Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 15 kwie 2019, o 13:54

marekchelsea pisze:
13 kwie 2019, o 21:06
Ile lat można projektować ten kawałek drogi? Co roku ta sama gadka...
Dokładnie. Biorąc pod uwagę, że nawet nie mówimy o całości tej inwestycji, czyli o połączeniu Łódzkiej z Piłsudskiego, a jedynie o I etapie inwestycji do ul. Warszawskiej. Nie ma tu żadnych estakad, obiektów mostowych itd.
W takim tempie to nic dziwnego, że Kalisz jest tu gdzie jest i inne miasta nas ciągle wyprzedzają. 100-tysięczne miasto, które jest w czołówce miast o największej liczbie aut na liczbę mieszkańców, które nie ma nawet w planach konkretnego projektu obwodnicy czy połączenie z drogą ekspresową, nawet w swoich niewielkich granicach nie buduje nowych dróg.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

marekchelsea
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 31 maja 2017, o 16:08

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: marekchelsea » 16 kwie 2019, o 10:24

Jak tak dalej pójdzie to znów doczekamy końca kadencji...

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 17 kwie 2019, o 16:48

Ktoś wie o jaką inwestycje chodzi?

HALA MAGAZYNOWA Z CZĘŚCIĄ ADMINISTRACYJNO-BIUROWĄ, KALISZ
http://apaowczarek.pl/projekty/hala-fermo-2-kalisz/
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 17 kwie 2019, o 21:28

Kompleksowa przebudowa Śródmiejskiej w przyszłym roku.
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... ,1345.html

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: milo » 17 kwie 2019, o 22:11

jasiek20 pisze:
17 kwie 2019, o 16:48
Ktoś wie o jaką inwestycje chodzi?

HALA MAGAZYNOWA Z CZĘŚCIĄ ADMINISTRACYJNO-BIUROWĄ, KALISZ
http://apaowczarek.pl/projekty/hala-fermo-2-kalisz/
FERMO z Piotrowa.

https://www.fermo.pl/kontakt.html
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 18 kwie 2019, o 11:49

W poniedzialek w Kaliszu byla ciekawa delegacja inwestorow z Azji. Widzialem ich kolo Zetora, stali z mapami i ogladali tereny inwestycyjne po drugiej stronie obwodnicy. Przyjechali tam naszym zabytkowym autobustem, czyli zapewne byli tam tez miejscy urzednicy.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 21 kwie 2019, o 08:29

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... ,1342.html
Oby chociaż to udało się w tym roku! Nawierzchnia przed Rondem Westeplatte jest po prostu zdefastowana, jak w krajach trzeciego świata. Dziwne, że remont przeprowadzony rok temu o ten odcinek nie zahaczył.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Z ostatniej chwili.....

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 24 kwie 2019, o 11:35

Colian ruszył z nową inwestycją w Poznaniu (budynek Goplana), ale w planach ma także inwestycje na terenie Kalisza.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 24 kwie 2019, o 13:25

Ciekawe czy jedna czy ma już wizję kilku inwestycji 🤔😃
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 kwie 2019, o 22:39

Tu to osiedle. Ciekawe co wybudują w Kaliszu. Bo ostatnie ich "dzieło" z ul. Warszawskiej to wstyd dla tej firmy. https://www.urbanity.pl/wielkopolskie/p ... ana,b15759
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

copcorp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2019, o 15:21

Nadchodzące budowy mieszkań w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: copcorp » 2 maja 2019, o 16:18

Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za mieszkaniem z rynku pierwotnego lub wtórnego (budowa od 2016). Przeglądam Otodom i OLX oraz odwiedzałem portale Colian, Antczak, Mazek, ale ciągle słyszę, że nawet budowa się nie zaczęła na jakimś tam terenie i już wyprzedano wszystkie mieszkania. Może znacie jakieś inne źródła informacji, bo skąd „ludzie” już kupują mieszkania, gdzie nawet nie ma ogłoszenia w w/w portalach.

nayem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 21 cze 2018, o 11:13

Re: Nadchodzące budowy mieszkań w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: nayem » 2 maja 2019, o 20:28

copcorp pisze:
2 maja 2019, o 16:18
Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za mieszkaniem z rynku pierwotnego lub wtórnego (budowa od 2016). Przeglądam Otodom i OLX oraz odwiedzałem portale Colian, Antczak, Mazek, ale ciągle słyszę, że nawet budowa się nie zaczęła na jakimś tam terenie i już wyprzedano wszystkie mieszkania. Może znacie jakieś inne źródła informacji, bo skąd „ludzie” już kupują mieszkania, gdzie nawet nie ma ogłoszenia w w/w portalach.
Nie ma innych źródeł informacji, jest po prostu głód mieszkań jak to w mieście, a inwestycji jak na lekarstwo bo gdyby policzyć średnio rocznie ile mieszkań się oddaje do użytku to wyjdzie pewnie z 50? Albo niewiele więcej. Czyli wielkie nic, zważywszy na ludzi kupujących pod wynajem, na to że centrum Kalisza to kamienice ziejące patologią i normalni ludzie stamtąd uciekają na obrzeża, a przecież sporo ludzi chce po prostu kupić mieszkanie dla siebie i nie mieszkać po 5 osób na 40 metrach w bloku 10 pięter, jak za komuny.
Zwróć uwagę ile się buduje w mniejszym Ostrowie Wielkopolskim, nie wiem czy w Skalmierzycach nie ma więcej mieszkań oddawanych.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Nadchodzące budowy mieszkań w Kaliszu

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 2 maja 2019, o 23:10

copcorp pisze:
2 maja 2019, o 16:18
Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za mieszkaniem z rynku pierwotnego lub wtórnego (budowa od 2016). Przeglądam Otodom i OLX oraz odwiedzałem portale Colian, Antczak, Mazek, ale ciągle słyszę, że nawet budowa się nie zaczęła na jakimś tam terenie i już wyprzedano wszystkie mieszkania. Może znacie jakieś inne źródła informacji, bo skąd „ludzie” już kupują mieszkania, gdzie nawet nie ma ogłoszenia w w/w portalach.
Kontaktuj się bezpośrednio z inwestorem. Proces inwestycyjny trwa kilka miesięcy. Informacje na portalach pojawiają się najczęściej gdy inwestycja jest już w toku. Przykładowo Spółdzielnia Dobrzec właśnie szuka wykonawcy nowej inwestycji. Zapewne w biurze przyjmują już zapisy na nowe mieszkania. Jak pojawi się info na portalu większość pewnie będzie już niedostępna. Ale Antczak czy Mazek mają chyba jeszcze wolne lokale na sprzedaż.

copcorp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2019, o 15:21

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: copcorp » 3 maja 2019, o 13:08

Dzięki za ogarnięcie mnie w tej sprawie, w sumie przez ten czas znalazłem kilka stron "Developerów" którzy coś tam budują w obrębie Kalisz.
Nie chcę ich reklamować, ale może znacie jeszcze jakieś firmy, gdzie można uderzyć odnośnie przyszłych budów mieszkań, bo na tę chwilę mam taki zbiór: GS Developer, MorenaNova, KiK INVESTMENTS, cr-deweloper, novum-develope, coliandeveloper, MTM, sadowski-developer, szulc development, Horizontal INVESTMENTS, sando-developer, antczak.

Nie wszystkie ww. firmy budują w Kaliszu, ale zadzwonić z pytaniem zawsze można i może FORUMOWICZE znają jeszcze jakieś firmy, gdzie z pytaniem o przyszłe inwestycje można zadzwonić?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 3 maja 2019, o 21:53

Radziłbym się skupić na trzech inwestorach.Spółdzielnia Dobrzec,Antczak i Mazek.Najlepiej w tej kolejności jak wymieniłem. Jeszcze Colian jest godny zaufania ale chyba obecnie nie buduje w Kaliszu.

Dominika2017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 4 maja 2018, o 17:09

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Dominika2017 » 15 maja 2019, o 11:32

Nie chcę ich reklamować, ale może znacie jeszcze jakieś firmy, gdzie można uderzyć odnośnie przyszłych budów mieszkań, bo na tę chwilę mam taki zbiór: GS Developer, MorenaNova, KiK INVESTMENTS, cr-deweloper, novum-develope, coliandeveloper, MTM, sadowski-developer, szulc development, Horizontal INVESTMENTS, sando-developer, antczak.


Proszę nie dać się nabrać, że Sando-developer coś buduje.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 15 maja 2019, o 13:43

O to samo pytał dwa posty wyżej copcorp...
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 26 maja 2019, o 01:06

Ktoś wie co się dzieje za (jadąc od centrum) schronieniem na Warszawskiej ? Coś tam kopią i jest pełno gruzu
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 maja 2019, o 20:16

Coś takiego znalazłem
Biznes Start Projekt
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... inIqc3Wm0i
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 maja 2019, o 21:07

Zapytałem prezesa KTBS co z zapowiadanymi inwestycjami. Po za tym co wstawiłem w każdym wątku, to otrzymałem informację że są na wstępnej fazie inne plany które konsultowane są z prezydentem
g13k

ODPOWIEDZ