Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Calisii)

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 13 paź 2016, o 16:12

To chyba oczywiste że nikt nie wyrzuca milionów bez przeprowadzenia konkretnych analiz...
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 3 paź 2015, o 18:20

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: Heniek » 13 paź 2016, o 18:22

Idealnym przeznaczeniem budynku po Calisii byłoby stworzenie w tym miejscu urokliwej galerii handlowej nawiązującej do historii naszego miasta jak i Fabryki Fortepianów. Coś na kształt Starego Browaru oczywiście na mniejszą skalę. Pomysł z Hiltonem uważam za co najmniej wątpliwy. Kalisz nie jest przecież miastem turystycznym, a potencjał biznesowy mamy tu raczej przeciętny.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 13 paź 2016, o 18:42

Tia.A galerii mamy mało więc potrzebna nam kolejna w Calisii. :oops:

Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 3 paź 2015, o 18:20

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: Heniek » 13 paź 2016, o 19:56

Rozumiem, że w Hiltonie będziesz spędzał każdy weekend? Pogratulować w takim razie :P Jak jeszcze raz przeczytasz co napisałem wcześniej, to może zrozumiesz o co dokładnie mi chodziło. Na pewno nie o zwykłą galerię, tylko o coś wyjątkowego, z historią miasta w tle. Póki co, czegoś takiego w mieście nie mamy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 paź 2016, o 20:42

Mamy szansę na hotel z centrum biznesu, a Ty chciałbys galerię. Kalisz nie ma swojego Kulczyka, a nie sądzę, aby jakis inwestor nastawiony tylko na zysk chciał tracić część pow. handlowej na kulturę. Tyle lat budynek marniał, a jak ma odzyskać blask, to narzekanie. W Kaliszu nie brakuje starych budynków, w których można umieścić nowe osrodki kultury. Tylko kto będzie do nich chodził, bo wystarczy przejść się na jakąkolwiek wystawę w Kaliszu. Aby stwierdzić, ze co wystawa to grono zwiedzających to samo. W tym połowa zwiedzających to dziennikarze.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: faust » 13 paź 2016, o 23:43

Kolejny Heniek, typu Janusz biznesu, który wie lepiej od ludzi, którzy inwestują w ten obiekt własne pieniądze. Uwierz, że pałać Mazków w Tłokini ma się bardzo dobrze, a śmiem twierdzić, że ceny tam są wyższe, niż w planowanym Hiltonie.

Kamil1989
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 22 lis 2015, o 06:45
Lokalizacja: Kalisz

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: Kamil1989 » 15 paź 2016, o 06:32

faust pisze:Kolejny Heniek, typu Janusz biznesu, który wie lepiej od ludzi, którzy inwestują w ten obiekt własne pieniądze. Uwierz, że pałać Mazków w Tłokini ma się bardzo dobrze, a śmiem twierdzić, że ceny tam są wyższe, niż w planowanym Hiltonie.
Faust tylko to nie jest rasowy hotel dla nowożeńców z apartamentami itp. To jest hotel biznesowy a'la Flora, E.T. Także biznesmenów jest w Kaliszu jest moim zdaniem za mało. Tłokini ty się nie czepiaj, bo to jest hotel (pałac) na wesela.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 paź 2016, o 09:09

Ale to jest hotel biznesowy dla przyjezdnych, a nie kaliskiego biznesu...
Operator hotelu raczej wie co robi, ok niekiedy sie mylą jak w przypadku marketu na dobrzecu...
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 3 paź 2015, o 18:20

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: Heniek » 15 paź 2016, o 17:33

faust pisze:Kolejny Heniek, typu Janusz biznesu, który wie lepiej od ludzi, którzy inwestują w ten obiekt własne pieniądze. Uwierz, że pałać Mazków w Tłokini ma się bardzo dobrze, a śmiem twierdzić, że ceny tam są wyższe, niż w planowanym Hiltonie.
Januszy poszukaj u siebie w rodzinie, a forum pozostaw dla opinii, niekoniecznie zgodnych z twoimi. Mam swoje zdanie i go nie zmienię. Mam obawy, że Hotel Hilton w pewnym sensie zamknie budynek dla "lokalsów", a szkoda, bo galeria, o której wspomniałem nie byłaby typową galerią jakich w Kaliszu już kilka. Restauracje, księgarnia, zdrowa żywność, klub fitness, małe kino z ambitnym repertuarem, a kto wie, może i modny klub na sobotnie imprezowanie to tak na początek. Niby brzmi znajomo, ale odpowiedni dobór najemców (marek), może zapewnić miejscu oryginalność, a nawet wyjątkowość na lokalnym rynku. O tym myślałem pisząc "galeria handlowa". Nie interesuje mnie hotel, który ma światowo brzmiącą nazwę i będzie ładnie wyglądał na zdjęciach. Chciałbym mieć fajne miejsce dla siebie w tym mieście i tego Kaliszanom życzę.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: faust » 15 paź 2016, o 17:50

Heniek, trzeba było kupić budynek i zrobić galerię. To prywatny inwestor, więc się o niego nie martw, nie z naszych pieniędzy ta inwestycja. Ewentualnie napisz do Pana Antczaka i napisz, że się martwisz.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 15 paź 2016, o 18:09

@Heniek ma trochę racji.Hotel będzie służył przyjezdnym a nie mieszkańcom ale taką koncepcję przyjął właściciel.Mieszkańcy otrzymają wyremontowany zabytkowy budynek i od tej strony trzeba na to patrzeć.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: faust » 15 paź 2016, o 18:28

No to jest myśl dnia, hotel służy przyjezdnym, a nie autochtonom.
Co do pałacu w Tłokini, odbywają się tam bardzo często spotkania biznesowe itp., polecam jednak dowiedzieć się o pewnych kwestiach.

Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 3 paź 2015, o 18:20

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: Heniek » 15 paź 2016, o 19:01

faust pisze:No to jest myśl dnia, hotel służy przyjezdnym, a nie autochtonom.
Co do pałacu w Tłokini, odbywają się tam bardzo często spotkania biznesowe (...)
Z twoim udziałem, że tak nieśmiało zapytam? A może tylko słyszałeś od znajomego kelnera? I wytłumaczę ci jeszcze raz, bo zdaje się, że piszesz szybciej niż myślisz - nie chcę hotelu dla autochtonów. Niespecjalnie widzę tam hotel, rozumiesz? Chcę mieć wyjątkowy obiekt użytkowy, zlokalizowany w centrum miasta, nawiązujący do chlubnej tradycji Kalisza. Tyle w temacie.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: faust » 15 paź 2016, o 19:07

Akurat to była do wypowiedzi Pawła.

Tak, wiem doskonale, może się zdziwisz, ale na forum są nie tylko dzieci z Nibylandii.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3623
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 15 paź 2016, o 19:10

Heniek, napisz do Antczaka, że się nie zna i niepotrzebnie topi kasę w beznadziejnym przedsięwzięciu. Albo spróbuj się z nim spotkać i wytłumacz mu to w bezpośredniej rozmowie. Na pewno będzie Ci dozgonnie wdzięczny za nakierowanie na właściwą drogę.

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: faust » 15 paź 2016, o 19:19

kaliszanin2 pisze:Heniek, napisz do Antczaka, że się nie zna i niepotrzebnie topi kasę w beznadziejnym przedsięwzięciu. Albo spróbuj się z nim spotkać i wytłumacz mu to w bezpośredniej rozmowie. Na pewno będzie Ci dozgonnie wdzięczny za nakierowanie na właściwą drogę.
Dokładnie, myślę, że Ci bańkę odpali za doradztwo, w końcu zaoszczędzi 50 razy tyle. Nie wiem skąd się bierze tylu malkontentów, nie budują źle, budują jeszcze gorzej.

Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 3 paź 2015, o 18:20

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: Heniek » 15 paź 2016, o 19:30

@faust, Pawel odniósł się do mojej wypowiedzi, więc miałem prawo skomentować twoje kretynizmy.
@kaliszanin2, w którym miejscu napisałem, że Antczak topi kasę w beznadziejnym przedsięwzięciu? Czekam na cytat.

I żeby nie było, że jakaś Nibylandia itp. itd. Co zrobi Antczak to jego sprawa, jego pieniądze oraz jego ryzyko. Będzie tam Hilton, ok. Nic się dla mnie nie zmieni, bo nie zaglądam do tej póki co, ponurej części śródmieścia. Jeśli dzięki tej inwestycji zmieni się na lepsze coś więcej niż tylko Calisia, chwała inwestorowi za to.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 paź 2016, o 21:23

Ale sie Panowie denerwujecie, zupelnie niepotrzebnie. Skoro inwestor dokonal takiego wyboru, to widac, ze musi mu sie to kalkulowac. Ja sie na takich rzeczach nie znam, wiec nie bede forsowal swoich koncepcji. Ja po prostu sie ciesze, ze tak zasluzone dla Kalisza miejsce, jak ktos wyzej napisal, odzyska swoj blask. Mam nadzieje, ze z tego kompleksu bedziemy bardzo zadowoleni.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 lis 2016, o 16:45

Z profilu Antczaka na Facebooku:
Panorama Kalisza na ścianie wnętrza dawnej Fabryki Fortepianów i Pianin "Calisia". Za chwilę ta sceneria przejdzie do historii.
Kalisz - pażdziernik 2016.
#calisia #kalisz #antczak
Obrazek
Szkoda, że nie przeniosą tej ściany np do Muzeum ZK. :D
g13k

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu(budynek Cali

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 4 lis 2016, o 20:54

tak samo jak z marketami i galeria w Kaliszu, jak buduja to wszyscy pisza ze juz jest rynek nasycony i pustki beda. A tu ile by nie wybudowali to parkingi pelne. Zobaczymy co i jak zrobi Antczak. Ta firma raczej nie robi wiochy i nie robi po lebkach. Znaja sie na rzeczy.

ODPOWIEDZ