Budowa rond drogowych w Kaliszu

Czyli to, co jest budowane aktualnie w Kaliszu.
Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 19 paź 2008, o 23:49

Ja nadal nie widzę problemu w tym łuku.Obecnie widoczność jest dobra więc po wybudowaniu ronda raczej się nie zmieni.

Podstawowym celem prostowania Podmiejskiej było jej oddalenie od posesji mieszkańców.Obecnie maja bardzo utrudniony wjazd i wyjazd do swoich domostw.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 19 paź 2008, o 23:55

Gumiś pisze:Okej napiszę tak bo brak Wam wyobrażni;stojąc na Dobrzeckiej i wybierając kierunek jazdy do Carefura lub zawracając na rondzie w stronę AWP lub jadąc na wprost przez rondo w kierunku Dobrzeca musicie ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym od strony AWP,prawda??
ale dlaczego na rondzie mamy komukolwiek ustępowac pierwszeństwa?
jeśli znajduje się na rondzie to mnie ustępowac pierwszeństwa powinni wszyscy którzy na rondo chcą wjechać. widoczność potrzebna jest jedynie na tyle aby widzieć czy ktoś już znajduje się na rondzie. jadący od Podmiejskiej mają obowiązek zorientować się czy rondo jest wolne
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 20 paź 2008, o 14:47

Według moich przewidywań będą korki między nowym rondem a światłami przy skrzyżowaniu z H.Sawickiej ( brak odrębnego prawoskrętu)

Co do miejsca na nowe rondo - wszystko zależy czy wykorzystają ten teren na zakręcie ( kilka lat temu w "Zyciu Kalisza" artykuł o rzekomym właścicielu mieszkającym w USA).

Zależy też jakich rozmiarów będzie to rondo- zasadnicza rzecz ile będzie pasów.

Zobaczymy jak w tym roku przejdzie swoj chrzest nowe rondo na Poznańskiej w dniu 1 listopada.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 paź 2008, o 15:23

Pożyjemy zobaczymy jak wybudują i jakie to przyniesie korzyści,zgadzam się z Markiem odnośnie korków przy ww.skrzyżowaniu i braku prawoskrętu w HS.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 20 paź 2008, o 18:01

marek69 pisze:...

Zobaczymy jak w tym roku przejdzie swoj chrzest nowe rondo na Poznańskiej w dniu 1 listopada.
Bez ręcznego sterowania ruchem zapcha sie po kilku minutach.Przy nieustannie napływajacych ze wszystkich stron pojazdach rondo traci swoją funkcjonalność.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 20 paź 2008, o 20:37

Tak i trzeba wziąć pod uwagę, że przez rok czasu przybyło zmarłych i samochodów.

sector-ostrow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1270
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 11:36
Lokalizacja: --------------

Nieprzeczytany post autor: sector-ostrow » 20 paź 2008, o 22:46

Pawel pisze:Bez ręcznego sterowania ruchem zapcha sie po kilku minutach.Przy nieustannie napływajacych ze wszystkich stron pojazdach rondo traci swoją funkcjonalność.
Wrecz przeciwnie!!! Sami sie o tym przekonacie. Oczywiscie korki beda, bo to nie uniknione, ale bez porownania mniejsze niz te, ktore z pewnoscia powstawaly jak tam byly swiatla.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 paź 2008, o 22:59

Sector to będzie chrzest bojowy tego ronda,poczekajmy jeszcze troche a sami sie przekonamy,według Mnie nie powinno byc żle.Z roku na rok widać że coraz więcej ludzi w takie dni korzystaja z komunikacji miejskiej.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 20 paź 2008, o 23:10

sector-ostrow pisze:
Pawel pisze:Bez ręcznego sterowania ruchem zapcha sie po kilku minutach.Przy nieustannie napływajacych ze wszystkich stron pojazdach rondo traci swoją funkcjonalność.
Wrecz przeciwnie!!! Sami sie o tym przekonacie. Oczywiscie korki beda, bo to nie uniknione, ale bez porownania mniejsze niz te, ktore z pewnoscia powstawaly jak tam byly swiatla.
Pewnie tego nie wiesz ale 1 listopada na tym skrzyzowaniu światła nigdy nie działały Zawsze ruchem kierowała Policja.
Jeśli z trzech kierunków do ronda zbliżał sie bedzie sznur samochodów to opisz mi proszę jak sobie wyobrażasz zachowanie płynności ruchu ?
Sam jestem ciekaw jak Policja rozwiaże ten problem.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 paź 2008, o 23:21

Mam nadzieje że większość kaliszan skorzysta z komunikacji,jak pokazały ostatnie lata wyprawa własnym samochodem konczyła się czasochłonnym poszukiwaniem miejsca parkingowego.Ja osobiście każdego roku gdy wybieram się na Rypinek i Tyniec korzystam z nóg,raz dałem się ponieść fali że jak mam samochód to mogę wszystko ale się przeliczyłem i wyciągnąłem wnioski.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 20 paź 2008, o 23:39

Nie licz na cuda.Wielu odwiedzających ma groby na dwóch czy trzech cmentarzach,wielu jest przyjezdnych,wielu wygodnych.
A wiele tez zależy od pogody.;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 paź 2008, o 23:43

Masz Paweł racje większość ludzi jest wygodna to raz,a po drugie wszystko też zależy od aury.Przyjezdni zaś stanowią niewielki odsetek odwiedzających.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 20 paź 2008, o 23:46

Masz Paweł racje większość ludzi jest wygodna to raz,a po drugie wszystko też zależy od aury.Przyjezdni zaś stanowią niewielki odsetek odwiedzających.
Gumiś zdziwił byś się. Luknij 1 listopada na rejestracje aut pod cmentarzem ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 20 paź 2008, o 23:50

Hmmmm nie patrzałem wcześniej na blachy,jest gorzej jak napisałem???
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 21 paź 2008, o 00:26

Co komu po komunikacji miejskiej, kiedy autobusy stają w korku jak inne auta, co innego gdyby na odcinku od ronda do cmentarza były 4 pasy, z czego 2 wyłącznie dla autobusów i TAXI oraz służb uprawnionych typu Policja, Pogotowie, Straż.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 paź 2008, o 22:23

Mirek z tymi pasami to są tylko nasze pobożne życzenia.Nierealne poprostu.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 21 paź 2008, o 23:12

Buspas na Poznańskiej pokazuje, że do jego organizacji wystarczą dwa pasy i ruch jednokierunkowy ;)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 21 paź 2008, o 23:22

Nie wiem czy dobrze myślę w tym momencie ale wydaje Mi się że ZDM nie ma żadnych alternatywnych pomysłów na usprawnienie ruchu w mieście.Niby budują,remontują ale jak się tak zastanowić to na każdym kroku po ukończeniu każdej inwestycji wychodzą błędy,niedociągnięcia.....Brak konkretnych koncepcji???Robią wszystko na siłę aby ludzie myśleli że coś się dzieje ale tak naprawdę to wpadka za wpadką.Jeżeli nie mam racji to napiszcie swoje poglądy i co myślicie.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

d3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 454
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:44
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: d3 » 23 paź 2008, o 19:54


Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 23 paź 2008, o 22:39

Na kaliskich ulicach i skrzyżowniach brakuje prawo i lewo skrętow
przyklad ul. Złota i Piłsudskiego, takich skrzyzowań mogłbym wymieniac i wymieniac :wink:
Andrzej

ODPOWIEDZ