Odpady w Szczypiornie

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Odpady w Szczypiornie

Post autor: klocek » 26 lip 2015, o 19:03

Nie znalazłem tematu odnośnie tego problemu (część informacji w "Z ostatniej chwili....").
Dostałem takie oto linki:

Opisana sytuacja z odpadami
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/Interp ... &view=null

Co zrobić z odpadami (kto odpowiada)
http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/Interp ... y=15330493

I bardzo ciekawi mnie fragment:
Podkreślenia wymaga fakt, że w każdym przypadku to posiadacz odpadów znajdujących się w miejscu do tego nieprzeznaczonym, powinien zostać obciążony kosztami ich usunięcia.
Czyli teoretycznie, skoro nie ma firmy która odpady zwiozła, posiadaczem jest właściciel tych magazynów... jeśli się mylę proszę o poprawkę.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1681
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Odpady w Szczypiornie

Post autor: kaczorkalisz » 26 lip 2015, o 21:36

po czesci masz racje ale wynajmuje powierzchnie magazynowe firmie XYZ i wiem ze beda tam przechowywane maszyny. I co dalej? Zostalem wprowadzony w blad.

Po drugie, wynajmujac podpisuje sie jakies umowy z kims, wiec koszty powinny byc obciazone najemce. Chyba ze umowy nie ma to juz problem ma wlasciciel magazynu

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2156
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Odpady w Szczypiornie

Post autor: Cristof » 26 lip 2015, o 23:09

Za poczynania najemcy powinien odpowiadać właściciel nieruchomości. Że był pazerny na kasę oko przymykał na działalność najemcy. Jak można nie zauważyć paru tysięcy ton podejrzanych beczek. Powinno się zlicytować jego nieruchomość a resztę ściągać z właściciela. Jak ja wynajmuję komuś mieszkanie własnościowe to mnie spółdzielnia ściga za wszelkie zaległości, a nie najemce.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Odpady w Szczypiornie

Post autor: klocek » 27 lip 2015, o 17:14

Cristof pisze:Jak ja wynajmuję komuś mieszkanie własnościowe to mnie spółdzielnia ściga za wszelkie zaległości, a nie najemce.
Trafna uwaga, doskonale obrazuje co powinno być zrobione.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2156
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Odpady w Szczypiornie

Post autor: Cristof » 26 sty 2016, o 20:30

Patryk M. z wyrokiem. Miasto nadal z problemem toksycznych odpadów

2 lata więzienia w zawieszeniu na 6 lat, 1500 złotych grzywny i 10 tysięcy złotych nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – taką karę wymierzył kaliski sąd Patrykowi M., biznesmenowi z Poznania, który w wynajętym magazynie w Szczypiornie wbrew przepisom, w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu wielu osób, składował niebezpieczne odpady. Problem w tym, że chemikalia cały czas tam są. Od Patryka M. nadal nie można wyegzekwować, by usunął to, co do Kalisza przywiózł. Ten ciężar, zgodnie z przepisami, musi wziąć na siebie miasto, które zanim wyda aż 3 mln złotych na unieszkodliwienie chemikaliów, szuka jeszcze ratunku w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

http://www.faktykaliskie.pl/patryk-m-z- ... -problemem" onclick="window.open(this.href);return false;

Śmieszne to nasze prawo. Za niezapłaconą grzywnę po kradzieży batonika gość dostał areszt. A tu delikwent zapłaci parę złotych. Śmieszne pieniądze wobec kasy którą za pewnie zgarnął za pseudo utylizację i będzie wolny. Powinno mu się zapewnić pracę w kamieniołomach aż odrobi te 3mln.

Awatar użytkownika
kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2159
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Odpady w Szczypiornie

Post autor: kaliszanin2 » 26 sty 2016, o 22:44

To są cyniczne żarty ze sprawiedliwości. Triumfalny rechot przekrętasa rozlegający się po tym niewczesnym "dowcipie" kaliskiego tzw. "sądu" jest nie do zniesienia dla uczciwego człowieka. Miejmy nadzieję, że ten skandaliczny wyrok zostanie zaskarżony przez prokuraturę. Jak nie przepadam za Gowinem, tak dochodzę do wniosku, że miał absolutną rację twierdząc, że w pipidówach sądów nie powinno być. Istnienie tego czegoś, tak drastycznie rozmijającego się (nie tylko w tej sprawie) z elementarnym poczuciem sprawiedliwości, to wstyd dla naszego miasta, obraza jego dobrego imienia.

ODPOWIEDZ