Remont al.Wojska Polskiego

To co już wybudowano.
Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 8 lis 2014, o 20:21

Cris za tydzień wybory, tu już nie ma na co czekać !!! Poza tym za niedługo może przyjść mróz! Końcówką AWP przy IGNASZAKU troche się ciągnie, tam jeszcze mają sporo do roboty; jeżdze tam codziennie i nie widać postępu. Poza tym mam wrażenie że na wysokości TESCO będą odczuwalne różnice poziomów po remoncie tych fragmentów ... :x
Ja bym ich nie popędzał po zrobią to jak Rondo Solidarności :?
Od początku mówiłem, że zwlekają z rozpoczęciem i że się nie wyrobią do końca października z AWP i z Rondem..

Moim zdaniem dobrze, że się wzięli za Rondo bo zaczynało to mi wyglądać, że przełożą na- inny rok... Może zaczną robić w nocy jak już to było wcześniej, ale faktycznie lepiej niech pomyślą nad objazdami przynajmniej zalecanymi.

Ale przede wszystkim w całym nadchodzącym tygodniu ruch powinien być jednak istotnie mniejszy ...
Ostatnio zmieniony 9 lis 2014, o 11:24 przez Jacenty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 9 lis 2014, o 00:35

Caspress pisze:
Cristof pisze:
Caspress pisze:NA skrzyżowaniu znikły mi tablice zjazdowe os. Widok
Jedną tablicę odnalazłem, reszta pewnie się też gdzieś wala, jak jej nie zagospodarowali złomiarze. Dla miejskich urzędników to pryszcz bo zafundują nam nowe tablice oczywiście z naszych pieniędzy.


Obrazek
Cris wczoraj z daleka widziałem twój znak :)
Został postawiony na nogi 8)

Ale o innych znakach choćby OS.Widok zapomnieli :evil:
Co prawda znak Crisa postawili krzywo ale chociaż jest...
A po 2 stronie czyli od wieżowca jak se leżał tak leży:
Obrazek[/quote]

Przechodząc dziś koło leżącego znaku nie oparłem się pokusie i go odwróciłem.

Obrazek

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 9 lis 2014, o 12:56

Cristof pisze: Czy o tą dziurkę chodziło. Przy tych wszystkich niedoróbkach to pryszcz.

Obrazek
Chyba to ta dziura. Dzisiaj zauwazylem ze po drugiej stronie jest następna podobnej wielkości... brak słow...

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Adi » 10 lis 2014, o 08:43

Już widzę te gigantyczne korki. Oby Ulice i Mosty zdążyli przed zimą.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 10 lis 2014, o 10:34

Za ROndo trzeba się było w końcu wziąć ,to jest najlepszy tydzień na to, ale remont skrzyżowania AWP z Majkowską to więcej szumu niż co warte no i objazdów !! Remontują raptem kawałek do wysokości stacji BP i kawałeczek w stronę Stawiszyńskiej :?

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 12 lis 2014, o 19:31

Sam szef udziela bezcenne wskazówki wykonawcom.

Obrazek

Położono część chodnika z kostki nie frezowanej . Domyślam się że będzie wspólny dla pieszych i rowerzystów. Rok wcześniej robiono część chodnika z dwukolorowej kostki. Czemu nie kontynuowano takiego wykonania? Może to nasza tradycja co odcinek chodnika to inny wzór.

Obrazek

Obrazek

Przy okazji rozjeżdżono chodnik na drodze osiedlowej, będę czekać na naprawę.

Obrazek

Od Tesco ścieżka rowerowa będzie asfaltowa.

Obrazek

Obrazek

Tego kawałka jezdni co było za ciasno z gumowymi rozdzielaczami pasów nie poszerzono. Zastanawia mnie widoczne łączenie odcinków asfaltu, czy nie będzie zbytnich wstrząsów na nim?

Obrazek

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 12 lis 2014, o 21:20

Jak widać robota się w rękach pali, byle nie kosztem jakości prac! Mam przeczucie tak jak Ty Cristof, że jednak będą odczuwalne łączenia asfaltu szczególnie w miejscach gdzie robili wioną. Czyli okolice robionych wcześniej skrzyżowań...
Musiałyby chyba te walce wyjechać na odcinek robiony wcześniej, a pewnie pow ze ich robota kończy się wcześniej.
A na przestawianie tych krawężników prawoskrętu nie ma już czasu.

Zastanawia ten drugi plan i znaki drogowe za Panem Gałką :lol:

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 13 lis 2014, o 23:02

Powinni coś jeszcze zrobić z sygnalizacją, mam wrażenie, że ta wariuje, zmieniając się; jakby chciała zatrzymać auta. Zważywszy, że powyżej zainstalowano kamery, jest to takie zagranie ...

No i jutro minie tydzień utrudnień na Rondzie, za wiele nie zrobiono... Z tymi robotami mogliby zejść pare krawężników dalej w stronę Serbinowskiej. Czy nie dało rady tego przewidzieć? Ale to już rytuał-> wiadomo coś musi zostać na następną kadencje! :|

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Józef » 14 lis 2014, o 14:44

^^^ Światła to katastrofa, wcześniej można było przejechać całą WP na zielonym teraz na każdych światłach stoję. Bardzo często światła się zmieniają na kilka sekund, burdel kompletny.

Cały remont to porażka: dziury i nierówności w miejscach gdzie były łączone kolejne odcinki, burdel na poboczach, na wysepkach, na chodnikach. Inwestycja robi wrażenie chaotycznej i opuszczonej przez wykonawcę.
To już się śmieszne robi. Janusz i koledzy mają niesamowitą umiejętność robienia remontów tak żeby było gorzej niż wcześniej.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 lis 2014, o 14:57

Józef pisze:^^^ Światła to katastrofa, wcześniej można było przejechać całą WP na zielonym teraz na każdych światłach stoję. Bardzo często światła się zmieniają na kilka sekund, burdel kompletny.

Cały remont to porażka: dziury i nierówności w miejscach gdzie były łączone kolejne odcinki, burdel na poboczach, na wysepkach, na chodnikach. Inwestycja robi wrażenie chaotycznej i opuszczonej przez wykonawcę.
To już się śmieszne robi. Janusz i koledzy mają niesamowitą umiejętność robienia remontów tak żeby było gorzej niż wcześniej.
Amen to that! Cały ten system inteligentnych świateł albo jeszcze się nie dotarł, albo jest kompletnym bublem. Na Górnośląskiej dawniej również można było ruszając spod Ambera dojechać niemal do Rogatki na zielonym, a dziś? Zatrzymywanie się na sekundę, żeby potem znowu ruszyć. Wszystkie lewoskręty w WP palą się na zielono przez jakieś 5 sekund. Więc albo te czujniki są niedorobione, albo cały ten system jest niedorobiony.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Michał » 14 lis 2014, o 19:25

Wydaje mi się, czy ci wykonawcy, projektanci, kierownicy budowy i cała reszta to bada idiotów?
Czy nie jest czasem tak, że nowy asfalt, bez warstwy ścieralnej jest już wyżej, niż gotowy asfalt z poprzednich remontów?
Widoczne jest to zwłaszcza po zjechania z ronda w kierunku tesco. To jakiś umysłowy dramat.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 14 lis 2014, o 19:41

Zgadza się. Odcinek AWP od Ronda do Obwodnicy w obie strony póki co na pewno nie jest równy, wątpie, że jeszcze nim będzie... Trzeba by to sprawdzić za nich, jak skończą, a będzie to już pewnie po wyborach...
No i światła szczególnie w okolicy Tesco miały być inteligentne ale chyba na czesanie z mandatów :P

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 lis 2014, o 19:58

Michał pisze:Wydaje mi się, czy ci wykonawcy, projektanci, kierownicy budowy i cała reszta to bada idiotów?
Czy nie jest czasem tak, że nowy asfalt, bez warstwy ścieralnej jest już wyżej, niż gotowy asfalt z poprzednich remontów?
Widoczne jest to zwłaszcza po zjechania z ronda w kierunku tesco. To jakiś umysłowy dramat.
Jest straszny uskok na WP za rondem, w obie strony - i w kierunku Ostrowa i w kierunku centrum. Ale no chyba to musi zostac poprawione bo tam mozna sobie niezle zawieszenie uszkodzic.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 14 lis 2014, o 20:29

<Przemek> pisze:
Michał pisze:Wydaje mi się, czy ci wykonawcy, projektanci, kierownicy budowy i cała reszta to bada idiotów?
Czy nie jest czasem tak, że nowy asfalt, bez warstwy ścieralnej jest już wyżej, niż gotowy asfalt z poprzednich remontów?
Widoczne jest to zwłaszcza po zjechania z ronda w kierunku tesco. To jakiś umysłowy dramat.
Jest straszny uskok na WP za rondem, w obie strony - i w kierunku Ostrowa i w kierunku centrum. Ale no chyba to musi zostac poprawione bo tam mozna sobie niezle zawieszenie uszkodzic.
Myślę że tutaj będzie równo bo przecież będzie frezowany i kładziony asfalt na rondzie wraz z krótkimi dojazdami. Ten odcinek przynajmniej teoretycznie powinien tworzyć równą całość. Na całość pójdzie też warstwa ścieralna. Chyba że drogowcy czymś nas zaskoczą. Natomiast z dalszymi łączeniami odcinków może być różnie.
Dziś na rondzie nie widziałem żadnych prac. Mija pierwszy tydzień remontu. Wkopano tylko wewnętrzne krawężniki i zalano jakąś dziurę. Zastanawiam się czemu wzięto się za chodniki jak jeszcze jest sporo krawężników do wymiany i zatoczki autobusowe do wybrukowania. Zakończenie robót na jezdni powinno być priorytetem.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 14 lis 2014, o 22:13

Potwierdzam, na rondzie przez jakiś czas było trochę tłoczno, pracowano przy krawężnikach, ale teraz ruch znowu odbywa się po obu pasach. Ciekaw jestem ile im zajmie praca. Szczególnie ciekaw jestem do kiedy uwiną się z robotą w rejonie Media Marktu, bo tam jeszcze trochę do zrobienia pozostało. W ogóle szczęście w tym, że w tym roku mamy jeden z najcieplejszych listopadów w historii, więc teoretycznie wszystko powinno się udać. W razie czego nie będzie można zwalać na pogodę. :)

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 14 lis 2014, o 23:51

Dokładnie Józef światła zmieniają się co kilka sekund, nikt nie wjeżdża na skrzyżowania, po czym po zatrzymaniu znów zielone-co do cholery ma być ?

No i miejsca gdzie będą łączone ze sobą robione wcześniej odcinki, na pewno będą wstrząsy!
Ten odcinek alei robiony jest już ponad miesiąc i póki co wygląda najgorzej. Rondo tak jak pisał kolega powyżej, zrobili wewnętrzny krawężnik, z zewnętrznym czekają aż będzie "po wyborach"?
Przydało by się również wydłużyć lewoskręt z AWP w AWP przy Ignaszaku, w kierunku Wrocławskiej.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 lis 2014, o 00:12

Lewoskręt z a. Wojska Polskiego w a. Wojska Polskiego. Takie czary tylko w Kaliszu. :D

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 16 lis 2014, o 11:03

remont wojska polskiego i ulica Staszica polozyli nowy asfalt a kawalek dalej byl i jest nadal rowny asfalt bo to robila firma z poznania tam gdzies kiedys, ale na laczeniu jadac w gore czuc pod kolami mocno czuc ze asfalty byl doklejany bo to co teraz remontowali jest duzo wyzej niz ten ktory jest polozony jest poprostu uskok. Nie wiem jak oni to robili ale wszystko robia chyba po dwoch glebszych

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 16 lis 2014, o 21:23

Jadąc Wojska Polskiego w kierunku ronda prawym pasem, na wysokości ex Nomi, nadziałem się na solidne poprzeczne wycięcie w asfalcie, oczywiście nieoznakowane, nie chcę nawet mówić jak zachowało się auto przy stosunkowo niskiej prędkości, i mimo wysokiego profilu opony, przeżycie było mało przyjemne. Partaki ...

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 16 lis 2014, o 22:24

HARNAŚ pisze:Jadąc Wojska Polskiego w kierunku ronda prawym pasem, na wysokości ex Nomi, nadziałem się na solidne poprzeczne wycięcie w asfalcie, oczywiście nieoznakowane, nie chcę nawet mówić jak zachowało się auto przy stosunkowo niskiej prędkości, i mimo wysokiego profilu opony, przeżycie było mało przyjemne. Partaki ...
bardzo dobrze Ciebie rozumiem ja jadąc może z prędkością 50 km/h nawet nie podziewałem sie tego tam, sam dźwięk i łoskot uświadomił mi że mogłem zostawić tam oponę jakąś... normalnie jak przez tory ....
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ODPOWIEDZ