Korczak Park

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 22 lis 2018, o 21:02

Rozmawiałem z przedstawicielem PZFD, nie mogą nic zrobić osobiście, bo MTM nie należy do związku (ciekawe czemu?)
ale pan z PZFD był bardzo profesjonalny, wytłumaczyl parę rzeczy, o których szkoda, że tak późno się dowiedziałem - np. sama konstrukcja umowy developerskiej jest do podważenia. W każdym razie szanse na odszkodowania są ponoć bardzo duże i choć MTM nie opisał w umowie kar wobec siebie, to należą nam się wszelkie koszty jakie ponosimy po terminie pierwotnego oddania na umowie developerskiej np. wynajem innego mieszkania, rachunki, czynsze itp.. Jest ogólne prawo budowlane
Chyba czas udać się do radcy prawnego?

JQu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:48

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: JQu » 22 lis 2018, o 21:08

Możecie jeszcze przejrzeć umowy pod względem klauzul niedozwolonych. Takie klauzule są z mocy prawa nieobowiązujące. Jak Wasze umowy takowe zawierają możecie się z tym udać do UOKiK'u. Ta instytucja może mocno napsuć krwi deweloperowi.

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 22 lis 2018, o 23:09

Redd pisze:
22 lis 2018, o 21:02
Rozmawiałem z przedstawicielem PZFD, nie mogą nic zrobić osobiście, bo MTM nie należy do związku (ciekawe czemu?)
ale pan z PZFD był bardzo profesjonalny, wytłumaczyl parę rzeczy, o których szkoda, że tak późno się dowiedziałem - np. sama konstrukcja umowy developerskiej jest do podważenia. W każdym razie szanse na odszkodowania są ponoć bardzo duże i choć MTM nie opisał w umowie kar wobec siebie, to należą nam się wszelkie koszty jakie ponosimy po terminie pierwotnego oddania na umowie developerskiej np. wynajem innego mieszkania, rachunki, czynsze itp.. Jest ogólne prawo budowlane
Chyba czas udać się do radcy prawnego?
Proponuje spotkanie i dzialamy.

OIO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 23 maja 2018, o 14:47

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: OIO » 23 lis 2018, o 17:10

Chyba będą jednak oddawać pierwszy blok. Budowane jest ogrodzenie między pierwszym a drugim blokiem oraz podjazd z kostki pod pierwszy blok.

KlaudiaK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2018, o 12:11

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KlaudiaK » 24 lis 2018, o 12:19

MagikG pisze:
22 lis 2018, o 09:27
Nie chcę się wymądrzać ale przy odbiorze warunkowym też jest założona księga wieczysta więc oprocentowanie będzie normalne, miałem tak przy zakupie lokalu we Wrocławiu, kiedy deweloper dostał pozwolenie warunkowe na użytkowanie i musiał dokończyć prace w hali garażowej.

Więc dla informacji Pana KaliszaninK : pisze Pan bzdury, droższy kredyt przy warunkowym odbiorze.
Nie ma takiej opcji, gdyż sąd nie wyda pozwolenia na założenie księgi wieczystej na podstawie umowy odbioru warunkowego. Także i kredyt pozostanie w owej droższej wersji dopóty, dopóki podpisany zostanie akt przeniesienia własności.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 lis 2018, o 09:52

Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 25 lis 2018, o 14:05

OIO pisze:
23 lis 2018, o 17:10
Chyba będą jednak oddawać pierwszy blok. Budowane jest ogrodzenie między pierwszym a drugim blokiem oraz podjazd z kostki pod pierwszy blok.
Rzeczywiście coś ruszyło, ale dobudowali tylko mały fragment. Z kolejną częścią będzie gorzej, bo przebiega praktycznie przy samym bloku, który jeszcze nie jest wybudowany. Dobudowa jest oczywiście możliwa, ale taki ciąg komunikacyjny będzie im przeszkadzać w pracach. Mam nadzieje, że się poświęcą i oddadzą blok wreszcie w grudniu.

Do tego:

- posadzili krzaczki,
- usunęli drewniany słupek z prądem od ulicy Ptasiej,
- postawili płot zasłaniający prace nad budynkiem 2.

Poniżej mała fotorelacja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

KlaudiaK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2018, o 12:11

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KlaudiaK » 27 lis 2018, o 13:12

Hasło "problem z drogą dojazdową" dotyczy odcinka drogi, którą teraz wykładają kostką, łączącą parking z pierwszym blokiem czy małego fragmentu ubitego piachu, który łączy stara kostkę (ciągnąca się od Artdentu) do parkingu - przy wyjeździe z parkingu?

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 27 lis 2018, o 13:54

KlaudiaK pisze:
27 lis 2018, o 13:12
Hasło "problem z drogą dojazdową" dotyczy odcinka drogi, którą teraz wykładają kostką, łączącą parking z pierwszym blokiem czy małego fragmentu ubitego piachu, który łączy stara kostkę (ciągnąca się od Artdentu) do parkingu - przy wyjeździe z parkingu?
Jeśli zaczęli wykładać drogę kostką i robią ją dalej to znaczy, że rozwiązali "problem drogi" :) Nie znam się i nie jestem radcą prawnym, ale bez drogi z drugiej strony nie dostaliby pozytywnego odbioru bloku, a przynajmniej tak to wygląda w księdze wieczystej. Droga (a raczej jej fragment z parkingiem) zaczęli budować dopiero pod koniec października...

Teraz ruszyli i miejmy nadzieje, że to koniec problemów. Liczę, że w środku będzie wszystko dobrze wykonane, choć przez ich kiepską organizację biurową i informacyjną mam obawy. Z zewnątrz blok wygląda ładnie.
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, o 00:07 przez KaliszaninK, łącznie zmieniany 1 raz.

Tela
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 14 cze 2018, o 09:31

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Tela » 27 lis 2018, o 19:37

Ciekawe że mali developerzy powysypywali się w tym samym czasie 🤔

Użytkownik usunięty

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Użytkownik usunięty » 29 lis 2018, o 14:48

a czy ktoś tutaj z przyszłych mieszkańców ma miejsce postojowe w hali garażowej i chciałby je zamienić na miejsce na zewnątrz ?

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 30 lis 2018, o 20:53

meg pisze:
29 lis 2018, o 14:48
a czy ktoś tutaj z przyszłych mieszkańców ma miejsce postojowe w hali garażowej i chciałby je zamienić na miejsce na zewnątrz ?
mala korekta ,nie przyszli mieszkancy ale naciagnieci przez P.Mazka .Proszę się udac do biura na Gornoslaska albo do palacu w Tlokini oni wszystko obiecają jak się wpłaci pieniądze,a później będzie zbieranie korespondencji.Na pewno znajda miejsce ,obojętne gdzie ale znajda .Wiadomo frontem do klienta

Użytkownik usunięty

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Użytkownik usunięty » 1 gru 2018, o 12:20

Kowal321 rozumie że Ty jesteś jednym z tych "naciągnietych" jeśli tak to nie rozumie dlaczego nadal masz tam mieszkanie. Jeśli jesteś taki oszukany przez P.Mazka zawsze zgodnie z umową deweloperską możesz przenieść swoje prawa i obowiązki na osoby trzecie (Czyli znaleźć innego chętnego) lub po prostu odstąpić od umowy udowadniają wine P.Mazkowi aby nie ponosić kosztów z tego tytułu jeśli uważasz że jesteś naciągnięty.

Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 1 gru 2018, o 12:46

Meg - czyżbyś była kolejna osoba z biura MTM, która podszywa się pod klientów, próbując wyciągnąć informacje kto udziela się na forum? Bo nikt normalnie myślący nie będzie bronił oszustów z MTM, bo inaczej o nich powiedzieć nie można. Przyszli mieszkańcy zainwestowali już mnóstwo pieniędzy nie tylko w umowę developerską ale i w projekty, zaliczki na meble , fachowców itd..
To jest żenujące, że musimy upominać się o mieszkania, które zostały obiecane 7 miesięcy temu i wciąż nie widać na nie perspektyw.

Użytkownik usunięty

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Użytkownik usunięty » 1 gru 2018, o 13:30

Nie jestem nikim z biura MTM I nikogo nie bronię, tylko nie rozumie ludzi którzy narzekają A nic nie robią... Jeśli ktoś czuje się taki pokrzywdzony naciągnięty itp to działa i szuka rozwiazania a są co najmniej dwa ... jesli ktos jednak koniecznie chce tam mieszkac to tez może udac sie do prawnika i poszukać jakiegoś rozwiązania co by przynajmniej nie ponosić dodatkowych kosztów... A jeśli ktoś tylko narzeka na jakimś forum A nic z tym nie robi to sorry... i bez urazy ale czytają to forum to każdy tylko tu narzeka , już ktoś kilka razy rzucił hasło aby się spotkać i działać A jakoś czynów nie widać...

Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 1 gru 2018, o 13:58

Skąd ta pewność, że nie zostały podjęte żadne kroki prawne? ;)
A pisanie tu na forum może będzie przestrogą dla potencjalnych klientów

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 1 gru 2018, o 14:10

meg pisze:
1 gru 2018, o 13:30
Nie jestem nikim z biura MTM I nikogo nie bronię, tylko nie rozumie ludzi którzy narzekają A nic nie robią... Jeśli ktoś czuje się taki pokrzywdzony naciągnięty itp to działa i szuka rozwiazania a są co najmniej dwa ... jesli ktos jednak koniecznie chce tam mieszkac to tez może udac sie do prawnika i poszukać jakiegoś rozwiązania co by przynajmniej nie ponosić dodatkowych kosztów... A jeśli ktoś tylko narzeka na jakimś forum A nic z tym nie robi to sorry... i bez urazy ale czytają to forum to każdy tylko tu narzeka , już ktoś kilka razy rzucił hasło aby się spotkać i działać A jakoś czynów nie widać...
Czyli rozumiem, że pasuje Ci, że ciągle odkładają termin oddania mieszkań? ;) Wpłaciłeś zaliczkę, załatwiałeś formalności, a teraz po prostu masz lajt - niech oddadzą, kiedy chcą. W ogóle się nie martwisz, że w tej samej sytuacji są ludzie z Wzgórza Kalisza i Korczak Park - a to już jednak jest bardzo dziwne... A może już Cię tam wpuścili i robisz sobie remont ;P?

Forum jak sama nazwa wskazuje jest do dyskusji. Dzięki niemu dowiedziałem się, że wiele osób jest w tej samej sytuacji.

Może Ci napiszę co powiedział radca prawny, by MTM od razu wymyślił jakąś bajkę :lol:

Użytkownik usunięty

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Użytkownik usunięty » 1 gru 2018, o 14:15

Redd - Czytając forum nie trudno się domyślić że nie... zadajac jedno pytanie człowiek spotyka sie tu z hejtem...

KaliszaninK - nie pasuje mi ta sytuacja A raczej nie pasowała bo na szczęście nie mam już problemu jakim jest mieszkanie w tamtym miejscu...

Życzę powodzenia...

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 1 gru 2018, o 14:22

meg pisze:
1 gru 2018, o 14:15
A raczej nie pasowała bo na szczęście nie mam już problemu jakim jest mieszkanie w tamtym miejscu...
Wcześniej napisałeś, że chcesz zamienić się miejscami parkingowymi, a teraz piszesz, że już nie masz problemu z tą lokalizacją :lol:

Użytkownik usunięty

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Użytkownik usunięty » 1 gru 2018, o 14:28

Zwykla pomoc osobie która ma po mnie mieszkanie , ale jak widac czasem nie warto... za pomoc człowiek spotyka tylko hejt... Ale taka już natura ludzka najłatwiej zhejtowac nieznajadz sytuacji :)

Za to przynajmniej wiadomo że rezygnacja była dobra decyzja, bo jak widać "sąsiedzi " nie byli by za przyjaźni... 😉

ODPOWIEDZ