Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: faust » 17 sie 2015, o 16:51

Fundusze na ten cel przejadła poprzednia ekipa.
Kto wie ile kosztował ten system kamer na Al. Wojska Polskiego?
Przecież za to powinien iść ktoś siedzieć.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 17 sie 2015, o 18:23

Cały czas Władze Miejskie te jak i poprzednie mamiły nas wizją jakiegoś rządowego programu rewitalizacji. Miał być on panaceum na wszelkie w tym względzie problemy. Uwierzyłem że to będzie znaczne dofinansowanie tak jak przy inwestycjach unijnych. Dlatego jakoś trawiłem opieszałość rewitalizacji w Naszym Mieście. Dlatego teraz jestem ciekaw co dalej z konkursem na koncepcję rewitalizacji starówki. Bo w takim tempie jak teraz mogę jej nie doczekać.
A te pieniądze z konkursu jakby się udało pozyskać , przeznaczone są na likwidację pieców węglowych. To ważny element rewitalizacji, bo sadze szybko zniweczą odnowione elewacje.

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Józef » 17 sie 2015, o 19:15

Spróbuje trochę wyjaśnić:

1)To o czym mowa to dopiero przedbiegi
Projekty pilotażowe

Ministerstwo prowadzi również pilotaże tak, aby wypracować modelowe rozwiązania dotyczące rewitalizacji. Projekty pilotażowe realizowane są w Łodzi, Wałbrzychu i Bytomiu (miasta te zostały wymienione w Umowie Partnerstwa). Wynikami działań będą wzorcowe dokumenty, rozwiązania i techniki, dobre praktyki itp. Zostaną one sukcesywnie udostępniane w ramach Centrum Wiedzy o Rewitalizacji, aby służyć wszystkim gminom planującym i prowadzącym rewitalizację.

Konkurs na modelową rewitalizację

Ministerstwo realizuje działania służące wypracowaniu modelowych rozwiązań w obszarze rewitalizacji w trybie konkursowym
. Ogłoszony został konkurs na modelową rewitalizację dla jednostek samorządu terytorialnego (gmin posiadających status miasta) planujących przedsięwzięcia rewitalizacyjne w procesie opracowywania programów rewitalizacji i modelowych, pilotażowych działań w zakresie rewitalizacji na obszarach miejskich.
https://www.mir.gov.pl/strony/zadania/p ... talizacja/" onclick="window.open(this.href);return false; WARTO PRZECZYTAĆ! trochę się rozjaśni

2) Nie ma jeszcze ustawy o rewitalizacji ustawa jest w senacie, senat wniósł poprawki
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/Przebi ... sp?nr=3594" onclick="window.open(this.href);return false;

3) Z tego co pamiętam to na rewitalizacje mają być przeznaczone 22mld zl ze środków UE ale kasa będzie dopiero za 2-3lata

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 17 sie 2015, o 21:03

Likwidacja pieców gazowych to podstawa mamy XXI wiek, a centrum Kalisz aplą ludzie w piecach węglem( nie tylko :( ) i zatruwają powietrze. Bez tego nikt normalny nie będzie chciał tam wracać, a po durgie wywalić ludzi, którzy nie powinni tam mieszkać, tylko w barakach. Po trzecie czynsze na tyle niskie, aby mogły tam zmieszkać rodziny z dziećmi, ale takie, które mają odpowiedni poziom kultury i inteligencji.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: klocek » 17 sie 2015, o 22:01

K-man: to brzmi prawie jak taki pan w ząbek czesany z wąsikiem. Jakiś tam austriak.

Koszt eksploatacji gazu jest ok 2x większy niż węgla. I niech nikt mi tu nie wyskakuje z kotłami 120% - bo to perpetum mobile by było. Co z tego, że dofinansują wymianę piecy, jak za 3-4 lata rodziny pójdą z torbami. Kolega chciał zmienić piec węglowy (w domu jednorodzinnym) na gaz. Za projekt wentylacji domu i przyłączy wewnętrznych (zewnętrzne - jest już w skrzynce przy domu) pani projektant rzuciła mu 5tys! To jeśli tak będzie to dopłata nawet nie wystarczy na część projektu.
Ogólnie temat ekologii i palenia w piecach to inna historia. Fajnie to wygląda na wsi polskiej - kiedyś napiszę.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 sie 2015, o 08:30

A mógłbyś mi napisać w czym przypominam Ci Hitlera, bo ja cholerę nie wiem? Moze to ze chciałbym z zabytkowej częsci Kalisza wywalić do baraków ludzi, którzy niszczą kamienice, często mają problemy z prawem i nie płacą czynszu? Kuźwa, a ja myślałem, że to rozsądkowe myślenie. Póki nie usunie się osób, które robią to co wymieniłem wyżej, to starówka nam nie ożyje i żadne malowanie i odnwianie nie pomoże. Jeśli to to Ty jesteś chyba jednym z tych czerwonych durni, którzy uważają, ze każdy musi być chroniony i że każdy powinien miec byt zapewniony przez państwo. Jakby człowiek nie miał własnego rozumu i potrzebował na każdym kroku opieki państwa.
A czy ja pisałem coś o ogrzewaniu na gaz? Wiem, że to jet mega drogie, wielokrotnie pisałem o podłączeniu ciepła z miejskiej sieci ciepłowniczej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3648
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 18 sie 2015, o 11:18

Trzeba ustanowić w Kaliszu strefę, w której nie wolno palić węglem, a także wznowić starania o dofinansowanie sieci ciepłowniczej w śródmieściu. Odmowa przy pierwszym podejściu to był perfidny cios zadany naszemu miastu. Można było starać się o uwarunkowanie zakupu zakładu ciepłowniczego odpowiednimi zobowiązaniami Energi dotyczącymi tej sieci, ale wobec wpływów kręgów zbliżonych do nabywcy okazało się to mrzonką. Kolesie, mimo oczywistego konfliktu interesów, nawet nie raczyli wyłączać się z głosowań!

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 18 sie 2015, o 12:31

Zdecydowana większość kamienic w centrum , to budynki nieocieplone, mieszkania wysokie często 3m 80 cm i wyższe bez możliwości obniżenia sufitu( gabaryty i usytuowanie okien) ogrzewanie gazowe ? Dzięki Bogu od kilkunastu lat nie jestem mieszkańcem centrum bo już bym drżał ze strachu przed takimi pomysłami,jeszcze testy na inteligencję - jesteś pustak , emeryt lub rencista -won do baraków -Hitler i Stalin byliby z was dumni, brawo!
JP - WRÓĆ !!!!!!

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 sie 2015, o 13:54

Człowieku czy potrafisz czytać ze zrozumienem. Głupota bije stwojego postu, ale to juz twój problem. :lol: Weź się skup i przeczytaj jeszcze raz moje posty baranie jeden. Powtórze jeszcze raz dla takich jak Ty, że wyrzuceni powinni zostać Ci co nie płacą i odrabiają czynszu, a także Ci którzy niszczą kamienice i ich otoczenie. Jak takiś dobry to ich zabierz to siebie. Wyskoczył z emrytami i rencistami zabrakło tylko inwalidów :) ahhaha. To proste przenosić takich ludzi do mieskzań komunalnych w nowszych budynkach. Tam sa duże mieszkania, których utrzymanie kosztuje i powinni mieszkac ludzie, ktorzy będą mogli je remontowac i będa regulowali wszelkie opłaty w terminie. No i będą ludźmu kulturalnymi, a nie pijaczakmi, czy dresami. Wiem, że nie wszysc tacy sa, alejedank spory % takich osób tam mieszka.
Bedzie mnie debil do Hitlera i Stalina porównywał. :lol:
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 sie 2015, o 14:20

Ja również uważam, że porównanie do Hitlera czy Stalina jest w tym miejscu co najmniej niesmaczne. Niestety, ale wszyscy wiemy kto mieszka w centrum. I K-man dobrze mówi, tu nie chodzi o jakąś eugenikę jak sobie może ktoś pomyśleć, po prostu centrum powinno być reprezentacyjnym fragmentem miasta, a nie dzielnicą, do której po zmroku strach się bać wejść. Ludzi, którzy zalegają z opłatami można przenieść w inne miejsca, np. mieszkania socjalne i to nie jest wcale żaden hitlerowski pomysł.

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 18 sie 2015, o 15:18

K-man pisze:Likwidacja pieców gazowych to podstawa mamy XXI wiek, a centrum Kalisz aplą ludzie w piecach węglem( nie tylko :( ) i zatruwają powietrze. Bez tego nikt normalny nie będzie chciał tam wracać, a po durgie wywalić ludzi, którzy nie powinni tam mieszkać, tylko w barakach. Po trzecie czynsze na tyle niskie, aby mogły tam zmieszkać rodziny z dziećmi, ale takie, które mają odpowiedni poziom kultury i inteligencji.
Likwidacja pieców węglowych( staram się czytać ze zrozumieniem - myślę ,że o to ci chodzi) uderzy w najbiedniejszych , między innymi w emerytów i rencistów - tu chyba się zgodzimy.Co do "wywalania" , to istnieją przepisy które to regulują a wnioskuje MZBM .Kiedy już chwasty zostaną wyrwane to należy zasiedlić centrum rodzinami z dziećmi (rodziny bezdzietne , innej orientacji oraz osoby samotne raczej nie wchodzą w grę ?)ale żeby czynsze były niskie (dla jasności ,to nie ja wymyślałem Klockowi od czerwonych durni ).No i najlepsze , żeby te osoby prezentowały odpowiedni poziom kultury i inteligencji ( proponuję komisję weryfikacyjną ).K-man jeśli liczysz na takie mieszkanie , sugeruję mniej emocji , bo komisja cię odrzuci. :D
JP - WRÓĆ !!!!!!

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: klocek » 18 sie 2015, o 19:33

K-man pisze:... a po durgie wywalić ludzi, którzy nie powinni tam mieszkać, tylko w barakach. Po trzecie czynsze na tyle niskie, aby mogły tam zmieszkać rodziny z dziećmi, ale takie, które mają odpowiedni poziom kultury i inteligencji.
Zrozumiałem to tak, że ludzie którzy tam mieszkają powinni mieszkać w barakach. Natomiast zasiedlimy "odpowiednimi" osobami - ubermensch. Może źle zrozumiałem intencje - w takim razie chciałbym przeprosić za takie porównanie.
K-man pisze:Powtórze jeszcze raz dla takich jak Ty, że wyrzuceni powinni zostać Ci co nie płacą i odrabiają czynszu, a także Ci którzy niszczą kamienice i ich otoczenie.
No tego fragmentu zabrakło w poprzednim. Tutaj się zgadzam, ale jednostki zawsze będą, niezależnie czy Centrum, czy Dobrzec.
<Przemek> pisze:Niestety, ale wszyscy wiemy kto mieszka w centrum.
Tutaj rozumiem przenośnię ;) i się nie zgodzę. Znam kilka klatek, gdzie mieszka klasa średnia. I co to daje? Lepiej zapytać MZBM ile razy remontowali drzwi wejściowe lub domofony. Osoby przechodzące obok wejdą, napiją się, oddadzą co wypili, zniszczą kablówkę itp. Niestety - urok często uczęszczanych tras "złotej młodzieży". Niestety, kultury w szkole już nie uczą.

----

Od nowa. Jestem przeciwny wprowadzeniu zmiany sposobu ogrzewania na gazowe - podniesie to koszty, a tak czy tak będzie to spalanie. Jestem jak najbardziej z K-man'em by podłączyć ich do miejskiego CO, inna wersja nie wchodzi w rachubę. Co do weryfikacji kultury i inteligencji - jest to niemierzalne :D chyba, że komisja będzie dawać 0.7 na łebka i dopiero przeprowadzać testy.
Jeszcze raz K-man przepraszam za moją interpretację.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 sie 2015, o 20:35

A miejskie CO to za darmo jest ?To się tylko tak łatwo mówi.Wprowadzenie cieplika to potężna inwestycja.Od doprowadzenie rur do kamienic,budowy pionów w kamienicach na użytkownikach końcowych kończąc.Jak dodamy do tego prywatną własność i pustostany to sprawa komplikuje się jeszcze bardziej.Inwestycja trwałaby latami.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3271
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 20 sie 2015, o 12:13

„Skrzynki na jarzynki" i ich smutny koniec ZDJĘCIA
Ten przykład pokazuje, że hasło Krzysztofa Zientala ,,Rewitalizujmy ludzi, a nie budynki’’ ma w sobie wiele racji. Czy kaliszanie dadzą się zrewitalizować? A może wcale tego nie chcą i nie potrzebują, tak jak nie potrzebują nadzorowanego przez urząd ogródka.

http://www.faktykaliskie.pl/skrzynki-na ... ec-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten przykład daje do myślenia. Cóż z tego że odnowimy podwórka i całe kamienice jak szybko wrócą do poprzedniego stanu. Może nie całkiem zgadzam się z kolegą K-man, ale powinno się znaleźć rozwiązanie nasycenia patologią w śródmieściu. Normalny człowiek boi się kar finansowych czy utraty dobrego wizerunku w kontakcie ze służbami mundurowymi. A taki drobny pijaczek jest praktycznie bezkarny bo nie ma praktycznie własnego mienia czy dochodu i co mu można zrobić.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: K-man » 20 sie 2015, o 12:22

Klocek ja też przepraszam za ten wybuch, ale ten teks z Hitlerema a później ze Stalinem mnie trochę zdenerował. Wiem, że na forum są ludzie, którzy kochają to miasto i chcą jego rozwoju. Choć pewnie będziemy się różnic w pewnych aspketach.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: milo » 20 sie 2015, o 12:25

Tak będzie wyglądała rewitalizacja bez zmiany składu osobowego obszaru rewitalizowanego.
Więcej - jeżeli ludzi zamieszkujących w wyremontowanych kamienicach ( MZBM ) nie będzie stać na opłacenie funduszu remontowego tak jak jest to w blokach spółdzielczych lub wspólnotach , to za 20-30 lat miasto stanie przed tym samym problemem co dziś. Znów trzeba będzie znaleźć extra środki na ponowne remonty kamienic wynikające ze zwykłego zużycia.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 20 sie 2015, o 12:45

Obawiam sie, ze rewitalizacja ''skladu osobowego'' srodmiescia moze sie okazac jeszcze trudniejszym zadaniem niz rewitalizacja samej starowki... O tym problemie wlodarze musza koniecznie pamietac, gdy kiedys w koncu dojdzie do tej inwestycji.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: klocek » 20 sie 2015, o 18:50

Skład osobowy zmieniłby się jakby zaczęto działać w takim kierunku by rzeczywiście zrewitalizować centrum (czyt. przywrócić ruch).
Co dają ogródki czynne kilka miesięcy? Za miesiąc znowu będzie pusto, szaro, z kolorowymi witrynami zachęcającymi do pożyczek.

Przywrócenie życia będzie wiązać się z chęcią zakładania biznesów w centrum, przez co zwiększy się wartość rynkowa lokali, co za tym idzie będzie trzeba przesiedlić tych niepłacących gdzie indziej, jednakże wyższy czynsz zrekompensuje koszty. Aktualnie przeniesiemy do lokali socjalnych i co? Po co się przeprowadzać do centrum? Po co tworzyć usługi jak ludzi nie ma.

Ogólnie problem z osobami nie płacącymi czynszu jest olbrzymi. Nawet w spółdzielniach. Często są to osoby które mają 700zł emerytury, no i za co ma opłacić? Osoby te wstydzą się iść do Urzędu po pomoc. Nie chcą się przeprowadzić na mniejsze (np. jedna babcia zajmuje 60m2) bo przecież to jej mieszkanie. Inni przychodzą i proszą o rozkład ratalny, a stać ich na płacenie 20zł miesięcznie. Tych też należy przesiedlić do marginesu społecznego? Problem jest olbrzymi, niestety nikt za niego się nie bierze (tutaj musi działać rząd, ale wolą gadać o pedałach, aborcjach i invitro); dla mnie rozwiązania prawne też są niedoskonałe - boję się wynająć mieszkanie, bo nie wiem na kogo trafię i czy będzie chciał się wyprowadzić. Oczywiście jest najem okazjonalny, ale to pic na wodę.

Co do "Skrzynki na jarzynki"... no ja pierd... rozwaliło mnie. Typowo lewackie podejście. My postawimy skrzynki a wy w komunie działajcie. Jeden będzie podlewał, drugi pielił a trzeci jadł. Jakby mi coś takiego postawili przed blokiem to zaśmiałbym się w tę umalowaną twarz. I za takie rozwiązania ten klient bierze kilka tysięcy złotych?

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 21 sie 2015, o 08:17

K-man pisze: Głupota bije stwojego postu, ale to juz twój problem. :lol: Weź się skup i przeczytaj jeszcze raz moje posty baranie jeden.
Słowa zaiste godne. Aż żal uczestniczyć w dyskusji z osobnikami o takiej kulturze osobistej.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu ??

Nieprzeczytany post autor: milo » 1 paź 2015, o 17:03

To już można przenosić do zrealizowanych ?
"Zdecydowaliśmy się na rewitalizację śródmieścia nie ponosząc kosztów, a ściągając część mieszkańców z powrotem do Kalisza."
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

ODPOWIEDZ