Modernizacja i budowa sieci ciepłowniczej

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4311
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Modernizacja i budowa sieci ciepłowniczej

Post autor: andrzej » 22 lut 2010, o 18:33

KALISZ - Ekologiczne ciepło za unijne pieniądze?


Dzisiaj 16:40:51

Rosną szanse Kalisza na zdobycie dofinansowania na rozbudowę i modernizację systemu ciepłowniczego, o które zabiega miasto z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Po pierwszym, niekorzystnym dla nas rozstrzygnięciu w sprawie aplikacji złożonej przez miasto, władze Kalisza złożyły protest. Druga ocena wniosku okazała się pozytywna.
Koszt planowanej przez miasto inwestycji ma wynieść 16 mln i 700 tys.złotych. Projekt zakłada zmodernizowanie istniejącej sieci ciepłowniczej o długości 6,4 km oraz wybudowanie nowego odcinka ciepłociągu o długości 6 km.
Projekt obejmuje obszar od al. Wojska Polskiego w kierunku Nowego Rynku, oraz ulic: Złotej, Chopina i Mazurskiej a także osiedla mieszkaniowe: XXV-lecia, Kaliniec, Marii Dąbrowskiej, Śródmieście, Dobrzec, Korczak, Ogrody i Zagorzynek. Na tym terenie oprócz zabudowy mieszkaniowej zlokalizowany jest duży zakład produkcyjny, a także nowo powstająca galeria handlowa.
Realizacja projektu pozwoli zlikwidować lokalne kotłownie węglowe o łącznej mocy 4,4 MW oraz na przyłączenie do sieci nowych budynków.

kalisz.naszemiasto

Czyli zapowiada się kolejne rozkopanie Kalisza , tylko żeby nie kopali na świeżo wyremontowanych ulicach
:?: :roll: :roll:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6806
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 22 lut 2010, o 18:46

Tutaj piszą trochę więcej;
http://www.rc.fm/polityczne/cieplo-bez-dymu.html

W ostatnim Żk pisali też o przybliżonych kosztach podłączenia się do sieci ciepłowniczej.Wspominali coś o kilku tysiączkach za przyłącze.....ciekawe ilu chętnych się znajdzie????
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Post autor: kaliszanin2 » 22 lut 2010, o 22:35

Gumiś pisze:(...)W ostatnim Żk pisali też o przybliżonych kosztach podłączenia się do sieci ciepłowniczej.Wspominali coś o kilku tysiączkach za przyłącze.....ciekawe ilu chętnych się znajdzie????
Oprócz przyłącza instalacja rur i kaloryferów w budynku też dużo kosztuje. Miasto już powinno starać się o dotacje dla zmieniających ogrzewanie na proekologiczne centralne. To jest zadanie dla specjalistów od pozyskiwania środków, trzeba opracować odpowiedni program.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2462
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec
Kontakt:

Post autor: LUK » 22 lut 2010, o 22:38

Przy okazji rozryją ponownie połowę miasta. Może wreszcie miasto pozyska jakieś środki na drogi?!!!

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4311
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 24 lut 2010, o 21:00

PREZYDENT MIASTA KALISZA

Główny Rynek 20, 62-80 Kalisz

WSRK.7624-0002/10 23 lutego 2010 r.

2010/02/01438

O B W I E S Z C Z E N I E


PREZYDENT MIASTA KALISZA zawiadamia Strony, że do Urzędu Miasta Kalisza wpłynęły opinie - od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kaliszu oraz od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu - w sprawie oceny oddziaływania na środowisko przebudowy miejskiego systemu ciepłowniczego.
Strony postępowania – czyli właściciele działek, które znajdą się
w granicach inwestycji, oraz osoby mogące wykazać swój interes prawny regulowany decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach – mogą zapoznać się z ww. postanowieniami oraz z innymi zebranymi w sprawie dowodami i materiałami w Wydziale Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu przy ul. Kościuszki 1a
(III piętro, pok. 2; w godz. 8:30-14:30).
Uwagi i wnioski Stron postępowania, dotyczące ew. potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, sporządzenia i zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko oraz przygotowywanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przebudowy sieci ciepłowniczej, można przekazywać na adres: Urząd Miejski w Kaliszu, Wydział Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej, ul. Kościuszki 1a, w terminie do 15 marca 2010 r.Chyba myślą bardzo poważnie o tej inwestycji , znowu nam szykują objazdy, ruch wahadłowy zamknięte ulice i rozkopane drogi , powiem krotko robi się bardzo ciekawie dla kierowców, którzy już powinni ćwiczyć cierpliwość
:roll: :roll:
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9231
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Post autor: K-man » 24 lut 2010, o 22:35

No i co z tego, ze beda korki.Wolisz wdychać smrody z pieców, które sąna dodatek trujące.Popieram całkowicie te inwestycje.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4311
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 24 lut 2010, o 22:58

Wiesz pobudują nowe rurociągi , ale czy zmusza mieszkańców do korzystania z tego , będzie tak samo jak przy rozbudowie kanalizacji koszty przyłącza są zbyt duże
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4710
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków
Kontakt:

Post autor: Adi » 25 lut 2010, o 01:03

Z tymi kosztami przyłącz kanalizacyjnych to straszyli kwotami ogromnymi a jak przyszło zawiadomienie że przyjeżdżają i zakładają to ok okazało się że wkopanie studzienki to koszt max. 150zł a przyłączenie do sieci będzie niedużo droższe. Może miasto dopłaciło więcej niż zapodawało.

Co do sieci ciepłowniczej szkoda że ta inwestycja nie była prowadzona w tym samym okresie co budowa sieci kanalizacyjnej przynajmniej korki byłyby jedne ;) Oby tylko na nowo wyremontowanych jezdniach nie robili wykopów wzdłuż nich :( Może zastosują gdzieniegdzie przeciski.

Sama idea jest słuszna nie dość że wygoda, bo wystarczy przekręcić i ciepło już jest to i mniej smrodów w mieście.

O kosztach przyłączeń pewnie dowiemy się trochę póżniej.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4311
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 9 mar 2010, o 17:28

Ciepło bez dymu
Miasto zabiega o wsparcie finansowe na rozbudowę i modernizację miejskiego systemu ciepłowniczego. Inwestycja, której koszt szacowany jest na blisko 17 milionów złotych ma poprawić jakość powietrza i ułatwić oszczędzanie energii cieplnej.

Nowoczesny, energooszczędny system sieci ciepłowniczej w Kaliszu miałaby obejmować 6 kilometrów nowej sieci i 6,4 kilometra sieci już istniejącej, zmodernizowanej dla potrzeb projektu.
Plany dotyczą ścisłego centrum miasta: al. Wojska Polskiego w kierunku ulicy Złotej, Nowego Rynku, ulic Chopina i Mazurskiej oraz osiedli mieszkaniowych: XXV-lecia, Kaliniec, Marii Dąbrowskiej, Śródmieście, Dobrzec, Korczak, Ogrody i Zagorzynek. Na terenie objętym projektem, oprócz zabudowy mieszkaniowej, zlokalizowany jest duży zakład produkcyjny, będący prężnym emitorem produktów spalania, a także nowo powstająca galeria handlowa. Budowa sieci ciepłowniczej spowoduje zlikwidowanie lokalnych kotłowni węglowych o łącznej mocy 4,4 MW, przebudowę lokalnych systemów zaopatrzenia w energię cieplną o łącznej mocy 2,4 MW i przyłączenie do sieci nowych budynków oraz około 500 mieszkań w budynkach z ogrzewaniem piecowym o łącznej mocy 2,4 MW

NFK

[ Dodano: Wto, 09.03.2010, 17:26 ]
Kalisz na liście rezerwowej

Wniosek Kalisza o dofinansowanie budowy nowoczesnej sieci ciepłowniczej w śródmieściu ze środków WRPO znalazł się na tak zwanej liście rezerwowej. Nie przekreśla to jednak szans na dofinansowanie. W maju miasto będzie składać nowy wniosek, bowiem zarząd województwa zapowiada kolejny konkurs o pieniądze unijne na ochronę środowiska.

Jak informowaliśmy Miasto Kalisz zabiega o wsparcie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę i modernizację miejskiego systemu ciepłowniczego. Inwestycja ma poprawić jakość powietrza i ułatwić oszczędzanie energii cieplnej.

Cała inwestycja ma kosztować 16.700 tysięcy złotych. Przedmiotem projektu jest wybudowanie nowoczesnego, energooszczędnego systemu sieci ciepłowniczej w Kaliszu. Równolegle z budową nowej sieci – 6 kilometrów - ma być modernizowana sieć obecnie wykorzystywana – 6,4 kilometra.
Projekt obejmuje obszar ścisłego centrum miasta: od Alei Wojska Polskiego w kierunku ulicy Złotej, Nowego Rynku, ulice Chopina i Mazurską oraz osiedla mieszkaniowe: XXV-lecia, Kaliniec, Marii Dąbrowskiej, Śródmieście, Dobrzec, Korczak, Ogrody i Zagorzynek. Na terenie objętym projektem modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego, oprócz zabudowy mieszkaniowej zlokalizowany jest duży zakład produkcyjny, będący prężnym emitorem produktów spalania, a także nowo powstająca galeria handlowa.
Realizacja projektu pozwoli zlikwidować lokalne kotłownie węglowe o łącznej mocy 4,4 MW, przebudowę lokalnych systemów zaopatrzenia w energię cieplną o łącznej mocy 2,4 MW, przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nowych budynków oraz ok. 500 mieszkań w budynkach z ogrzewaniem piecowym o łącznej mocy 2,4 MW.
Zastąpienie ogrzewania obiektów i budynków z lokalnych żródeł niskiej emisji ogrzewaniem z miejskiej sieci ciepłowniczej oraz przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nowych budynków zdecydowanie poprawi jakość powietrza.
Projekt zakłada zmniejszenie ubytków wody sieciowej oraz zminimalizowanie strat ciepła, w procesach przesyłu energii. Na terenie objętym projektem istnieją sieci cieplne wykonane ze standardowych rur stalowych, które zostaną wymienione na nowe, wykonane w technologii preizolowanej. Dzięki temu zostaną zminimalizowane straty ciepła powstające w trakcie przesyłu do gospodarstw domowych. Natomiast w ramach rozbudowy miejskiego systemu ciepłowniczego powstanie sieć cieplna wraz z przyłączami do budynków mieszkalnym, usługowych i produkcyjnych. Zastosowany w ramach projektu system ciepłowniczy będzie wyposażony w układy alarmowe, pozwalające na szybką i sprawną lokalizację usterek.


Złożony przez Miasto Kalisz wniosek został pozytywnie oceniony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, który pośredniczy w realizacji zadań dla priorytetu III, ujętych w WRPO na lata 2007-2013.
Kaliski wniosek preselekcyjny został oceniony pozytywnie pod względem formalnym i strategicznym po ponownej ocenie wniosku spowodowanym wniesionym protestem na poprzednie negatywne rozstrzygnięcie.

Na liście rankingowej umieszczono beneficjentów, którzy uzyskali minimum 60% maksymalnej liczby punktów. Kaliski projekt oceniono na 77,42%. .

Mimo to wniosek Kalisza znalazł się na tak zwanej liście rezerwowej.
- Problem jak zawsze tkwi w pieniądzach, bo jak zwykle przeznaczono zbyt małą kwotę na tego typu działania. Do realizacji zostało wybranych dużo małych projektów związanych przede wszystkim z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej. W Kaliszu takie obiekty, na przykład wszystkie szkoły, mamy już dawno ocieplone. Praktycznie wszystkie wnioski dotyczące sieci ciepłowniczej, takie jak nasz, zostały przesunięte na tak zwaną listę rezerwową – wyjaśnia Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza. - Próbowaliśmy skłonić zarząd województwa do zmiany sposobu myślenia, napisałem do marszałka województwa, żeby na to zadanie, jeśli jest tyle zgłoszonych wniosków, zwiększyć pulę pieniędzy. W pierwszym konkursie, który został póżniej unieważniony, zarząd województwa rzeczywiście podjął taką uchwałę. Jednak przy okazji drugiego konkursu wrócono do pierwotnej wersji i do podziału jest znacznie mniej pieniędzy, co ma przyspieszyć ich wydawanie. Zarząd zapowiada, że zostanie ogłoszony jeszcze jeden konkurs, w maju, do którego zakwalifikowane zostaną tylko te wnioski, które mają gotowe projekty. Widzimy w tym pewną szansę, ale na pewno nie na cały nasz projekt, którego wartość wnosi ponad 16 milionów złotych. Musimy go zweryfikować i do maja powinniśmy mieć gotowy projekt na około 10 milionów. Problem w tym, czy konkurs zostanie podzielony na dwa zadania: oddzielnie termomodernizacja i sieci ciepłownicze. Jeśli tak się stanie, to mamy szansę na dotację, natomiast wspólny konkurs, wrzucenie wszystkich projektów do jednego worka pogorszy naszą sytuację.
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4710
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków
Kontakt:

Post autor: Adi » 9 mar 2010, o 17:59

Znowu lista rezerwowych ;(
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9231
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Post autor: K-man » 9 mar 2010, o 21:48

Kaliski standard.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4311
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 9 mar 2010, o 21:52

Znowu ławka rezerwowa
Wniosek Kalisza o dofinansowanie budowy nowoczesnej sieci ciepłowniczej w śródmieściu znalazł się na tak zwanej liście rezerwowej. W maju miasto będzie składać nowy wniosek, bowiem zarząd województwa zapowiada kolejny konkurs o pieniądze unijne na ochronę środowiska.

Kalisz zabiegał o wsparcie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę i modernizację miejskiego systemu ciepłowniczego. Budowa 6-kilometrowego odcinka energooszczędnej sieci wraz z modernizacją obecnie wykorzystywanej sieci (6,4 km) ma kosztować 16,7 mln zł. Projekt obejmuje obszar: od al. Wojska Polskiego w kierunku ulicy Złotej, Nowego Rynku, ulice Chopina i Mazurską oraz osiedla mieszkaniowe: XXV-lecia, Kaliniec, Marii Dąbrowskiej, Śródmieście, Dobrzec, Korczak, Ogrody i Zagorzynek. Nowa sieć pozwoli zlikwidować lokalne kotłownie węglowe o łącznej mocy 4,4 MW. W projekcie zaplanowano też przebudowę lokalnych systemów zaopatrzenia w energię cieplną o łącznej mocy 2,4 MW, przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej nowych budynków oraz ok. 500 mieszkań w budynkach z ogrzewaniem piecowym o łącznej mocy 2,4 MW. Dzięki temu w śródmieściu Kalisza powinny zniknąć dymiące kominy. (…)


NFK

Lista rezerwowych , Poznań tak dzieli jest to widać ile pieniędzy i ile projektów dostało dofinansowanie z okolic Poznania , wiele innych miast zaczyna się buntować ,Konin stracił tez dofinansowanie na budowę drugiego etapu obwodnicy

Jeżeli istniej aglomeracja kalisko -ostrowska to powinna się starać o utworzenie województwa środkowopolskiego bo innej drogi nie ma Poznań bierze wszystko do siebie
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9231
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Post autor: K-man » 9 mar 2010, o 22:13

Czas walki o wolnośc zbliża sie wielkimi krokami ;)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4311
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 13 mar 2010, o 15:20

KALISZ - Przepadł kolejny wniosek miasta o pomoc z Unii Europejskiej
Elżbieta Bielewicz

Wczoraj 16:09:55

Kalisz nie dostanie ponad 16 mln zł unijnej dotacji na budowę sieci ciepłowniczej. Teraz miasto walczy o 10 mln
Kalisz może nie dostać unijnych pieniędzy na budowę nowoczesnej sieci ciepłowniczej w śródmieściu. Wniosek miasta na ponad 16 milionów złotych znalazł się na tak zwanej liście rezerwowej. Pozostała jednak jeszcze iskierka nadziei. W maju będzie można ponownie starać się o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, bowiem zarząd województwa zapowiada kolejny konkurs o pieniądze unijne na ochronę środowiska.
Planowana inwestycja wyceniona jest na 16,7 mln złotych. Projekt obejmuje centrum miasta. W sumie jego realizacja pozwoliłaby zlikwidować lokalne kotłownie węglowe, przyłączyć do miejskiej sieci ciepłowniczej nowe budynki oraz około 500 mieszkań w starej zabudowie z ogrzewaniem piecowym. To wszystko ma skutkować nie tylko czystszym powietrzem, ale i oszczędnościami - minimalizacja ubytków wody w sieci, strat ciepła.
Złożony przez miasto Kalisz wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i strategicznym i otrzymał 77,42 procent. Mimo to znalazł się na liście rezerwowej, choć w gronie beneficjentów, były także projekty, które uzyskały jedynie 60 procent maksymalnej liczby punktów.
- Praktycznie wszystkie wnioski dotyczące sieci ciepłowniczej, takie jak nasz, zostały przesunięte na listę rezerwową - wyjaśnia Janusz Pęcherz, prezydent Kalisza. - Zarząd zapowiada, że zostanie ogłoszony jeszcze jeden konkurs, w maju, do którego zakwalifikowane zostaną tylko te wnioski, które mają gotowe projekty. Widzimy w tym pewną szansę, ale nie na cały nasz projekt, którego wartość wynosi ponad 16 mln złotych. Musimy go zweryfikować i do maja powinniśmy mieć gotowy projekt na około 10 milionów.
Ponadto, zdaniem włodarza miasta, gdyby konkurs został podzielony na dwa zadania: oddzielnie termomodernizacja i sieci ciepłownicze szansa Kalisza na unijną dotację znacznie by wzrosła. Wrzucenie wszystkich projektów do jednego worka nie będzie wróżyć najlepiej

Kalisz.naszemiasto
Andrzej

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6823
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną
Kontakt:

Post autor: sobieray-3 » 13 mar 2010, o 15:40

Widać, ze to ekipa w czepku urodzonych :). Wyslać ich na Igrzyska Olympijskie!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6806
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz
Kontakt:

Post autor: Gumiś » 17 mar 2010, o 10:32

andrzej pisze:Wiesz pobudują nowe rurociągi , ale czy zmusza mieszkańców do korzystania z tego , będzie tak samo jak przy rozbudowie kanalizacji koszty przyłącza są zbyt duże
Tym bardziej wydaje się to nierealne ponieważ zlikwidowano dotacje ekologiczną.

http://www.kalisz.pl/portal.php?aid=new ... a3795d345f
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6823
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną
Kontakt:

Post autor: sobieray-3 » 17 mar 2010, o 11:17

Coś mi tu nie gra :)? Czy pan dyr.Bieniecki nie zasiada już w Radzie Nadzorczej PEC-u? A to dzialka Samorzadnego Kalisza chyba? Nie sadzę żeby podcinali gałąż ...

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4311
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 7 kwie 2011, o 10:01

Obrazek

ŻK
Andrzej

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4311
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Post autor: andrzej » 13 maja 2011, o 21:21

Obrazek
Obrazek

NFK
Andrzej

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 6686
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24
Lokalizacja: CALISIA

Post autor: gawronik13kalisz » 13 maja 2011, o 21:23

Na Nowym Rynku leżą jakieś rury, pewnie niedługo zaczną tam kopać tą sieć ciepłowniczą i zaczną "podchodzić" do galerii.
Już nawet Trębacz płacze z herbu, bo na to co się dzieje z miastem nie starcza mu nerwów!®

ODPOWIEDZ