II odcinek Trasy Bursztynowej

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 19 wrz 2008, o 22:52

Wystarczy zrobić wyjątek dla autobusów

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 wrz 2008, o 22:54

W złym miejscu jest usytuowany ten przystanek to fakt należałoby go cofnąć trochę do tyłu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 19 wrz 2008, o 22:58

Gumiś pisze:Eee Gawron troche się zapedziłeś z tym wyjazdem z dworca,nie o to tutaj chodzi.Konkretnie chodzi o pojazdy które które skręcają w Podmiejską a nie mogą bo autobusy MZK no i tez PKS-u skutecznie blokują skręt w prawo
.

I vice versa :> Gdyby pekaesy nie wpychały się na siłę, to w godzinach szczytu żaden kierowca nie byłby w stanie jechać według rozkładu ;)
O tym wyjeżdzie napisałem dodatkowo, bo wszystko razem składa się na stan obecny.
Moim zdaniem powinno się wymalować pasy dla danego kierunku i sprawa byłaby załatwiona.
Odpiszę inaczej ;) Poczekajmy jeszcze jakiś czas, może będą korekty. A jeśli nie, to można te sugestie gdzieś zgłosić.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 wrz 2008, o 23:07

Gawron odnosnie wpychania sie PKS-ów,gdyby kierowcy byli trochę bardziej uprzejmi nie było by tego.Dokładnie chodzi mi o jazde na zakładkę lub jak kto woli na zamek błyskawiczny,bardziej doswiadczeni będą wiedzieli o czym piszę.Ja osobiście stosuję tą technike poprawia upłynnic ruch,gdyby chociaż wiekszość stosowała tą technike to byłoby okej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 19 wrz 2008, o 23:11

Pawel pisze:No i jak taka 15 wyjeżdzająca z przystanku mialaby sie ustaewić na lewym pasie?Zobacz jak wyglada sytuacja przed rondem kawałek dalej na Podmiejskiej.Czasami autobus stoi w poprzek zajmując dwa pasy.
Tam jest jeszcze większy ubaw. Żeby autobus stojący na samym początku zatoczki mógł objechać rondo zgodnie z wykładnią policji i WORD, musi przeciąć linię ciągłą rozdzielającą dwa pasy ruchu.
Dobzre @Gawron pisze.Wyjezdzające PKS-y z dworca dodatkowo zatykaja skrzyżowanie.
Nie lubię pisać postów, kiedy nie mam zielonego pojęcia o uwarunkowaniach jakiegoś stanu rzeczy, ale tutaj rzeczywiście ktoś dał pożywkę zwolennikom wyłączania świateł ;). Jedyne sensowne uzasadnienie to chyba brak miejsca na prawoskręt (przy założeniu, że rzeczywistym problemem są grunty, które nie należą do miasta, co w konsekwencji powoduje duże ograniczenie możliwości przesunięcia zatoczki autobusowej).

[ Dodano: Pią, 19.09.2008, 23:19 ]
Gumiś pisze:.Dokładnie chodzi mi o jazde na zakładkę lub jak kto woli na zamek błyskawiczny,bardziej doswiadczeni będą wiedzieli o czym piszę.Ja osobiście stosuję tą technike poprawia upłynnic ruch,gdyby chociaż wiekszość stosowała tą technike to byłoby okej.
Ale czy tutaj zakładkę można połączyć z prawoskrętem? Pytam, bo szczerze mówiąc wydaje mi się, że jedno do drugiego pasuje, ale nie dam sobie za to głowy uciąć :lol:

Poza tym chciałbym usłyszeć uzasadnienie ze strony ZDM. Może ono nam rozjaśni dlaczego zastosowano poprzednie rozwiązanie.

Polecam też krótki artykuł z Wyborczej: http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... ladke.html
To tak w kontekście naszych kilku dyskusji o tramwajach, autobusach, organizacji ruchu etc.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 23:21 przez gawron, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 wrz 2008, o 23:19

Jak pisałem wcześniej zatoczke wystarczyło cofnąć o jakieś 20-25 metrów do tyłu i nie byłoby problemu że 15-ka blokuje pas.

[ Dodano: Pią, 19.09.2008, 23:26 ]
Nie pomiędzy skrzyżowaniami,jest dość miejsca.A dokładnie za kioskiem Ruchu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 wrz 2008, o 23:26

gawron pisze: Tam jest jeszcze większy ubaw. Żeby autobus stojący na samym początku zatoczki mógł objechać rondo zgodnie z wykładnią policji i WORD, musi przeciąć linię ciągłą rozdzielającą dwa pasy ruchu.
No nie tylko tych dwóch instytucji.Znaki poziome i pionowe wyrażnie pokazuja jak jechac na rondzie.BTW to tez temat do przedyskutowania :wink:
gawron pisze: Nie lubię pisać postów, kiedy nie mam zielonego pojęcia o uwarunkowaniach jakiegoś stanu rzeczy, ale tutaj rzeczywiście ktoś dał pożywkę zwolennikom wyłączania świateł ;)
Co do wyłączania świateł to do niedawna byłem do tego pomysłu dość sceptycznie nastawiony ale patrząc na skrzyzownie Sukiennicza/Al. Wolności zmieniłem zdanie.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 wrz 2008, o 23:28

Nie miałem na mysli prawoskrętu tylko to co napisałeś na temat wyjeżdżających autobusów z dworca,1 do 1-go.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 19 wrz 2008, o 23:31

Gumiś pisze:Jak pisałem wcześniej zatoczke wystarczyło cofnąć o jakieś 20-25 metrów do tyłu i nie byłoby problemu że 15-ka blokuje pas.
Średnio rozumiem o co Ci chodzi. Masz na myśli autobus, który jedzie prosto Wrocławską, ale stoi na prawym pasie, a nie na lewym? Edit: wiem juz o czym piszesz. Ale nie wiemy czy miasto jest właścicielem gruntów, które ten przystanek musiałby zająć.

Co do prawoskrętu, to dla KM nie będzie stanowił żadnego problemu. Wystarczy zastosować rozwiązanie z Babinej (przed Nowym Rynkiem).
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 23:33 przez gawron, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 wrz 2008, o 23:32

Ooo Gawron pasuje pasuje,jak osobiście jechałem nieraz do Podmejskiej to przepuszczałem autobusy żeby mogły włączyc sie do ruchu to jest właśnie jazda na zakładke,a jeżeli jeszcze masz jeszcze jakieś wątpliwości to zapytaj Mirka DB on Cie dokształci bardziej w tym temacie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 19 wrz 2008, o 23:35

Gumiś pisze:Ooo Gawron pasuje pasuje,jak osobiście jechałem nieraz do Podmejskiej to przepuszczałem autobusy żeby mogły włączyc sie do ruchu to jest właśnie jazda na zakładke
Z tego artykułu wynika coś innego, niż wpuszczanie autobusów z de facto podporządkowanego i prostopadłego wyjazdu ;)

[ Dodano: Pią, 19.09.2008, 23:39 ]
Pawel pisze: No nie tylko tych dwóch instytucji.Znaki poziome i pionowe wyrażnie pokazuja jak jechac na rondzie.BTW to tez temat do przedyskutowania :wink:
Napisałem w skrócie. Kiedyś trafiłem na forum gorzowskie, z którego wynikało, że tam im każą jeżdzić zupełnie inaczej :shock:
Co do wyłączania świateł to do niedawna byłem do tego pomysłu dość sceptycznie nastawiony ale patrząc na skrzyzownie Sukiennicza/Al. Wolności zmieniłem zdanie.


Ja niestety niezbyt. Przejście bez świateł obok PKS to istna tragedia.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 19 wrz 2008, o 23:57

Ten artykuł nic nie wspomina o sytuacji która panuje w Kaliszu,ja pisałem o zwykłej uprzejmości kierowcy wobec drugiego kierowcy,osobiście stosując tę technike staram się nie blokować ruchu rozglądam się oceniam sytuacje czy mój manewr nie stanowi istotnego zagrożenia dla innych.Staram się nie zatrzymywać tylko zwalniam tak aby ten który włącza się do ruchu miał czas na wykonanie tego manewru.Wiele takich sytuacji miałem na Sukienniczej,czekający na wyjazd od Delicji nie mogli włączyc się do ruchu bo każdy jechał zderzak w zderzak mimo że po pół metra stał i czekał na zielone.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 wrz 2008, o 23:58

Sa skrzyżowania którch nie wyobrazam sobie bez świateł m.in to przy PKS-e ale na skrzyżowaniu o którym pisałem wyżej po godzinie 18 pulsujące światła w zupelnosci wystarczą.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 wrz 2008, o 00:03

Na większości skrzyżowań po 18-tej światła działają bez sensu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 20 wrz 2008, o 00:19

Ponownie wyłączyli światła na tym odcinku TB. Wjechanie w godzinach szczytu w Górnośląską (kierunek Podmijska) graniczy z cudem, a jeszcze do tego ten pier**** znak zasłaniający wszystko!
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 20 wrz 2008, o 00:24

Gumiś pisze:Ten artykuł nic nie wspomina o sytuacji która panuje w Kaliszu,ja pisałem o zwykłej uprzejmości kierowcy wobec drugiego kierowcy,osobiście stosując tę technike staram się nie blokować ruchu rozglądam się oceniam sytuacje czy mój manewr nie stanowi istotnego zagrożenia dla innych.
Masz rację, uprzejmości nigdy za wiele. Na początku myślałem, że piszesz o innej sytuacji na tej krzyżówce, ale po krótkiej analizie doszedłem do wniosku, że to niemożliwe, bo zbyt bezsensowne ;)

[ Dodano: Sob, 20.09.2008, 0:27 ]
Pawel pisze:Sa skrzyżowania którch nie wyobrazam sobie bez świateł m.in to przy PKS-e ale na skrzyżowaniu o którym pisałem wyżej po godzinie 18 pulsujące światła w zupelnosci wystarczą.
Dlatego też jestem zwolennikiem przeanalizowania sytuacji na różnych skrzyżowaniach przez policję i ZDM, pod warunkiem uwzględnienia wszystkich uczestników ruchu (K. Gałka chyba nawet wspominał, że podchodzi do tematu bardzo ostrożnie ze względu na pieszych).

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 wrz 2008, o 00:33

Czasami niektórzy uważają że bezsensowność nie moze mieć nic wspólnego z sensownością.Sukiennicza to był tylko jeden z przykładów.Cały czas piszę o krzyżówce Górnośląska-Podmiejska,
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 20 wrz 2008, o 00:53

Gumiś pisze:Cały czas piszę o krzyżówce Górnośląska-Podmiejska,
Ja również. I moja odpowiedż nie odnosiła się do Twojego pomysłu, ale do tego, o czym ja pomyślałem i co po namyśle uznałem za bezsensowne :>

Twojego pomysłu nie chcę oceniać, bo nie czuję się kompetentny. Oczywiście nikomu korona z głowy nie spadnie, jeśli przepuści autobus wyjeżdżający z dworca. I dobrze by było, gdyby uprzejmość nie była towarem deficytowym ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 wrz 2008, o 01:13

Skonkretyzuj swoje przemyślenia na temat bezsesowności bo piszesz zbyt ogólnikowo.Podziel się z nami twoimi przemyśleniami,może myślisz o czymś o czym nikt do tej pory nie pomyslał a miałoby to jakis zbawienny wpływ???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 20 wrz 2008, o 11:56

Słuchajcie wszystko przewróci się do góry nogami po rozpoczęciu budowy Galerii ( jeżeli w ogóle do tego dojdzie) i odpaleniu nowego dworca PKS.

A to, że kolejny odcinek TB jest nieududany to fakt.Zresztą większość inwestycji drogowych w naszym pięknym mieście coś nie wychodzi:

- rondo ul.Poznańska - porażka

- Pułaskiego - wąskie uliczki

- Stańczukowskiego ( do Godebskiego) slalom

- dojazdy do wszystkich galerii, marketów i hipermarketów bezmyślnie zaprojektowane. No może parking Castoramy jeszcze byłby do zaakceptowania

ODPOWIEDZ