II odcinek Trasy Bursztynowej

To co już wybudowano.
marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 10 lis 2007, o 21:30

W Kaliszu jest coraz gorzej jesli chodzi o ruch samochodów. Samochodów przybywa z dnia na dzień ( wystarczy popatrzec na tablizce rejestracyjne juz chyba jest PK 53..... albo nawet PK54.... -a jeszcze rok temu było PK 45...). Do tego jeszcze te nauki jazda - totalna tragedia. To beda nastepni kierowcy - juz niedługo kupią samochody
Przy remoncie tego skrzyzowania o którym piszecie bedzie niezla maniana - na szczęscie od lat jestem miłośnikiem jazdy AL.W.P nigdy nie jade Wrocławska ani Gornośląska - no chyba że musze.

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 12 lis 2007, o 19:45

Do pamiątkowego albumu. Niebawem pożegnamy dwa z przedstawionych budynków - nieruchomości położone przy Dworcowej 10 i 12. Zamieszczam dodatkowo dwa inne budynki, których zdjęcia przedstawiłem już niegdyś. Wraz z budową TB zniknie również budynek przy Kolejowej 9 (opuszczony).
ObrazekObrazekObrazekObrazek

W tym miejscu zostanie zlokalizowany węzeł Dworcowej z TB.
Obrazek
ObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 12 lis 2007, o 21:53

Hmm budynek przychodni chyba nie zniknie.W czym on przeszkadza ?

Awatar użytkownika
Czaja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:18
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Czaja » 12 lis 2007, o 22:35

Jakoś dziwnie szkoda mi tych budynków. Zawsze jak obok nich przechodziłem to miałem takie dziwne (pozytywne) uczucie. Mam też wspomnienie z czasów jak byłem małym szczylem że razem z kolegą, z ulicy 3 Maja zapędziliśmy się aż tam i to było dla mnie tak daleko. :lol:

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 14 lis 2007, o 21:17

Pawel pisze:Hmm budynek przychodni chyba nie zniknie.W czym on przeszkadza ?
Niestety budynek ten zniknie bowiem stoi na przyszłej TB :cry:

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 15 lis 2007, o 09:50

Jeszcze w tym tygodniu ma się rozpocząć przebudowa skrzyżowania ulic Górnośląskiej i Dworcowej
Jak podał "Głos Wielkopolski" roboty, o ile pozwoli na to pogoda, potrwają około miesiąca. Inwestycja związana jest z planami budowy kolejnego odcinka Trasy Bursztynowej. W okolicy skrzyżowania pojawi się nowy chodnik oraz zupełnie nowa nawierzchnia. Na czas remontu przystanek autobusowy w okolicach dworca PKS zostanie przeniesiony bliżej ul. Podmiejskiej.

Źródło: "Głos Wielkopolski"

Awatar użytkownika
arko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:25
Lokalizacja: Czaszki/Rypinek

Nieprzeczytany post autor: arko » 15 lis 2007, o 20:41

Na czas remontu przystanek autobusowy w okolicach dworca PKS zostanie przeniesiony bliżej ul. Podmiejskiej.
Przystanek ten zostanie przeniesiony bliżej Podmiejskiej ale raczej na stałe bowiem w tym miejscu gdzie teraz jest będzie pas do skrętu w prawo na TB

[ Dodano: Pią, 16.11.2007, 19:40 ]
Budowa ma ruszyć najpóżniej w przyszłym tygodniu.
To dopiero zacznie sie kocioł na Górnośląskiej w tym rejonie. Wydaje mi się że rozpoczęcie tej inwestycji przed samą zimą jest trochę nietrafione bo jeśli warunki pogodowe będą niekorzystne to ciężko będzie skończyć ten odcinek do końca kwietnia i cały chaos będzie trwał dłużej.
Pozostaje jedynie w miarę możliwości omijać z daleka ten rejon :)

Awatar użytkownika
maras104
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 2 wrz 2006, o 11:06
Lokalizacja: KALISZ

Przenieść do realizowanych.

Nieprzeczytany post autor: maras104 » 20 lis 2007, o 16:27

Można przenieść do realizowanych.

Zaczęto wycinać drzewa pod przyszłą drogę. Fotka z 20 listopada.
Obrazek
Jeżeli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 20 lis 2007, o 17:32

to ta droga bedzie przebiegac przez ten parczek?

Awatar użytkownika
maras104
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 2 wrz 2006, o 11:06
Lokalizacja: KALISZ

TAK

Nieprzeczytany post autor: maras104 » 20 lis 2007, o 17:56

Droga przebiegać będzie przez ten park.
Czytając to forum na poprzedniej zakładce Andrzej 29.10.2007 podał fotki przebiegu trasy.
Oto link do fotki
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 5b673ff2d4
Jeżeli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można.

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 20 lis 2007, o 18:05

wyleci tak na oko 1/3 zieleńca...

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 21 lis 2007, o 15:55

myslalem ze to bedzie w innym miejscu... to z tamtad bedzie kawalek do podmiejskiej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 21 lis 2007, o 22:54

Na ul.Dworcowej pojawiły się juz budy dla robotników oraz TOI TOI .Można sądzić że lada dzień zobaczymy pierwszy kilof w asfalcie.

[ Dodano: Sob, 24.11.2007, 13:35 ]
Wycinka drzew w parku w okolicach dworca trwa.Zobaczcie sami - co kilka dni zmienia się krajobraz.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wcześniej pisałem o budach dla robotnikach oto one:

Obrazek

[ Dodano: Sob, 24.11.2007, 13:39 ]
Pojawiły się już wczoraj znaki na ul. Górnośląskiej informujące o robotach drogowych oraz o zwężeniu prawego pasa. Tak więc Panowie jeżdzimy juz niedługo tylko jednym pasem.

Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Nie, 25.11.2007, 10:13 ]
Pogoda chyba za bardzo nie będzie sprzyjać pracą w tym terenie.Sądząc po ustawionych znakach roboty zaczną się lada dzień

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 26 lis 2007, o 10:57

Utrudnienia na Dorcowej

Ważna informacja dla kierowców. Wkrótce zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Dworcowej i Górnośląskiej w Kaliszu.
Rozpoczną się tam bowiem prace przy modernizacji skrzyżowania.
Wiceprezydent Daniel Sztandera wyjasnia, że to inwestycja związana z budową drugiego odcinka Trasy Bursztynowej.
"Nadal będzie skrzyżowanie świetlne, ale ono będzie nieco przesunięte. Bedzie w tym miejscu, gdzie obecnie jest skwer. Chodzi o wyłagodzenie łuku od dworca PKS. Proszę pamiętać, że będzie to droga, która będzie prowadzić w kierunku Częstochowskiej i Łodzkiej - ważny element obwodnicy Śródmieścia"
Utrudnienia związane z przebudową mają potrwać do kwietnia przyszłego roku. Za inwestycję władze miasta zapłacą 7 milionów 800 tysięcy złotych.

żródło rc.fm

Podczas prac kierowcy nie będą mogli jeżdzić ulicą Dworcową. Dojazd do przejazdu kolejowego będzie od strony ul. Podmiejskiej przy PKS-ie.

Utrudnienia będą też na ul. Górnośląskiej, ale tam ruch nie będzie wstrzymany.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 26 lis 2007, o 12:59

Podczas prac kierowcy nie będą mogli jeżdzić ulicą Dworcową. Dojazd do przejazdu kolejowego będzie od strony ul. Podmiejskiej przy PKS-ie.
TZN pomiędzy nowym a starym dworcem PKS?? I póżniej obok pkp czy jeszcze inaczej.

Aby dostać się tamtędy na PKP trzeba jeżdzić czołgiem :) Tam dziury mają po 30 cm :(

nazkaa_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 13:02
Lokalizacja: Kalisz-Czaszki

Nieprzeczytany post autor: nazkaa_ » 26 lis 2007, o 14:12

Adi pisze:
Podczas prac kierowcy nie będą mogli jeżdzić ulicą Dworcową. Dojazd do przejazdu kolejowego będzie od strony ul. Podmiejskiej przy PKS-ie.
TZN pomiędzy nowym a starym dworcem PKS?? I póżniej obok pkp czy jeszcze inaczej.

Aby dostać się tamtędy na PKP trzeba jeżdzić czołgiem :) Tam dziury mają po 30 cm :(
Mam nadzieje ze chociaz cos nasypiam w te dziury jak przechodziłem dzisiaj to osobowki beda miały ciezko przyjechac przez te dziury a nie wspomne o ciezarówkach jak beda musiały sie nadawac bo zakret ma przeciez 90 stopni w strone ulicy wrocławskiej i górnoślaskiej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 26 lis 2007, o 22:33

Po dzisiejszych opadach śniegu będzie tam super. Może ktoś wpadnie na pomysł ułożenia płyt betonowych albo wysypania jakiegoś utwardzenia.

Awatar użytkownika
maniek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 3 lut 2006, o 09:31

Nieprzeczytany post autor: maniek » 27 lis 2007, o 13:35

no jestem ciekaw jak tam puszcza wszytskie tir-y udajace sie na urzad celny, to jedyna droga, poniewaz wiadukt przy wrocławsiej/zachodniej jest zbyt niski..

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 27 lis 2007, o 21:59

Ciekawy paradoks. W sobote zamieściłem fotki nowych znaków informujących o robotach drogowych ktore zostały umieszczone na ul. Górnośląskiej

Dzisiaj zauwazyłem że zniknęły. czyżby zmienili plany?

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 27 lis 2007, o 22:56

Sobotnie znaki miały związek z naprawą studzienek kanalizacyjnych a nie budową TB.

ODPOWIEDZ