrakcyjna? Więc konkurs SARP i Muzeum. :) :) :)

mirza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 4 gru 2010, o 09:11
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: mirza » 23 sie 2011, o 12:52

Faza pisze:Jesteście Państwo wszyscy za nerwowi. Pomysł Muzeum jest bardzo dobry i bardzo dobrze że Mirza o nim pisze. Tylko z drugiej strony nauczyliśmy się, że władzom nie można ufać, że wiele rzeczy jest robionych aby odwrócić uwagę. A jakość robionych rzeczy np wystawa w wieży ratuszowej dobrze ze jest ale czy jest taka atrakcyjna? Więc konkurs SARP i Muzeum. :) :) :)
Podczas spotkania z dziennikarzami zwróciłem prezydentom uwagę, że historia miasta i nieliczne atrakcje są w niewystarczającym stopniu wykorzystywane w promowaniu Kalisza i Sztandera przyznał, że wystawa w wieży jest archaiczna. No i powiedział jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy, o których boję się nawet tu napisać :).
O Muzeum wspomniałem, bo dla mnie to był zupełnie nowy temat.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 sie 2011, o 14:15

Mirza problem w tym, że panowie w ratuszu często mówią ciekawe rzeczy, ale nic z tego nie wynika. Jak to możliwe, że Kalisz nie chwali sie swoją legionową historią. Jest tyle ciekawych wydarzeń i osób związanych z Kaliszem, którymi moglibysmy zdziwić turystów i zaciekawić. No, ale po co. A ciekawe muzea potrafią nie tylko przyciągnąć turystów, ale i budować lokalny patriotyzm. Bez którego trudno bedzie zwiążać ludzi z miastem.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 sie 2011, o 19:13

mirza pisze: No i powiedział jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy, o których boję się nawet tu napisać :).
He he he a co takiego strasznego usłyszałeś,że boisz się nawet napisać :lol: :lol: :?:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ