DK25 Ostrów-Kalisz-Konin

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 28 wrz 2009, o 21:16

potoki 2020 bez uwzględnienia infry drogowej (planowanej) do 2020!
Zobacz sobie Sectoreze jak bardzo jest potrzebna ta droga na południe od Kępna i północ od Piły
Albo potok na S6, S12 (Piotrków - Radom), S19, S10 (Piła - Szczecin)
I powiedz mi gdzie tu logika?
A spójrz na drogę Kalisz - Kościelna Wieś (1. strona - ponad 20 tys. i do Kalisza 8-12 tys.
Gdzie oni widzą taki ruch na trasie Ostrów - Krotoszyn?
Łaskawie zauważ, że ruch Kalisz - Syców będzie większy niż Pleszew - Syców

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 28 kwie 2011, o 00:04

Obrazek
Obrazek

ŻK

W końcu coś piszą o rozbudowie drogi nr. 25 miedzy Kaliszem i Ostrowem
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 kwie 2011, o 11:47

Tylko od pisania do budowania droga daleka. Przynajmniej w Polsce.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 28 kwie 2011, o 13:13

K-man pisze:Tylko od pisania do budowania droga daleka. Przynajmniej w Polsce.
Dlaczego w Polsce?
Wiesz ile się obecnie buduje dróg ekspresowych i autostrad w naszym kraju?
zgoda buduje, niezgoda rujnuje

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 28 kwie 2011, o 14:48

A Ty znowu swoje. W Polsce tak, ale zrozum, że tu (Kalisz) jest wschodnia Wielkopolska, gospodarczo rozwinięta na poziomie Ściany Wschodniej. Czyli bida z nędzą. W Kaliszu nic się nie buduje, włodarzom na niczym nie zależy.

Twoje statystyki już przerabialiśmy (zarówno wtedy jak i dziś zgadzam się, że w Polsce buduje się drogi i to więcej niż by się zadawało), jednak do Kalisza nie mają żadnego odniesienia. i nie pisz proszę o S11 bo (jak na razie) około połowa ludzi udająca się do Poznania jeżdzi przez Wrześnię, a na Śląsk - przez Sieradz, Wieluń, Częstochowę.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 28 kwie 2011, o 14:50

PS Apeluję o zmianę nazwy tytułu. Bez przesady, żeby skrót "nr" pisać z kropką, jeśli mamy go w mianowniku. Mnie ten błąd bardzo razi.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 kwie 2011, o 15:54

szymkalisz pisze:PS Apeluję o zmianę nazwy tytułu. Bez przesady, żeby skrót "nr" pisać z kropką, jeśli mamy go w mianowniku. Mnie ten błąd bardzo razi.
Tak jest, kropkę koniecznie trzeba zastąpić spacją - "nr 25" zamiast "nr.25".

tooom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 182
Rejestracja: 29 kwie 2010, o 23:20
Lokalizacja: tutejszy

Nieprzeczytany post autor: tooom » 28 kwie 2011, o 16:46

Ja zaś apeluję, by zdecydować się, czy bedziemy zmieniać nazwę, czy tytuł, bo czegoś takiego jak "nazwa tytułu" nie ma :)
wolność dla źdźbeł traw szumiących zimą, gdy bielą skrząca czapa na wpół je skrywa przed narciarza snem o gładkim stoku

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 1 paź 2011, o 16:17

Tak se szperałem w necie o polskich drogach
http://www.poldim.com.pl/Na-drodze,arty ... lskie.html
Cytuje jedno zdanie :P
„Droga z Wrocławia do Kalisza jest jedną z najgorszych, jaką kiedykolwiek przejeżdżałem (…)” „Drogi w tym kraju są w zupełnym zaniedbaniu, tak że zasługują raczej na miano ścieżek wijących się kapryśnie (…)”
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 4 kwie 2012, o 11:10

Obrazek

Życie Kalisza
Andrzej

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 4 kwie 2012, o 15:25

Chyba nie ten kierunek ;)

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 4 kwie 2012, o 21:29

Może licząc obciążenie drogi liczbą śmiertelnych ofiar w wypadkach sytuacja wyglądała by inaczej ?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

DK25 Ostrów-Kalisz-Konin

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 5 lis 2012, o 14:56

Szukałem, ale podobnego tematu nie znalazłem.
SLDowcy Kaliscy i Kunińscy wpadli na taki plan:
http://rc.fm/polityczne/o-trasie-kalisz-konin.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba dobrze myślą... :roll:
g13k

ben1302
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 15:38

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Nieprzeczytany post autor: ben1302 » 5 lis 2012, o 15:09

Jak dla mnie świetny pomysł, mielibyśmy wtedy dużo dużo lepsze połączenie z A2 jak i z Konińskim węzłem kolejowym. :D

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 lis 2012, o 16:40

No cóż z braku kasy nic z tego nie wyjdzie, ale przynajmniej pan Witoń I SLD mają jakies pomysły. Przez tyle kadencji JPIII na to nie wpadł, żeby choc się spotkać z władzami Konina i innymi samorządowcami i lobbowac wspólnie dla dobra Wschodniej Wielkopolski. Zresztą rządząca Kaliszem ekpia w ogóle nie ma pomysłu, aby przywrócić Kaliszowi rangę miasta regionalnego.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 5 lis 2012, o 18:11

ben1302
Konin nie ma węzła kolejowego tylko leży na strategicznej linii jaką jest linia E-20/3
Co prawda z Konina jest jeszcze linia 388 do Kazimierz Biskupi
Ale co komu z węzła gdzie nie śmigają pasażerskie?
To tak jak byśmy nazwali Ostrzeszów węzłem kolejowym chodziarz na odnodze z Ostrzeszowie do Grobowa nad Prosną/Namysłaki na pewnych odcinkach jest ruch drezynowy chociaż 8)

Wracając do tematu 4 dwupasmówka do Konina super sprawa zawsze jak wracam z Warszawy i mam zjeżdżać na Polskie standardy to masakra :?
Ale i tak to jest śmieszne kto zatwierdza autostrady 4 pasmowe tir wyprzedza i blokada.
Oczywiście mówię o Autostradzie a nie przyszłej drodze Konin-Kalisz
Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć to chyba wizja na 2050r.
Taka droga może by wytępiła pechowe miejsca wypadkowe.


A jeśli rzeczywiście miała by ona powstać to niech miasto Kalisz pomyśli nad 4 pasówką 2 etapu od Poznańskiej (DK25) obw.
Kolejnym minusem jest obw. Szczypiorna-NWS dwupasmówka lepiej niech zrobią Wrocławską do granicy miasto to będzie masełko :D

Wracając do tematu Kalisz-Konin to przypominają mi się plany PKP Kalisz-Konin-Inowrocław.
Tak wgl. odnośnie PKP to było by można wykorzystać obecne odcinki kolejowe oczywiście są one do zrobienia od 0 ale przystanki kolejowe/Perony już by były wiadome w końcu po wsiach czego się spodziewać od PKP ? (Chodzi mi o stan przystanków)
Takim odcinkiem jest właśnie linia 388 Konin-Kazimierz Biskupi a następnie
Linia 231 Inowrocław Rąbinek – Mogilno zakładając że wlot naszej linii był by w miejscowości w Gopło
Przejechał bym jeszcze miejscowości nie czynnej wąskotorówki konkretnie linii
Jabłonka Słupecka - Sławoszewek (rozebrana< dalej nie czynna>) Wilczyn nie wiem alba ją zebrać albo zrobić linie obok
nas by interesował odcinek Cegielnia-Góry
Wersja Fizyczna:
http://i.imgur.com/vTDwh.png" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 5 lis 2012, o 18:32

raczej ta inwestycja w najbliższych 20 lat nie doczeka się realizacji i czy w ogóle się doczeka. Jedynie co możemy się doczekać wciągu 20 lat to wybudowanie obwodnicy Kalisza i połączenia 4 czteropasmówką miedzy Kaliszem a Ostrowem
Andrzej

Awatar użytkownika
Toji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 8 cze 2009, o 14:52
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Nieprzeczytany post autor: Toji » 5 lis 2012, o 19:48

wreszcie nareszcie, pytanie tylko czy jest realne :(
tylko umarli płynną z prądem, ci co żyją muszą czasem brnąć pod prąd :)

ww
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1723
Rejestracja: 1 sty 2006, o 11:21
Lokalizacja: Rypinek/Pomorzany/Wilda

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Nieprzeczytany post autor: ww » 6 lis 2012, o 02:46

Cóż, trudno spodziewać się, że koledzy partyjni z Konina nie będą popierać kolegów partyjnych z Kalisza. Tylko czy coś realnego z takiego partyjno-koleżeńskiego popierania wynika? Nic nie wynika. Wyniknąć będzie mogło dopiero wtedy, gdy w strategii rozwoju województwa utrwali się projekt skomunikowania wschodniej części województwa w kierunku północ-południe: Ostrów Wlkp.—Kalisz—Konin (drogowego, jak i kolejowego). Wszystkie trzy miasta mają w tym swój żywotny interes, ale dla Kalisza to jest sprawa życia i śmierci (gospodarczej).

Jeśli zaś „ma to być pierwszy etap wielkiego projektu” etc., to trzeba zauważyć, że „wielkich projektów” nie realizuje się już chyba metodą „czteropasmowej drogi o podwyższonym standardzie” (chodzi o GP?), tylko chyba metodą drogi ekspresowej?

Zatem: (Wrocław) autostrada A8—droga ekspresowa S8 (Oleśnica)—droga ekspresowa S25 (Ostrów Wlkp.—Kalisz—Konin)—droga ekspresowa S10—autostrada A1 (Toruń). Ale jeśli Kalisz nie stworzy gospodarczej koalicji z Ostrowem Wlkp. i Koninem, to sam przecież tego nigdy nie uciągnie (bo tandem P-Sz nie jest w stanie niczego nawet popchnąć, a cóż dopiero uciągnąć).
Mam dosyć tego miasta, Czerwono-czarnej mafii. (T.Love, „King”, 1992)
Tu są wInwestycje.pl, heheszki się skończyły. (14 czerwca 2020)

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Połączenie Kalisza z Konienm

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 15 lis 2012, o 20:20

Poseł Leszek Aleksandrzak z SLD interpeluje w sprawie drogi ekspresowej Kalisz - Konin
Niedawno informowaliśmy, że samorządowcy SLD z Kalisza i Konina zamierzają wspólnie lobbować na rzecz budowy czteropasmowej trasy, łączącej oba miasta. Teraz wsparł ich kaliski poseł SLD Leszek Aleksandrzak, który w tej sprawie napisał interpelację do marszałek Sejmu oraz ministra infrastruktury.

Parlamentarzysta w swoim piśmie podkreśla, że w wyniku ostatniej reformy administracyjnej kraju, Kalisz, drugie pod względem wielkości, miasto w Wielkopolsce, utraciło status miasta wojewódzkiego.

- Zapoczątkowany tymi zmianami proces marginalizacji tego najstarszego miasta w Polsce, mimo licznych zapewnień rządzących, cały czas się pogłębia. Padają kolejne zakłady pracy, w pozostałych następują redukcje etatów i nieustannie rośnie bezrobocie. Skutkuje to m.in. brakiem jakichkolwiek perspektyw, szczególnie dla ludzi młodych, a starszym przysparza wiele problemów i frustracji – zauważa poseł Aleksandrzak. - Jednocześnie, często kosztem tych mniejszych ośrodków, prężnie rozwijają się największe ośrodki oraz te miejscowości, które mają zapewniony dostęp do sieci autostrad i dróg ekspresowych.

Ministrowi infrastruktury parlamentarzysta SLD wypomina, że to właśnie on podjął decyzję o rezygnacji z projektu budowy kolei wielkich prędkości, z którym Kalisz i cała aglomeracja kalisko-ostrowska wiązały duże nadzieje.

- Rok temu, w trakcie kampanii wyborczej działacze Platformy Obywatelskiej zapewniali że realizacje tej inwestycji rozpocznie się niemalże zaraz po wyborach. Dziś, zapomnieli o swoich przedwyborczych obietnicach – mówi Aleksandrzak.

Poseł chce wiedzieć, jakie są szanse i możliwości na realizację budowy drogi o podwyższonym standardzie Kalisz-Konin w ciągu drogi krajowej nr 25 oraz jakie znaczące inwestycje drogowe obejmujące południową Wielkopolskę będą realizowane w najbliższym okresie?
A oto jak poseł Leszek Aleksandrzak argumentuje poparcie dla inicjatywy samorządowców w sprawie trasy ekspresowej Kalisz – Konin:

„Propozycja ta jest w pełni uzasadniona, bowiem przez miasto Konin przebiega autostrada oraz zmodernizowana linia kolejowa, łącząca stolicę naszego kraju z Europą Zachodnią.

Rozbudowa istniejącej drogi krajowej nr 25 na odcinku od Kalisza, a tak naprawdę od istniejącej już obwodnicy Nowych Skalmierzyc, do Konina pozwoli również na „wyprowadzenie” ruchu samochodów ciężarowych, które każdego dnia przejeżdżają przez miasto.
Mam nadzieję, że proponowana w ramach tego zadania obwodnica Kalisza pozwoli odciążyć zakorkowane dziś ulice. Droga ta spowoduje również upłynnienie ruchu pojazdów, wiodącego z Dolnego Śląska (a nawet południa Europy), przez Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Konin, Inowrocław na Pomorze i do naszych portów w Gdańsku i Gdyni.

Z rozbudową tej drogi mieszkańcy naszego subregionu wiążą ogromne oczekiwania.
Jej rozbudowa diametralnie zwiększy atrakcyjność tej części Wielkopolski, co powinno dać impuls do działania przedsiębiorcom, aby realizowali oni swoje inwestycje w tym regionie. Jednocześnie fakt ten przyczyniłby się do utworzenia nowych miejsc pracy, których tak bardzo brakuje w ostatnich latach zarówno w Kaliszu, jak i jego okolicach.”
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ