Śródmieście musi ożyć!

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: A » 23 gru 2013, o 21:55

jasiek20 pisze:Widzialem, ze chyba zlikwidowali juz San Remo na Rynku ...
zgadza sie. wisi karteczka ze na lody zapraszaja do Texasu.
btw.. dzisiaj znowu przed ratuszem był parking..
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 gru 2013, o 23:53

Odnośnie parkingu i całej sytuacji opisywanej najpierw przez Pana Dawida Borowiaka a następnie przez Pana Macieja Błachowicza to faktycznie nic innego nie można powiedzieć jak tylko skandal. Skandal i zero jakiejkolwiek pokory, natomiast mnóstwo - używając ostatnimi czasy modnego słowa w polityce - buty.

Co zaś się tyczy San Remo to jest mi niezmiernie przykro bo bardzo się cieszyłem, że w końcu w Kaliszu będzie można zjeść tak pyszne lody co w Ostrowie. Owszem ceny były wysokie, ale naprawdę stosowne do doznać zmysłowych. :) Szkoda, ciężko się w Kaliszu utrzymać jak widać, oj ciężko. Ciekawe ile taki Ritchmond wytrzyma, czy ten nowy Kalmar.

Awatar użytkownika
Pecolt nieruchomości
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2013, o 23:26
Lokalizacja: Kalisz, Al.Wolnosci 15

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Pecolt nieruchomości » 24 gru 2013, o 19:44

<Przemek> pisze:
Co zaś się tyczy San Remo to jest mi niezmiernie przykro bo bardzo się cieszyłem, że w końcu w Kaliszu będzie można zjeść tak pyszne lody co w Ostrowie. Owszem ceny były wysokie, ale naprawdę stosowne do doznać zmysłowych. :) Szkoda, ciężko się w Kaliszu utrzymać jak widać, oj ciężko. Ciekawe ile taki Ritchmond wytrzyma, czy ten nowy Kalmar.
... czyli każdy z nas co jakiś czas powinien odwiedzać takie miejsca. Kawa, piwo w miły towarzystwie i fajnym miejscu lepiej smakują :-)

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 17 mar 2014, o 15:59

Lokal po San Remo nie jest zupełnie zamykany. Dzisiaj przechodząc obok niego zauważyłem plakaty z informacją, że niedługo zostanie otwarty lokal gastronomiczny o nieco innym charakterze i nazwie (nie wiem dokładnie jaki) prowadzony przez tego samego właściciela.

AKTUALIZACJA 14.03.2014


Lokal jest albo będzie lada dzień otwarty, wszystko wewnątrz jest gotowe. Będzie nazywał się Jack, nie wiem jednak jakiego typu jest lokal, ale najprawdopodobniej jakiś drink bar.

Poza tym na ulicy Złotej:
1. Na skrzyżowaniu z Parczewskiego po dawnym sklepie z mięsnym i sąsiadującym z nim sklepem z artykułami drewnianymi remontowany jest lokal, póki co nie wiem co tam powstaje.
2. Skrzyżowanie z Garbarską, tam gdzie do niedawna był punkt SKOK-u również remontowany jest lokal. Podobnie jak w poprzednim przypadku również na tę chwilę nie mam pojęcia co tam powstanie.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 mar 2014, o 17:08

Na rogu Zamkowej i Głównego Rynku po dawnym jubilerze powstała, a raczej przedłużyła się piekarnia, za czym poszło poszerzenie się jej asortymentu. No i jeden pusty lokal mniej ;)
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: milo » 18 mar 2014, o 13:45

Na Al.Wolności zamknięty jest salonik Itaki , a na Kanonickiej sklep Cipo & Baxx.
Oba przeniesione do Amber.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

A
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2010, o 18:03
Lokalizacja: Hanki Sawickiej

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: A » 18 mar 2014, o 18:21

nie wiem czy ktos tego wczesniej nie napisał wiec.. w miejscu Palmiry powstał PUB Jack. w środku nie byłem.
pozdrawiam
A.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 28 mar 2014, o 19:03

Taka moja mała teoria wiem że to nic nie zmieni... ale...

Wydaje mi się że w dużej mierze za wymarcie Śródmieścia odpowiada też gigantyczny rozwój Kalisza na Zachód...
A nie próba okalania Śródmieścia...
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 mar 2014, o 12:28

Znów o Rozmarku. Prezydent RP Bronisław Komorowksi prawdopodobnie weźmie udział w otwarciu skweru:
http://www.rc.fm//polityczne/rozmark-z- ... em-rp.html" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 kwie 2014, o 23:24

The Jack - czyli restauracja po SanRemo (Palmirze) ma str. na facebooku:
https://www.facebook.com/TheJackKalisz" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 kwie 2014, o 19:20

W pewnym sensie jest to ożywienie pewnego punktu miasta.
Na Plantach w budynku w którym kiedyś mieściła się księgarnia, później lumpeks a obecnie służył on jako miejsce gdzie bezdomni zaspokajali swoje potrzeby sexualne, fizjologiczne, pili i spali - otworzy się bar z chińszczyzną ;)
Mam nadzieję, że dzięki temu, że budynek będzie miał jakieś przeznaczenie, nie będzie dochodziło teraz do podobnych sytuacji i panowie od denaturatu nie będę tam już brudzili :)
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 16 kwie 2014, o 18:42

Podobno w czerwcu mają zamknąć pub BEKA :(
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: glootech » 17 kwie 2014, o 20:56

Według taksówkarskich ploteczek zmienia się właściciel, a całe zamknięcie to pokłosie burd wywoływanych przez kakaesiaków. Obecny właściciel nie miał ochoty zadbać o bezpieczeństwo klienteli i obroty spadły (rzekomo) o połowę. O tyle by się to zgadzało, że jak ostatnio byłem dwa razy w bece (po paru miesiącach przerwy - bo po co chodzić do lokalu, gdzie można dostać wpierdziel) w dawnych godzinach szczytu (weekendowy wieczór), to lokal świecił pustkami.
Z jednej strony mi szkoda, bo mnóstwo świetnych wspomnień wiąże się z tym lokalem. Z drugiej stwierdzam, że to na własne życzenie - a nowy właściciel (o ile to faktycznie prawda) może przynajmniej zadba o toalety w lokalu, bo jak to skomentowała jedna znajoma po mojej uwadze, że od lat nie były remontowane, "od lat to one nie były nawet myte" :D
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 18 kwie 2014, o 21:38

W miejscu dawnego sklepu obuwniczego przy ulicy Mariańskiej najprawdopodobniej będzie lokal gastronomiczny. Zaklejono witryny sklepowe i wywieszono ogłoszenie, że poszukiwany jest pracownik do lokalu gastronomicznego.
Na rogu ulic Parczewskiego/Złotej powstaje sklep zoologiczny natomiast na rogu Złotej ci Targowej otwarto lub lada dzień mieścić się będzie sklep odzieżowy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 maja 2014, o 13:39

Ciekawy pomysł :
http://www.calisia.pl/articles/22449-sr ... dentow-wpa" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Michał » 6 maja 2014, o 19:11

ochotnik pisze:W miejscu dawnego sklepu obuwniczego przy ulicy Mariańskiej najprawdopodobniej będzie lokal gastronomiczny. Zaklejono witryny sklepowe i wywieszono ogłoszenie, że poszukiwany jest pracownik do lokalu gastronomicznego.

Klub PRL.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 maja 2014, o 20:55

Zaczęto naprawiać chodniki w Śródmieściu . Nie wiem na ile ich reanimacja będzie udana. Bo dziura dziurę pogania. Te kolorowe kropki na płytach wskazują które są do do wymiany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 8 maja 2014, o 22:52

REwitalizacja na całego :lol: :lol: :lol:
g13k

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: faust » 8 maja 2014, o 23:44

Nie dziwię się, że wymieniają, coraz więcej osób "poszkodowany" przez chodniki zgłasza swoje roszczenia do ZDM. Obok miejsca gdzie jest zrobione zdjęcie wywróciła się moja klientka i dostała za złamaną nogę ponad 100tyś, a uwierzcie mi, że to nie jest odosobniony przypadek.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Śródmieście musi ożyć!

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 9 maja 2014, o 07:05

Dodam tylko że niedawno zamknęli kolejny sklep na Zamkowej tym razem chyba jeden z najdroższych sklepów jeśli chodzi o ciuchy...
Koło cukierni Włoskiej :?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

ODPOWIEDZ