Dzikie wysypiska Zagorzynek

Awatar użytkownika
Toji
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 8 cze 2009, o 14:52
Lokalizacja: Dobrzec

Dzikie wysypiska Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Toji » 27 kwie 2020, o 11:51

Witam

Postanowiłem dzisiaj dorzucić swoje 3 grosze do tematu dzikich wysypisk.
Niestety z mojego doświadczenia wynika, iż takich miejsc zamiast ubywać to niestety przybywa.
Codziennie chodzę z psem na spacery po moim osiedlu Zagorzynku i widzę jak zarastamy śmieciami.
Najbardziej kuriozalne w tym wszystkim jest to, że takich miejsc jest relatywnie dużo w pobliżu nomen omen Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu - Delegatura w Kaliszu.
Jestem w stanie nawet zrozumieć, że urzędnicy troszczą się tylko o działkę , na której stoi ich budynek ale nie rozumiem tego, że oni codziennie poruszają się w tych okolicach i nikomu nie przeszkadza taki stan rzeczy.
Mam nadzieję, że się mylę ale chyba nikt w tej sprawie nie interweniował :(
Ja nawet kilka tygodni temu dzwoniłem raz jeszcze do straży miejskiej ale odpowiedź jest taka sama jak rok temu, oni wiedzą, mają już zgłoszenie i ponowią informację do służb aby to posprzątać.
Niestety efekt jest żaden, jak dzieciaki na Dzień Ziemi nie posprzątają to śmieci nas zalewają :(
Poza tymi zdjęciami, na których nawet widać budynek delegatury w okolicach 100 / 200 m jest jeszcze kilka podobnych miejsc :(

Może nasz nowy Prezydent jeszcze od czasu do czasu odwiedza nasze forum i będzie mógł "uczulić" swoje służby .
Załączniki
3.jpg
3.jpg (594.81 KiB) Przejrzano 2189 razy
2.jpg
2.jpg (642.92 KiB) Przejrzano 2189 razy
1.jpg
1.jpg (551.4 KiB) Przejrzano 2189 razy
tylko umarli płynną z prądem, ci co żyją muszą czasem brnąć pod prąd :)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Dzikie wysypiska Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 kwie 2020, o 16:21

Trzeba zgłosić straży miejskiej. Mój brat od wielu lat chodzi na spacery z psem w tamte rejony. Odkąd pamiętam zawsze mi opowiadał, że tam zawsze było pełno nielegalnych wysypisk śmieci.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Dzikie wysypiska Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 28 kwie 2020, o 06:54

Nie trzeba być geniuszem aby stwierdzić że dzikich wysypisk będzie przybywać. Nasze kochane władze na czele z Kinastowskim ponoć z oszczędności ograniczyły wywóz śmieci - gabarytów itp. oraz zlikwidowały odbiór wszelakich odpadów remontowych. Proste jak drut, jak ktoś nie ma dużego środka transportu to prościej i taniej wyrzucić gdzie popadnie. Wynajęcie odpowiedniego pojazdu sporo kosztuje. Mandaty jak czytałem za to sięgają 500zł. Czyli są śmiesznie niskie. Jakby ktoś miał zapłacić 5tyś. zł to by się może lepiej zastanowił ale debili nie brakuje . Patrz mandaty za korono-wirusa.
Nie wiem co jest tańsze w dłuższej perspektywie. Przywrócić rozsądny odbiór gabarytów czy toczyć nierówną i kosztowną walkę z nielegalnymi wysypiskami. A w tym wszystkim banalnie brzmią frazesy władz o ochronie środowiska.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Dzikie wysypiska Zagorzynek

Nieprzeczytany post autor: K-man » 28 kwie 2020, o 17:03

Ja na kasie nie śpię, ale Nigdy bym śmieci się nie pozbył ten sposób. Sporo ludzi dość zamożnych tak robi. To nie zależy od portfela, ale poglądów.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

ODPOWIEDZ