Budowa marketu Dino pomiędzy Stawiszyńską a Godebskiego.

To co już wybudowano.
jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Budowa marketu Dino pomiędzy Stawiszyńską a Godebskiego.

Nieprzeczytany post autor: jp » 16 sty 2013, o 00:55

Adi pisze:Market usytuowany ma być na Wojciechówce.
Rozwojowa "dzielnica" :wink: Wojciechówka powinna zostać włączona do Kalisza. Nie ze względu na malejącą liczbę mieszkanców Kalisza, ale ze względów urbanistycznych. Tuż za północno wschodnią granicą miasta (zaledwie 3 km od Gł.Rynku !) będą powstawały domy, może nawet całe osiedla. W jednej jednostce administracyjnej byłoby łatwiej o spójność i ład w zagospodarowywaniu przestrzeni.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2509
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re:

Nieprzeczytany post autor: jp » 30 sty 2013, o 20:40

W kwietniu 2012 pisałem:
jp pisze:Obawiam się, że pozwolenie na zabudowę tej działeczki może w przyszłości skutkować poważnymi problemami komunikacyjnymi w północnej części miasta. Tam było najlepsze (jedyne?) miejsce na przedłużenie w prostej linii i włączenie do ul. Stawiszyńskiej ul.Piłsudskiego (Trasy Stanczukowskiego)...
Moje obawy były chyba nieuzasadnione. Decyzja o ustaleniu warunków zabudowy dla budynku usługowo-handlowego wydana 18 stycznia 2011 r. uwzględnia rozwiązanie docelowe, czyli włączenie TS bezpośrednio do ul.Stawiszyńskiej. W dokumencie jest m.in. taki zapis:

"W projekcie zagospodarowania działki lub terenu należy zabezpieczyć rezerwę terenu pod projektowane docelowe rozwiązania komunikacyjne tj. budowę węzła drogowego w ciągu drogi krajowej nr 25 zgodnie z oznaczeniem na załączniku graficznym."

http://www.nam.com.pl/pl/nam-sprzedaz-g ... untow.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
obwodnica-kalisz_Strona_3_2[1].jpg
obwodnica-kalisz_Strona_3_2[1].jpg (142.85 KiB) Przejrzano 3866 razy

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Budowa marketu Dino pomiędzy Stawiszyńską a Godebskiego.

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 1 cze 2014, o 11:05

w chwili obecnej wygląda na to że kierunek działań do budowy tego węzła jest podtrzymany, ponieważ działka pod numerem 1 z mapki to działka usługowo-handlowa jak wiadomo powstało Dino, natomiast pod nr 2 stoi/stał dom jednorodzinny który własnie w tej chwili jest wyburzany (nie miałem aparatu ani tel żeby trzasnąć zdjęcie) może dziś mi się uda :)

ciekawi mnie bo ta działka jest bardzo mała, ciekawe co tam powstanie, może ktoś coś wyczytał ?
wydaje mi się na logikę biorąc że stanie tam stacja benzynowa, może mało miejsca ale na rogu górnoslaskiej i legionów tez stoi bardzo mała stacyjka Orlenu wiec wszystko możliwe.
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Budowa marketu Dino pomiędzy Stawiszyńską a Godebskiego.

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 3 gru 2014, o 20:50

Temat zamarł a działka z numerem 2 z mapki na godebskiego jest oczyszczona budynek który na niej stał
Obrazek
już jakiś czas nie istnieje, a teraz prowadzone są intensywne działania, nie zdążyłem też zdobić foto ale nie widziałem żółtej tablicy informacyjnej co tam powstanie bo nawet wyrwali fundamenty po tym domku jednorodzinnym, pracuje tam ekipa od strony Dino kilka miejsc parkingowych powiększyli i całą działkę zaczynają oczyszczać nawet płot murowany też już zburzony od jakiegoś tygodnia.
Ciekaw jestem co tam powstanie - pomimo niewiedzy - myślę że stacja benzynowa ale kto ich tam wie... :D
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ODPOWIEDZ