Remont al.Wojska Polskiego

To co już wybudowano.
kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 19 lut 2015, o 17:14

Cristof pisze:Drogowe buble
Uwagi dotyczą remontowanego niedawno odcinka Al. Wojska Polskiego. Krzysztof Gałka, dyrektor kaliskiego Zarządu Dróg Miejskich zapewnia, że bałagan zostanie posprzątany, a usterki usunięte: "Muszę powiedzieć wprost, jest to niechlujstwo ze strony wykonawcy. Mam też uwagi do nadzoru ze strony ZDM w Kaliszu. Wyciągnę wnioski. Zadziałaliśmy błyskawicznie, do piątku porządek będzie zrobiony, a firma wykonująca chodniki przebrukuje kostkę - tyle, biję się w pierś i biorę to na siebie, bo to ja odpowiadam za Zarząd Dróg Miejskich".
http://www.rc.fm/polityczne/drogowe-buble.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestem wreszcie pod wrazeniem ZDM i Galki, nie wiem czy mu sie pali stolek i sie wreszcie wzieli za robote czy cos innego. Tylko podejrzewam ze gdyby nie zwykli obywatele ktore te zdjecia robia i podsylaja do nich i do mediow to tematu by nie bylo.

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 19 lut 2015, o 18:29

kaczorkalisz pisze:
Cristof pisze:Drogowe buble
Uwagi dotyczą remontowanego niedawno odcinka Al. Wojska Polskiego. Krzysztof Gałka, dyrektor kaliskiego Zarządu Dróg Miejskich zapewnia, że bałagan zostanie posprzątany, a usterki usunięte: "Muszę powiedzieć wprost, jest to niechlujstwo ze strony wykonawcy. Mam też uwagi do nadzoru ze strony ZDM w Kaliszu. Wyciągnę wnioski. Zadziałaliśmy błyskawicznie, do piątku porządek będzie zrobiony, a firma wykonująca chodniki przebrukuje kostkę - tyle, biję się w pierś i biorę to na siebie, bo to ja odpowiadam za Zarząd Dróg Miejskich".
http://www.rc.fm/polityczne/drogowe-buble.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestem wreszcie pod wrazeniem ZDM i Galki, nie wiem czy mu sie pali stolek i sie wreszcie wzieli za robote czy cos innego. Tylko podejrzewam ze gdyby nie zwykli obywatele ktore te zdjecia robia i podsylaja do nich i do mediow to tematu by nie bylo.
Pod wrażeniem czego? ze kolejny raz ta sama śpiewka? Ten stołek trzeba zmienić i to szybko.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 lut 2015, o 18:36

obywatel pisze:
Pod wrażeniem czego? ze kolejny raz ta sama śpiewka? Ten stołek trzeba zmienić i to szybko.
Dokładnie!
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 19 lut 2015, o 18:36

obywatel pisze:
kaczorkalisz pisze:
Cristof pisze:Drogowe buble
Uwagi dotyczą remontowanego niedawno odcinka Al. Wojska Polskiego. Krzysztof Gałka, dyrektor kaliskiego Zarządu Dróg Miejskich zapewnia, że bałagan zostanie posprzątany, a usterki usunięte: "Muszę powiedzieć wprost, jest to niechlujstwo ze strony wykonawcy. Mam też uwagi do nadzoru ze strony ZDM w Kaliszu. Wyciągnę wnioski. Zadziałaliśmy błyskawicznie, do piątku porządek będzie zrobiony, a firma wykonująca chodniki przebrukuje kostkę - tyle, biję się w pierś i biorę to na siebie, bo to ja odpowiadam za Zarząd Dróg Miejskich".
http://www.rc.fm/polityczne/drogowe-buble.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jestem wreszcie pod wrazeniem ZDM i Galki, nie wiem czy mu sie pali stolek i sie wreszcie wzieli za robote czy cos innego. Tylko podejrzewam ze gdyby nie zwykli obywatele ktore te zdjecia robia i podsylaja do nich i do mediow to tematu by nie bylo.
Pod wrażeniem czego? ze kolejny raz ta sama śpiewka? Ten stołek trzeba zmienić i to szybko.
Pod wrazeniem tego ze wreszcie sie przyznal do bledu jakie sa. Zawsze mowil ze inwestycje nie zostala jeszcze odebrana itp.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 19 lut 2015, o 18:39

kaczorkalisz pisze:
Pod wrazeniem tego ze wreszcie sie przyznal do bledu jakie sa. Zawsze mowil ze inwestycje nie zostala jeszcze odebrana itp.
I mamy mu za to dziękować?
Sprawuje zbyt ważne stanowisko w naszym mieście żeby popełniać błędy.
Jeśli go to przerasta to zawsze może się podać do dymisji.
Tyle w temacie.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Rafi2981
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 13:38
Lokalizacja: Kalisz-Tyniec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Rafi2981 » 20 lut 2015, o 11:13

Czy ktoś zauważył jak ZDM sprząta na jezdniach. Czyżby co się działo w ZDM.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 lut 2015, o 19:54

Zastanawiałem się w którym temacie to umieścić. Kolejny bubel do poprawki poruszany na forum tym razem na dolnym odcinku al.W.P.. Zrobiłem fotki uskoku w asfalcie na al. W.P między Polną a Staszica. Coś nie wyszło drogowcom połączenie nowego asfaltu z częścią remontowaną bodajże dwa lata temu. Może tutaj dali z kolei za gruby asfalt. Gdyby tam położyć długą łatę pomiarową to widoczne by było mocne ugięcie asfaltu. Jest to mocno odczuwane podczas jazdy zwłaszcza lewym pasem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji stwierdziłem nie uszczelnione rowki po drucie pętli indukcyjnej przez które zimą woda może rozsadzać asfalt.

Obrazek

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 21 lut 2015, o 20:11

Cristof pisze:...
Wystarczy przejść się remontowanymi odcinkami i znajdzie się mnóstwo poprawek. Tylko sprawa taka, że tym powinien się zajmować ZDM, a póki co tylko mieszkańcy pokazują kolejne niedociągnięcia... Ile jeszcze w tym mieście będzie fuszery? Wiecznie coś do poprawki, bo nikomu nie chce się kontrolować wykonanych prac, a szef drogowców tylko bije się w pierś i nic z tego nie wynika.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 3 mar 2015, o 08:29

Pechowa latarnia na al. Wojska Polskiego
Być może to wina złej geometrii tego skrzyżowania....
Obrazek
Ta sama latarnia rok temu we wrześniu...
Obrazek

http://www.faktykaliskie.pl/pechowa-lat ... go-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 mar 2015, o 15:25

Zwyczajowo co roku w budżecie Miasta rezerwowane są środki na zimowe utrzymanie dróg na terenie Kalisza. Prace te obejmują odśnieżanie jezdni czy sypanie ich piaskiem w razie potrzeby. Tej zimy jednak nie było to zbyt często konieczne. – Ubiegły rok to nie jest dobry przykład do porównań pod kątem liczb, ale już dwa lata temu było mroźniej i widać tę finansową różnicę. My wcześniej planowaliśmy, że oszczędności przeznaczymy na remont jezdni al. Wojska Polskiego – od ul. Serbinowskiej do Poznańskiej, z pominięciem tych odcinków, które były ostatnio remontowane. To jest taki niewdzięczny kawałek jezdni, który ma zniszczone zwłaszcza zewnętrzne pasy ruchu. Przygotowujemy już sobie projekt, bo mam nadzieję, że te pieniądze będziemy mogli zagospodarować – mówi Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.O ile w ciągu najbliższych tygodni naszego miasta nie nawiedzą śnieżyce, które mogłyby pokrzyżować plany drogowcom, prace remontowe zaczną się w okresie wiosenno-letnim. W projekcie budżetu miasta na 2015 rok zabezpieczono już 25 mln zł na drogi.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=195&id=184368" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 4 mar 2015, o 15:32

Cristof pisze:Zwyczajowo co roku w budżecie Miasta rezerwowane są środki na zimowe utrzymanie dróg na terenie Kalisza. Prace te obejmują odśnieżanie jezdni czy sypanie ich piaskiem w razie potrzeby. Tej zimy jednak nie było to zbyt często konieczne. – Ubiegły rok to nie jest dobry przykład do porównań pod kątem liczb, ale już dwa lata temu było mroźniej i widać tę finansową różnicę. My wcześniej planowaliśmy, że oszczędności przeznaczymy na remont jezdni al. Wojska Polskiego – od ul. Serbinowskiej do Poznańskiej, z pominięciem tych odcinków, które były ostatnio remontowane. To jest taki niewdzięczny kawałek jezdni, który ma zniszczone zwłaszcza zewnętrzne pasy ruchu. Przygotowujemy już sobie projekt, bo mam nadzieję, że te pieniądze będziemy mogli zagospodarować – mówi Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.O ile w ciągu najbliższych tygodni naszego miasta nie nawiedzą śnieżyce, które mogłyby pokrzyżować plany drogowcom, prace remontowe zaczną się w okresie wiosenno-letnim. W projekcie budżetu miasta na 2015 rok zabezpieczono już 25 mln zł na drogi.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=195&id=184368" onclick="window.open(this.href);return false;
Bardzo mądre posunięcie oby tak było jak wspomina p. Gałka :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 4 mar 2015, o 16:42

Dokładnie, świetne posunięcie, konkretny cel, nie jakieś nie wiadomo co. Ponadto łączenie fragmentów remontowanej AWP z nieremontowaną też świetny, pomysł->bo jeżdżenie, kawałkiem nowej drogi, potem wielkie dziury i znów równo to daje raczej słabo-średni komfort. :P
Tylko tak budowa ronda na Złotej i w tym samym czasie remont AWP<fakt bardzo zniszczonego i ważnego jej odcinka>-hmm mnie się tam podoba, ale jak przypomne sobie głosy co po niektórych, widzę, że ktoś tu nie odrobił lekcji z tamtego roku :P zresztą to trochę oddalone oddalone od siebie miejsca, no i sama wymiana nawierzchni nie trwa długo...
No i powinni nie zapominać o tym kawałeczku między Serbinowską,a Rondem Westerplatte, będącym w zupełnym rozkładzie!!

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 5 mar 2015, o 11:12

Od momentu zakonczenia skrzyzowania Wojska Polskiego/Serbinowska minelo ile? od wrzesnia, czy wczesniej? Nadal jest niepoprawione oznakowania poziome i znak do skretu w lewo w Serbinowska (do IV LO) i zawracanie do ronda. Sygnalizacja zostala wykonana dobrze ale oznakowanie juz nie. Ile to juz czasu minelo? Blad zostal zrobiony przez projektanta albo wykonawce ale nikt tego jeszcze nie poprawil.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 mar 2015, o 19:06

Do zrealizowanych
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Ancymonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 lis 2014, o 01:50
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Ancymonek » 8 maja 2015, o 19:50

Caspress pisze:Do zrealizowanych
Pozostał odcinek od Ronda do Poznańskiej. Czy to jest według Was nieważne? Ten odcinek (z wyjątkiem jednego pasa w okolicy Polnej) ma być wiecznym wstydem dla naszego miasta?
Gałka chyba wyraźnie mówił na początku roku, że ten odcinek zostanie wyremontowany z nadwyżki po akcji zima. A teraz znowu jakiś zwrot: http://www.calisia.pl/articles/wyremont ... ska-i-inne" onclick="window.open(this.href);return false;
Przecież to jest publiczny urzędnik, a te pieniądze na remonty nie są jego. Publiczne decyzje i obietnice mają swoje konsekwencje. Tak samo, jak ich złamanie.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 9 maja 2015, o 15:48

Dzisiaj coś grzebali frezowali ulicę miejscowo na skrzyżowaniu AWP a Stawiszyńska - dopiero tam robili skrzyżowanie przecież - chodź mam nadzieję że to tylko o studzienki chodzi i o nic innego :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 9 maja 2015, o 16:25

Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 16 maja 2015, o 18:03

Cristof pisze:Zwyczajowo co roku w budżecie Miasta rezerwowane są środki na zimowe utrzymanie dróg na terenie Kalisza. Prace te obejmują odśnieżanie jezdni czy sypanie ich piaskiem w razie potrzeby. Tej zimy jednak nie było to zbyt często konieczne. – Ubiegły rok to nie jest dobry przykład do porównań pod kątem liczb, ale już dwa lata temu było mroźniej i widać tę finansową różnicę. My wcześniej planowaliśmy, że oszczędności przeznaczymy na remont jezdni al. Wojska Polskiego – od ul. Serbinowskiej do Poznańskiej, z pominięciem tych odcinków, które były ostatnio remontowane. To jest taki niewdzięczny kawałek jezdni, który ma zniszczone zwłaszcza zewnętrzne pasy ruchu. Przygotowujemy już sobie projekt, bo mam nadzieję, że te pieniądze będziemy mogli zagospodarować – mówi Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.O ile w ciągu najbliższych tygodni naszego miasta nie nawiedzą śnieżyce, które mogłyby pokrzyżować plany drogowcom, prace remontowe zaczną się w okresie wiosenno-letnim. W projekcie budżetu miasta na 2015 rok zabezpieczono już 25 mln zł na drogi.
http://www.zyciekalisza.pl/?str=195&id=184368" onclick="window.open(this.href);return false;
Warto przypomnieć te obietnice, bo artykuł już zarchiwizowany, a ten odcinek ruchliwej Aleji od dawno prosi się przebudowę.

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Michał » 23 sie 2015, o 22:04

Koleiny na wjeździe na rondo od strony Serbinowskiej, są już tak wielkie, że sprawę można by chyba zgłosić w prokuraturze. Te gnoje które robiły remonty w ramach walki o stołki przed wyborami, powinny do konca życia ze swoich pieniędzy płacić za remonty tych bubli.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 23 sie 2015, o 22:27

Koleiny są również na wyremontowanej Podmiejskiej (skrzyżowanie z Sawickiej),Podmiejskiej z Górnośląską (od strony Kauflandu).Pytanie czy zostaną usunięte w ramach gwarancji.

ODPOWIEDZ