Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 31 paź 2014, o 21:51

Powoli inwestycja się rozkręca. Postawiono żuraw, chyba jest dość wysoki na osiem pięter . Trwa zagęszczanie gruntu pod fundament. Jeździł olbrzymi walec z wibratorem, tak że cała okolica drżała.


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 2 lis 2014, o 22:26

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 lis 2014, o 08:36

08.11.2014

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 lis 2014, o 10:07

Właśnie na budowę przyjechał drugi żuraw.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 lis 2014, o 12:19

Adi pisze:Właśnie na budowę przyjechał drugi żuraw.


Obrazek

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 lis 2014, o 15:10

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3267
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 lis 2014, o 23:39

Obrazek

Obrazek

Operator żurawia ma zdalny pulpit z którego steruje rozkładaniem a później pracą dźwigu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 17 lis 2014, o 19:39

Witam serdecznie.
Jestem zainteresowany kupnem mieszkania w tym bloku.
Chciałbym się dowiedzieć jakie jest Państwa spojrzenie na tą lokalizacje, jakie są według Was plusy i minusy mieszkania tam.
Oglądałem plany w spółdzielni, blok nie będzie bezpośrednio przy ulicy, z jednej strony odgrodzony będzie ryneczkiem, z drugiej (od podmiejskiej) będzie kolejny blok ustawiony prostopadle.
Ceny jak na Kalisz zdają się być wysokie, jednak myślę, że 3500 za 8 piętro i piękny widok z okna, to cena wydaje się do zniesienia.
Proszę o opinie.
Pozdrawiam

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 17 lis 2014, o 23:47

Brud, smrod, ciagły hałas, sasiedzi, Droga krajowa i rozdzielnia gazu" pod oknem" ... a za 3500złza m2 mozna kupic sobie dom jednorodzinny...i to jeszcze jaki... widok za oknem ? ile bedzie cie to interesowało rok ? 1,5 ? A pozniej ci sie i tak znudzi a problemy zostaną dziekuje bardzo....

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 17 lis 2014, o 23:56

Dzieki za opinie.
Dom w moim przypadku nie wchodzi w grę, chciałem się skupić na mieszkaniu w dobrej lokalizacji. Bo za 250 tys nie kupie działki w mieście i nie zbuduje domu, nie czarujmy się. Nie traktuje tego miejsca jako docelowe mieszkanie do końca życia jednak na co najmniej kilka lat. Lokalizacja jest dla mnie waznym czynnikiem, bliskość do centrum i do miejsca pracy (Dobrzecka) gdzie przy kilkuletnich przejazdach kilka razy dziennie zaoszczedzi sie calkiem niezla sume pieniedzy na samym paliwie, nie mówiąc juz o czasie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 18 lis 2014, o 00:20

Lokalizacja ma plusy i minusy.Bliskość centrum ale jednocześnie przy krzyżówce krajówek.Chociaż może na 8 pietrze hałas będzie mniejszy.Cena wcale nie jest taka wygórowana.Za podobne kwoty Novum sprzedawał mieszania na Korczaku.
Kościelna Wieś Antczaka chyba też podobnie cenowo wychodzi ale jednak dalej od centrum.Ewentualnie okolice Wrocławskiej.Tam sporo taniej.
Albo czekasz z decyzją na rozpoczęcie budowy na Korczaku.Tam też mają być wieżowce ;)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 18 lis 2014, o 09:19

Jakbym miał kupować mieszkanie w Kaliszu to wydaje mi się, że obok Korczaka jest to najlepsza lokalizacja ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Greg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2014, o 09:18

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Greg » 18 lis 2014, o 09:29

Witam wszystkich
Co robic kupowac czy nie!!! Głowa juz boli!
Boje sie ze to za drogo na Kalisz i kolejne dwa wiezowce beda juz tansze skoro nie sprzedaje sie to tak jak zakladano!!??

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 18 lis 2014, o 09:36

Moim skromnym zdaniem wszystko zalezy od tego ile chce sie czekac, wydaje mi sie ze skoro nie sprzedaja sie zbyt dobrze te mieszkania to kolejne wieżowce moga stac pod znakiem zapytania lub ich budowa zostanie przesunieta w czasie. Ja czuje sie zdecydowany , za 1,5 roku chcialbym tam juz zamieszkac jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem, mieszkanie zawsze mozna sprzedac lub wynajac. Mam duze obawy co do miejsca, jednak moj znajomy mieszka na najwyzszym pietrze w wieżowcu obok Multimedii i jakos halas nie doskwiera mu szczegolnie, a do ulicy ma dosc blisko...

Greg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2014, o 09:18

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Greg » 18 lis 2014, o 10:03

Sprzedac nie bedzie łatwo do 2018 roku wiedzàc ze potencjalny kupiec ma mozliwosc zakupu bezposrednio ze spółdzielni!
Co do lokalizacji jestem przekonany
- tylko ta cena??? :oops:
- obowiazek wykupu miejsca parkingowego!!!
W sumie mkw wyjdzie po 3.600!!!??
A marzy mi sie VIII pietro !!!
- glowa dalej boli !!!!! I lekarstwa brak

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 18 lis 2014, o 11:09

Te wiezowce z zalozenia mialy byc "prestizowe" i byc wizytówką osiedla, oby tak bylo. Cena u Antczaka na Panoramie jest podobna, a zwazajac na lokalizacje i codzienne wycieczki do pracy, silownie, dziecko na angielski, zakupy to nam daje kilkanascie (lub wiecej) kilometrow dziennie. Nie mowiac juz o wypiciu piwa w pubie i powrocie taksowka bo z centrum to jest dobre 20-25 zl. Ja mam wstepnie zarezerwowane mieszkanie na 8 pietrze, musze podpisac umowe do konca listopada i dlatego mam coraz wieksze obawy. Co do sprzedazy, tak jak wspomnialem wczesniej, planuje tam mieszkac minimum kilka lat, a za 6-7 lat kiedy byc moze zdecyduje sie na sprzedaz, ceny w tej lokalizacji moga byc dosc wysokie i mysle ze problemow nie bedzie, zwlaszcza ze na Hanki jakos te mieszkania udaje sie sprzedac. Sam nie wiem, mysle ze sie zdecyduje, nie sa to pieniadze wyrzucone w bloto kiedys sie je odzyska w jakims stopniu.

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 18 lis 2014, o 11:29

Kolego :) Jak bedziesz chciał zeby dom ci postawił Antczak,Novum to jasne ze 250tys bedzie mało, ale wystarczy poczytac na necie i troche pokombinować i za 250tys da rade :) I mozliwe ze bedzie 2 x wieksze od tego w bloku :) A mieszkanie w domu jednorodzinnym to poezja !! W ogole nie ma porownania do blokow taki nowy temat powstal na faktykaliskie najtanszy uzywa ny dom 185tys do remontu czyli za 250tys zł masz wyremontowany od podstaw dom
Spośród 429 ofert sprzedaży domów za najtańszy wypada uznać budynek o powierzchni 130 m2, który wyceniono na 185,000 zł ( cena m2-1423 zł ). Ma znakomitą lokalizację i postawiony został na działce o powierzchni 5000 m2. Wymaga remontu.

http://www.faktykaliskie.pl/w-kaliszu-k ... najwieksze" onclick="window.open(this.href);return false;

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: klocek » 19 lis 2014, o 21:13

W związku, iż opuściłem tamte rejony i odwiedzam rodziców, nadal wiem jakie będą mieć problemy.
Drażni mnie ilość miejsc parkingowych zaprojektowanych przy tych wieżowcach, jak na taką ilość mieszkańców. Będzie wojna z KSM (bloki WP 64-66), gdyż będą parkować po drugiej stronie, bo u nich nie ma miejsca. KSM nie postawi barierki, gdyż piloty musieliby wydać dla wszystkich mieszkańców osiedla (koszty, koszty, koszty). Znaki zakazu ludzie mają w poważaniu, no i przyrasta ilość samochodów; zresztą to kaliska przypadłość, mieszkać na 37m2 i mieć 3 samochody.

Greg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2014, o 09:18

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Greg » 22 lis 2014, o 10:34

Witam ponownie
Obserwuje sprzedaz tych mieszkan i jest to niepokojace 5 tygodni w sprzedazy i nawet nie 30'/, sprzedanych malo tego znikaja rezerwacje mieszkan!!!!! - maly niewypal????
Ja odpuszczam i obserwuje .!!!!!
Pozdrawiam

Drexler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 17 lis 2014, o 19:34

Re: Wieżowce Spółdzielni Dobrzec w miejscu Viki

Nieprzeczytany post autor: Drexler » 22 lis 2014, o 12:12

Witam.
Ja jednak sie decyduje.
Spoldzielnia bogata wiec blok postawia szybciutko. W poniedzialek wplacam 10% i czekam do kwietnia na druga rate.
Na 8 pietrze obstawiam ze halas nie bedzie bardzo dokuczliwy, a mieszkanie zawsze mozna sprzedac.
Widze ze roboty ida pelna para wiec jestem dobrej mysli.

Zawsze pozostaje wyjscie awaryjne w postaci wycofania wkladu. Spoldzielnia pobiera w takim wypadku 2,5 % wartosci wplaty.
W przypadku pierwszej raty (25 000 zl) wyjdzie to ok. 700 zl prowizji wiec ryzyko nie jest jakies ogromne w przypadku gdybym sie rozmyslil.

ODPOWIEDZ