Hala widowiskowo-sportowa na Dobrzecu

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 26 lis 2008, o 19:38

Po co komu obiekty sportowe? Przecież ludzie mogą sobie za darmo włączyć radio i posłuchać radia Maryja. Szkoda, że niewiele osób widzi korzyści płynące z rozwoju infrastruktury sportowej.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2008, o 19:49 przez wollny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 26 lis 2008, o 19:47

Jeżeli miasto nie będzie organizowało imprez sportowych w większej ilości to faktycznie trzeba będzie dopłacać do interesu.Dlaczego nie stara się o organizowanie imprez w większej ilości???Nie promuje naszego miasta należycie???Kalisz ma potencjał jakiego nie ma większość miast w Polsce.Wystarczy tylko chcieć.....a profity będą płynąć szerokim strumieniem.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 26 lis 2008, o 19:53

Po pierwsze to trzeba zainwestować w infrastrukturę, następnie w konkretne drużyny a wtedy będzie promocja i to za darmo. Myślicie, że dlaczego Poznań kiedyś Lechowi wypożyczał stadion za złotówkę? Darmowa reklama. Obecnie na reklamę w Polsce niektóre miasta wydają ogromne pieniądze (te kwoty wydawane w Kaliszu na sport to drobne).
Poza tym czytałem, że Kalisz jest najlepszym w Polsce ośrodkiem treningowym dla szczypiornistów - warto na to też zwrócić uwagę, ale niestety takich event-ów nie ma codziennie.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 31 mar 2009, o 08:29

Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 31 mar 2009, o 13:28

Ciekawe czy ktoś za to odpowie....
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 31 mar 2009, o 15:00

Spokojnie - istnieje coś takiego jak rękojmia za wady ( przy budowlach 3 lata od oddania budynku ) a od wybudowania hali minęło 2,5 roku.
Poza tym - chyba w umowie zawarto gwarancję dłuższą ( mam nadzieję ).
A tak poza tym dziwię się , ze miasto jako inwestor nie stosuje czegoś takiego jak kaucje gwarancyjne , które są bardzo popularne wśród prywatnych inwestorów.
W skrócie polega to na tym , że jakaś częśc wynagrodzenia ( np. 10 % )jest zatrzymywana jako kaucja gwarancyjna na okres udzielonej w umowie gwarancji.
Dzieki temu jak wykonawca "zniknie" albo nie chce dokonać poprawek - to sa pieniądze na wykonanie remontu.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 31 mar 2009, o 20:27

Jeszcze nie słyszałem, by Novum wybudowało by coś co nie pęka.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 31 mar 2009, o 22:17

Ja tez , to jest tak zwane szybkie budowanie na świeżych fundamentach postoją parę dni i jada dalej do tego tez dochodzi złe zbadanie gruntu bo szybko i tanio musi byc
Ostatnio zmieniony 31 mar 2009, o 22:47 przez andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 31 mar 2009, o 22:31

Kładkę dla pieszych obok hali budowała też firma Novum. Zaraz po zakończeniu inwestycji było widać wiele niedociągnięć. Jestem ciekawy kto odbiera nowe obiekty budowlane?

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 31 mar 2009, o 22:32

Hallo Mariolka . A może przyczyny są zupełnie gdzie indziej. To że budynek pęka nie zawsze jest winą wykonawcy. Jest jeszcze coś takiego jak dokumentacja, o czym chyba zapomnieliście. Jeśli coś zostało żle zaprojektowane( np. żle zebrane obciążenie ) to prędzej czy póżniej musi nastąpić destrukcja konstrukcji. Nie mam na celu bronić Novum, bo nie uważam tej firmy za solidną , ale zanim wydam osąd wolę poznać szczegóły.

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 31 mar 2009, o 22:38

Zgadza się, tylko że nawet nowiutkie bloki budowane przez tą firmę mają mnóstwo usterek. Sam w takim mieszkam. Nie zapomnę jak kilka dni po wprowadzeniu moim znajomym odpadły dwa parapety. Mieli piękny otwór pod oknem tuż przed swiętami... Bożego Narodzenia.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 31 mar 2009, o 22:47

To się nazywa Szybko Tanio Niesolidnie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

mroofczak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 8 gru 2007, o 18:31
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław

Nieprzeczytany post autor: mroofczak » 1 kwie 2009, o 00:51

Oj, Novum jest znane ze swojej "solidności" :/

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 1 kwie 2009, o 09:45

juz widze to nowa "hale" przy Metalowce przy Legionow. Tam tez buduje Novum, jak byla zima i mrozy to wznosili muru a teraz jak sie robi cieplo to grzebia w srodku.

Dla mnie to zniszczyli dobry kawalek gruntu, tam byly boisko z ktorego codziennie korzystala mlodziez od rana do wieczora jak bylo juz cieplej. Sam tam gralem codziennie w swoich czasach :) a teraz zbudowali tam kurnik

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 1 kwie 2009, o 11:28

Ciekawe co robi komisja nadzoru budowlanego bo obiekty użyteczności publicznej powinny być bardzo często kontrolowane , powinno się badać beton jaki używają, pręty stalowe ,grunt , jakieś uchybienia na pewno są . Moim zdaniem nie powinny takie pęknięcia wystąpić , tylko mam nadzieje ze novum nie będzie budowało kompleksu basenów, bo któregoś dnia woda by wypłynęła bo necka basenu pęknie
:evil:
Andrzej

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 1 kwie 2009, o 19:44

Bardzo dobrze, że tam zbudowali halę. Ja mieszkam w tych okolicach(na szczęscie już nie długo) i tam na metaluwce same menele siedzieli ćpali chlali alkochol i jak się przyszlo to chcieli Cię zlać. Wiem co mówię.

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 2 kwie 2009, o 15:33

Widać, że jesteś raczej abstynentem (jeżeli chodzi o alkohol) ;)

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 2 kwie 2009, o 22:39

Nie, jest normalnym mieszkańcem miasta, który zna umiar i miejsce na relaks, odpoczynek.

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 4 kwie 2009, o 21:26

Ja nie żartuje z tym. Najwięcej przychodzi tam meliniarstwa z wieżowca na legionów. Kiedyś jak chcieliśmy pograć w piłkę to nas wygonili i obrzucali butelkami. Tacy kozacy z nich jak jest ich przynajmniej 20. Jeszcze powinni coś zrobić na boiskach od ekonomika jakąś halę.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 5 kwie 2009, o 13:21

na boisku ekonomika na 'gornym boisku' bedzie budowane cos w podobnie jak kolo 4 LO jest. Chyba byly starania o Orlika ale za malo miejsca bo musi byc na bieznie itd

Zablokowany