Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lip 2011, o 16:25

Zgadzam się z @K-man. Moim zdaniem "Tęcza" reprezentuje wczesny postmodernizm. Poniższy link ilustruje to z czym porównuję Tęczę. Takie budowle były super w l. 90. Obecnie te wrocławski budynek jest do wyburzenia.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... dnicka.jpg

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 22 lip 2011, o 16:47

szymkalisz, może i podobieństwo jest, ale kaliski budynek wygląda o wiele lepiej (jak na razie). Nie posiada kiczowatych narzucających kolorów, bardziej stonowane, oraz nie ma tylu niepotrzebnych krzywizn.

Jest niespodziewanie dobrze. Zobaczymy co będzie po wykończeniu i założeniu neonów. Nie rozumiem natomiast co się dzieje z tym murkiem. Zdjęcie w jednym z wcześniejszych postów kiepsko to ukazuje: nie wiem czy jest tam jeden wysoki murek czy dwa jeden przed drugim.. ? :? Tak czy siak raczej na pewno betonem to nie pozostanie. Beton może wyglądać świetnie jako element architektury, ale lepiej nie w tym miejscu.

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 22 lip 2011, o 16:55

SZYMKALISZ
świetne porównanie jak strzał w płot . LOL
podobieństwo = 0
rozumiem, że architekturę studiowałeś na kursach internetowych :)
jeśli już szukasz analogi to :
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... uselang=pl

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1378
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 22 lip 2011, o 17:28

No też jakoś nie widzę podobieństwa. A ten stwór z Wrocławia nie jest osamotniony. GT jest ok, bez ochów i achów ale też bez dramatu.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9016
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 lip 2011, o 18:38

imigas pisze: nie wiem czy jest tam jeden wysoki murek czy dwa jeden przed drugim.. ?
Są dwa krzywe murki, jeden wyższy drugi niższy.



A tak po za tym odsłonili (zdjęli rusztowania) znad Sukiennic, co do samej ściany galerii może być, chociaż gdyby było jak w projekcie- obłożone piaskowcem i przeszklone byłoby lepiej.
No ale gdy sie patrzy na ścianę galerii i sukiennic no to bez komentarza :cry:
g13k

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 lip 2011, o 19:14

Widać za 70 milionów tylko tyle udało się uzyskać. ;)

Podobnej wielkości galeria w Słupsku :

Obrazek

Obrazek

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 lip 2011, o 22:10

Tu chyba mniej idzie o sumę, a bardziej o talent(raczej brak) pana, który to zaprojektował.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lip 2011, o 22:38

LOOK pisze:SZYMKALISZ
świetne porównanie jak strzał w płot . LOL
podobieństwo = 0
rozumiem, że architekturę studiowałeś na kursach internetowych :)
jeśli już szukasz analogi to :
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... uselang=pl
Chcesz mi powiedzieć, że ten Wrocławski obiekt - przykładny postmodernizm - w ogóle nie jest podobny do naszej "Tęczy"?

Małe okienka, budynek o elewacji zbliżonej z wyglądu (z oddali) jakby z płytek ceramicznych, i jeszcze więcej kiczu... Gdyby w 100% wykorzystano pomysły p. Weiraucha to ta galeria jeszcze bardziej by przypominała to wrocławskie cudo.

Budynek nowoczesny jest (trzeba przyznać to każdemu obiektowi p. Weiracha), ale dla mnie to jest postmodernistyczny kicz. Tęcza mogłaby wyglądać lepiej, mogłaby wyglądać też gorzej. Ten budynek można zaliczyć do średniej/niższej klasy średniej w skali krajowej i wyższej klasy w skali kaliskiej.

Cóż... Ty pokazałeś budynek, który tylko i wyłącznie KSZTAŁTEM BRYŁY przypomina Tęczę. W budynku kupca poznańskiego (oprócz tego kształtu) nie ma innych podobnych elementów (może poza tymi najmniejszymi oknami).

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 22 lip 2011, o 22:43

Tak się zastanawiam , czy były inne projekty ?

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 22 lip 2011, o 22:56

O innych nie wiemy. Były modyfikacje.

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 22 lip 2011, o 22:58

musiały być jakieś inne, nie wydaje mi sie że wzieli 1-lepszy projekt do akceptacji

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 lip 2011, o 23:20

K-man pisze:Tu chyba mniej idzie o sumę, a bardziej o talent(raczej brak) pana, który to zaprojektował.
Ten Pan projektował tez dla Rank Progress Galerię Kalisz więc pewnie jako "stały" współpracownik otrzymał zadanie zaprojektowania Tęczy.
Na tle innych projektów z tej pracowni Tęcza nie wypada najgorzej co nie znaczy że nie mogło być dużo lepiej

Awatar użytkownika
schizo1986
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 18 paź 2010, o 23:59
Lokalizacja: Śródmieście

Nieprzeczytany post autor: schizo1986 » 22 lip 2011, o 23:55

Teraz możemy tylko spekulować że mogłoby być lepiej, to zbudowane np połączone z sukiennicami i zbudowane tak jak na pierwszych wizualizacjach z oszkleniem w całej długości. Ale nie zrobili tego i jakoś musimy to przeżyć, ważne że doczekaliśmy się jakiejś Galerii z betonu a nie kolejnego blaszaka jak Galeria Kalisz.

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 23 lip 2011, o 00:15

dla mnie wielki szacun za czas budowy mimo problemów z wykonawcami
tyle betonu wylac w takim czasie to naprade dobry wynik
ostrovia z blachy nadal nie gotowa a lata mijają od decyzji o budowie :)

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 23 lip 2011, o 00:38

Nie oszukujmy się na tle naszego kraju ta galeria jest mega koszmarkiem architektonicznym. Moim zdaniem obrażliwe jest porównywanie jej do jednych z najlepszych w kraju. Ten budynek cuchnie tandetą na kilometr i nic tego nie zmieni. Widząc zachwyt innych użytkowników forum utwierdzam się tylko w przekonaniu że mało w życiu widzieli dobrej architektury, i tylko to działa na ich obronę :)

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 23 lip 2011, o 00:51

Jak kolwiek by nie bylo zawsze cos znajdujemy co nam sie nie podoba. Ja osobiscie uwazam ze Galeria tecza jest bardzo ladna z zewnatrz i mi sie podoba ta koncepcja. W nd bede w kaliszu to ocenie, zobaczymy jak bedzie w srodku czy przytulnie czy nie

Awatar użytkownika
FERRER
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 15 sty 2007, o 10:25
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: FERRER » 23 lip 2011, o 00:59

na tle naszego kraju mamy inne ciekawsze rzeczy do pokazania
przykład : http://zamek-krolewski.com.pl/?page=2276
a pieprzenie o wyglądzie budynku gdzie się będzie odbywać wejska turystyka handlowa jest ja dla mnie zbyteczna
dziś byłem po wino w na poznanskiej i nawet nie było gdzie zaparkować a przy kasach pusto , gzie własciciele aut z blachami POS które zajmowały miejsca potencjalnym klientom??

imigas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 204
Rejestracja: 26 lis 2005, o 19:38
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: imigas » 23 lip 2011, o 04:36

pejol pisze:Nie oszukujmy się na tle naszego kraju ta galeria jest mega koszmarkiem architektonicznym. Moim zdaniem obrażliwe jest porównywanie jej do jednych z najlepszych w kraju. Ten budynek cuchnie tandetą na kilometr i nic tego nie zmieni. Widząc zachwyt innych użytkowników forum utwierdzam się tylko w przekonaniu że mało w życiu widzieli dobrej architektury, i tylko to działa na ich obronę :)
Ta galeria nie jest idealna, ale jest dużo lepsza niż obiekt przy Poznańskiej, który chyba niezaprzeczalnie "koszmarkiem architektonicznym" jest. Jeżeli i to nazywasz tandetą, to musiałeś się obracać w naprawde wysokich i wyszukanych sferach architektury i to jedynie takich, skoro aż tak Ci się nie podoba ten budynek.

Mierzmy efekt na miare realiów miasta i zamiarów/planów/możliwości inwestora. Tęcza nigdy nie aspirowała by się specjalnie wyróżnić architektonicznie, ani by wprowadzić coś nowego w tym temacie (galeria Amber patrząc na wizualizacje też tego nie zrobi). Myślę że wręcz przeciwnie, spodziewaliśmy się czegoś gorszego niż stan dzisiejszy. Jednak nareszcie użyto innych materiałów niż tylko i wyłącznie blacha, kolory nie są nachalne, a kształty jakoś specjalnie wymyślne. Nie jest żle.

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 23 lip 2011, o 06:21

Teraz będzie koncert Kaliskiego marudzenia, każdy pokaże, że się "zna" na architekturze, bo przecież każdy Polak to lekarz, a każdy Kaliszanin przy okazji musi być znawcą i architektury i urbanistyki. Niedawno czytałem jak pewien lansujący się społecznik (szkodownik) kaliski w swej głupocie pochwalił się , że ma wiedzę z urbanistyki, bo na studiach miał kilka godzin wykładów na ten temat.
Wyjdżcie proszę choć raz poza stały schemat truizmu, po co kolejny raz roztrząsać wątpliwą jakość dzieł Waireucha. Koń jaki jest każdy widzi.
Nauczcie się patrzeć pozytywnie, kontestacja ma sens, gdy można nią coś wywołać, kiedy jeszcze jest czas coś zmienić, a tu ? co możecie zmienić kontestując stojący budynek. Przecież wiem, że jak go otworzą popędzicie pierwsi do środka, by się poczuć jak w wielkim świecie .
Słabe to i kaloszowe, małomiasteczkowe.

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 23 lip 2011, o 08:23

Nie miałem pojęcia, że to weirauch.
kontestacja ma sens, gdy można nią coś wywołać, kiedy jeszcze jest czas coś zmienić
No ale wtedy jest krzyk żeby się wstrzymać do końca i nie oceniać bo może wyjdzie super itp. Zresztą widziałem dużo słabych wizualizacji gdzie efekt końcowy wyglądał całkiem dobrze. Weirauch to ewenement - kiepski projekt zmodyfikował w trakcie realizacji na wyjątkowo gówniany. Jakby te baszty z dachu przyczepić do tego murku od strony nowego rynku to będzie pierwsza na świecie galeria z murem obronnym.
Wielka szkoda tym bardziej, że była kasa i widać, że wykonawstwo pierwsza klasa - szkoda tej pracy i materiałów na takie gówno.

Wychodzi na to, że weiraucha trzeba oprotestowywać jeszcze zanim coś zaprojektuje.

ODPOWIEDZ