Gondole na ... Bernardynce i/lub kan. Rypinkowskim???

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Gondole na ... Bernardynce i/lub kan. Rypinkowskim???

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 12 lis 2010, o 11:43

Moze Klodzko, to może Kalisz też sprobować :
.Po Młynówce popłyną gondole

Władze Kłodzka zapowiadają, że w przyszłym roku po Młynówce pływać będą gondole. To ma być hit sezonu turystycznego. Inwestycja szacowana jest na prawie 4 mln zł, z czego większość kosztów pokryje Unia Europejska. Zanim jednak w mieście pojawią się łodzie, trzeba kanał wyremontować. Dlatego w pażdzierniku z Młynówki spuszczono wodę. Pełną parą ruszyć miały prace remontowe
żrodło : http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=7957

Już nie chodzi mi o wsparcie idei Aquaparku, ale w ,,wenecji północy'' gondole mogły by pływał. Nam na przeszkodzie nie stoją mini elektrownie wodne, a brukselską krowę mozna ,,doić'' :wink:
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 12 lis 2010, o 13:13

:roll: Dokładnie Kalisz powinien spróbować 8)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Piekarz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 530
Rejestracja: 29 cze 2009, o 21:57
Lokalizacja: Dobrzec Zach.

Gondole

Nieprzeczytany post autor: Piekarz » 12 lis 2010, o 15:15

Sobieray-3 , pomysł bardzo mi się podoba: wzrasta atrakcyjność miasta no i w sezonie zawsze to możliwość zarobkowania dla kilku ,może kilkunastu osób.Rzeki płynące przez miasto to nie tylko problemy (budowa wałów przeciwpowodziowych i mostów) Moje dzieciaki miło wspominają wycieczkę łodzią św. Wojciecha ,chociaż pływały statkami po Bałtyku.Ja do dziś pamiętam przeprawy promem z dzieciństwa.To może być rewelacja , która pobudzi turystykę w mieście.
JP - WRÓĆ !!!!!!

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 29 maja 2011, o 16:03

W Kłodzku już sobie zafundowali na kanale zwanym Młynówką. Właśnie kończą , a burmistrz p.Bogusław Szpytma jest zadowolony, że poprawiony zostanie wizerunek miasta.
Zadanie polega na obudowaniu Kanału Młynówka pasażem, chodnikami, miejscami do prowadzenia działalności rekreacyjnej lub małej gastronomii. Będą tam fontanny. To wszystko dzieje się poza Kanałem Młynówka. Sam Kanał Młynówka to jest szpachlowanie murów, czyszczenie dna a na koniec postawienie podestów pod przystanki gondoli. W całym przedsięwzięciu to finansowanie tych gondoli osławionych wynosi 1,4 %. Same gondole kosztują chyba 60 tysięcy, a te podesty po 10, zdaje się. To jest kropla w morzu, ale ja rozumiem, że to co Pani mówi, te kontrowersje wśród opozycji głównie się pojawiają. Rozumiem przedsiębiorców, którzy stracą dochody. Tego jednego właściwie, bo drugi ma wypowiedzianą umowę, a więc powinien oddać nam już lokal. Traci, ale póżniej będzie miał te dochody. Przypomnę, że Kanał jest miejski, my nim gospodarujemy i żeby zrobić remont trzeba spuścić wodę, proste zasady.


http://dkl.doba.pl/?s=subsite&id=573&mod=1
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Re: Gondole

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 paź 2011, o 10:18

Piekarz pisze:Sobieray-3 , pomysł bardzo mi się podoba: wzrasta atrakcyjność miasta no i w sezonie zawsze to możliwość zarobkowania dla kilku ,może kilkunastu osób.Rzeki płynące przez miasto to nie tylko problemy (budowa wałów przeciwpowodziowych i mostów) Moje dzieciaki miło wspominają wycieczkę łodzią św. Wojciecha ,chociaż pływały statkami po Bałtyku.Ja do dziś pamiętam przeprawy promem z dzieciństwa.To może być rewelacja , która pobudzi turystykę w mieście.
Miło jest przeczytać, że komuś podoba się nasz pomysł :). Radość moja rośnie , kiedy w ŻK czytam , że w RM padają propozycja budowy (nie jedna, ale 3 słoownie trzy !) plaż nad nurtem Prosny. Narazie gondol może nie będzie, bo kryzys i nawiezienie piasku białego-wiślanego jest łatwiejsze i tańsze. Kto wie czy żwirek z wykopów pod Amber Gallery nie zostanie właśnie skierowany tam? Wpłynęły nawet 3 wnoski do proponowanego budżetu o zarezerwowanie środków na cel budowy ... plaży miejskiej nad Prosną. Nie w obrębie AP, nie we Winiarskim lasku, ale właśnie nad Prosną . Kąpieli w Bernardynce narazie nie będzie, bo jak sugeruje tygodnik Miasto nie może sankcjonować kąpieli swoich mieszkańców w ... ściekach. które miały być transportowane do oczyszczalni w Kucharach , a nie są!
Ja mimo wszystko upieram się przy wywołanych w wątku gondolach. Wiadomo, po wałach nie mogą poruszać ani autka 4 x 4, ani quady , więc gondole były by najlepszym wyjściem w przemieszczaniu chętnych do plażowania na piasku złocistym ,,amberowym'' . Noo, chyba że miasto zdecyduje się na kolejkę tyrolską poprowadzoną od mostu św.Wocjecha , nad nurtem rzeki aż na drugi brzeg w rejon ul.Saperskiej. Takie usługi rekreacyjne , rozszerzone o inne elementy (,,małpi'' linowy gaj, gastronomia, mini-golf, boule ... ) mogła by z powodzeniem prowadzić ... spółdzielnia socjalna, jaką proponuje ostatnio MOPS.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 paź 2011, o 12:01

Jakie znowu gondole. Ludzie. Przeciez łodż św. Wojciech ledwo zipie, a wy o jakiś kondolach. Kalisz to nie żadna Wenecja. Nigdy nią nie byliśmy. Już szybciej Wrocław zasługuje na to miano. Bo co to można oglądać z poziomu rzeki. Sypiące się kamienice, albo wyrwy w pierzejach, które pewnie będą straszyć jeszcze latami. Chcecie m powiedzieć, że ktoś zapłaci za oglądanie tego syfu z nędzą. Szczerze wątpie.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 paź 2011, o 14:16

Co Ty oak katastrficznie myślisz? Do przodu żyj! PUP już zatrudnił 50 osób do robót interwencyjnych. Kłodzko sobie zafundowało i nie żałuje.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2012, o 16:22 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 14 paź 2011, o 14:41

Kłodzko może sobie wybudowac nawet stację kosmiczną. Pieniądze na takie kondole, czy głupawe trasy narciarskie można przecznaczyć na ratowanie zabytków. Te inwestycje zwrócą się szybciej, niż smieszne trasy narciarskie w niżinnym Kaliszu.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 mar 2012, o 20:15

Szkoda,że nie w Kaliszu...............

http://www.portalsamorzadowy.pl/inwesty ... 543_1.html

Najważniejszy cytat z całego artykułu.....

Inwestycja to efekt konsekwentnych działań miasta mających na celu wyeksponowanie jego unikalnych walorów
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 7 mar 2012, o 22:06

No a nasza sztanderowa inwestycja ? Szlak polderów ziemnych i kapusnicy na Krępicy - 6,3 km długosci, a jaki spadek!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 mar 2012, o 23:13

Szlak kapuśnicy :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2012, o 20:07

sobieray-3 pisze:Co Ty tak katastrficznie myślisz? Do przodu żyj! PUP już zatrudnił 50 osób do robót interwencyjnych. Kłodzko sobie zafundowało i nie żałuje.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 14 lip 2012, o 20:11

Z ,,małym'' opóźnieniem, ale gondole w Kłodzku na Młynówce r u s z a j ą !
Nareszcie popłynąhttp://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=9825 gondole
To już pewne! Po kłodzkiej Młynówce popłyną gondole. Jest już operator dzierżawiący łódki. W najbliższych dniach, w zależności od pogody, Gmina Miasta Kłodzko przewiduje uruchomienie spływu gondolami po Kanale Młynówka. W trybie kolejnego z kolei przetargu nieograniczonego wyłoniony został operator na dzierżawę łódek. Do postępowania przystąpił jeden oferent - firma Aqua Partner Word.
Więcej pod linkiem http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=9825
Ostatnio zmieniony 15 lip 2012, o 16:25 przez sobieray-3, łącznie zmieniany 1 raz.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

mothertown
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:32
Lokalizacja: Warszawa ;)

Nieprzeczytany post autor: mothertown » 15 lip 2012, o 14:19

Co do łodzi św Wojciecha, jak byłam, do każdego kursu ustawiały się kolejki, zwłaszcza rodziny z dziećmi i zagraniczni turyści. Dzieci płakały, bo nie mogły wsiąść za pierwszym podejściem - trzeba było rezerwować. A co oglądać? Park, most Wojciecha, Zawodzie... Nie wiem czy możnaby dopłynąć do mostu kolejowego. Albo od Wydartego do Kościelnej Wsi na przykład.
Kaliszman, masz piękne miasto, nie narzekaj ;) Nie mówię że mają pływać w okolicach Szopena ;)

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 15 lip 2012, o 15:34

ALeż ja wiem, że mam piękne miasto :)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 15 lip 2012, o 16:46

mothertown pisze:Co do łodzi św Wojciecha, jak byłam, do każdego kursu ustawiały się kolejki, zwłaszcza rodziny z dziećmi i zagraniczni turyści. Dzieci płakały, bo nie mogły wsiąść za pierwszym podejściem - trzeba było rezerwować. A co oglądać? Park, most Wojciecha, Zawodzie... Nie wiem czy możnaby dopłynąć do mostu kolejowego. Albo od Wydartego do Kościelnej Wsi na przykład.
( ... ) Nie mówię że mają pływać w okolicach Szopena ;)
Nie dosyć, że na pogłębionym fragmencie Prosny ,,sezon żeglarski'' jest krótki, to jest mała, wręcz nikła podaż łodzi i innych balii pływackich. Stąd moga pojawiać się stresy i frustracje :). Dlaczego nie pływa w poprzek naszej ukochanej rzeki nie mniej kochany prom ,,Batory''? Nie ma go kto obsługiwać? Nie ma bezrobotnych WOPR-wców? 3-4 gondole, albo jakieś inne , płaskodenne łajby załatwiły by sprawe. Do Kościelnej się nie przepłynie , mothertown. Trzy jazy są skuteczną zaporą. Ponadto w KW jest jakaś elektrownia wodna i płycizny po drodze.

A co do dodakowych atrakcji turystycznych - kiedyś proponowałem, niech Miasto na terenach zalewowych i ciut wyżej wymyśli arboretum. Obszar Chronionego Krajobrazu Doliny rz.Swędrni pokrywa ca 5 000 ha, w tym na Miasto przypada ca 1 200 ha. Ten obszar już dawno powinien być powiększony i przekształcony w Park Krajobrazowy, w które tak jest uboga nasza mała ojczyzna - Wielkopolska Wschodnia.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ