Korczak Park

To co już wybudowano.
jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 12 lis 2018, o 19:01

Dlatego trzeba działać. Złożyć takie pismo można na kazdym etapie. Tymbardziej ze jest już kilka poszkodowanych osób.. ma Pan racje takie zachowanie jest nieakceptowalne ..

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 12 lis 2018, o 19:33

Sprawdzilem przed chwila ,nie naleza do tego związku ,ale jest tam numer kontaktowy ,można jutro zadzwonić ,może podpowiedzą kolejność postepowania tak żeby była skuteczna.

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 12 lis 2018, o 20:11

No właśnie nie ma ich ... jest mail i telefon. Myśle ze można przedstawić sytuacje i napewno pomogą.

OIO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 23 maja 2018, o 14:47

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: OIO » 13 lis 2018, o 00:04

jerraz pisze:
12 lis 2018, o 18:02
www.pzfd.pl
Wam w ogóle coś weszło na tej stronie? Jeśli organizacja działa tak, jak jej strona, to raczej nie pomogą...

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 13 lis 2018, o 08:22

Strona działa i jest wiarygodna, jak nie udało się wejść proszę sobie wpisać w przeglądarkę Polski Związek Firm Deweloperskich.

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 14 lis 2018, o 12:22

Ktoś się czegoś dowiedział? Miało być przyjemne kupno mieszkania, a mam sam stres. Codziennie jeżdżę pół Kalisza na plac budowy, by zobaczyć co robią.

Odcinek drogi, który widać na zdjęciu powyżej wykonali wokoło tygodnia. Prace nad drogą niestety stanęły - wczoraj i dziś nic się nie działo. Zostały im małe kawałki na początku i końcu - powinni to spokojnie zrobić w maks tydzień, ale skoro nikt tam nie pracuje raczej tak się nią stanie.

Postaram się relacjonować wszystko na bieżąco. Oczywiście nie jestem budowlańcem i piszę tylko o tym co widzę.

Oczywiście prace nad pozostałymi blokami (2 i 3) trwają. Tylko pierwszy etap czeka.

Wydaje mi się, że jednak jest duża szansa na odszkodowanie. Bo w końcu, jaki argument mają na opóźnienie? Zwłoka w urzędzie? Skoro wnioski złożyli pod koniec terminu oddania bloku z umowy to nie ma cudu, by w urzędzie to zrobili w tydzień. Poza tym drogę, płotki i inne drobne elementy zaczęli budować już po terminie. Przecież te elementy były niezależne od decyzji urzędników ;)

Poza tym jako deweloper są przecież świadomi ile potrzeba czasu na rozpatrzenie danej rzeczy.

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 14 lis 2018, o 13:00

Ogólnie dziwię się, że MTM nawet nie próbuje zażegnać kryzysu i naszych obaw. Nikt się nie kontaktuje, nie przeprasza, nie informuje co się dzieje, etc. A problem jest i dotyczy wielu osób, bo to nie tylko opóźnienie Korczak Park, ale i Wzgórza Kalisza.

Chyba nie mają nikogo od PR, a z każdej sytuacji w końcu można wyjść z twarzą.

Wystarczyłoby, chociaż oficjalnie na piśmie (bo w ich ustne zapewnienia już nie wierzę) napisać - na jakim etapie jest inwestycja, co właściwie robią i na co czekają??? Dlaczego została opóźniona i dlaczego ciągle zwleka się z jej oddaniem. Kiedy realnie mają zamiar ją oddać i podpisać akty notarialne.

Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 17 lis 2018, o 10:38

Byłem wczoraj na budowie, plac parkingowy dalej w stanie jak tydzień temu. Brak drogi dojazdowej. Prace w budynku 2 i 3 idą w najlepsze...
W ogóle ten parking zewn. to ma być pod wszystkie trzy bloki (teren już się kończy)?? Tam się zmieści może 30 samochodów, pomijam fakt jak daleko trzeba będzie iść z niego do bloku nr 1

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 17 lis 2018, o 21:00

Redd pisze:
17 lis 2018, o 10:38
Byłem wczoraj na budowie, plac parkingowy dalej w stanie jak tydzień temu. Brak drogi dojazdowej. Prace w budynku 2 i 3 idą w najlepsze...
W ogóle ten parking zewn. to ma być pod wszystkie trzy bloki (teren już się kończy)?? Tam się zmieści może 30 samochodów, pomijam fakt jak daleko trzeba będzie iść z niego do bloku nr 1
Dziś byłem i nic się nie działo w temacie drogi. Było ciepło, teraz zaczynają się temperatury minusowe i będą mieli świetny argument, by nie pracować nad nią. Wczoraj na jej końcu bliżej bloku stał ciężki sprzęt - cieżarówka. Raczej nie miało to związku z budową drogi, a z pracami nad pozostałymi 2 blokami... Mam nadzieję, że się mylę. Jedynie co zrobili to zmietli piasek z kostki.

Raczej na tym parkingu nie zmieści się 30 pojazdów. Tam musi być przejazd do bloku i po jednej stronie miejsca parkingowe. Chyba, że później dobudują go z drugiej strony? Tam, gdzie teraz jest ubita ziemia. Miejsca parkingowe gdzieś muszą być zaplanowane, bo inaczej nie dostaliby warunków zabudowy.

Fajnie byłoby gdyby z drugiej strony zrobili furtkę umożliwiająca przejście do parku. To na pewno będzie atut i skrót. Teraz niby widać park z okien, a trzeba biegać na około.

Ciekawe gdzie ma być plac zabaw i miejsce do grillowania? Jakoś tego obecnie nie widzę.

"Mieszkańcy KORCZAK PARK będą mieć do dyspozycji podziemny parking, miejsca postojowe zewnętrzne, komórki lokatorskie na piętrach, a także atrakcyjnie rozplanowane tereny zielone z dużym placem zabaw dla dzieci i miejscem do grillowania dla dorosłych."

https://www.calisia.pl/articles/byc-moz ... m-na-ziemi

Dodatkowo zdobyłem gazetę, w której była mowa o terminie oddania. 7 Dni Kalisza, wydanie z 08.09.2018

"Blok nr 1 jest tuż przed oddaniem do użytkowania a co za tym idzie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy osoby, które kupiły tam mieszkania, otrzymają klucze. Blok nr 2 w chwili obecnej jest w stanie surowym otwartym (jest stawiane czwarta kondygnacja). Osoby, które chciałyby zamieszkać w tej malowniczej okolicy powinny się spieszyć, ponieważ w pierwszym bloku wszystkie mieszkania są sprzedane, w drugim sprzedano już 80%, którego przewidywany termin zakończenia to III kwartał 2019 roku."

Zabawny fakt:
mi pod koniec sierpnia mówili, że będzie oddanie bloku w połowie września ;)

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 18 lis 2018, o 22:24

Nie ma co się oszukiwać ,nie odda dopóki nie zrobia 3 bloku ,miesiące będą sie zgadzać, a ze rok później.......Po drugiej stronie ulicy za 4 miesiące oddane beda następne dwa bloki.W czasie gdy nas karmi sie opowieściami tam wprowadzają sie kolejne osoby.

Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 18 lis 2018, o 23:23

Przedstawiłem sytuację i napisałem mail do PZFD, ale jak na razie bez odzewu. Może ktoś jeszcze napisze, to zareagują?
Trzeba działać, w końcu to nasze mieszkania, nasze pieniądze i to niemałe! Ta firma jest po prostu niepoważna, robią z nas idiotów, którym można wciskać kit...

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 19 lis 2018, o 08:59

W statucie PZDF jest napisane ze reprezentują firmy u nich zrzeszone ,MTM tam nie ma ,hmm wiemy dlaczego.Poza tym jeśli mamy podjąć skuteczne kroki to lepiej nie pisać o tym na forum .W MTM tez to czytaja i maja podgląd na to jak daleko zabrnela sytuacja ,czego mogą się spodziewać .Pisma o przesunieciu terminow poszly tylko dlatego ze wszyscy naciagnieci z Kalisza o tym pisza.Wczesniej nikt się tym nie interesowal to pism nie było.A sami wiemy kiedy miały być odbiory.Przegladajac forum to podobne problemy były na Ameli ,w Skalmierzycach teraz osiedle Debowe , Korczak Park ,Wzgorza Kalisza.

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 19 lis 2018, o 10:46

kowal 321 pisze:
19 lis 2018, o 08:59
W statucie PZDF jest napisane ze reprezentują firmy u nich zrzeszone ,MTM tam nie ma ,hmm wiemy dlaczego.Poza tym jeśli mamy podjąć skuteczne kroki to lepiej nie pisać o tym na forum .W MTM tez to czytaja i maja podgląd na to jak daleko zabrnela sytuacja ,czego mogą się spodziewać .Pisma o przesunieciu terminow poszly tylko dlatego ze wszyscy naciagnieci z Kalisza o tym pisza.Wczesniej nikt się tym nie interesowal to pism nie było.A sami wiemy kiedy miały być odbiory.Przegladajac forum to podobne problemy były na Ameli ,w Skalmierzycach teraz osiedle Debowe , Korczak Park ,Wzgorza Kalisza.
Jestem w szoku, że oni tak traktują wszystkich klientów z różnych inwestycji i nie mają problemu ze sprzedażą. Szkoda, że dałem się nabrać i nie znałem wcześniej żadnych takich przypadków opóźnień. To nie lata 90, gdzie klient był skazany często na łaskę sprzedawcy. Z takim podejściem długo nie pociągną, bo są zupełnie inne czasy. Przede wszystkim jest Internet i mają coraz młodszych klientów.

Wiem, lepiej tu nie pisać. Trzeba chyba po prostu iść do jakiegoś prawnika po poradę prawną.

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 19 lis 2018, o 13:14

Byłem znowu na budowie i udało mi się zbliżyć do bloków. Obawiam się, że nie ma szans oddania bloku nr 1 bez ukończenia 2 i 3 :x Oczywiście mam nadzieje, że się mylę.

Ciągle jeździ tam ciężki sprzęt. Betoniarka, ciężarówka, koparka, a podobno zakończyli prace podziemne w 3 bloku... Tak kłamliwej obsługi to jeszcze nigdy nie spotkałem, a kupuje się drogie mieszkanie...

Podobno na Wzgórzach Kalisza, będzie odbiór warunkowy mieszkań. Jeśli zrobią coś takiego na Korczak Park, będziecie się na to decydować??? Ja mam wielkie wątpliwości, mam zacząć remont mieszkania i ulokować w nim spore pieniądze jak są tacy niesłowni? Potem na akty będzie się czekać, aż skończą trzeci blok? A bez aktu wiadomo - jest ryzyko, droższy kredyt.

No i jak nie spełnią tego co zakłada im odbiór warunkowy, nie dostaną żadnej kary - więc dla nich super.

http://procesbudowlanyblog.pl/warunkowe ... ytkowanie/

"Prawo budowlane nie określa żadnej sankcji, która wiązałaby się z niewykonaniem wskazanych w decyzji robót budowlanych. Stanowisko sądów administracyjnych wskazuje, że w takiej sytuacji uprawnione jest zastosowanie przepisów kodeksu postępowania administracyjnego i stwierdzenie wygaśnięcia decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Niewykonanie określonych w decyzji robót budowlanych naraża Cię na to, że organ nadzoru budowlanego uprawniony będzie do wygaszenia posiadanego przez Ciebie pozwolenia na użytkowanie, a więc wyeliminowania tej decyzji z obrotu prawnego."

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 19 lis 2018, o 18:47

Warunkowy odbior?No samochod zostawisz na zalążku parkingu,potem w kolo przez Ptasia żeby wejść do budynku.Na Wzgórzach Kalisza maja zrobione parkingi place zabaw .Tutaj odbierzesz warunkowo a Pan Tadeusz postawi na parkingu cegly ,smietnik,ze 3 ciezarowki i najbliższy parking pod CARREFOUR.Wczesniej nie było negatywnych opinii.Poza tym jak nie wiadomo o co chodzi ,to chodzi o pieniądze.

MagikG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2017, o 16:49

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: MagikG » 22 lis 2018, o 09:27

Do kowal321 i KaliszaninK:
Panowie lub Panie bo nie wiem kto się ukrywa pod tymi postami, czytam wasze wypociny na temat tych inwestycji w Kaliszu i stwierdzam że jesteście dość złośliwymi ludźmi. Zastanawia mnie również jedna, rzecz czy faktycznie kupiliście mieszkania u tego dewelopera czy wypowiadacie się jako konkurencja lub osoby które chcą zabić swój czas. Jeżeli kupiliście mieszkania to powinniście być zadowoleni że macie super lokalizacje. Ja chciałem kupić mieszkanie trzypokojowe w pierwszym budynku ale nie było już możliwości bo wszystko sprzedali. Jeżeli chcecie to z przyjemnością odkupie od Was i pozbędziecie się tak wielkiego problemu o którym tu piszecie, tylko dajcie info o damym mieszkaniu. Możecie odpowiedzieć mi nie na forum ale czacie.


Nie chcę się wymądrzać ale przy odbiorze warunkowym też jest założona księga wieczysta więc oprocentowanie będzie normalne, miałem tak przy zakupie lokalu we Wrocławiu, kiedy deweloper dostał pozwolenie warunkowe na użytkowanie i musiał dokończyć prace w hali garażowej.

Więc dla informacji Pana KaliszaninK : pisze Pan bzdury, droższy kredyt przy warunkowym odbiorze.

Awatar użytkownika
Redd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 8 lis 2018, o 17:54

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: Redd » 22 lis 2018, o 10:03

W tej wypowiedzi w ogóle nie widać, że MagikG, to ktoś od MTM. Ale dobrze, czytajcie to forum, nie damy sobie w kaszę dmuchać i na pewno nikomu MTM nie polecimy, bo Korczak Park nie jedyna inwestycja, gdzie klient po podpisaniu umowy staje się szkodnikiem, ktory śmie dopytywać się co z jego obiecanym dawno mieszkaniem

KaliszaninK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2018, o 19:07

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: KaliszaninK » 22 lis 2018, o 11:27

MagikG pisze:
22 lis 2018, o 09:27
Do kowal321 i KaliszaninK:
Panowie lub Panie bo nie wiem kto się ukrywa pod tymi postami, czytam wasze wypociny na temat tych inwestycji w Kaliszu i stwierdzam że jesteście dość złośliwymi ludźmi.
Niby na czym polega nasza złośliwość? Oni nawet kłamać nie umią i każdemu mówią coś innego... Co widać zresztą na FB. Tu są tylko pisane informacje uzyskane przez nich samych i to co widzimy na terenie budowy.
MagikG pisze:
22 lis 2018, o 09:27
Do kowal321 i KaliszaninK:
Jeżeli kupiliście mieszkania to powinniście być zadowoleni że macie super lokalizacje. Ja chciałem kupić mieszkanie trzypokojowe w pierwszym budynku ale nie było już możliwości bo wszystko sprzedali.
Od razu widać, że ty chyba jesteś z MTM... O tak jestem bardzo wdzięczny, bo dostanę to mieszkanie za darmo.

Kupiłem mieszkanie za ponad 200 000 zł, wziąłem kredyt na 30 lat, zamówiłem towar do remontu, fachowców. Gdyby podali mi prawdziwy termin odbioru po prostu, bym tego miejsca nie wybrał. Zamiast tego, co miesiąc wciskali, że za miesiąc będzie oddanie... A w tym samym czasie w gazecie publikowali artykuł mówiący coś innego.

Ale cóż czego ja jako klient mogę wymagać? Powinienem zamknąć jadaczkę, najlepiej nawet nie dzwonić do nich i czekać na kontakt z ich strony. W końcu nie znam się na budowie i inwestycjach.
MagikG pisze:
22 lis 2018, o 09:27
Do kowal321 i KaliszaninK:
Jeżeli chcecie to z przyjemnością odkupie od Was i pozbędziecie się tak wielkiego problemu o którym tu piszecie, tylko dajcie info o damym mieszkaniu. Możecie odpowiedzieć mi nie na forum ale czacie.
Ciekawe jakbym miał teraz zrezygnować z tej inwestycji? Gdybym płacił gotówką od razu zrobiłbym to we wrześniu. Kredyt to grubsza sprawa, koszty dodatkowe.
MagikG pisze:
22 lis 2018, o 09:27
Do kowal321 i KaliszaninK:
Zastanawia mnie również jedna, rzecz czy faktycznie kupiliście mieszkania u tego dewelopera czy wypowiadacie się jako konkurencja lub osoby które chcą zabić swój czas.
Niby jaką oni mogą mieć konkurencje? Na dzisiejszym rynku jest za mało mieszkań, wszystko schodzi jak leci. Dlatego tak właśnie MTM traktuje klientów. Z łaską, że się nie znają na budowie i trują, zamiast z wdzięcznością czekać na odbiór. Sorry, ale ktoś tam na serio powinien przejść szkolenie z obsługi klienta.

Uwierz mi byłem bardzo cierpliwy i miły, ale ile można słuchać od nich nieprawdziwych informacji. Do tego jak dowiedziałem się, że praktycznie identyczna sytuacja jest na ich drugiej inwestycji (Wzgórza Kalisza) i człowiek może się zmartwić. W końcu podpisałem zobowiązanie na sporą część swojego życia (kredyt) i nie wie co tak naprawdę się dzieje z budynkiem.

Rozmowy w przeciągu ostatnich miesięcy wyglądały z grubsza w ten sposób:

Podział działki już jest, podział działki będzie, jest już zgłoszenie do odbioru, będzie zgłoszenie do odbioru, a nie jeszcze drogi nie ma, a w ogóle to podział jeszcze trwa... itd.

Jak dla mnie mogliby oddać ten budynek wcześniej (przynajmniej w terminie, który był w umowach), ale czekali na zezwolenie na trzeci blok, by wtedy móc podzielić działkę, od razu na trzy części. Mieli dzięki temu mniej roboty i kosztów? A, że klient czeka? To już jego problem.
MagikG pisze:
22 lis 2018, o 09:27
Do kowal321 i KaliszaninK:
Nie chcę się wymądrzać ale przy odbiorze warunkowym też jest założona księga wieczysta więc oprocentowanie będzie normalne, miałem tak przy zakupie lokalu we Wrocławiu, kiedy deweloper dostał pozwolenie warunkowe na użytkowanie i musiał dokończyć prace w hali garażowej.

Więc dla informacji Pana KaliszaninK : pisze Pan bzdury, droższy kredyt przy warunkowym odbiorze.
Dobrze wiedzieć. W banku mówili mi, że kredyt robi się niższy po doniesieniu aktu własności i wpisaniu banku do hipoteki. Nie wiedziałem, że to możliwe przy odbiorze warunkowym. Przynajmniej jedna pozytywna wiadomość.

---

Z innej beczki: wczoraj obok drogi, którą muszą dobudować przywieźli kostkę brukową. Mam nadzieje, że to nie podpucha i zaczną budować drogę naprawdę do końca.
foto.jpg
foto.jpg (320.09 KiB) Przejrzano 4004 razy

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 22 lis 2018, o 18:11

Zlosliwi ludzie ? Wypociny? ….i tu ZALACZYLBYM WYPOWIEDZI KALISZANINK .

kowal 321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2018, o 19:59

Re: Korczak Park

Nieprzeczytany post autor: kowal 321 » 22 lis 2018, o 20:39

MagikG pisze:
22 lis 2018, o 09:27
Do kowal321 i KaliszaninK:
Panowie lub Panie bo nie wiem kto się ukrywa pod tymi postami, czytam wasze wypociny na temat tych inwestycji w Kaliszu i stwierdzam że jesteście dość złośliwymi ludźmi. Zastanawia mnie również jedna, rzecz czy faktycznie kupiliście mieszkania u tego dewelopera czy wypowiadacie się jako konkurencja lub osoby które chcą zabić swój czas. Jeżeli kupiliście mieszkania to powinniście być zadowoleni że macie super lokalizacje. Ja chciałem kupić mieszkanie trzypokojowe w pierwszym budynku ale nie było już możliwości bo wszystko sprzedali. Jeżeli chcecie to z przyjemnością odkupie od Was i pozbędziecie się tak wielkiego problemu o którym tu piszecie, tylko dajcie info o damym mieszkaniu. Możecie odpowiedzieć mi nie na forum ale czacie.


Nie chcę się wymądrzać ale przy odbiorze warunkowym też jest założona księga wieczysta więc oprocentowanie będzie normalne, miałem tak przy zakupie lokalu we Wrocławiu, kiedy deweloper dostał pozwolenie warunkowe na użytkowanie i musiał dokończyć prace w hali garażowej.

Więc dla informacji Pana KaliszaninK : pisze Pan bzdury, droższy kredyt przy warunkowym odbiorze.
Niestety kupilem .Profil na forum zalozylem po kolejnych wizytach w biurze na gornoslaskiej.Lokalizacja jest normalna zadna super i niestety ma wady,wystarczy zapytac w sasiadujacych blokach .Co do kupna to chyba nie byles zbyt mocno zainteresowny bo 3 pokoje byly sprzedane chyba jako jedne z ostatnich na parterze i pierwszym piętrze ,max do 2 miesięcy wstecz.Co do odkupienia pewnie bedziemy mogli porozmawiac po odbiorze .Oczywiscie zawiadomie na forum zeby odsunąc podejrzenie ze jestes od dewelopera.Bedziemy w kontakcie.

ODPOWIEDZ