Przebudowa 4 ulic Wrocławska,Harcerska,Górnośląska,Poznańska

To co już wybudowano.
rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 10 sie 2009, o 21:46

W każdym normalnym mieście poszerza się wlotówki z jednego do dwóch pasów, u nas jest oczywiście odwrotnie, bo to Kalisz, który ma być coraz bardziej prowincjonalnym miastem. Szlag mnie jasny trafia jak to wszystko czytam!!!!
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 sie 2009, o 21:52

No widzisz Rymek jak zacząłem krytykować to zostałem objechany,widocznie na forum są ludzie którzy akceptują prowincjonalizm naszego miasta :( i to Mnie martwi.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 10 sie 2009, o 22:02

Jak tak dalej będzie, to może ktoś wpadnie na pomysł, by na ulicach wprowadzić ruch wahadłowy!

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 sie 2009, o 22:15

LUK pisze:Jak tak dalej będzie, to może ktoś wpadnie na pomysł, by na ulicach wprowadzić ruch wahadłowy!
Luk tak żle to może nie będzie,ale zastanawiam się z jakiego żródła Gałka weżmie pieniądze.Bo to co czytam to chyba zakrawa na paranoje.Oto artykuł ale najważniejsze w nim co napisano to dwie ostatnie linijki.

Coraz mniej ciężarówek na autostradach
Gazeta Wyborcza (Poznań) - 10-08-2009 09:50
A2 pustoszeje, ponieważ w kryzysie przewożnicy nie mają czego wozić. W związku z tym zarządca autostrady traci co miesiąc po kilka milionów złotych - napisała poznańska "Gazeta Wyborcza".
Jeszcze niedawno na A2 z Konina do Nowego Tomyśla samochodów osobowych i ciężarowych było mniej więcej po równo - czytamy w "Gazecie". W ciągu ostatniego roku liczba ciężarówek znacznie spadła.

W drugiej połowie ubiegłego roku, mimo że kryzys dotarł już do Polski, płatną A2 w ciągu doby jeżdziło 18 tys. aut. Z tego 8,1 tys. - czyli 45 proc. - to były ciężarówki (o masie powyżej 3,5 tony), które jeżdziły za okazaniem winiety. Zarządca Autostrady Wielkopolskiej SA otrzymywał za to póżniej rekompensaty z Krajowego Funduszu Drogowego - po kilkadziesiąt złotych za pojazd na każdej bramce - wylicza "Gazeta".
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 10 sie 2009, o 22:31

kryzys kryzysem ale dużo robi tez to że 1/4 odcinka z Poznania do Nowego Tomysla jedzie się z dopuszczalną prędkością 80 km/h po jednym pasie bo są tam remonty
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 10 sie 2009, o 22:39

Widze ze nie spodobało sie wam co mi pan Gałka napisał co do ul.Wrocławskiej i jej modernizacji?To musze was jesce zmartwić to samo czeka ul.Łódzką czyli tez zwezenie na całej długosci,az do wiezenia.Tez byłem zły jak tego emaila dostałem od pana Gałki.A jak go spytałem czemu zamiast poserzać to oni zwezaja to mi odp ze Kalisz to nie Warszawa.I za duzo juz było wypadków smiertelnych na tych ulicach? Co wy na to?czekam na odp

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 10 sie 2009, o 22:45

Czekam aż Aleje Wojska Polskiego zwężą,to bedzie komplet.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaczorek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 17 cze 2009, o 22:05
Lokalizacja: korczak

Nieprzeczytany post autor: kaczorek88 » 10 sie 2009, o 23:01

Skoda ze nasze władze nie biorą przykładu z Ostrowa tam poszerzają ulice chocby wylotówka na Kalisz.A nasze władze robią na odwrót?Coraz bardziej jestem przekonany ze Kalisz coraz bardziej dziadzieje.Nudne miasto i zero finezji w jego dalszym rozwoju.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 10 sie 2009, o 23:03

Gumiś pisze:Czekam aż Aleje Wojska Polskiego zwężą,to bedzie komplet.
Aleje WP nie zweza, bo to jest dwujezdniowka. Zwezaja tylko jednojezdniowki 4 - pasmowe, bo to sa niebezpieczne drogi jak cholera.

ps. juz pisalem, ale napisze jeszcze raz. Wroclawska na tym odciku co ma byc "zwezony" niebawem nie bedzie juz wylotowka i ruch tam zmaleje drastycznie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10970
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 10 sie 2009, o 23:27

Zrozumiałbym to, gdyby Kalisz podążał w kierunku miast zach. o ograniczał ruch. samchodów w mieście.Ale w Kaliszu nic się nie robi w tym kierunku, a zweżanie ul. Łódzkiej i Wrocławskiej to zwykła oszczędność.A może pan Gałka wezmie się wreście za likwidację ruchu w śródmieściu.Pewnie dla pana to za trudne.
I te genialna wypowiedz Kalisz to nie Warszawa(zresztą chyba tak mysli większośc radnych z prezim na czele).Zgadza się panie Gałka Kalisz to nie Warszawa, dzięki panu i podobnym którzy siedzą w ratuszu.Jeszcze trochę, a Kalisz będzie totalną wiochą, ale panu Gałce i ratuszowym to nie przeszkadza.Wiadomo, że na wsi łatwiej rządzić, ludzie nie maja takich wymagań.Kalisz największa wieś w Polsce.Tak bedziemy się mogli niedługo reklamować.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 10 sie 2009, o 23:28

kaczorek88 pisze:Widze ze nie spodobało sie wam co mi pan Gałka napisał co do ul.Wrocławskiej i jej modernizacji?To musze was jesce zmartwić to samo czeka ul.Łódzką czyli tez zwezenie na całej długosci,az do wiezenia.Tez byłem zły jak tego emaila dostałem od pana Gałki.A jak go spytałem czemu zamiast poserzać to oni zwezaja to mi odp ze Kalisz to nie Warszawa.I za duzo juz było wypadków smiertelnych na tych ulicach? Co wy na to?czekam na odp
Plany zwężenia Wrocławskiej można uzasadnić powstającą obwodnicą Skalmierzyc, ale zwężenie Łódzkiej, o ile to prawda, byłoby błędem.
O zwężeniu Łódzkiej można ewentualnie pomyśleć dopiero po przedłużeniu TB poprzez Pszenną do gen.Sikorskiego, ale nie wcześniej.

[ Dodano: Pon, 10.08.2009, 23:41 ]
No i TB oraz Sikorskiego powinny być docelowo arteriami dwujezdniowymi, stanowiącymi część pierścienia śródmiejskiego, nawet po wybudowaniu w przyszłości obwodnicy miasta w ciągu DK12.
Dopiero wtedy zwężanie Łódzkiej miałoby sens.

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 10 sie 2009, o 23:41

rym-ek pisze:bo to Kalisz, który ma być coraz bardziej prowincjonalnym miastem.
To jest na tyle prowincjonalne miasteczko, że podążając za standardami zachodnimi uspokaja się ruch na trasach NIE BĘDĄCYCH trasami tranzytowymi, bo tę rolę przejmie obwodnica NS. Inną sprawą, że powinno się pójść dalej i rozwinąć w zamian transport publiczny. A na to się nie zanosi, a powinno!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 sie 2009, o 00:21

W pełni popieram ten pomysł władz miasta.
Budowanie szerokich arterii wylotowych byłoby przejawem niezdrowej megalomanii i wywyższania się ponad inne powiatowe miasta.
Po zwężeniu Wrocławskiej i mam nadzieję Łódzkiej i Poznańskiej , należy pójść za ciosem i wprowadzić na wylotach na Turek , Wrześnię i Brzeziny ruch jednokierunkowy.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 sie 2009, o 00:40

Milo cięta riposta,tylko żeby Gałka nie czytał tego forum....bo mam złe przeczucia :lol: :lol: :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Dominator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 29 maja 2009, o 14:11
Lokalizacja: KALISZ/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: Dominator » 11 sie 2009, o 09:37

Teksty typu Kalisz to nie Warszawa Pan Gałka mógłby sobie darować. Jednak kiedyś tym miastem rządzili ludzie, którzy myśleli przyszłościowo. Widać to po Al.Woj.Polskiego, Wrocławskiej, Górnośląskiej, Nowym Świecie, Majkowskiej. To co nam fundują teraz to prowincjonalizacja Kalisza. Transport publiczny w Kaliszu jest straszny. Nie wiem czy znajdzie się autobus, który kursuje 3 razy w ciągu jednej godziny? Brak linii nocnej, brak obwodnic. Panie Krzysztofie Gałka jeśli Pan to czyta proszę niech mi Pan odpowie jaka droga przejmie ruch z ulicy Łódzkiej? Jeżdżę dość często tą drogą i wjeżdżając do Kalisza wstyd mi jest za moje miasto. Liczy się pierwsze wrażenie, a co widzimy wjeżdżając do Kalisza ? Wąską drogę, bez chodników, ciągle rozkopaną, bo kanalizacja jest robiona przez 2 lata i skończyć jej nie potrafią. W Kielcach drogi wlotowe są systematycznie poszerzane. Poszerzanie odcinka 3 km zajęło im około roku. DO drogi jedno jezdniowej (dwupasmowej) dobudowano nową drogę 2x1, a po zakończeniu remontu stały się one drogami jednokierunkowymi i w rezultacie otrzymano wlotówkę 2x2. Kolejny przykład do Rzeszów. Tutaj wyremontowano i poszerzono drogę wlotową od strony Głogowa Małopolskiego na całej długości do drogi typu 2x2, zrobiono nowe ścieżki rowerowe (asfaltowe) i nowe chodniki do tego wlotówka od strony Białej (wylot na Przemyśl i Duklę) została poszerzona na odcinku 1,5 km do 3 pasów pozostałe 2,5 km to 2x2. Sporo podróżuję i śmiało mogę powiedzieć, że wielkopolska wygląda marnie, przy miastach z tzw. ściany wschodniej. W Kaliszu dzieje się żle. Brakuje obwodnic. Jeśli już się wybuduje drogę, która ma stać się obwodnicą to w standardzie drogi 2x1. Zamiast rond buduje się rondełka. Teoretycznie chce się odkorkować miasto, a tworzą się jeszcze większe zatory. Podam też przykład ul.Dworcowej cudownie przebudowanej za rządów Pana Krzysztofa Gałki. Kiedyś ul. Dworcowa była ładną, szeroką dwupasmową, jednojezdniową drogą, a dziś pozostał tylko jej kawałeczek i do tego śmiesznie wygięty i zwężony. W rezultacie otrzymaliśmy drogę, która przy zamkniętym przejeżdzie kolejowym blokuje dojazd do dworca PKP i doszło do powstania większych korków, niż były przed przebudową ww ulicy. Takich przykładów można podać multum. Ja nie mam już siły patrzeć jak degraduje się moje ukochane miasto i jak robi się z niego prowincję pełną gębą. Kalisz to piękne, lecz zaniedbane i brudne miasto, bez pomysłu na dalszy rozwój, ale to już jest wina ludzi nie tylko rządzących. :(
KALISZ - MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3646
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 11 sie 2009, o 11:27

milo pisze:(...) Po zwężeniu Wrocławskiej i mam nadzieję Łódzkiej i Poznańskiej , należy pójść za ciosem i wprowadzić na wylotach na Turek , Wrześnię i Brzeziny ruch jednokierunkowy.
W kierunku z miasta, bo pod tymi rządami nie będzie po co wracać. :cry:

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1377
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 11 sie 2009, o 12:00

Milo a na co to będzie wylotówka? Na Nowe Skalmierzyce? Jeśli to AŻ taka ważna droga, to zróbmy Park&Ride za Szczypiornem i zróbmy jeden buspas. Na pewno całkowicie niedorzeczne jest pozostawienie jej tak jak jest przy równoczesnym oddaniu do użytku obwodnicy NS, którą pójdzie cały tranzyt.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 11 sie 2009, o 16:24

Gumiś pisze:No widzisz Rymek jak zacząłem krytykować to zostałem objechany,widocznie na forum są ludzie którzy akceptują prowincjonalizm naszego miasta :( i to Mnie martwi.
Gumis teraz bedziesz ironie walil?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 11 sie 2009, o 17:13

Kaczor napisz coś sam od siebie jak Ty to widzisz,zamiast czepiać się innych.Ja co miałem napisać to napisałem,a dalej czekam na rozwój wydarzeń.Z Twojej strony nic nie przeczytałem konstruktywnego co miałoby jakiś sens i logikę.Z Twoich postów jednoznacznie wynika,że masz zawężone myślenie i postrzeganie i obojętny jest Ci los miasta w którym mieszkasz.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 11 sie 2009, o 18:25

Gumis ja od Ciebie nie wymagalem zadnych 'obietnic wyborczych'. To Ty w kazdym poscie krytykujesz wladze Kalisza, nie mieszkajac obecnie w nim... ;| gdzies wyczytalem ze to ze nie ma Cie w Polsce tzn ze nie niszczysz drog... kupujac paliwo w Irlandii poprawiasz stan tamtejszych drog a nie kaliskich...

Zapewne znasz Gumis wszystkie procedury przetargowe? Cala biurokracje?

ODPOWIEDZ