Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Już niedługo zobaczymy w Kaliszu...
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 23 wrz 2013, o 22:21

K-man pisze:Dostałem info., że niedługo ma ruszyć procedura związana z wyburzeniem hotelu Prosna.
No i już zacieram ręce z ciekawości co tam powstanie. Takiego info nie dostałeś K-man? :)

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 23 wrz 2013, o 22:46

<Przemek> pisze:
K-man pisze:ma ruszyć procedura związana z wyburzeniem hotelu Prosna.
No i już zacieram ręce z ciekawości co tam powstanie. Takiego info nie dostałeś K-man? :)
Nie zdziwiłaby mnie Biedronka.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 23 wrz 2013, o 22:50

Przemku takich informacji nie mam, ale myślę, że kaliszanin może pisać prawdę. Była już dyskusja, że ma tam powstać jakieś blaszane wiejskie g...o. Jakich już pełno w naszej wielkiej wsi.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2013, o 07:56 przez K-man, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:26

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz » 23 wrz 2013, o 23:08

Z tego co ja kiedyś słyszałem to LIDL był bardzo zainteresowany postawieniem tam swojego sklepu .

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: tomash » 24 wrz 2013, o 11:41

http://bip.kalisz.pl/ogloszenia/os/mpxmglsc.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
ABP WEIRAUCH
obiekt będzie dość sporawy patrząc na mapę, przy założeniu że niedługo rozpocznie się 2 etap rozbudowy drogi od ulicy Szerokiej do al. Sikorskiego
tylko czy dobrze dobrze zaznaczyłem, działki podane w dokumencie to są działki na których powstanie obiekt a nie działki graniczące z obiektem?
Załączniki
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG (86.51 KiB) Przejrzano 10794 razy

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 25 wrz 2013, o 13:49

patrząc na tą działkę zastanawia mnie przyszłościowy przebieg planowanej dk12 czyli połączenie drogi od stawiszyskiej do sikorskiego w połowie zrobionej z rondem na stawiszyńskiej, pewnie bedzie przebiegać blisko tej wyznaczonej działki.. a moze sie mysle.


(tj. http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtopic.php?p=79078" onclick="window.open(this.href);return false;)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 wrz 2013, o 11:04

Nie wiem, czy to tu za bardzo pasuje, bo inwestycja jest jeszcze niepewna.
ŻK fragment artykułu
Możliwe, że niebawem w Kaliszu powstanie fabryka papierosów, w której zatrudnienie znajdzie 100 osób. Takie plany ma kaliski biznesmen Hieronim Strapagiel. Sam jednak zastrzega, że do realizacji tego pomysłu jeszcze daleka droga.
- Jest duża szansa, aby w dzielnicy przemysłowej, w budynkach po Runotexie, powstała fabryka papierosów bądź cygar.. Wkrótce radni będą opiniowali lokalizację - poinformował radny Artur Dembny.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 wrz 2013, o 23:09

http://rc.fm//polityczne/przebudowa-wiaduktu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Może nie w najbliższym, ale na pewno w bliższym niźli dalszym czasie :)

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: faust » 29 wrz 2013, o 12:02

Najistotniejsze z punktu widzenia miasta są inwestycje drogowe (zero się dzieje) oraz renowacja Śródmieścia (zero się dzieje-słusznie ktoś napisał, że kasa się na to rozpłynęła, która miała pochodzić ze sprzedaży elektrociepłowni). Jednak jak to w socjalistycznej republice europejskiej ważniejszy jest stadion, park wodny, jeszcze parę innych nikomu niepotrzebnych inwestycji, których celem jest tylko poprawa samopoczucia paru osobom. Mi się humor psuje, jak widzę kaliskie drogi oraz skaczę nad dziurami i popękanymi chodnikami w centrum.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 paź 2013, o 14:10

Pan Plichta jak zwykle błyszczy. Niech załatwi zakład pracy na 100 osób. Interesujące jest jeszcze to zdanie "Warto dodać, że ten sam inwestor kupuje w mieście również inne tereny – w strefie gospodarczej” - powiedziała Monika Otrębska-Juszczak z Biura Obsługi Inwestora w kaliskim magistracie"
http://www.rc.fm/polityczne/papierosy-przez-plot.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 23 paź 2013, o 13:36

tomash pisze:http://bip.kalisz.pl/ogloszenia/os/mpxmglsc.pdf
ABP WEIRAUCH
obiekt będzie dość sporawy patrząc na mapę, przy założeniu że niedługo rozpocznie się 2 etap rozbudowy drogi od ulicy Szerokiej do al. Sikorskiego
tylko czy dobrze dobrze zaznaczyłem, działki podane w dokumencie to są działki na których powstanie obiekt a nie działki graniczące z obiektem?


obiekty handlowe...
.. ? ikea tu ? hmm

http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... 2&start=20
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 paź 2013, o 09:22

Może ktoś ma więcej informacji. Ojciec mi dziś powiedziała, że usłyszał od kolegi, że jakiś miesiąc temu zgłosił się kupiec na biurowiec po WSK na ul. Częstochowskiej. Niestety nie doszło do porozumienia z powodu ceny. Nie mam pojęcie kim był niedoszły kupiec. Mam nadzieję, że nie pan Mazek :) tam nie trzeba parterowego marketu ;)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 24 paź 2013, o 21:47

IKEA wejdzie do Kalisza?
IKEA wejdzie do Kalisza?

Czy sieć IKEA wybuduje w Kaliszu swój sklep? Informacja na ten temat obiega miasto z prędkością światła. Nikt oficjalnie nie potwierdza tych rewelacji, faktem jest natomiast, że ktoś planuje postawienie dużego centrum handlowego między ulicami: Stawiszyńską, Szeroką i al. gen. Sikorskiego. Portalowi faktykaliskie.pl udało się skontaktować z projektantem kompleksu.

Sensacyjna wiadomość, że do Kalisza wchodzi IKEA zaczęła „krążyć” po mieście dwa tygodnie temu. I - jak to bywa z głuchym telefonem – im dalej jest podawana, tym bardziej przyjmuje się ją za pewnik. Tymczasem…



- Do naszego wydziału nie wpłynęły żadne dokumenty w tej sprawie – mówi Elżbieta Kowalska, naczelnik Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego. Potwierdza jednak, że sama również słyszała o rzekomych planach IKEA wobec Kalisza. –Informacje te traktuję jednak wyłącznie jako plotki, ponieważ nikt ich nie potwierdza – zaznacza naczelnik.



Nieco więcej może powiedzieć wydział środowiska. W tym miesiącu wpłynął tam wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji, która ma być realizowana między ulicami: Stawiszyńską, Szeroką i al. gen. Sikorskiego. Znajdują się tam, posiadające kilku właścicieli, działki o łącznej powierzchni 7,4 ha. Inwestor chce przeznaczyć pod zabudowę kubaturową około 4 ha, 0,5 ha na parking, a pozostały teren na zieleń.



- W dokumentach nie pada jednak nazwa IKEA. Właściwie nie wiem, skąd wzięła się taka informacja – mówi Ewa Maciaszek, naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu.



Również Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu, który opiniował wniosek w zakresie raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko nie jest w stanie nic potwierdzić.



- Jeśli to rzeczywiście IKEA to działa przez pełnomocnika – mówi Łukasz Dąbkowski, rzecznik prasowy RDOS w Poznaniu.



Jedyna nadzieja w projektancie obiektu. Architekt, z którym rozmawialiśmy przyznaje, że przygotowuje jego koncepcję, ale o IKEA też jedynie słyszał.



- Realizuję zlecenie zaprojektowania budynku, ale nie wiem, kto będzie głównym operatorem. Na pewno IKEA ani żadna inna sieć nie prowadziła ze mną rozmów w tej sprawie – mówi Maciej Weirauch, właściciel Architektonicznego Biura Projektowego w Kaliszu. – Projekt funkcjonuje pod roboczą nazwą „centrum handlowo-usługowe”. Nie mogę wykluczyć, że będzie nim zainteresowana IKEA, ale z doświadczenia wiem, że przy takich inwestycjach rozmowy prowadzone są z różnymi firmami; chociażby Galerię Kalisz przy ul. Poznańskiej miała zająć z początku zupełnie inna firma niż Carrefour.



Maciej Weirach wątpi jednak, że sieć IKEA zainteresowana będzie naszym miastem.



- Kalisz jest dla niej za mały, chyba że rozważa ten rynek w kontekście aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Wiem natomiast jedno: duże sieci handlowe mają pewne standardy przy budowaniu swoich obiektów. A do tej pory nikt z IKEA nie zgłosił się do mnie w tej sprawie . Nie dostałem też żadnych konkretnych wytycznych – dodaje architekt.



O tym, że IKEA spogląda jednak w stronę Kalisza mówi się już od lat. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jakiś czas temu zainteresowana była terenami w okolicach hipermarketu Carrefour, na trasie do Poznania. Mówiło się wówczas o 16 hektarach. Działka przy ul. Stawiszyńskiej jest co najmniej dwukrotnie mniejsza, ale niewykluczone, że inwestor zweryfikował swoje oczekiwania. O ile oczywiście jest to TEN inwestor.

Fakty kaliskie
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: K-man » 24 paź 2013, o 22:23

To ten słynny kaliski architekt :) te będzie dzieło sztuki. Ta pierwsza plotka o Ikea bardziej mi się podoba 16 hektarów :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: faust » 24 paź 2013, o 22:25

Dla mnie raczej jest oczywistym, że nie będzie tam IKEI, co nie zmienia faktu, że chciałbym się mylić. We wrocławskiej byłem 2 razy w życiu, od roku jest nowa, wszyscy podjarani, chyba tylko ja nie byłem ;)

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 paź 2013, o 07:15

Andrzejku newsa z faktów wkleiłem wcześniej
tutaj: viewtopic.php?f=6&t=772&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 paź 2013, o 16:38

I po plotce. Na facebookowej stronie naszegomiasta pojawiła się informacja:
W niektórych kaliskich mediach pojawiły się spekulacje na temat rzekomej budowy w Kaliszu marketu IKEA. Postanowiliśmy sprawdzić te informacje u źródła. Oto jaką odpowiedź otrzymaliśmy od Karoliny Horoszczak, rzecznika prasowego szwedzkiej sieci: "IKEA chce się rozwijać i być dostępną dla jeszcze większej ilości Polaków. Jeśli chodzi o Kalisz nie mamy jednak żadnych sprecyzowanych planów. Jeśli w przyszłości coś się zmieni na pewno o tym poinformujemy".
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 paź 2013, o 01:43

A niektórzy już wieścili rychłe otwarcie. :) Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że może kiedyś hasło "Ikea Kalisz" przestanie istnieć wyłącznie w sferze plotek i pogłosek.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 26 paź 2013, o 13:58

Pojęcia nie mam , co was zachwyca w IKEA ?
JP - WRÓĆ !!!!!!

karabasz24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2011, o 17:01
Lokalizacja: Kalisz

Re: Inwestycje planowane w najbliższym czasie

Nieprzeczytany post autor: karabasz24 » 28 paź 2013, o 19:45

Tereny o ktorych piszecie już dawno szykowane są pod inwestycje.Pierwotnym marketem ktory miał tam powstać był REAL.Obecnie prawdopodobnie (nie jestem 100% pewny czy akurat tam) szykuje sie konkurencja dla MAKRO w postaci hurtow SELGROS Cash&carry.

ODPOWIEDZ