Korczak Park

To co już wybudowano.
KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 1 gru 2018, o 14:49

meg pisze:
1 gru 2018, o 14:28
Zwykla pomoc osobie która ma po mnie mieszkanie , ale jak widac czasem nie warto... za pomoc człowiek spotyka tylko hejt... Ale taka już natura ludzka najłatwiej zhejtowac nieznajadz sytuacji :)

Za to przynajmniej wiadomo że rezygnacja była dobra decyzja, bo jak widać "sąsiedzi " nie byli by za przyjaźni... 😉
Trochę więc słabo, że komentujesz coś co Ciebie już nie dotyczy. Ty miałeś wyjście i udało Ci się rozwiązać ten problem... Ale czy to normalne, że zamiast deweloper oddać mieszkanie w terminie, my mamy po prostu zrezygnować z inwestycji? Straciliśmy czas na formalności, zaliczki, zastanawianie się jak urządzić mieszkanie, koszty kredyty, etc.

Nie wiem o co Ci chodzi, że sąsiedzi są nieprzyjaźni. Po prostu ludzie są już sfrustrowani całą sytuacją. Wszyscy kupowali mieszkanie jak się wydawało od porządnej, solidnej firmy. Nie chodzi mi już o obiecywanie terminów oddania z kosmosu w maju, ale po prostu o to co było na umowie... W październiku miały być klucze, a w grudniu ich też raczej nie będzie.

Na ich miejscu wynająłbym dodatkowych notariuszy, zatrudnił pracowników, byle oddać wszystkim mieszkania w grudniu.

Biuro MTM weźmie urlopy, pojedzie na święta, a ludzie co wydali pieniądze spędzą okres świąteczny w niepewności co się dzieje z mieszkaniami.

Użytkownik usunięty

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Użytkownik usunięty » 1 gru 2018, o 15:11

KaliszaninK- komentuje hejt na moja osobą... chcesz komus pomóc a tu buuum... zresztą nie będę się tu nikomu tłumaczyć...

Oczywiście, że nie jest to normalne i nie powinno tak być, każdy rozwiązuje ten problem jak chce . a znajdź życie nikogo tutaj nie urazajac wiekszosc osob tylko narzeka A nic nie robi...
Rozumie frustrację ale nie trzeba "wsiadac" z tego powodu innych.


Życzę wszystkim powodzenia i szybkiego odebrania kluczy...

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 1 gru 2018, o 15:46

meg pisze:
1 gru 2018, o 15:11
Życzę wszystkim powodzenia i szybkiego odebrania kluczy...
Dzięki. Miejmy nadzieje, że dostaniemy szybko klucze, blok będzie wykonany dobrze i już więcej nie będziemy musieli współpracować z MTM :)

Przerażające jest to, że deweloper, zamiast informować rzetelnie co się dzieje, działać, by szybko wszystko załatwić, być uprzejmy do klientów - woli teksty w stylu - jak nie pasuje to oddamy kasę i tyle... Nie kupujemy tutaj w Pepko lub Lidlu.

Znalazłem coś takiego - https://www.ostrow24.tv/news/67244-mies ... ektem.html - ten sam styl rozwiązywania problemów.

Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 1 gru 2018, o 16:35

Fajna historia meg :D
Klimat bajek świątecznych już w pełni.
Też mam nadzieję, że jak oddadzą kiedyś te mieszkania, to już nigdy więcej nie trzeba będzie mieć do czynienia z MTM i ich biurem na Górnośląskiej. Szkoda, że nie wszyscy o tym wiedzą i pewnie jeszcze wielu naiwnych się znajdzie, ale na szczęście Kalisz to nieduże miasto ;)

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 1 gru 2018, o 16:51

Właśnie zupełnie nie myślą przyszłościowo. Nie chodzi nawet o opinie w necie. 40 rodzin z Korczaka i 60 z Wzgórz Kalisza. Na pewno większość tych ludzi będzie odradzać ich usługi lub informować znajomych jak to wszystkie przebiegało. Teraz koniunktura na rynku jest taka, że wszystko schodzi jak leci, ale nigdy nie wiadomo co będzie za 5-10 lat.

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 1 gru 2018, o 18:50

MEG chyba faktycznie jesteś kolejna osoba z biura MTM.Swoje problemy mieszkaniowe rozwiazalem i najprościej oddac mieszkanie do biura i sprawa zalatwiona.Chyba jednak nie o to chodzi ,ludzie powini wiedzieć jak postepuje MTM.Nie kupujemy bulek w LIDLU za 1.50 tylko mieszkanie za 200 .000.Spotkanie zainteresowanych 8.12.2018.Info na FB Mieszkancy WZGORZ KALISZA I KORCZAK PARK .Zapraszam zainteresowanych.

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 1 gru 2018, o 19:17

Przeglądam właśnie księgę wieczystą i pojawiły się adresy - Korczak 24C, Korczak 24D i Korczak 24E. Dziwne, bo Korczak 24A i B są dość daleko. Już widzę kurierów szukających lokalizacji bloków ;)

Wpis o tym został dodany 21 listopada... Podział działki podobno od sierpnia robią ;)

Niepokoi mnie tylko to, że działka została podzielona na 4 części? Chyba nie walną tam jeszcze jednego bloku??? Czy ta 4 część to droga?

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 1 gru 2018, o 22:07

Plotka zaslyszana 2 tygodnie temu , maja być 4 bloki .

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 1 gru 2018, o 22:22

kowal 321 pisze:
1 gru 2018, o 22:07
Plotka zaslyszana 2 tygodnie temu , maja być 4 bloki .
Choć na ich stronie napisali, że trzeci blok to ostatni etap inwestycji i dodatkowo muszą gdzieś umieścić plac zabaw i teren zielony dla dorosłych - http://www.mtmconsulting.pl/aktualnosci ... -park.html

Ostatni Etap sprzedaży "Korczak Park"
Na jesieni 2018 r. rozpoczęliśmy sprzedaż trzeciego, ostatniego etapu na inwestycji "Korczak Park". To nowoczesnym, komfortowym i zamkniętym osiedlu w Kaliszu. Inwestycja położona wśród terenów zielonych - Park Nad Krępicą - z łatwym dojazdem do Centrum Miasta. Oferujemy Państwu lokale mieszkalne o pow. od 24 do 90 m kw z dużymi tarasami i komórkami lokatorskimi. Powierzchnie wszystkich mieszkań zaprojektowaliśmy tak, by zapewnić komfort, funkcjonalność i dobre nasłonecznienie części dziennych lokalu a jednocześnie umożliwić dowolną aranżację przestrzeni wewnętrznej. Budynek 4 piętrowy z elektryczną nowoczesną windą. Pełna infrastruktura osiedlowa uwzględniająca miejsca postojowe w hali garażowej oraz na zewnątrz budynku, duży plac zabaw dla dzieci i miejsce rekreacji dla starszych mieszkańców. Finansowanie zakupu mieszkań możliwe w ramach programu MDM.
ZAPEWNIJ SOBIE I SWOIM NAJBLIŻSZYM KOMFORT MIESZKANIA I UCIECZKĘ OD ZGIEŁKU MIEJSKIEGO.


Ale z nimi nigdy nie wiadomo :lol:

Tela
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 14 cze 2018, o 09:31

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Tela » 1 gru 2018, o 22:46

Zwłaszcza ten Mdm zastanawia 🤔

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 4 gru 2018, o 12:36

Tela pisze:
1 gru 2018, o 22:46
Zwłaszcza ten Mdm zastanawia 🤔
No właśnie MDM chyba już nie ma od kilku miesięcy?

Tela
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 14 cze 2018, o 09:31

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Tela » 4 gru 2018, o 22:02

Mdm skończył się 3 stycznia tego roku 😉

OIO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 23 maja 2018, o 14:47

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: OIO » 6 gru 2018, o 16:45

Koledzy nic nie piszą, a pierwszy blok podobno oddany...

Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 6 gru 2018, o 18:51

Podobno haha :D cała inwestycja powinna się nazywać "PodobnoPark"
Ostatnio zmieniony 7 gru 2018, o 13:22 przez Redd, łącznie zmieniany 1 raz.

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 6 gru 2018, o 21:34

OIO pisze:
6 gru 2018, o 16:45
Koledzy nic nie piszą, a pierwszy blok podobno oddany...
Raczej to nie jest możliwe. Na forum mieszkańców na FB kilka osób dzwoniło do nich i mówili im, że finalizacja ma być prawdopodobnie w grudniu, ale że jeszcze załatwiają nadzór budowlany, itp.

A i właśnie! Skąd masz to info? Gdzieś to napisali???

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 9 gru 2018, o 13:36

OIO pisze:
6 gru 2018, o 16:45
Koledzy nic nie piszą, a pierwszy blok podobno oddany...
Jak oddadzą blok na pewno o tym napiszę i wykonam fotorelacje z jakości prac, etc.

Byłem już w miarę spokojny i nastawiłem się, że w grudniu zostanie wszystko sfinalizowane. Zaniepokoiły mnie jednak posty z FB. że drogi nie ma i czekają jeszcze na jakieś zezwolenia innych wspólnot. Stoją już dwa bloki, buduje się trzeci, a potrzebne są jakieś podpisy wszystkich sąsiadujących wspólnot :lol:

Poniżej mała foto relacja z tego, co zobaczyłem:

Rzeczywiście blok pierwszy wygląda jak oddany, ale tak nie jest...

Obrazek

Obrazek

Do oddania pierwszego bloku podobno musi być dojazd od drugiej strony. Zbudowali kawałek drogi i oczywiście przerwali prace. Raczej nie ma szans, by szybko je wznowili, bo zajęli się budową wjazdu do garażu trzeciego bloku, a droga wybudowana zaraz obok pewnie, by im przeszkadzała.

Czyli jak mają zamiar oddać pierwszy blok? Warunkowo? Czy znaleźli jakiś przepis, by to ominąć? Oczywiście są to pytania retoryczne, bo pewnie nawet w biurze MTM Consulting Developer nie będą umieć na nie odpowiedzieć :lol: Z tego, co widzę budowa bloku w Polsce to czysta loteria - wszystko się zmienia niemal codziennie :lol:

Co z ludźmi, którzy mają wykupione miejsca parkingowe. Będzie trzeba po zaparkowaniu biegać na około Korczakim i Ptasią?

Pewnie jak zwykle nie będą za nic odpowiadać i powiedzą, że to wina podwykonawcy drogi, który nie wywiązał się z terminów :lol:

Obrazek

Obrazek

By lepiej się pracowało, wybudowali pracownikom parking pracowniczy. Coś kopią obok niego, może lampy będą robić? A gdzie tu jeszcze płot, brama, teren zielony, plac zabaw i miejsce do posiedzenia dla dorosłych.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MASTER ADMIN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: 15 sty 2018, o 10:26
Lokalizacja: Stok... Słoneczny Stok...

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: MASTER ADMIN » 9 gru 2018, o 22:59

KaliszaninK pisze:
9 gru 2018, o 13:36
By lepiej się pracowało, wybudowali pracownikom parking pracowniczy.
A to parking pracowniczy jest? Ja myślałem że to część inwestycji dla mieszkańców Parku - tylko położenie coś mi nie pasowało - trochę daleko od bloków...

Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 10 gru 2018, o 09:58

To raczej parking dla mieszkańców, tylko używany aktualnie przez pracowników. To jedyne miejsce na działce MTM, gdzie może być parking.
Swoją drogą jest absurdalnie daleko od bloku nr 1. Ciekawi mnie też, jak zagospodarują to miejsce na parking dla wszystkich trzech bloków, bo potrzeba będzie 3x tyle miejsc...

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 10 gru 2018, o 11:10

Daleko, ale innej lokalizacji nie mogli zrobić. Rozpoczyna się kolejny tydzień grudnia. Ciekawe kiedy wyślą listy z nową datą oddania bloku :lol:

Nawet nie wiem na kiedy umówić fachowca. Jak oddadzą to w styczniu będę musiał czekać najpewniej na terminy ekip, mebli, etc. Więc przez ich opoźnianie i ogólną niewiadomom na temat oddania bloku nadal jest się skazanym na wynajmowane mieszkania.

MTM Consulting
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2017, o 22:30

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: MTM Consulting » 11 gru 2018, o 13:00

Informujemy, że budynek nr 1 na Osiedlu Korczak Park został oddany do użytkowania.

ODPOWIEDZ