Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 11 kwie 2011, o 22:40

Może JP, że wszystkim się z toba nie zgadzam(parkingi na terenie ML), ale popieram likwidację zieleni i "odgracanie" GR. Zwlaszcza jest mi bliska koncepcja przywrócenia, gdzie się da wyglądu kamienic zanim zeszpecili je Niemcy jest takich sporo. Oraz założeń dotyczących kamienic zwłaszcza nie zrealizowanych, ze względów finansowych, a których projekty są dostępne. Bez dwóch zdań kamienica Aptta powinna zostac w miarę możliwości jak najszybciej przebudowana.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 11 kwie 2011, o 22:55

Likwidacja ogródków to fatalny pomysł. Być może uda się odgracić Główny Rynek w miesiącach letnich (bo przecież tylko wtedy te ogródki funkcjonują!), ale kto będzie na ten rynek przychodził, już w szczególności wieczorami? Nawet gdyby podświetlić kamienice, to kto je będzie podziwiał? Rynek powinien żyć, w przeciwnym wypadku będzie to sztuka dla sztuki. Kamienice i ratusz, pomimo tego, że zostaną odnowione, będą bezsensownie niszczały, bo po co przychodzić na Rynek, skoro nie będzie tam nic do roboty?
Przecież nie chcemy rewitalizacji Głównego Rynku tylko po to, żeby ładnie wyglądał na obrazkach.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 11 kwie 2011, o 23:00

Odnosząc się do wypowiedzi jp:
Przed prezentacją studentów byłem także za likwidacją klombu. Jednak pomysł grupy pod przewodnictwem Macieja Błachowicza jest strzałem w dzisiątkę. Połączenie zieleni z posągiem i fontanną to doskonałe rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że rozmiar klombu nie może być znaczący. Jeszcze sprawa jednolitej posadzki. Patrząc jak zepsuto odcinek ulicy Franciszkańskiej (od Śródmiejskiej do Przechodniej) można mieć wątpliwości. Czy aby podobny efekt uzyskamy na płycie Rynku Głównego? Oby nie.
Z resztą wypowiedzi jp się zgadzam.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 11 kwie 2011, o 23:20

Zgadzam się z glootechem. Wyrzucanie ogródków już całkowicie usunie życie z Głównego Rynku. Ale uważam, że powinno się je ograniczyć i w jakiś sposób ujednolicić ich wygląd.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 11 kwie 2011, o 23:20

Zgadzam się z glootechem. Dziwna wydała mi się koncepcja likwidacji ogródków. Takie miejsce powinno tętnić życiem. Inna sprawa to zadbanie, aby odpowiednio je wpasować w odnowiony Główny Rynek.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 12 kwie 2011, o 01:03

glootech pisze:Likwidacja ogródków to fatalny pomysł.
wollny pisze:Zgadzam się z glootechem. Wyrzucanie ogródków już całkowicie usunie życie z Głównego Rynku.
cheetah pisze:Zgadzam się z glootechem. Dziwna wydała mi się koncepcja likwidacji ogródków.
Co Wy z tą likwidacją ? Nigdzie nie pisałem o likwidacji ogródków, tylko o odpowiednim ich rozmieszczeniu. W ten sposób by nie blokowały płyty środkowej i sugerowanych pieszych traktów przechodzących przez Gł.Rynek.

Napisałem:
"Płyta powinna zostać uwolniona od klombu, podestu, a może nawet i od ogródków letnich. Dla ogródków lepszym miejscem byłyby obrzeza Gł.Rynku, wzdłuż pieszych ciągów handl.-usług."

Chciałbym żeby ogródków było możliwie jak najwięcej! Gł.Rynek ma tętnić życiem.

Faza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2010, o 01:14
Lokalizacja: Wydory

Nieprzeczytany post autor: Faza » 12 kwie 2011, o 02:06

Nieporozumienie bierze się z wypowiedzi architektów w ratuszu (większość osób na sali wraz ze mną zrozumiała ją jako postulat całkowitej likwidacji ogródków) i dość niejasnego zapisu w tekście koncepcji:

Obrzeża Rynku Głównego - strefa - pieszo - handlowo usługowa z lokalizacją ogródków z zapleczem gastronomicznym, sanitarnym oraz mediami w budynkach, co spowoduje uwolnienie płyty reprezentacyjnej od letnich ogródków.

Mamy tu przykład klasycznego nieporozumienia, żadna z koncepcji nie zakłada likwidacji ogródków. Obie są tu zgodne że najlepsze dla nich są obrzeża.

Do J.P szkoda że nie odniosłeś się do tego co napisałem na str 40.

Faza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 kwie 2010, o 01:14
Lokalizacja: Wydory

Nieprzeczytany post autor: Faza » 12 kwie 2011, o 02:07

TZN 39 sorki.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 12 kwie 2011, o 10:40

Faza pisze:Do J.P szkoda że nie odniosłeś się do tego co napisałem na str 40.
Koncepcja architektów oraz "koncepcje"(pomysły) studentów, w wielu miejscach są zbieżne z moją wizją Gł.Rynku.
Uznałem, że licytacja po której stronie znajduje się tych zbiezności więcej, nie wniesie nic merytorycznego do dyskusji.

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 12 kwie 2011, o 19:19

sobieray-3 pisze:Tutaj jednak nie chodzi o TOnZ, tylko o Miasto i jego zabytki.
Tu nie chodzi tylko o zabytki, ale i o wygląd (architekture), funkcjonalność i atrakcyjność dla Kaliszan i turystów. Kalisz jest miastem zabytkowym, ale nie parkiem historycznym przeznaczonym jedynie dla osób zainteresowanych historią naszego miasta. Rynek jak już wspominacie musi żyć, a tak się nie stanie, jeśli jako priorytet nadamy mu główną funkcje historycznego eksponatu.
Należy bardzo dobrze pomyśleć co chcemy pokazać z przeszłości Głównego Rynku i wyeksponować umiejętnie zatapiając w rozsądnej i praktycznej nowoczesności.

A co do klombu studentów.. rozbiłbym całą tą zieleń na mniejsze fragmenty, tak że przestałaby w sumie być klombem i umiejętnie rozmieścił na pewnej powierzchni rynku. Zieleń zostałaby, ale piesze tunele by się znacznie zwiększyły. Do tego ciekawie zaprojektowane miejsca do siedzenia. A ogródki restauracyjne chcąc nie chcąc muszą pozostać. Może warto by im narzucić jakiś drobny, wspólny motyw przewodni..?

Naprawde potrzebny jest nam konkurs.

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 12 kwie 2011, o 19:43

Faktycznie - zwracam honor. Niemniej wydaje mi się, że widziałem gdzieś na forum opcję pod tytułem "usuńmy ogródki z Głównego Rynku". To byłby fatalny pomysł po prostu.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 13 kwie 2011, o 21:15

I jak minęła debata nt. Głównego Rynku?
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 kwie 2011, o 21:56

Mówiono jak zwykle. A czy coś z tego będzie zobaczymy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 kwie 2011, o 22:28

Ze ,,stówą'' i to nie ojro nie ma co nawet zaczynać, nawet przed wyborami do parlamentu! Kupcy się nie dorzucą, a tego na wkład do unijnych grantów nie starczy. Kiedyś, to chociaż znany rzeżbiarz za friko prawie dziurę zapchał, ale teraz nie da się .
:
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 13 kwie 2011, o 22:56

wollny pisze:I jak minęła debata nt. Głównego Rynku?
Będziemy musieli się czegoś więcej dowiedzieć z jutrzejszych lokalnych mediów, bo koledzy coś dziwnie "małomówni" :lol:

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 13 kwie 2011, o 23:44

Maciej Błachowicz i Ania Tabaka wypadli bardzo dobrze w tej wymianiue poglądów. To dopiero poczatek . Co tu duzo gadać, jak kasy nie staje!Ktoś tam nawet zaczął PO-litykować, ale o żródłach finansowania nie wspomniał. Pomyślcie trochę. Nawet jak szpadel w grunt wbiją, to mają archeologów ,,na karku'' :). Na koszt Miasta ofkooooz!

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2011, o 17:57 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 2 razy.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1883
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: tomash » 14 kwie 2011, o 14:59


www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 kwie 2011, o 16:51


faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: faust » 15 kwie 2011, o 08:39

Ale o co wam chodzi? Wiadomo, że nie ma pieniedzy, macie syf w Głównym Mieście, ale będziecie mieli swój upragiony AquaPark za 50mln., lodowisko dla powietrza za 2 mln. Przecież wielu uważa, że park wodny to priorytetowa inwestycja, do tego dochodzą w przyszłości dotacje na poziomie zapewne ponad miliona rocznie. Po co piękne centrum, lepszy park wodny.

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 kwie 2011, o 12:18

Stary, Ty to jeeteś pewnie ,,V Kolumna'' :wink:> Przecież te wszystkie inwestycje wymyślają przed każdymi wyboram CI co kasy nie mają i nie potrafią za dobrze starać o kasę unijnjak licząc, że jakoś to będzie . Lodowisko kosztowało coś ca 4,5 melona! W Łodzi na Teofilowie - jak już w innym miejscu pisałem zafundowano na 200 tysięcznym osiedlu - odkryte za 450 tysiaków, takie zwijane na lato.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ