Remont al.Wojska Polskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 lis 2014, o 08:29

Jacenty pisze: Powinni pamiętać, że Rondo od strony ogródków piwnych miało tendencje do zapadania... Czy nie będzie zapadać się znowu ?!? Inaczej ten remont byłby o kant wiadomo czego :P
Mam nadzieje, że po położeniu ostatniej warstwy będzie naprawdę równo.
Tak wygląda podbudowa ronda . Lepszą robią pod drogi osiedlowe a nie krajówkę. Więc rezultat tych prac po pewnym czasie można przewidzieć bez posiadania żadnych naukowych tytułów.



Obrazek


Obrazek

Grzegorz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:26

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz » 26 lis 2014, o 17:13

Widać fuszerkę bo jak wiadomo przy takiej przebudowie skoro i tak utrudniony jest ruch samochodowy można zrobić od razu wymianę podbudowy na mocniejszą a zwłaszcza,że wiadomo iż samochody ciężarowe jeżdżą przeładowane i jeśli chodzi o rondo to tam nawierzchnia się zapadała co oznacza iż podbudowa siadła lub jej praktycznie nie ma.Wielcy inżynierowie od robót drogowych się mądrzą i wciskają kit,że jest dobrze a tak nie jest.
Śmiać mi się chce jak pisane było,że powstaną ścieżki rowerowe wraz z chodnikami,a jak można to zweryfikować za skrzyżowaniem Wojska Polskiego z osiedlową drogą za ryneczkiem taki ciąg pieszo rowerowy ciągnie się do wysokości zakładu ciepłowniczego i dalej jest kładziona tylko kostka na chodnik dla pieszych gdzie ta ścieżka rowerowa?
A przy Tesco miała być ścieżka rowerowa asfaltowa a jest z kostki.
O co tu w końcu chodzi.
Ciekawe jakie jeszcze fuszerki powstaną po tym remoncie.Strach pomyśleć.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: klocek » 26 lis 2014, o 19:28

heh, to ja grubszą wylewkę robiłem pod garaż ;) i nadal się zastanawiam czy nie będzie mocno pracować :D

Michał
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 13:14

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Michał » 26 lis 2014, o 21:45

Jedyna rada na to dziadostwo, fuszerkę i zwykłe skurwysyństwo, to pognać tę klikę z ratusza!

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: milo » 26 lis 2014, o 23:29

Cristof pisze:
Tak wygląda podbudowa ronda . Lepszą robią pod drogi osiedlowe a nie krajówkę. Więc rezultat tych prac po pewnym czasie można przewidzieć bez posiadania żadnych naukowych tytułów.
Strasznie słaba ta podbudowa z lat 70-tych. Czyżby pod AWP była podobna ?
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 27 lis 2014, o 00:01

Z lat 70 nie ale z lat 80 na pewno bo wtedy był ostatni generalny remont WP.
Jest takie powiedzenie Tak krawiec kraje jak mu materii staje.Od początku było wiadome że ten remont podobnie jak już wykonany remont Podmiejskiej czy Piłsudskiego polegał głownie na frezowaniu i nowej wylewce.Jak nie ma konkretnej kasy to trudno wymagać konkretnego remontu.

Za 10 lat może doczekamy się obwodnicy od Casto do Poznańskiej.Wtedy też dostaniemy "w spadku" jak Wrocławską zdegradowaną do lokalnej ulicy zniszczoną drogę do remontu.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 30 lis 2014, o 15:11

Na Rondzie po zewnętrznej stronie zaczynają się pojawiać krawężniki. Jadąc ma się wrażenie, że jest jak na 2 auta dosyć wąsko.. Jak już chcieli zmienić elipse, na koło nie wiem czy musieli aż tak zawężać ?!? :?
No i póki co jeszcze nie jest najrówniej ...

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 3 gru 2014, o 14:08

zima idzie dużymi susami a robota w polu... ciekawe kiedy gałka poleci ze stołka, bo te jego wyczynu remontowe i terminowość prac wołają o pomstę do nieba...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 4 gru 2014, o 20:28

Nastała odwilż i robota pali się drogowcom w rękach. Chcą być szybsi od zimy.

Na rondzie kładziono jeszcze spodnie warstwy asfaltu. Tworzyły się ogromne korki. Okazało się że po wkopaniu zwężających krawężników było tak ciasno, że duże ciężarówki z trudem przejeżdżały obok maszyny kładzącej asfalt.
Oby za jakiś czas nie poszerzano na powrót ronda.

Obrazek

Z tymi krawężnikami na rondzie to p..... się już sporo czasu. Zamiast rzucić do tego więcej ludzi i szybciej skończyć tak newralgiczne miejsce, to pracuje tylko kilku robotników. Żaden zjazd z ronda nie jest jeszcze całkowicie gotowy.

Obrazek

A tutaj to chyba się dalej zastanawiają jak to będzie leciało. Przez to rozgrzebanie ciężko skręcić w osiedle zwłaszcza jak stoją autobusy. Od października zatoczka nie ruszona co widać na moich zdjęciach.

Obrazek

Przejścia dla pieszych przesunięto miedzy pasami jezdni i nie pożałowano barierek.
Jedynie zastanawiam się nad niekonsekwencjami w rozmieszczaniu lamp dodatkowo doświetlającymi przejścia dla pieszych.Tutaj ich póki co nie widzę. W jednych miejscach są w drugich nie, na remontowanych ciągach ulic. Patrz np. ul.Górnośląska.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 4 gru 2014, o 20:50

Cristof pisze:


Obrazek

Obrazek
A ja nierozumiem tego fragmentu, bo przed nim fragment (zrobiony przed tym remontem), który dzieli chodnik na ścieżkę rowerową i część dla pieszych, a za nim (w okolicach Tesco) jest znowu taki podział (choć zrobiony podczas tego remontu), dlaczego więc ten "środek" tak wygląda??? zero logiki

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 6 gru 2014, o 22:58

Przez to zawężone Rondo łapie mnie klaustrofobia... Przecież ten krawężnik nie musiał powstać idealnie w miejsce dotychczasowej linii... Naprawdę mogli coś zostawić!
Mam wrażenie, że ten tydzień nie wiele tam wniósł w postęp prac.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 7 gru 2014, o 10:29

Jacenty pisze:Przez to zawężone Rondo łapie mnie klaustrofobia... Przecież ten krawężnik nie musiał powstać idealnie w miejsce dotychczasowej linii... Naprawdę mogli coś zostawić!
Mam wrażenie, że ten tydzień nie wiele tam wniósł w postęp prac.
Popieram, będzie się ciężej i mniej komfortowo jeździło, na pewno usłyszymy wkrótce o kolizjach...
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
fernir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, o 13:49
Lokalizacja: Piwna..

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: fernir » 7 gru 2014, o 13:51

Marudzicie...Przecież po wyłączonych polach też nie można było jeździć.. Ja nie odczuwam żadnej zmiany.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 7 gru 2014, o 14:04

fernir pisze:Marudzicie...Przecież po wyłączonych polach też nie można było jeździć.. Ja nie odczuwam żadnej zmiany.
Może, jednak jak ktoś jeździ samochodem ciężarowym bądź długim busem to gdy nie było krawężników to się tak "naddawałem" że mogłem sobie na linie wjechać nawet dalej, a teraz na linie nie wjadę bo to już krawężnik od którego muszę zachować jeszcze odstęp wiec jeśli Ty nie widzisz tzn że masz stosunkowo małe że tak określę gabarytowe auto które oczywiście nie będzie miało najmniejszych problemów
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 7 gru 2014, o 14:19

Masz racje damianfarba, krawężnik powstał w miejsce linii, a na linie zawsze można było najechać. Z kolei od wysokiego krawężnika też trzeba się trzymać z pewną odległością... Zważywszy, że po tym Rondzie porusza się dużo autobusów jak i ciężarówek, które też lubią poruszać się środkiem, stąd pozostawienie tej rezerwy byłoby wskazane.
Moim zdaniem oczywiście lepiej, że zrobią tak, niż by w ogóle nie ruszali tego Ronda i zostawili jak było, bo takie głosy na lokalnych portalach też czytałem.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 7 gru 2014, o 15:26

Dziś na rondzie położyli warstwę ścieralną. Ale tradycyjnie nie dokończyli prac, gdyż zjazdy z ronda nie ruszone. Za pewnie dlatego że nie są tam wkopane krawężniki. Trzeba uważać bo jest sporawy podskok wjeżdżając i zjeżdżając z ronda. Za prowadzenie tego remontu w ten sposób powinien może wreszcie ktoś ponieść konsekwencje.

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 7 gru 2014, o 22:39

Właśnie te zjazdy z ronda już były złe ostatnie tygodnie, ale teraz są jeszcze gorsze.. Jak długo teraz tak będzie?

Wiadomo Cris, że konsekwencji nikt nie poniesie. A o ile mnie pamięć nie myli, najpierw miały być zrobione roboty bitumiczne na całości, a potem ciągi rowerowo-pieszowe, tymczasem prace przy nawierzchni są porozrzucane jeszcze na całości remontowanego odcinka!! A o terminie wykonania robót nawierzchni przez grzeczność nawet nie wspomne :D

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 gru 2014, o 20:39

17 grudnia chcemy całkowicie zakończyć prace na odcinku alei Wojska Polskiego – od ulicy Podmiejskiej do obwodnicy Nowych Skalmierzyc. Mam na myśli położenie nowej nawierzchni, wszystkie chodniki i ciągi pieszo – rowerowe. Prosimy o cierpliwość – powiedział Krzyftof Gałka, dyrektor ZDM w Kaliszu.
cyt. http://www.calisia.pl/articles/co-z-tym ... sterplatte" onclick="window.open(this.href);return false;

A więc teoretycznie jeszcze tydzień robót :D

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 gru 2014, o 21:13

Z całego serca życzę powodzenia! :lol: :twisted:
Obrazek
g13k

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 9 gru 2014, o 22:39

A tutaj http://www.foreca.com/Poland/Kalisz?tenday" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Ostatnio zmieniony 9 gru 2014, o 22:50 przez Pawel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ