Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5005
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 22 paź 2011, o 07:11

Mam pytanko czy na otwarciu będą fajerwerki w sensie pokaz sztucznych ogni jak tak to o której godzinie : D
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10973
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 paź 2011, o 08:59

Pan dyr. muzem był super. Chciał błysnąć jak dzieciak z podst. i błysnął :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 22 paź 2011, o 09:33

...Albo poczęstunek w % był zbyt mocny.. :lol:
Galeria otwarta , szturm naa sklepy rozpoczęty , więc do zakończonych.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
piasek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:23
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: piasek1995 » 22 paź 2011, o 11:58

Caspress pisze:Mam pytanko czy na otwarciu będą fajerwerki w sensie pokaz sztucznych ogni jak tak to o której godzinie : D
Będzie jutro o 20:30.
Umiesz liczyć? Licz na siebie!

Awatar użytkownika
piasek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:23
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: piasek1995 » 22 paź 2011, o 12:05

Właśnie wróciłem z otwarcia. Pełno ludzi. Niektóre sklepy są zamknięte, a te otwarte bez niektórych drobiazgów takich jak kratownica na suficie czy puste półki. Wjazd na parking strasznie wąski. Wszyscy ludzie jeżdżą w koło zgodnie z oznaczeniami i szukają wyjścia. Za pierwszym razem można się zgubić. Najdłuższa kolejka do mediaexpert bo wpuszczają 20-30 osób, a żeby wyjść też swoje trzeba odstać. To tak w skrócie. To tak w skrócie.
Umiesz liczyć? Licz na siebie!

phrenic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 7 maja 2006, o 09:15
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: phrenic » 22 paź 2011, o 12:28

K-man pisze:Pan dyr. muzem był super. Chciał błysnąć jak dzieciak z podst. i błysnął :)
niektórzy zawsze idą pod prąd (czyt. niektórym zawsze schody działają w drugą stronę)
a swoją drogą dobrze, że nie zdołał urwać poręczy...

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 paź 2011, o 14:30

Ale nie ma dużo samochodów, korków. Ruch jest w miarę płynny.
Ludzie na otwarciu ruszyli jak nie poważni. Na schodach się powywracali, jedna pani buty zgubiła i miała pretensje z tego powodu do fotoreportera który niczym nie zawinił :D
Korytarze trochę ciasne, ale ogólnie galeria przejrzysta, ładnie jest, i jak wspomniał piasek1995 widać ze robili wszystko na ostatnią chwilę i nie wszystko zdążyli. Jest kilka niedokończonych sufitów, przy fitness jakieś ławeczki i inne atrybuty robotników. Ktoś (jakiś pracownik) wszedł do jednego z nieotwartych lokali gastronomicznych, i się zdziwiłem co tam ujrzałem - stan surowy, pełno materiałów budowlanych.
W Tęczy Społem wszystkie produkty pokryte kurzem ;)
Myślę że po tym ludzkim potopie, gdy ludzie wyluzują, będzie to świetne miejsce spotkań z miłą atmosferą.
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3657
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 paź 2011, o 16:04

Chociaż pozostały jeszcze do zrobienia różne drobiazgi, to wątek chyba trzeba przenieść do zrealizowanych.

Awatar użytkownika
TomS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 845
Rejestracja: 22 gru 2005, o 13:49
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kalisz

Nieprzeczytany post autor: TomS » 22 paź 2011, o 17:18

kaliszanin2 pisze:Chociaż pozostały jeszcze do zrobienia różne drobiazgi, to wątek chyba trzeba przenieść do zrealizowanych.
Mówisz i masz :) Po ponad 5 i pół roku inwestycję zakończono.
Dyskutowaliśmy jeszcze o tym na ŚP. forum gazety.pl, pamiętasz? :)
Kalisz w obiektywie aparatu i na kartach historii:
http://www.kalisz.9o.pl

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 22 paź 2011, o 17:38

Ja pamiętam i jak znajdę to wydobędę chociaż link do tej dyskusji.
A co z Twoją stronką TomS?
Die Domain "www.kalisz.9o.pl" ist nicht verfügbar.
Przyznam się , że lubię oglądać Twoje fotki.
Pozdrawiam
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 22 paź 2011, o 18:17

Byliśmy rodzinką na spacerze w Galerii Tęcza oto moje wrażenia:


- w Kaliszu mamy bardzo wiele osób uprawiających różne dyscypliny sportowe oraz miłośników biżuterii - mnogość sklepów sportowych i jubilerów ( APART, KRUK, CARRE). Moim zdaniem w obliczu marketu sportowego w budowie lekka przesada - długo nie pociągną

- bardzo podoba mi się wystrój wewnątrz zwłaszcza okładziny ścian

- słabe oznaczenie wind i toalet - toalety bardzo mało jak na wielkość tej galerii ponadto trzeba uważać aby nie przywalić osobie myjącej ręce

- duży minus za punkty gastronomiczne - "321" przypomina mi stary nieistniejący bar samoobsługowy "PRAGA" w Warszawie - może ktoś zna. Ponadto pozostałe nie zachęcają do konsumpcji ( mało stolików, słabe marki). Nastawiłem się na zjedzenie obiadu - ale w sumie wylądowałem MCD Widzę , że w Kaliszu nie mamy szczęścia do gastronomii w galeriach. Ukłony pod adresem Galerii Ostrów - pod tym względem tam jest ciekawiej. A może macie inne odczucia?

- parkingu nie oceniam ponieważ byłem pieszo - zaskoczony byłem brakiem tłoku i korków - nie wiem jak było po 9 rano

A Jaka wasza ocena?

P.S W okolicach ratusza totalne pustki


-

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3657
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 22 paź 2011, o 19:55

TomS pisze:
kaliszanin2 pisze:wątek chyba trzeba przenieść do zrealizowanych.
Po ponad 5 i pół roku inwestycję zakończono.
Dyskutowaliśmy jeszcze o tym na ŚP. forum gazety.pl, pamiętasz? :)
Budowa takiej galerii nawet w mieście sporo większym od Kalisza byłaby pewnym wydarzeniem, więc nic dziwnego, że dyskutowaliśmy, chociaż szczegółów dyskusji już nie pamiętam.
Trochę szkoda tamtego forum, do którego lepiej pasowały tematy rzadko poruszane na forum nastawionym głównie na komentowanie bieżących wydarzeń oraz procesów inwestycyjnych. Może miejscem takich dyskusji mógłby być osobny dział poświęcony problemom i blokadom rozwoju miasta. Wyartykułowanie poglądu co jest istotnym hamulcem rozwoju i prowadzenie na ten temat dyskusji (niekoniecznie natychmiast zaawansowanej, po prostu w ogóle jakiejś) jest warunkiem koniecznym, żeby zacząć problem rozwiązywać. Wbrew pozorom istotne problemy bywają długo niezauważane. Często utyskuje się na coś, ale nie konstatuje się, co jest istotą problemu. Rzucam lużną propozycję, taki dział chyba wymagałby trochę więcej czujności moderatorów niż zwykłe komentarze dotyczące wydarzeń.

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 22 paź 2011, o 20:48

Co do Galerii Tęcza.
Zgodzę się z kolegą wyżej, że z tą gastronomią to mogli by się bardziej postarać. Nie ma niczego ciekawego i wartego zauważenia. Mała liczba stolików, ogólnie cienko. W toalecie nie byłem, ale korytarz do niej prowadzący wyglądał jak rodem wyjęty z filmu Matrix. ;-) Ogólnie to w GT było strasznie duszno, byłem koło godziny 13 i w tym czasie były też z trzy awarie ruchomych schodów. Sklepy znowu bardzo podobne do tych co już są w Kaliszu i powiedzcie mi dlaczego nie ma sklepu Zara i New Yorker?!

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 22 paź 2011, o 21:23

Rzeczywiście korytarz prowadzący do toalet mega szeroki - nie pamiętam czy czasem nie było to wyjście ewakuacyjne. Mogli kosztem tak wielkiego korytarza powiększyć toalety.

Fakt było bardzo duszno - może to wynik zwiększonej frekwencji i nawiewy się nie wyrabiały. Powiem więcej w niektórych miejscach czuć było nieprzyjemny zapach.

dawidstasiak1997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2011, o 14:10

Nieprzeczytany post autor: dawidstasiak1997 » 22 paź 2011, o 21:42

Zgodze się z tobą ~Kefas niepostarali się co do restauracji. Lepiej iść do budki Chińskiej po drugiej stronie tagowiska. Duszno - najgorzej było na 1 i 2 piętrze w okolicach sceny gdzie miała wystąpić Sylwia Grzeszczak o 18:00. Do tego awaria ruchomych schodów sprawiły, że ci co chcieli ją obejrzeć stali na schodach i przejście z 1 na 2 i z 2 na 3 piętro lub odwrotnie niemożliwe. Tam niebyło czym oddychać. Było dużo ludzi i niezauważyłem, ale przy wyjściu na ulice 3-go Maja są raczej żle zaplanowane schody. Wchodzisz do środka masz schody wjeżdżasz na 1 piętro, ale aby odrazu z 1 na 2 wejść musisz okrążyć całe schody i poręcz, a troche jest to duży odcinek i dopiero wchodzisz na 2 piętro. Duży tłok sprawił, że szło się, aż prawie 2 minuty. Awaria schodów - byłą spowodowana zbyt wysoką frekfencją. A by wjechać na kolejne piętro ustawiały się kolejki. Niebyło gdzie stanąć. Sprawiło to, że były zbyt obciążone i szczególnie te gdzie jest scena staneły. Po drugiej stronie galerii prawie też by staneły, bo śmierdziały, aż zmęczonym silnikiem przegrzanym metalem, zwolniły tylko, ale naszczęście dały radę.

Awatar użytkownika
piasek1995
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 16:23
Lokalizacja: Majków

Nieprzeczytany post autor: piasek1995 » 22 paź 2011, o 22:00

Skąd wiesz że schody miały awarię, może specjalnie je wyłączyli żeby ludzie mieli więcej miejsca do oglądania występu Sylwii Grzeszczak.
Umiesz liczyć? Licz na siebie!

Awatar użytkownika
KalishaQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 20 wrz 2009, o 21:33
Lokalizacja: Korczak

Nieprzeczytany post autor: KalishaQ » 22 paź 2011, o 22:05

Schody moim zdaniem zostały wyłączone specjalnie przez obsługę ponieważ małolaty spragnieni "mega gwiazdki" oblegiwały barierki już na samych schodach blokując przejście przy ich końcu. Wjeżdzając na góre wyjeżdzało się na wprost tej dzieciarni... ludzie wpadali na siebie.
Ogólnie jak dla mnie porażka z tym ogrzewaniem... duchota jak cholera.
Żarcie lipne, sklepy zresztą też nic specjalnego to samo co w Ostrowie. Ogólnie żadnej rewelki.
Na dodatek dorzucam zdjęcie klienta, który najprawdopodobniej liczył na wygranie skuterka... Czekał i czekał , obrócił pare ćwiartek, a ciepełko zrobiło swoje:D
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 paź 2011, o 22:41

Schody wyłączyli specjalnie. Po koncercie jeżdziły normalnie i sprawnie. Póżniej kiedy Sylwia śpiewała ostatnią piosenkę włączyli klime na maksa no i coś poszło. Na 1 pietrze na ludzi z sufitu kapała woda. Ale usterkę szybko naprawiono. No i gastro... Może ten Broaster Chicken będzie czymś ciekawym, no ale zobaczymy.
g13k

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1945
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 22 paź 2011, o 22:41

schody zostały specjalnie wyłączone, po występie schodziłem tamtędy i przede mną ktoś z obsługi chodził i włączał z powrotem.

Ogólnie bardzo fajnie, jak na kaliskie warunki nie można narzekać. Dobrze, że nie ma wszystkich sklepów, to przynajmniej nie będzie się wszystko powtarzać w porównaniu z Amber. Słychać było przechadzających się ludzi, którzy mówili, że jest lepiej niż w Ostrowie, ładnie etc i że w Ostrowie to tylko większy Carrefour...

Co do występu, fakt, powinni go zrobić na dworze gdzieś czy coś, bo chyba nie przewidzieli takiej frekwencji i wtedy było naprawdę duszno i tłoczno, ale tak na pewno nie będzie na co dzień.

Na jedzenie nie ma co narzekać, zawsze można pójść pod ratusz i wtedy, i centrum zyska:) choć fakt nic znanego tam nie ma.

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Nieprzeczytany post autor: holek » 22 paź 2011, o 22:56

ja tam 'wejdę' dopiero około kwietnia-maja :P więc dawać fotki :)

ODPOWIEDZ