Galeria Amber

To co już wybudowano.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 mar 2014, o 19:22

Nie miałem jeszcze okazji zwiedzić galerii od środka ale z zewnątrz szczególnie wieczorem obiekt wygląda na niedokończony.Nie wiem czy oszczędzają na prądzie że większość bannerów jest nieoświetlona.Pseudowitryny również.Myślałem że szklane segmenty pomiędzy bannerami również otrzymają doświetlenie.O "bursztynowej" części nie wspominając.Mizerniutko wygląda ten obiekt wieczorową porą.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 22 mar 2014, o 21:18

dzisiaj tak na szybko zwiedzilem galerie. Bylem w kinie i powiem ze ciasno troche :/ wiecej miejsca w teczy jest. Galeria ogolnie nie powala na nogi ale jest godnie. Podoba mi sie ze wszystko bedzie w jednym miejscu, duzy market, odziez, obuwie, drogerie, jedzenie. Co do strefy z jedzeniem chyba za malo miejsca na spozywanie, chyba ze licza ze tlumow nie bedzie :)

mattt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 31 sty 2013, o 15:30

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: mattt » 23 mar 2014, o 00:31

z tego co widzialem 2 sklepy odzieżowe, douglas i pepco są na ukończeniu i nie są jeszcze otwarte.W food courcie otworzy się jeszcze olimp i chodziły słuchy o subway' u. Liczę ,że rzeczywiście echo będzie dobrze prowadziło tą galerię i nie zasypie gruszek w popiele , wykorzysta potencjał naszej aglomeracji i dorzuci do swojej oferty marki inditex'u .Widziałem ,ze nowe marki typu Kazar, superpharm carry raczej dobrze się u nas przyjęły i najemcy chetniej bedą spoglądac w strone kalisza :)

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 23 mar 2014, o 22:10

Na temat galerii Amber mogę tylko napisać ze spodziewałem się czegoś nowego w środku , a powiało totalna architektoniczna nudą w tej galerii :( :( :( :( . Kilkanaście galerii w Polsce już odwiedziłem przejazdem w mojej klasyfikacji u mnie wypada na samym końcu, dużo lepiej prezentuje się Tęcza. :?
Andrzej

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 23 mar 2014, o 22:29

A Jak oceniacie parking? Ktoś robił fotki? Pytam bo byłem pieszo.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 23 mar 2014, o 22:39

Amber nudna w porównaniu do Tęczy ?Tęcza w tym zestawieniu to klaustrofobia.Nisko,ciemno,wąsko.Wszystkie galerie Rank Progresu są takie same wewnątrz.To jest dopiero nuda.

Parkingów nawet nie ma co porównywać.W Amber jest po prostu normalnie.Widno,przestronnie.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 23 mar 2014, o 22:51

Pawel pisze:Amber nudna w porównaniu do Tęczy ?Tęcza w tym zestawieniu to klaustrofobia.Nisko,ciemno,wąsko.Wszystkie galerie Rank Progresu są takie same wewnątrz.To jest dopiero nuda.

Parkingów nawet nie ma co porównywać.W Amber jest po prostu normalnie.Widno,przestronnie.
Mysle ze Tecza dlatego taka jest ze po prostu bylo tam nie za duzo miejsca, wiecej miejsca na sklepy mniej na przestrzen

jans
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2012, o 13:53
Lokalizacja: Tyniec

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: jans » 23 mar 2014, o 22:57

Jak dla mnie Amber fajniejsza od Tęczy. Bardziej przestronna, jaśniejsza, szerokie korytarze, dużo miejsca gdzie można usiąść - kanapy, ławki co kawałek. No i ogromny parking.

Awatar użytkownika
koval
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 30 sie 2006, o 13:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: koval » 24 mar 2014, o 01:21

Jeszcze świeża produkcja z wczoraj https://www.youtube.com/watch?v=IrwN03VgmmE" onclick="window.open(this.href);return false;

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IrwN03VgmmE[/youtube]

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 24 mar 2014, o 20:16

Testowałem parking -1 Jak dla mnie jest OK . Szerokie alejki, dobre oznaczenie wjazdów wyjazdów. Porównując np z Maltą w Poznaniu AMBER według mnie wygrywa jeśli chodzi o parking. Dobrym pomysłem było pomalowanie słupów na niebiesko. Jedynie można się przyczepić do wyjazdu w kierunku Trasa Bursztynowa - trochę dziwny wyjazd po wyjeżdzie z budynku - wpadamy nagle na rondo a potem musimy wszystkich przepuścić.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 mar 2014, o 10:43

"Otwarcie największego w Kaliszu centrum handlowo-rozrywkowego spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W ciągu pierwszego weekendu Galeria Amber zanotowała ponad 112 000 wizyt.

Galeria Amber otwarta została w czwartek, 20 marca br. o godz. 16. Pierwszy weekend potwierdził sukces inwestycji. Najlepszym dniem okazała się niedziela, kiedy to klienci odwiedzili Galerię Amber ponad 31 000 razy."

Całość poniżej.

http://www.echo.com.pl/press-room/infor ... mber-3456/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 mar 2014, o 11:00

Nikt z forumowiczów nie wrzuca już fotek galerii ?:)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 25 mar 2014, o 14:05

Ja tam w środku jeszcze nie byłem :D
Ale słyszałem że wsioki wioskę robią więc sobie podziękuję jasiek :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 mar 2014, o 17:27

Zobaczmy jakie lokale są jeszcze wolne.

Na parterze jest 7 lokali z przeznaczeniem pod modę , na piętrze : 3 pod usługi i 12 pod modę.
Nie liczę oczywiście tych , które nie zdążyły z otwarciem na otwarcie całej galerii jak douglas.

Powierzchniowo trudno to określić ale zakładając , że odwzorowanie szczegółów na planie jest prawidłowe a lokale vistula/wólczanka tworzące prostokąt mają łącznie 140 m.kw. można się pokusić o obliczenia prowizoryczne.

Na parterze :
lokal obok leclerca - 550 m
2 lokale pomiędzy ochnikiem a empikiem - jeden jakieś 140 m a drugi może 160
lokal pomiędzy cukiernią a zoo - 200 m ?
lokal pomiędzy piano f. a pierre cardin - 200 m
2 lokaliki obok gino rossi - razem może 80 m

Na piętrze :
3 lokale pomiędzy c&a a martes - 150 , ponad 200 i ponad 300
lokal obok deichmana - 200
lokal obok 4f - 200
2 male lokale obok cross jeans - razem poniżej 100
lokal obok cipo - 50 m
lokal obok qoop mark - 200 m
lokaliki obok intersportu , house i wójcika to maleństwa po 25-40 m

Razem jakieś 2800 m pod modę + poniżej 300 pod usługi.

Nawet gdyby nie było możliwości łączenia lokali to jest trochę miejsca na kolejne topowe marki ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

kubaaaaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 22 lip 2013, o 15:19

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: kubaaaaa » 25 mar 2014, o 17:43

Sklepy Pull&Bear powinny się znajdować na głównych ulicach lub w centrach handlowych wewnątrz miast o gęstości zaludnienia powyżej 50000 mieszkańców. Zwykle minimalna powierzchnia punktów sprzedaży wynosi około 550 metrów kwadratowych, przy 12 metrach fasady i 3,5 m wysokości pomieszczeń.


Oto wymagania do powstania sklepu jednego z przedstawicieli Inditexu Pull&Bear.
Jak widać nic nie stoi na przeszkodzie.

Tak tak ja znowu o inditexie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 25 mar 2014, o 18:12

To że są wolne lokale nie oznacza że nie mają już zaklepanych najemców np. Simple jest takim przykładem.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: milo » 25 mar 2014, o 20:53

Paweł - ty to zawsze marzenia o inditeksie sprowadzisz na ziemię ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

mattt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 31 sty 2013, o 15:30

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: mattt » 25 mar 2014, o 23:20

Być może inditex tez ma zaklepane, tyle że nie ogłaszają tego bo jak galeria nie będzie 'obrotowa ' to wycofaja się i będzie czarny PR

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 26 mar 2014, o 00:14

Ta a do mniejszych Siedlec wchodzą w "ciemno".

@milo jestem realistą.Jak by mieli być już by byli.Temat był już przerabiany.Inditex chce wejść za darmo lub po kosztach a Echo widać aż takie zdesperowane nie jest ;)Ta galeria poradzi sobie bez Inditexu.A jak będzie wszystko OK to za jakiś czas Inditex sam przyjdzie ;)

P.S. Jest pole do popisu dla Tęczy ;)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Galeria Amber

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 mar 2014, o 12:33

Swoje opinie mogę tylko wyrażać na podstawie obejrzanych materiałów i przeczytanych komentarzy, gdyż obecnie jestem prawie 2000 km poza Kaliszem. :) Powiem tak, w środku wygląda nie najgorzej, faktycznie mogłyby być jakieś wodne elementy, o których wspomina Jasiek. Nie wiem jak można ocenić skalę nudności galerii, ale jeżeli miałbym się o takie podsumowanie pokusić to pewnie Tęcza zostałaby w tyle. Amber wydaje się dużo bardziej przestrzenna, oczywiście na zamieszczonych zdjęciach. Ciekaw jestem jak oni obliczyli te 100 tysięcy i co z ludźmi, którzy w tym czasie musieli odwiedzić galerię kilka razy. :) Zauważyliście, z resztą już wcześniej, że nie jest podświetlony bursztyn od strony skrzyżowania Górnośląskiej z Bursztynówką, co z pewnością może odbierać galerii walory estetyczne. Co do banerów, które się nie świecą, to nie było przypadkiem tak, że większość się już świeciła wcześniej a potem została wyłączona? Znajomy pamiętam się skarżył, że w nocy mu North Fish po oknach daje. :) Tak więc brak dobrego podświetlenia oraz niewykorzystanie dachu na użytek klientów to mogą być minusy. Marki jak dla mnie ok, nie wiem czy warto bawić się w zgadywanki typu "kto jeszcze?", "kiedy?", "a czy na pewno?", bo może się okazać, że nikt z niczym nie trafi. Podzielam opinię, że bez osławionych już sklepów Inditexu galeria powinna radzić sobie dobrze. :)

ODPOWIEDZ