II odcinek Trasy Bursztynowej

To co już wybudowano.
gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 20 wrz 2008, o 12:54

Gumiś pisze:Skonkretyzuj swoje przemyślenia na temat bezsesowności bo piszesz zbyt ogólnikowo.Podziel się z nami twoimi przemyśleniami,może myślisz o czymś o czym nikt do tej pory nie pomyslał a miałoby to jakis zbawienny wpływ???
Przez moment przeszło mi przez myśl rozwiązanie stosowane np. na drogach o przekroju 2x2. Na wewnętrznym pasie jest wymalowana zebra, która zmusza do zjechania na zewnętrzny, a zaraz za nią znajduje się lewoskręt. Ale szybko się zreflektowałem, że tutaj byłoby to raczej pozbawione sensu ;)

[ Dodano: Sob, 20.09.2008, 13:04 ]
marek69 pisze:Słuchajcie wszystko przewróci się do góry nogami po rozpoczęciu budowy Galerii ( jeżeli w ogóle do tego dojdzie) i odpaleniu nowego dworca PKS.
Po tym, co Echo zaserwowało na wizualizacjach, mam podobne obawy. Przede wszystkim nie wiemy czy oni rzeczywiście mają już jakąś koncepcję dopasowaną do tego terenu, czy może jednak wszystkie te rysuneczki z parkingiem przed dworcem PKP są zwykłą wizją, nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością.

- rondo ul.Poznańska - porażka
Dlaczego tak krytykujecie to rondo? Zatory się rozładowały, a piesi mają więcej przejść bez makabrycznych cyklów.
- Pułaskiego - wąskie uliczki
Eeee, a jakby to inaczej miało wyglądać na takim obszarze?
- Stańczukowskiego ( do Godebskiego) slalom
Kiedy budowali ten odcinek, po mieście krążyły różne plotki. Może jednak jest jakaś konkretna przyczyna, o której nie wiemy?

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 20 wrz 2008, o 18:09

- rondo ul.Poznańska - porażka
Dlaczego tak krytykujecie to rondo? Zatory się rozładowały, a piesi mają więcej przejść bez makabrycznych cyklów.

Przyczyna tej krytyki jest oczywista. Zła jest średnica i przede wszystkim jeżeli dojazdy do ronda są 1 pasmowe jak można robić rondo na 2 pasy - które tak na prawdę do dziś namalowane. I po co te choinki na środku - zasłaniają widok.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 20 wrz 2008, o 18:37

Dojazdy pozostały takie same jak były przed przebudową skrzyzowania.

Wg mnie niefortunny jest zjazd w kierunku Poznania i Carrefoura a reszta nie jest najgorsza.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 20 wrz 2008, o 19:50

Wg mnie najgorsi są kierowcy ;) Ostatnio jadąc lewym pasem gostek który jechał prawym nagle pojechał sobie środkiem jak ratowałem się zjazdem na krawężnik środkowego koła i ostrym hamowaniem. Poznaniak pojechał sobie dalej nawet nie widząc że prawie roztrzaskał mi auto :(

I tak uważam za cud to że na tym rondzie doszło dopiero do jednej stłuczki(wg statystyk policji) ;)

Koniec OT :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 wrz 2008, o 19:59

Gawron twoje przemyślenie ma sens ale nie w tym przypadku ale nie martw się może gdzieś indziej się sprawdzi.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 20 wrz 2008, o 20:22

Ja tylko jestem ciekaw czy p. Gałka szanownie zrobi coś z tym prawoskrętem do stacji, bo byłem tam dzisiaj. Pociągi co 15 min (te towarowe, czyli szlabany co 10 się opuszczają), a zjazdu do stacji nie ma. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego, jak tam jest głupio.

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 20 wrz 2008, o 21:34

A wystarczyło tylko zrobić dwupasmowy wjazd z TB w Dworcową a nie jedno po to żeby za parę metrów były dwa pasy. Widać brak dogłębnej analizy ruchu przy projektowaniu, niestety :(

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 20 wrz 2008, o 22:14

Gumiś pisze:Gawron twoje przemyślenie ma sens ale nie w tym przypadku ale nie martw się może gdzieś indziej się sprawdzi.
Sprawdza się tam, gdzie miało się sprawdzić ;)

Poczekajmy jeszcze jakiś czas. Służby bardzo często obserwują zastosowane rozwiązania i w razie problemów starają się je modyfikować, może tutaj też się uda.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 21 wrz 2008, o 19:06

gawron pisze:
Gumiś pisze:Gawron twoje przemyślenie ma sens ale nie w tym przypadku ale nie martw się może gdzieś indziej się sprawdzi.
Sprawdza się tam, gdzie miało się sprawdzić ;)

Poczekajmy jeszcze jakiś czas. Służby bardzo często obserwują zastosowane rozwiązania i w razie problemów starają się je modyfikować, może tutaj też się uda.

Jest to pewnego rodzaju sztuczne robienie 2-pasmówki. Nie wiem czemu ma to służyć. Co chwile mam zmieniać pas ruchu? (podobnie jest na Al.WP. jak się dojeżdża do ul.Stawiszyńskiej z kierunku PZU).Zwłaszcza takie miejsca stanowią utrudnienie dla kierowców z poza Kalisza.

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 21 wrz 2008, o 20:26

marek69 pisze: Jest to pewnego rodzaju sztuczne robienie 2-pasmówki. Nie wiem czemu ma to służyć. Co chwile mam zmieniać pas ruchu? (podobnie jest na Al.WP. jak się dojeżdża do ul.Stawiszyńskiej z kierunku PZU).Zwłaszcza takie miejsca stanowią utrudnienie dla kierowców z poza Kalisza.
Dzięki temu wiesz, że nie zablokujesz się z powodu pojazdu skręcającego w lewo z wewnętrznego pasa, bo wcześniej zostaniesz zmuszony do przejechania na zewnętrzny. Zwykły koniec pasa pojawiającego się ponownie za skrzyżowaniem. Uspokaja to trochę ruch.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 wrz 2008, o 19:06

Czy ktos z Was może zrobić fotki jak to wygląda na żywca???Jestem niezmiernie ciekaw.Chyba się spale z ciekawości zanim będę w Kaliszu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 23 wrz 2008, o 21:48

Znalazłem dosyć ciekawy reportaż z kalisztv.pl
http://www.kalisztv.pl/film/546

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 23 wrz 2008, o 23:05

Ciekawy reportaż.Rondo w tym reportażu wygląda na mniejsze jak na zdjęciach,na Dworcowej niewiele widać.Najlepsze z tego reportażu jest ten głos narratora.Skąd oni go wytrzasnęli???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 24 wrz 2008, o 13:11

Jechałem w dniu wczorajszym w sumie 1 raz dworcową w obie strony. Co prawda akurat nie był przejazd zamknięty ale zbudowane serpentyny, zakręty i coróz zmiany pasa - według mnie pomyłka.

Wczesniej jak wszyscy pamiętamy Dworcowa była w linii prostej - wg mnie było znacznie lepiej- no ale przecież ma to być element trasy bursztynowej.

Najbardziej dziwny dla mnie jest wjazd w Dworcową z Górnośląskiej ( kąt 90 stopni) jadąc od strony zegara.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 24 wrz 2008, o 14:02

Dziwne to jest to że mamy takiego a nie innego dyrektora ZDM-u,facet niby po studiach ale wali kaszane na każdym kroku.Przykłady???Wystarczy to forum o inwestycjach drogowych większość już chyba napisała to co miała napisać,więcej już chyba nie można dodać.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 24 wrz 2008, o 18:57

jak myslicie czytają z ZDM-u i z ratusza nasze forum?

Myślę , że to pytanie do adminów co widać w logach.

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 24 wrz 2008, o 21:41

Musiał byś znać IP ZDM-u

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 wrz 2008, o 00:20

Inwestycja to jedno a wrażenia z jazdy i przydatność tej inwestycji to drugie.Czekam także na wasze opinie z codziennej jazdy tym kawałkiem drogi,a szczególnie do dworca w godzinach szczytu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 wrz 2008, o 09:46

Ja się przyznam że już powoli załapałem jazdę tym odcinkiem TB ;) Chyba najlepiej jest się trzymać prawego pasa. Gorzej gdy przed Tobą jedzie ktoś z innego miasta np. Wczoraj jechał samochód z Poznania nie dość że jego prędkość to 10 km/h to jadąc w kierunku dworca skakał po 3 pasach bo nie wiedział którym jechać ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 25 wrz 2008, o 16:46

I chyba tutaj tkwi problem,nie wiedzą jak mają jechać.Ale jak wygląda sprawa oznakowania pionowego na tym odcinku???Jest oznakowane jak się należy czy trzeba się domyslać jak jechać???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

ODPOWIEDZ