Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Poznańska

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 13 lut 2009, o 18:20

Gumiś pisze:Już Mi się nie chce odpisywać poczekam na konkrety w sprawie tego remontu,wyłanczam się z dyskusji szkoda klawiszy.Narazie.
Warto dyskutować o tych tematach , Gumiś chyba coś zły jest
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 lut 2009, o 18:36

andrzej pisze:
Gumiś pisze:Już Mi się nie chce odpisywać poczekam na konkrety w sprawie tego remontu,wyłanczam się z dyskusji szkoda klawiszy.Narazie.
Warto dyskutować o tych tematach , Gumiś chyba coś zły jest
Tak jestem zły ale na Sectora.Do tej pory byłem wstrzemiężliwy ale powoli Sector zaczyna Mnie denerwować.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 13 lut 2009, o 18:38

Sector piszesz, że poczekamy do otwarcia obwodnicy NS to się przekonamy, jaki będzie ruch na Wrocławskiej (mały) oczywiście, że po oddaniu do użytku nowej trasy ludzie po pierwsze z ciekawości a po drugie z wygody wybiorą nową trasę, która będzie równa w miarę szybka a dla czego tylko w miarę szybka? Dla tego, że samochody ciężarowe będą tam tędy jeżdzić no i potem trzeba będzie zjechać z tej trasy do miasta na zatłoczoną AWP a jeżeli ktoś chcę się dostać w rejon dworca PKP czy też Górnośląskiej będzie się musiał gdzieś przebić na Wrocławską albo Górnośląską jedni zrobią to w rejonie Castoramy inni na Podmiejskiej albo Sarbinowskiej, która już teraz jest nie przejezdna, ale to prawda ludzie wybiorą obwodnice NS zamiast Wrocławskiej, ale tylko do czasu, kiedy to będzie wyremontowana, bo wtedy na nowo stanie się atrakcyjna dla kierowców i sam nie raz będziesz z niej korzystał, więc nie zarzekaj się, że tak nie będzie.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 lut 2009, o 18:46

Sector a moze taki widok by Cię satysfakcjonował?????
Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 13 lut 2009, o 19:09

Gumiś pisze:Sector zwężenie Wrocławskiej nie poprawi bezpieczeństwa na tyle że wyeliminuje się wypadki całkowicie,zresztą Paweł mądrze napisał że jak zrobię jedną jezdnie to jeden skręcający w lewo zablokuje cały ruch (o ile nie będzie lewoskrętów).
Wlasnie o to w tym wszystkim chodzi! ZEBY WYODREBNIC LEWOSKRETY !!!! Po to sie robi tego typu ulice! Szeroki pas rozdzielajacy jezdnie jest po to, aby w obrebie skrzyzowan byly na nim lewoskrety.


ps. Ok, wylaczam sie z dyskucji, bo nawet moj ulubiony Gumis sie na mnie obrazil.
Otoz informuje: nie zalezy mi na tym, aby Wroclawska w Kaliszu zwezano, przerabiano, a nawet remontowano. Jest mi to zupelnie obojetne. Chialem tylko naswietlic temat i wyjasnic dlaczego uwazam, ze pomysl zarzadu drog w Kaliszu jest dobry. Jesli ktos sie ze mna nie zgadza, nie mam mu tego za zle. Moje zdanie znacie, a jak bedzie za rok, to sie przekonamy. Jesli nie bede mial racji to trudno, a jesli bede mial racje to... szczerze mowiac nie licze na to, ze ktos wspomni co "glupi" sector o tym pisal.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 lut 2009, o 19:43

Sector nie musisz się wyłanczać z dyskusji.Denerwuje Mnie z jakim uporem podtrzymujesz decyzje kaliskiego ZDM-u.
Wiemy wszyscy dobrze że te zwężenie nic nie da!!
Zresztą Mirek nakreślił wystarczająco dobrze jak to bedzie funkcjonowało i podtrzymuje jego wersje.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 13 lut 2009, o 19:54

NIKT - czytajcie z ruchu warg NIKT nie bedzie jadac tranzytem do Kalsiza z kierunku Ostrowa ZJEZDZAL na wezle przy wiadukcie kolejowym w Ociazu do Skalmierzyc, aby sie dostac do dworca PKP w Kaliszu! To jest paranoja!
Kazdy bedzie smigal prosto jak strzala obwodnica. Sami sie o tym przekonacie moze juz za rok, albo poltora.

... o ile za rok nie bedziemy latac z kalachami po ruinach naszych miast i mscic nasze rodziny podkladajac bomby pod chinskie czolgi..... :?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 13 lut 2009, o 20:02

Ile procentowo tranzyt wypełnia w tym momencie ruch na Wrocławskiej???
I nie bardzo wiem o co biega z tymi kałachami i czołgami.To też w temacie???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 13 lut 2009, o 20:03

Sector-ostrów:
"ps. Ok, wylaczam sie z dyskucji, bo nawet moj ulubiony Gumis sie na mnie obrazil" słowa nie dotrzymujesz.

Mam wrażenie, że nie bierzesz pod uwagę mieszkańców Nowych Skalmierzyc i Skalmierzyc, którzy będą jezdzili Wrocławską.

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 13 lut 2009, o 21:56

Za parę miesięcy na pewno będzie już gotowy projekt i wtedy zobaczymy jak to będzie przedstawione , ja myślę ze powstanie lewo skrętów na tej ulicy będzie bardzo potrzebne i z punku bezpieczeństwa bardzo pożyteczne,
, bo obecnie jadąc ta ulica i skręcając w lewo trzeba obserwować samochód jadący za tobą który zbliża się ze znaczna prędkościowa do ciebie z obawa żeby w ciebie nie wjechał, takie są realia na wrocławskiej, bylem już nie raz świadkiem kiedy auto ma zamiar skręcać w lewo a jadące samochody za nim zajeżdżają drogę jadącym prawym pasem lub trąbią na tego skręcającego bo muszą zwolnic z punktu bezpieczeństwa jest potrzebne

Dodając jeszcze to ulica Łódzka od wiezienia do skrzyżowania z Trasą Bursztynowa tak samo ma być przebudowana takie są plany
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 13 lut 2009, o 22:40

Tu nie tyle chodzi o bezpieczeństwo,co o szczędności.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 13 lut 2009, o 22:48

K-man pisze:Tu nie tyle chodzi o bezpieczeństwo,co o szczędności.
Trafiłeś w sedno sprawy a cała reszta to tylko dopisywanie ideologi

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 lut 2009, o 00:19

Cały szkopuł w tym że Wrocławska to nie jest zwykla wylotówka tylko ulica łacząca dwa miasta jak by nie patrzeć.Ilośc zlokalizowanych przy niej firm jest tez największa ze wszystkich wylotówek Kalisza.

@Sector z jednej strony pisze o spadku ruchu o 90% aby za chwile jako jeden z argumentów zwężania podać budowę lewoskretów.Po co na ulicy o tak "znikomym" ruchu lewoskręty jak prawie nie bedzie kogo przepuszczać z przeciwka bo wszyscy wybiorą pseudoobwodnicę ?

Uważam że powinno się przedstawic dwie koncepcje przebudowy Wroclawskiej.Jedną zachowując obecny stan i drugą zwężoną.
Porownac koszty bo wcale nie jest jednoznaczne że ta druga bedzie tańsza.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 lut 2009, o 09:43

Sector czytałem na waszym forum o ulicy Kaliskiej, dlaczego nie zaproponujesz jej zwęzenia.Będzie bezpieczniej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 14 lut 2009, o 10:07

K-man. Bo kaliska bedzie glownym wylotem z miasta na obwodnice S11, tranzytem DK25 i poczatkiem DK36! Kaliska sie wlasnie POSZERZA obecnie, a nie zweza.
Wroclawska w Kaliszu bedzie zwykla, BOCZNA droga, o znikomym ruchu.
Tym razem to ostatni moj post w tym temacie. Powiedzialem wzystko co mam do powiedzenia i nie zamierzam nic dodac az do otwarcia obwodnicy Skalmierzyc.

Awatar użytkownika
Crossmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 589
Rejestracja: 3 paź 2008, o 10:40
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Crossmen » 14 lut 2009, o 11:33

Chyba takiego szczęścia nie mamy, żebyś nie odzywał się...

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 14 lut 2009, o 13:00

andrzej pisze:Dodając jeszcze to ulica Łódzka od wiezienia do skrzyżowania z Trasą Bursztynowa tak samo ma być przebudowana takie są plany
Andezej, ty mnie nie strasz! Przecież w tym miejscu musi być taka szerokość. To nie do pomyślenia. Przecież są problemy w obecnym przekroju, a co dopiero w 2x1. Lecz nie pasuje mi też jedno - 7 metrów szerokości pasa zieleni. Najpierw powinno się otworzyć TB 2x2 i jej przedłużenie (też 2x2), a dopiero wtedy myśleć zwężaniu Łódzkiej.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lut 2009, o 06:50

Ja w tym temacie mogę tylko napisać jedno;Wrocławska potrzebuje remontu natychmiast.Od mojej ostatniej wizyty w pażdzierniku to tylko się pogorszyło.Ludzie uprawiają slalom zresztą Ja też żeby nie pogubić czegoś z zawieszenia.Jednym słowem tragedia!!!!

Tutaj na tym zdjęciu widać jak drogowcy bezskutacznie próbują załatać dziury.syzyfowa praca....

Obrazek

.....za pomocą smoły...

Obrazek

Pomiędzy tymi pachołkami jest uprawiany slalom między innymi....ale jak tutaj nie jeżdzić w ten sposób????

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

R.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 17 sty 2007, o 19:44

Nieprzeczytany post autor: R. » 24 lut 2009, o 07:39

Gumiś pisze:.....za pomocą smoły...
Za pomocą czego???? No to żeś pojechał... A wiesz że smoły już od dawna nie wolno stosować? Każdą łatę z masy oblewa się asfaltem w celu zabezpieczenia krawędzi (tam najłatwiej może wnikać woda).

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 lut 2009, o 08:10

R. pisze:
Gumiś pisze:.....za pomocą smoły...
Za pomocą czego???? No to żeś pojechał... A wiesz że smoły już od dawna nie wolno stosować? Każdą łatę z masy oblewa się asfaltem w celu zabezpieczenia krawędzi (tam najłatwiej może wnikać woda).
To za pomocą czego oblewa się łaty???Tak to bynajmniej wyglądało jak smoła i miało konsystencje syropu,było ciekłe bynajmniej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ