Budowa nowego dworca PKS w Kaliszu

To co już wybudowano.
LUK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2479
Rejestracja: 26 gru 2005, o 16:31
Lokalizacja: Kalisz/Dobrzec

Nieprzeczytany post autor: LUK » 4 maja 2009, o 22:40

Słyszałem od pracownika PKS-u, że ten budynek ma kilku właścicieli, którzy nie mogą się dogadać co z nim zrobić. Miasto nakazało im uporządkowanie terenu i niby to robią.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 5 maja 2009, o 00:01

Widać, że te płyty będą służyły jako parking dla klientów, super tak nowocześnie urządzić parking z płyt betonowych :|

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 5 maja 2009, o 00:23

Ta ruina to wrzód na dupie tej inwestycji. Choć jestem przeciwnikiem podatku katastralnego to w takich wypadkach załatwiłby sprawę.

[ Dodano: Wto, 05.05.2009, 0:35 ]
Albo nadzór budowalny powinien odważniej stosować przepisy :

Art. 66. 1. W przypadku stwierdzenia, że obiekt budowlany:
1) jest w nieodpowiednim stanie technicznym albo
2) jest użytkowany w sposób zagrażający życiu lub zdrowiu ludzi, środowisku lub bezpieczeństwu mienia, albo
3) powoduje swym wyglądem oszpecenie otoczenia
- właściwy organ nakazuje, w drodze decyzji, usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości, określając termin wykonania obowiązku.

Art. 67. 1. Jeżeli nieużytkowany lub niewykończony obiekt budowlany nie nadaje się do remontu, odbudowy lub wykończenia, właściwy organ wydaje decyzję nakazującą właścicielowi lub zarządcy rozbiórkę tego obiektu i uporządkowanie terenu oraz określającą terminy przystąpienia do tych robót i ich zakończenia.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do obiektów budowlanych wpisanych do rejestru zabytków.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 maja 2009, o 21:10

Wielkie otwarcie 17 maja o północy ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 14 maja 2009, o 21:16

A co to północ to jakaś szczególna pora?
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 14 maja 2009, o 21:30

no jak...godzina duchów :lol:
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 14 maja 2009, o 21:40

Nie wiem co to za pora ale jest osobny kibelek dla pasażerów podróżujących w nocy ;) Może będzie wielki test :)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 14 maja 2009, o 22:00

Powiem szczerze że po zobaczeniu z bliska jak wyglada ten dworzec zmieniłem zdanie na jego temat.
Poza częscia peronową która jest nawet ładna sam dworzec to jakaś pomyłka.Chodzi mi konkretnie o sam środek dworca.Kilka krzeseł,pewnie z 5 kas,niczym nie zasłonęte pomieszczenia WC z jakąś dziwaczną "kafeklą" na ścianach.
W drugiej cześci jakaś lada która pewnie będzie pełnic rolę bufetu tyle że bardziej to przypomina sklepik szkolny :lol:

Generalnie widac na kazdym miejscu oszczędność bo jak nazwać inaczej brak rozsuwanych automatycznie drzwi które IMHO powinny byc raczej standardem w tego typu placówkach.Myślałem też ze pojawi sie jakaś elektroniczna tablica z odjazdami autobusów ale nic z tych rzeczy.
O parkingu z płyt juz kiedyś pisałem.Nie wiem ile w tym przypadku było oszczedności.

Poprostu miał byc tani i mały i taki napewno jest.

LOOK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:41
Lokalizacja: centrum

Nieprzeczytany post autor: LOOK » 14 maja 2009, o 22:11

Pewnie wam się nie spodoba moje stanowisko, ale dla mnie budowa tego dworca to przykład braku rozsądku w prowadzeniu firmy. PKP właśnie ogłosiło program sprzedaży kilkuset mniej ważnych budynków dworcowych, więc Kalisz z pewnością się załapie. Przejmą to samorządy , często za długi. W chwili obecnej nasz dworzec PKP nie jest nawet w połowie wykorzystany. Wystarczyło się dogadać, wspólnie z PKP użytkować obiekt, wyremontować plac przed budynkiem a pienądze przeznaczyć na zakup taboru który by nie straszył pasażerów . Tak się składa, że PKS zarabia pieniądze eksploatując autobusy a nie dworce i dla pasażera ważniejszy jest nowoczesny autobus a nie budynek dworca. Ale cóż brak konkurencji. A widok autobusów kaliskiego PKS na drodze powoduje chęć schowania się pod ziemię ze wstydu

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Nieprzeczytany post autor: milo » 15 maja 2009, o 00:03

Nie zgodzę się z tym. Teren sprzedano w 2007 r. szczycie boomu. MPK , które chce zrobić to samo co PKS próbuje teraz sprzedawać z marnym skutkiem. Czekanie wtedy , ze może PKP będzie kiedyś sprzedawało dworce było bez sensu. Nawet dziś nie wiadomo dokładnie nic na temat tego co z naszym dworcem PKP. A wspólne użytkowanie dworca też rodzi problemy.
Paweł pisze , że jest mała poczekalnia. Zobaczymy czy większa była potrzebna. Brak elektr. tablicy czy rozsuwanych drzwi można jeszcze naprawić.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 maja 2009, o 01:13

Chyba na jednym z 2 wejść są rozsuwane drzwi ;) Kibelka w środku jeszcze nie widziałem a ten "sklepik" to raczej kiosk ruchu :) Myślę że ta poczekalnia wystarczy. Często bywam na dworcu PKS i widzę że większość pasażerów woli czekać przy peronach niż w środku obojętnie czy pada deszcz czy śnieg a nawet świeci słońce. Tak jak Milo napisał zobaczymy jak otworzą ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 15 maja 2009, o 10:49

Ja opisałem pierwsze wrazenie jakie odnioslem zaglądając przez szyby do środka.
Może poczekalnia nie jest wieksza potrzebna to fakt ale brakuje troche przestrzeni.Wszystko jakies takie poupychane jedno na drugim.
Może bedąc w środku nie odniesie sie tego wrażenia.Oby tak było.

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 15 maja 2009, o 18:46

Paweł byłem i uwierzyłem na tym dworcu nie ma automatycznych drzwi :( Bar jest połączony z poczekalnią :( Sufit jest okropny. Wygląda jakby świeżo robiony i pociągnięty tylko pacą zębatą (znawcy wiedzą o co chodzi). Informacje o odjazdach autobusów tylko na zewnątrz. Jest 11 stanowisk dla PKS-ów z czego tylko 10 zadaszonych. 12 stanowisko dla autobusów między krajowych jest zupełnie na poboczu (zatoczka) zupełnie nie przykryta bez żadnych ławek itp. Po parkingu dla pasażerów jeżdzi się okropnie.

Czuję że z biegiem czasu zauważy się więcej powodów do krytyki.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10961
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 15 maja 2009, o 19:08

No to się nazywa jazda po kosztach.Niesty kosztem pasazerów, czyli klientów :(
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 16 maja 2009, o 00:11

Dużo szkła i świetlik to mniejsze rachunki za prąd.Może też z tego powodu nie ma ekektrycznych drzwi :lol:
Ciekawe na czym polega jego "nowoczesność" którą tak podkreślał dyr. PKS-u :lol:

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 16 maja 2009, o 23:35


Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 17 maja 2009, o 11:01

Jeszcze jedna kwestia mnie ciekawi.Z Podmiejskiej od strony nowego dworca można tylko skręcić w prawo (chyba że to zmieniono).Jak pojadą autobusy które miały przystanek przy Supersamie koło ronda ?

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 17 maja 2009, o 11:09

Tamto skrzyżowanie jest nieszczęśliwe i wymaga przebudowy. Wczoraj próbowałem skręcić na dworzec jadąc od banku PKO i po prostu nie da rady się tam ustawić bo obok zastawiają nas osoby które chcą skręcić z Wrocławskiej w kierunku ronda :( Wjazd na dworzec powinien być przez bramę którą wjeżdżano na parking dla tirów (kilka metrów dalej).

Temat przenoszę do zrealizowanych ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

gawron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: 2 maja 2006, o 15:20
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: gawron » 17 maja 2009, o 14:32

Adi pisze: Wjazd na dworzec powinien być przez bramę którą wjeżdżano na parking dla tirów (kilka metrów dalej).
Ten wjazd jest otwarty. Przy wyjeżdzie ze stanowisk jest nawet zakaz skrętu w prawo, aby kierowcy autobusów najpierw wjeżdżali w ul. Wrocławską, a dopiero póżniej skręcali w Podmiejską.

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 17 maja 2009, o 20:35

Kurnik.

ODPOWIEDZ