Galeria Tęcza

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Thunder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 28 gru 2008, o 12:00
Lokalizacja: TranceStreeT of ElectricbeepZ

Nieprzeczytany post autor: Thunder » 27 paź 2011, o 19:19

dziś po poludniu nie działały jedne ze schodów jadących w górę :) (przylegle do nich - w dół - działały)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 paź 2011, o 19:24

W ogóle te schody jakieś dziwne. Co chwilę się psują (są wyłączone) i wczoraj wyszedłem na głupka bo chciałem wjechać do góry, a przyzwyczaiłem się że schody po prawej jadą w górę, więc chciałem wejść na prawe. No ale co zrobić, wczoraj to lewe jechały w górę a prawe w dół. Jak dobrze wiem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny :P
Oni sobie je włączają jak im się podoba. Nie długo to wszystkie będą jechać do góry :D żeby jak już wejdziesz to zebyś nie zszedł i zrobił jak najwięcej zakupów :lol:
g13k

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 27 paź 2011, o 19:29

Wy macie jakiegoś pecha, byłem już kilka razy i schody zawsze działały ( oprócz weekendu).

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 27 paź 2011, o 19:43

stresują się jak nimi jadą i dostają iluzji :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

sztywniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2010, o 01:13
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: sztywniak » 27 paź 2011, o 22:45

Moja recenzja z dnia 27-10-2011, ostrzegam że opinia jest subiektywna i że jestem z Ostrowa ;-)
Cięzko trafić do Tęczy bo od Wojska Polskiego nie ma żadnych oznaczeń, w pobliżu galerii nie ma też znaków gdzie jest wjazd na parking.

1 Najważniejsze
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za zjazdy i bezpośredni wjazd na parking ale to największy strzał w kolano jaki można sobie wyobrazić.
Tak rujnować sobie pierwsze wrażenie to może Pan ze straganu obok a nie tak poważna firma.
Zjazd i podjazd parkingowy są bardzo wąskie i na dodatek mają wysoki murek na bokach. Ktoś jadący niskim samochodem musi jechać 10 na godzinę żeby nie uszkodzić samochodu.
Samego wjazdu do parkingu i tego ostrego, wąskiego zakrętu nie komentuje bo już dużo tu o nim napisano.
Na parkingu wąskie przejazdy, każdy zakręt trzeba pokonywać powoli bo samochód zachodzi na przeciwny pas.
Żeby znaleść tabliczki z drogą ewakuacyjną musiałem długo szukać. Nie przypominam też sobie żebym gdzieś widział system przeciwpożarowy ale też specjalnie się za nim nie rozglądałem. (w innych galeriach rzuca się w oczy)
Chwilę też zajęło mi poszukanie wejścia z parkingu do galerii. Tak podstawowych błędów jeszcze nigdzie nie widziałem. Generalnie po parkingu miałem wrażenie że obiekt jest jeszcze w budowie.
Wyjeżdzając z parkingu schodami ruchomymi (prawe jechały w góre gdyby ktoś pytał) słyszeliśmy jakieś dziwne dzwięki i w połowie schodów wydobył się straszny pisk który wystraszył wszystkich w pobliżu(było go słychać co jakiś czas w ciągu 2 godzin jak byliśmy w galerii)
Widziałem wczesniej na forum zdjęcia wrzucone przez Sectora że korytarze są bardzo wąskie. Tak, są wąskie ale ja bym nie dramatyzował, spokojnie wraz z Żonką i Córką mogliśmy iść za rękę i ciasno nam nie było.
2. Sklepy
Nie ważne jak wygląda galeria, parking i jakie są marki. Najważniejsze co jest w tych sklepach.
Na 2 piętrze znajduje się bardzo fajny sklep z butami sportowymi. Nie pamiętam nazwy a strona galerii to wstyd i hańba bo tego sklepu tam nie ma a jest Sizer którego w galerii nie znalazłem (dla niego w sumie pojechałem). Jak znajdę paragon to uzupełnię nazwę. Jestem pewien że będę tam stałym klientem bo mają najnowsze kolekcje butów Nike, Pumy, Lacoste i Timberlake w rewelacyjnych cenach. Ci co mnie znają to wiedzą że zawsze polecałem Sizera gdzie był duży wybór Lacoste w rozsądnych cenach. Już wiem że da się duuuuuużo taniej.
W poniedziałek widziałem buty Timberlake w salonie firmowym, kosztowały ok 600 PLN. Te same w Tęczy (przepraszam że zapomniałem nazwę sklepu) stały na półce za 299. Co ciekawe przy kasie można jeszcze parę złotych wynegocjować.
Wujcik : bardzo fajne ciuszki, dobre jakościowo,duży wybór dla dzieci. Obsługa jakaś zmęczona (była 19).
Polecam wielu innych tzw standardowych najemców galerii :
duży Reserved(nie byłem ale wszyscy wiedzą o co chodzi),
H&M (taki mały jak w Ostrowie, nie wchodziłem bo ten w Ostrowie już mnie osłabił),
KRUK (pierwszy w okolicy, przyda się na gwiazdkę lub na walentynki)
Solar (fajny, obsługa się jeszcze dociera ale OK)

Generalnie jeśli będę miał wybrać się na zakupy to mam nadzieje że już poprawią ten parking i wykończą te wszystkie niedoróbki bo najemcy są lepsi niż w Ostrowie i wole jechać 25 km dalej do Tęczy bo przynajmniej coś kupię.
Co do porównania wyglądu Galerii Tęcza i Ostrovia to wielu powinno przejść się do okulisty bo mają straszną wadę wzroku skoro próbują porównywać jakość Tęczy i Ostrovii.
Jednak jak już wcześniej pisałem , nie wygląd się liczy ale to co można kupić. Tu zdecydowanie wygrywa Tęcza.

Sztywniak
PS: niestety nadal trzeba będzie jeżdzić do Wrocławia i Poznania. Żadna z lokalnych galerii sie nie umywa.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 paź 2011, o 23:01

Nie byłem i chyba szybko nie będę. Chłopaki się spieszyły to teraz jest mnóstwo niedoróbek.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sztywniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 20 lip 2010, o 01:13
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Nieprzeczytany post autor: sztywniak » 27 paź 2011, o 23:28

K-man pisze:Nie byłem i chyba szybko nie będę. Chłopaki się spieszyły to teraz jest mnóstwo niedoróbek.
już możesz jechać, tłoku nie ma.
chociaż lepiej poczekaj aż dokończą, będziesz miał lepsze pierwsze wrażenie chociaż i tak jest OK

PS: Nie wiem jakim cudem inwestor odebrał tę inwestycję ale może takie są teraz metody. Dziwne bo Rank Progres jest spółką akcyjną a do takich zawsze miałem zaufanie. Co prawda wartość Ich akcji spadła w ostatnim czasie ale nie wiem czy miało to związek z jakością.
Gdybym był najemcą to bym walczył o odszkodowanie lub obniżenie opłat bo niedoróbki mogą mieć wpływ na przychody.
hmmm chyba zmienie zdanie o tej firmie ale poszukam jeszcze opini z innych miast gdzie mają swoje obiekty.

Olo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2011, o 21:41
Lokalizacja: rajsków

Nieprzeczytany post autor: Olo » 28 paź 2011, o 10:54

Moje wrażenia są takie. Sklepy nie są najgorsze, mam nadzieje,że obsługa będzie bardziej profesjonalna niż w większości sklepów w Kaliszu. Uważam,ze Tęcza prezentuję się lepiej z zewnątrz niż w środku. W środku wygląda troche jak na dworcu PKP i jak dla mnie bardzo złe oświetlenie. Jest ciemno i szaro, co sprawia ponure wrażenie. Zwłaszcza w społem. O wjeżdzie na parking nie wspomnę, bo ledwo co się zmieściłam kombiakiem. Ale cóż jestem babą to pewnie nie umiem parkować;)

Olo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 paź 2011, o 21:41
Lokalizacja: rajsków

Nieprzeczytany post autor: Olo » 28 paź 2011, o 11:01

A no i mam rejestracje PKA,więc to pewnie przez to się prawie nie zmieściłam:D

rafcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2009, o 20:52
Lokalizacja: Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rafcio » 28 paź 2011, o 12:43


Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 paź 2011, o 15:27

rafcio ten filmik już się pojawił na tym forum ;)
A co do strony do rzeczywiście plany są nieaktualne i w większości nieuzupełnione. A na stronie Sizeera nawet nie ma zaznaczonego Kalisza na mapie lokalizacji sklepów w Polsce.
g13k

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 28 paź 2011, o 16:59

Jak nie ma sklepu to jak ma być zaznaczony ?
Wg inwestora część sklepów zostanie otwarta w listopadzie a pozostałe w grudniu.
Strona niestety wygląda jak wygląda.Nie świadczy to najlepiej o właścicielu.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 28 paź 2011, o 21:07

sztywniak ja nazwałbym twoją opinię obiektywną i pozytywną:)

a o kinie chyba nic nie słychać na razie?

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 28 paź 2011, o 23:07

Może nie słychać, ale widać, wyposażają chyba popcorn bar i odsłonili szyld nad wejściem do do sal kinowych.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 29 paź 2011, o 17:49

Parking to porazka na całej linii ktos bedzie płacił klientom odszkodowania za poodzierane auta i inne uszkodzenia,sam wczoraj byłem swiadkiem jak kobieta poobijała swojego Rovera,jedna wielka zenuuuuuaaaaa :lol:
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 paź 2011, o 19:14

SEEKER chcieliście Ameryki a macie jak zwykle Ruski syf :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 29 paź 2011, o 22:27

SEEKER pisze:Parking to porazka na całej linii ktos bedzie płacił klientom odszkodowania za poodzierane auta i inne uszkodzenia,sam wczoraj byłem swiadkiem jak kobieta poobijała swojego Rovera,jedna wielka zenuuuuuaaaaa :lol:
Chyba pierwszym miejscem, które odwiedzę, po przyjeżdzie do Kalisza będzie... parking pod Tęczą :wink: Z czystej ciekawości, bo aż trudno mi uwierzyć, że jest aż tak żle...

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 29 paź 2011, o 22:34

sztywniak pisze: 1 Najważniejsze
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za zjazdy i bezpośredni wjazd na parking ale to największy strzał w kolano jaki można sobie wyobrazić.
Tak rujnować sobie pierwsze wrażenie to może Pan ze straganu obok a nie tak poważna firma.
Zjazd i podjazd parkingowy są bardzo wąskie i na dodatek mają wysoki murek na bokach. Ktoś jadący niskim samochodem musi jechać 10 na godzinę żeby nie uszkodzić samochodu.
Samego wjazdu do parkingu i tego ostrego, wąskiego zakrętu nie komentuje bo już dużo tu o nim napisano.
Na parkingu wąskie przejazdy, każdy zakręt trzeba pokonywać powoli bo samochód zachodzi na przeciwny pas.
Czyli najlepiej do Tęczy wybierać się Toyotą Yaris ,Aygo lub Seicento. Ale chyba najbardziej odpowiedni będzie Smart.

Czy jakieś prace adaptacyjne poczynił właściciel galerii po tygodniu?



Najlepszy numer miałem zwiedzając w tygodniu Tęcze. Będąc na 2 pietrze wsiadłem do windy w okolicy kina w celu zjazdu na parking - jakie było moje zdziwienie po otwarciu drzwi windy moim oczom ukazała się rampa załadunkowa.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 29 paź 2011, o 22:36

bo jechałeś windami dodatkowymi, bezpośredni na parking zjeżdża się na parkin obok schodów ruchomych.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 29 paź 2011, o 22:40

ale wychodząc z kina będziesz się wracał do innych wind? Chyba ze wyjście będzie z innej strony

ODPOWIEDZ