Strona 1 z 88

Budowa AQUAPARKU

: 26 lis 2005, o 16:25
autor: mlody
Teren odzyskany
15-11 11:05 Kalisz | Życie społeczne


Był basen odkryty w Kaliszu i być może jeszcze będzie. Władze miasta odzyskały teren po pływalni. O grunty warte 3,5 miliona złotych walczyły od kilku lat. Na ich terenie miał powstać aquapark. Miasto utworzyło spółkę z kielecką firmą Interfinn, dało teren pod inwestycję,

Władze miasta próbowały się wyplątać z niefortunnej spółki. To trwało 3 lata i dopiero kilka dni temu się zakończyło. Miasto odzyskało teren, podpisano już akt notarialny. Trzeba teraz zrobić porządek, a w przyszłym roku będzie opracowana koncepcja zagospodarowania terenu. Władze miasta nie wykluczają, że na odzyskanym terenie, jednak powstanie basen odkryty lub park zabaw wodnych - mniejszy niż planowano wcześniej. To jednak zależy od tego, czy pojawią się inwestorzy.

Mamm nadzieje ze coś z tego wyjdzie... bo takie duże miasto jak Kalisz żeby pozostawało bez takich "atrakcji" to porostu śmieszne... Co roku we wakacje wraca ten sam problem , że nie ma się gdzie kąpać.. baseny "zakryte" są dobre na jesień zimę czy wiosne... ale latem.?... w upalne dni naprawde w mieście nie ma się gdzie kąpać... na Szałe nie zawsze można , pozostaje nam chyba tylko rzeka Prosna , no albo wyjechać z miasta...
Więc ja mam naprawde nadzieje ze Aquapark albo chociaż taki basen jak był kiedyś- Centrum wypoczynku Holiday Land w Kaliszu znowu zagoszczą!

Aquapark w miejscu dawnego Holiday Land

: 27 lis 2005, o 11:22
autor: mlody
Miał powstać w Kaliszu, Aqapark. Miał powstać już dawno. Plany były nawet doszło do podpisana przez poprzednie władze miasta umowy z pewną Kielecką firmą, która chciała wybudować tam w miejscu odkrytego basenu (przy ul. Sportowej) Centrum wypoczynku, w którego skład wchodzić miał Aquapark oraz hotel. Nic z tego nie wyszło, a miasto przez pare lat starało się odzyskac utracone tereny przy Sportowej. Dwa tygodnie temu udało się odzyskać ten plac. Władze Kalisza dają nam nadzieje że jednak Aquapark tam powstanie. Problem braku odkrytego basenu w tak dużym mieście jak Kalisz powraca każdego roku w sezonie letnim... czy za dwa lata będziemy jednak mogli skorzystać z kąpieli na otwartym powietrzu...?

: 1 gru 2005, o 16:43
autor: tomash
Obrazek

: 1 gru 2005, o 16:50
autor: tomash
A tak wyglada dzis: :(

Obrazek
Obrazek

: 22 gru 2005, o 19:44
autor: sector
Mlody: zapraszamy latem do Ostrowa, mamy tu dwa czynne baseny odkryte i dwie plywanie "zakryte" ;o)

: 22 gru 2005, o 19:45
autor: mlody
sector pisze:Mlody: zapraszamy latem do Ostrowa, mamy tu dwa czynne baseny odkryte i dwie plywanie "zakryte" ;o)
sector to forum inwestycji w Kaliszu.. raczej mało nas to obchodzi co jest w Ostrowie...

: 22 gru 2005, o 20:05
autor: sector
Ale czasem dobrze miec pelna swiadomosc co sie dzieje obok, a nie tylko w Kaliszu.

: 22 gru 2005, o 20:51
autor: TomS
Tylko bez kłótni. Teraz i tak piżdzi jak cholera i nie będziemy się nigdzie kąpać pod gołym niebem, ani w Kaliszu, ani w Ostrowie :wink:

: 22 gru 2005, o 21:44
autor: veyron
TomS pisze:Tylko bez kłótni. Teraz i tak piżdzi jak cholera i nie będziemy się nigdzie kąpać pod gołym niebem, ani w Kaliszu, ani w Ostrowie :wink:
chociaż może taka zimna kąpiel niektórym osobom na tym forum by się przydała na ostudzenie ich bojowych charakterów :wink:

kto wie, być może jeszcze powstanie kalisko-ostrowski klub morsa :lol:

: 22 gru 2005, o 23:29
autor: pejol
NAprawde w Ostrowie jest odkryty basen? Mozecie napisac gdzie dokladnie?

: 22 gru 2005, o 23:46
autor: sector
Jeden basen jest na ulicy Paderewskiego - niedaleko Stadionu Miejskiego (zuzlowego). Drugi basen jest na ulicy Rejtana. Jest/byl jeszcze trzeci basen odkryty na terenie Klubu Stal, przy zakladach Spomasz. Przez jakis czas byl uzywany jako basen z woda przeciwpozarowa dla tych wlasnie zakladow i byl wypelniony woda. Bylo to jakies 20 lat temu. Sam tam sie kapalem, ale bylo to nielegalne i wygonila nas policja :? . W kazdym razie byly slupki do skakania wtedy jeszcze. Nie wiem jak jest teraz, czy wogole istnieje to miejsce. Jelsi tak to jest miedzy Komfortem/Jysk'iem, a plotem Spomaszu. O ile nie zostal zakopany.

: 22 gru 2005, o 23:47
autor: sector
Oczywiscie wygonila nas MILICJA, a nei policja 8)

: 22 gru 2005, o 23:52
autor: pejol
Ehehe, a w wakacje, ktory jest czynny i na ktorym jest najwiecej ludzi?(wiem ze i tak na pisakach jest wiekrzosc :wink: )

: 23 gru 2005, o 00:00
autor: sector
Na Padarewskiego jest raczej wiecej ludzi.
Przypomina mi sie pewien kawal: Rozmawia 2 ratownikow przy basenie pelnym ludzi "Nie mam sumienia im powiedziec, ze dzis rano spuscilismy wode" :lol:

: 30 gru 2005, o 02:28
autor: Arczi
sector...
pozwól, że się Ciebie spytam, bo dochodzą mnie słuchy, że w Ostrowie będzie budowany właśnie aquapark. Podobno opublikowany został już projekt inwestycyjny...
Oto wizualizacja tego projektu, który wpadł mi w ręce w czasie "przeczesywania" sieci ;) :
Obrazek

: 30 gru 2005, o 10:51
autor: sector
Arczi
Owszem sa plany i projekty, ale czy bedzie i kiedy to nieststy na racie nic pewnego. Ostatnio troche wiecej sie mowi o krytym lodowisku. Pozyjemy, zobaczymy.

: 6 sty 2006, o 12:25
autor: MARCO
Kaliszowi niepotrzebny odkryty basenik, wystarczy pojechać na (przyszła)plaże Rajsków lub po prostu na Szałe, ale pamiętam przecież jak byłem młody to był odkryty basen ze zjeżdżalnią chyba obok rzeki, ewentualnie wystarczy miska z wodą 8)

: 6 sty 2006, o 14:20
autor: LUK
Może lepiej zainwestować w rozwój ośrodka przy zalewie Szałe (pożądna plaża, sporty wodne, mała gastronomia, imprezy plenerowe...).

: 6 sty 2006, o 14:32
autor: Mariusz
LUK pisze:Może lepiej zainwestować w rozwój ośrodka przy zalewie Szałe (pożądna plaża, sporty wodne, mała gastronomia, imprezy plenerowe...).
dobrze, ale to teren gminy Opatówek...

: 6 sty 2006, o 14:35
autor: LUK
Zgadza się ale w 90% kożystają z niego mieszkańcy Kalisza.