Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Maciej Greffen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 6 gru 2012, o 00:10

Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: Maciej Greffen » 18 cze 2013, o 12:46

Rozpocząłem pisanie do radnych w sprawie rekonstrukcji jednej parkowej rzeźby w ciagu roku budżetowego może się koledzy dołączycie adresy meilowe radnych tutaj po kliknięciu na nazwisko http://www.kalisz.pl/pl/q/o-miescie/rada-miejska" onclick="window.open(this.href);return false; można też tutaj na platformie platformy http://www.forum.po.kalisz.pl/viewforum.php?f=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Szanowna/y Pani/e

Zwracam się do Pana/Pani jako Radnego Miasta Kalisza w związku ze zbliżającym się uchwaleniem budżetem naszego miasta i zapisywaniem do niego zadań inwestycyjnych.
Wielu kaliszan wielkim sentymentem darzy nasz park jeden z najstarszych parków publicznych w Polsce. Szkoda, że jest on jedynie wspomnieniem swojej dawnej świetności. W chwili obecnej, ze względu na skromne możliwości naszego miasta. nie ma możliwości rekonstrukcji tak lubianych przez mieszkańców obiektów jak domek szwajcarski czy oranżeria. Jednak jedną z utraconych ozdób był zniszczone w okresie okupacji hitlerowskiej rzeźby. Czy nie istniałaby możliwość określenia ile by kosztowała rekonstrukcja jednej rzeźby i zapisania takiego zadania w roku 2014. Sądzę, że wykonanie jednej kopi w ciągu roku nie jest suma znaczącą w skali całego budżetu a jednocześnie byłoby miłym prezentem dla wielu kaliszan. Rzeźby posiadają bogatą ikonografię pozwalającą na dokonanie ich rekonstrukcji. Być może można by urządzić wśród mieszkańców konsultację jaki posąg chcieliby widzieć zrekonstruowany pierwszy co znów wiąże się z pobudzeniem aktywności obywatelskiej. O propozycji Towarzystwa Opieki nad Zabytkami pisała swego czasu pozytywnie prasa.
Jednocześnie aż do lat 80 w parku kaliskim znajdował się głaz z herbem kapituły gnieźnieńskiej. W chwili obecnej jest on własnością kaliskiego muzeum i znajduję się w lapidarium przed budynkiem MOZK. Wydaje się, że nie powinniśmy zubożać zbiorów muzeum ale jednocześnie miejsce tego kartusza jest w kaliskim parku. Może więc dałoby się zapisać w budżecie wykonanie kopii odlewu tego obiektu i przywrócenie go w ten sposób kaliskiemu parkowi. Również ten zabieg będzie pokazywał, że darzymy szacunkiem minioną świetność parku.
Bardzo proszę o ustosunkowanie się do mojej propozycji i mam nadzieję, że zechce Pan/Pani podnieść starania choćby o określenie możliwości i chęci władz samorządowych Kalisza.
Z poważaniem Maciej Błachowicz

mothertown
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:32
Lokalizacja: Warszawa ;)

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: mothertown » 18 cze 2013, o 14:52

A moze napiszemy zbiorowa petycję jako TOnZ?

mothertown
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:32
Lokalizacja: Warszawa ;)

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: mothertown » 18 cze 2013, o 14:57

Jeszcze pytanie, jak rozwiązać problem dewastacji skoro nie ma kamer? Flora ciągle ma ten problem ;) Chyba ze wszystkie z gipsu zrekonstruować...

Maciej Greffen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 6 gru 2012, o 00:10

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: Maciej Greffen » 18 cze 2013, o 17:33

W parku są aż cztery wysepki

mothertown
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:32
Lokalizacja: Warszawa ;)

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: mothertown » 18 cze 2013, o 18:09

Nie odpowiedziałeś czy piszemy petycję jako TONZ. Moim zdaniem to da więcej niż maile od poszczególnych osób.

Maciej Greffen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 6 gru 2012, o 00:10

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: Maciej Greffen » 18 cze 2013, o 20:21

Ja jestem jak najbardziej za .

mothertown
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:32
Lokalizacja: Warszawa ;)

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: mothertown » 18 cze 2013, o 20:53

To proponuję, żebyś Ty się zwrócił do p. Marcinkowskiej, bo ja mieszkam poza Kaliszem...

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 cze 2013, o 22:04

Panie Macieju, a czy tymi rzeźbami nie miał się zająć radny Niemiec z PO. Inicjatywę popieram jak najbardziej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Maciej Greffen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 6 gru 2012, o 00:10

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: Maciej Greffen » 19 cze 2013, o 00:21

Był taki pomysł w ogóle zajęcia się parkiem ale umarł śmiercią naturalną. Spróbuję napisać ogólny list do Rady Miejskiej i jak TOnZ zechce go promować swoją powagą będzie miło.

mothertown
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:32
Lokalizacja: Warszawa ;)

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: mothertown » 20 cze 2013, o 09:53

A może sami zrobimy wycenę i zaproponujemy artystów? Bo wiecie jak wyglądają państwowe wyceny i przetargi... Tak jak chociażby studium wykonalności KDP, które kosztowało 6 mln, i co z tego wyszło?

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 20 cze 2013, o 10:31

Pomysł popieram w całej rozciągłości :) Ale ja to w ogóle bym osobiście chciał żeby miasto zaczęło przeznaczać jakieś środki na renowację całego parku. To jest skandal żeby jeden z najstarszych parków miejskich w naszym kraju wyglądał w taki sposób jak wygląda, to może być przecież najpiękniejsza wizytówka Kalisza. Piękny park, razem ze wszystkimi detalami, ładnymi elementami małej architektury, bulwarami rzecznymi, rzeźbami etc. Wiadomo, że nikt tego w ciągu jednego roku nie zrobi, ale można działać systematycznie, o ile kaliskie władze wiedzą co to znaczy w ogóle działać...

Maciej Greffen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 6 gru 2012, o 00:10

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: Maciej Greffen » 20 cze 2013, o 16:57

Miasto planuje "rewitalizację" parku ale pod pojęciem tym rozumie nowe nasadzenia, poprawę istniejącej infrastruktury. W ogóle odnoszę wrażenie, że słowo "rewitalizacja" jest słowem nadużywanym. Myślę, że nasze władze mają inne priorytety wolałem więc zaproponować coś realistycznego.

mothertown
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 2 lis 2010, o 11:32
Lokalizacja: Warszawa ;)

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: mothertown » 20 cze 2013, o 17:18

A może rewitalizacja to wycinanie drzew, jak w parki Krasińskich w Warszawie?
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 74054.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tomash
Site Admin
Site Admin
Posty: 1867
Rejestracja: 25 lis 2005, o 17:23
Lokalizacja: Kalisz

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: tomash » 24 cze 2013, o 17:15

mothertown pisze:Jeszcze pytanie, jak rozwiązać problem dewastacji skoro nie ma kamer? Flora ciągle ma ten problem ;) Chyba ze wszystkie z gipsu zrekonstruować...
Przecież flora jest objęta monitoringiem. Nie będę mówił w którym dokładnie miejscu, ale wierzcie mi na słowo że kamerka ciągle ją obserwuje :)

www.kaldron.pl - Film i fotografia z lotu ptaka
www.kameranabudowie.pl - Filmy z budowy

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Re: Rekonstrukcja jednej parkowej rzeźby

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 2 lip 2013, o 11:16

tomash pisze:
mothertown pisze:Jeszcze pytanie, jak rozwiązać problem dewastacji skoro nie ma kamer? Flora ciągle ma ten problem ;) Chyba ze wszystkie z gipsu zrekonstruować...
Przecież flora jest objęta monitoringiem. Nie będę mówił w którym dokładnie miejscu, ale wierzcie mi na słowo że kamerka ciągle ją obserwuje :)
Flora i Muzykanci od strony kolegiaty :).

TOnZ Oddział w Kaliszu napewno poprze każdą inicjatywę związaną z poprawą wizerunku zabytkowego Parku Miejskiego w Kaliszu.
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

ODPOWIEDZ