Koszary Godebskiego - odbudowa

To co już wybudowano.
tomek05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 16:38

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: tomek05 » 23 mar 2014, o 14:14

Na jednym ze zdjęć obok bramy stoi bus. Widać, że ma jeszcze sporą rezerwę, więc wydaje mi się, że mała ciężarówka się zmieści. Całkiem udana realizacja. Bardzo się cieszę, że w takim ładnym miejscu (zaraz przy plantach) nie będzie już straszyła taka rudera.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 23 mar 2014, o 15:17

Miś pisze:wygląda to bardzo przyzwoicie i estetycznie. Ciekawe tylko jak zostanie zrealizowana kwestia dostaw bo ta brama raczej nie pozwala na wjazd tam samochodu ciężarowego?
Porównując wysokość busa na zdjęciu do wysokości bramy pozostaje jeszcze ok.2m luzu. Myślę że ta wysokość jest celowo dobrana pod wysokość samochodu ciężarowego z naczepą. Bo takimi są rozwożone towary do Biedronek. Z przodu nie ma miejsca na rozładunek, więc najprawdopodobniej będą wjeżdżać do środka. Nie robili by takiej wysokiej bramy pod osobówki, patrz parkingi galerii. Chociaż są różnie zdolni kierowcy, czego dowodem są szkody przy cofaniu. Można je zaobserwować pod większością Biedronek .

prezesmarcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 26 gru 2010, o 22:54
GG: 52131071
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: prezesmarcin » 25 mar 2014, o 00:35

Cristof pisze:
Miś pisze:wygląda to bardzo przyzwoicie i estetycznie. Ciekawe tylko jak zostanie zrealizowana kwestia dostaw bo ta brama raczej nie pozwala na wjazd tam samochodu ciężarowego?
Porównując wysokość busa na zdjęciu do wysokości bramy pozostaje jeszcze ok.2m luzu. Myślę że ta wysokość jest celowo dobrana pod wysokość samochodu ciężarowego z naczepą. Bo takimi są rozwożone towary do Biedronek. Z przodu nie ma miejsca na rozładunek, więc najprawdopodobniej będą wjeżdżać do środka. Nie robili by takiej wysokiej bramy pod osobówki, patrz parkingi galerii. Chociaż są różnie zdolni kierowcy, czego dowodem są szkody przy cofaniu. Można je zaobserwować pod większością Biedronek .

Ja bym obstawial solowke (auto 16-18 paletowe). Naczepa raczej tam nie wjedzie (ograniczenia tonazowe dla srodmiescia) Naczepa nie bedzie wjezdzac tylem przez brame -nie da sie z Babina a raczej tam nie ma na tyle miejsca zeby zawrocic-zlamac naczepe (na palcu w srodku). A tak wogole to wyglada z zewnatrz przyzwoicie-lepiej niz jak bylo to komunalne i mieszkali tam ludzie. Mogliby jeszcze Panty na odcinku Złota-Wodna wyremontowac

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 mar 2014, o 12:11

Od środka nie wygląda najgorzej. Dziedziniec wydaje się porządnie uprzątnięty, zobaczymy jak to będzie po otwarciu. Tylko fajnie by było żeby jedynym najemcą nie była tam Biedronka nasza ukochana. :)

Awatar użytkownika
Achudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 1 sty 2007, o 12:04

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: Achudy » 27 mar 2014, o 19:52

Zdjęcie z 27 marca 2014 roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 27 mar 2014, o 20:11

O czyli się pomału Biedronka wprowadza.
Mnie zastanawia kwestia logotypu sklepu. Czy konserwator zezwoli na żółto-czerwoną dużą planszę?
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 kwie 2014, o 20:23

W czwartek otwarcie Biedronki.
g13k

mattt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 31 sty 2013, o 15:30

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: mattt » 7 kwie 2014, o 21:47

Tam będzie tylko biedronka czy cos jeszcze?

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 kwie 2014, o 21:55

Na razie najemcą jest, zdaje się, tylko ten sklep, ale ostatecznie ma byc również coś innego.
Nie podpisywano z nikim umów, bo nikt nie wiedział kiedy nastąpi odbiór i jak potoczy się budowa, ze względu na charakter budowli. W sensie że jest to zabytek i czy nie będzie jakiś niespodzianek.
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7143
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 kwie 2014, o 16:39

http://www.faktykaliskie.pl/w-czwartek- ... odebskiego#" onclick="window.open(this.href);return false;

Oby tylko od frontu nie pojawiło się logo BIEDRONKI.
Fotografie starego Kalisza w bramie - super!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 9 kwie 2014, o 17:02

Na frontowej ścianie wg. mnie może jedynie pojawić się skromny napis PASAŻ HANDLOWY czy coś w tym rodzaju.

No i pewnie niedługo będziemy świadkami otwarcia 501 sklepu PEPCO :lol:
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 kwie 2014, o 14:06

Biedronka otwarta. Było sporawo ludzi, ale jakiś ciekawych promocji niewiele. Obok Biedronki czynny jeszcze kiosk z prasą. Wejście jest bezpośrednio z ul.Babinej i z parkingu. Parking w środku zaskoczył mnie swoją wielkością. Jest sporawy. Ciekawe jak rozwiążą sprawę z rotacją samochodów, aby był tylko dla klientów znajdujących się tam sklepów. W przeciwnym razie będzie stale pełny. Myślę że nawet samochód z naczepą tam nakręci,tylko rampa rozładunkowa ukryta chyba w kącie. Trzeba podejrzeć jak dostarczają towar.
Wreszcie frontowa elewacja jeszcze nie gotowa. Nie wiem czemu jej nie ukończono, może problemy z kolorystyką.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 kwie 2014, o 15:22

Artykuł, a właściwie zdjęcia z Calisii rozwiewają kilka wątpliwości:
-samochody dostawcze mieszczą się w bramę :D
-pojawił się szyld biedronki, na ścianie frontowej, ale nie w zwykłej kolorystyce - a w czerni i złocie.
http://www.calisia.pl/articles/22186-bi ... ie-marketu" onclick="window.open(this.href);return false;
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 10 kwie 2014, o 16:46

prezesmarcin pisze:
Cristof pisze:
Miś pisze:wygląda to bardzo przyzwoicie i estetycznie. Ciekawe tylko jak zostanie zrealizowana kwestia dostaw bo ta brama raczej nie pozwala na wjazd tam samochodu ciężarowego?
Porównując wysokość busa na zdjęciu do wysokości bramy pozostaje jeszcze ok.2m luzu. Myślę że ta wysokość jest celowo dobrana pod wysokość samochodu ciężarowego z naczepą. Bo takimi są rozwożone towary do Biedronek. Z przodu nie ma miejsca na rozładunek, więc najprawdopodobniej będą wjeżdżać do środka. Nie robili by takiej wysokiej bramy pod osobówki, patrz parkingi galerii. Chociaż są różnie zdolni kierowcy, czego dowodem są szkody przy cofaniu. Można je zaobserwować pod większością Biedronek .

Ja bym obstawial solowke (auto 16-18 paletowe). Naczepa raczej tam nie wjedzie (ograniczenia tonazowe dla srodmiescia) Naczepa nie bedzie wjezdzac tylem przez brame -nie da sie z Babina a raczej tam nie ma na tyle miejsca zeby zawrocic-zlamac naczepe (na palcu w srodku). A tak wogole to wyglada z zewnatrz przyzwoicie-lepiej niz jak bylo to komunalne i mieszkali tam ludzie. Mogliby jeszcze Panty na odcinku Złota-Wodna wyremontowac
Jednak wejdzie naczepa.Nie chciałem niepotrzebnie polemizować. Fotografia z postu powyżej to potwierdza. Wymiar bramy był brany pod samochód z naczepą. Tylko chyba takie rozwożą towar z centrum logistycznego Biedronki. Co do tonażu najpewniej mają zezwolenie. Na Młynarskiej i Konopnickiej też jest ograniczenie tonażu a towar jest dostarczany dużymi ciężarówkami.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 10 kwie 2014, o 17:43

A teraz z innej bajki,wie ktoś może ile pan Janusz ze swoją świtą zabrał boiska szkolnego dawnej TRÓJKI...???
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 10 kwie 2014, o 17:50

Nic nie zabrał.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 9013
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 kwie 2014, o 18:29

Nie ruszono nawet murku oddzielającego inwestycję od boiska.
g13k

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 10 kwie 2014, o 18:44

A możecie mi panowie powiedzieć co działo się po roku 1992 kiedy to miasto przejęło Koszary? Bo rozumiem, że w PRL mieszkali tam ludzie?

Jeśli chodzi o sam ich obecny wygląd to wiadomo, że prezentuje się nieporównywalnie lepiej niż te ruiny. Ale bądźmy szczerzy. Trwa degrangolada centrum naszego miasta. W tym miejscu powinna stanąć okazała kamienic (budynek porównywalny do przeciwnego WBK-u w której mogłoby mieścić sie Liceum Plastyczne wg wczesniejszych planów połączone z jakąś galerią sztuki i jakąś izbą przypominającą o wczesniejszym umiejscowieniu tu Koszar Godebskiego, które jako taki budynek są mało okazałe.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5005
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 kwie 2014, o 07:54

do ZREALIZOWANYCH! :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3274
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Koszary Godebskiego będą odbudowane

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 25 kwie 2014, o 14:29

Caspress pisze:do ZREALIZOWANYCH! :)
Nie tak szybko bo prace jeszcze trwają przy frontowej elewacji i na moje oko jest trochę roboty do wykonania.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A tu pożałowano trochę tynku aby odnowić obskurną ścianę przyległego budynku.Myślę że właściciel by nie protestował że odnowiono mu ścianę budynku.
Obrazek


A tak wyglądały spalone koszary od podwórka. Mała panorama.
Obrazek

ODPOWIEDZ