Strona 1 z 2

Remont kamienicy przy Złotym Rogu?

: 1 lut 2009, o 22:52
autor: LUK
Przechodząc dzisiaj ul. Śródmiejską miło zaskoczył mnie widok rusztowania na nie wyremontowanym fragmencie budynku banku PKO. Może macie wiencej informacji na ten temat. Czy to remont cełej elewacji, czy może tylko balustrad balkonowych lub innych mniejszych elementów?

Obrazek
01.02.2009

: 2 lut 2009, o 01:08
autor: ww
To jest gmach d. Warszawskiego Banku Handlowego w Kaliszu. Obojętnie co tam zrobią, to i tak dobrze.
A najprawdopodobniej chodzi o dorażny remont balkonów (podjety ze względów bezpieczeństwa przechodniów).

: 24 mar 2009, o 16:36
autor: andre
Wygląda na to że ta prowizorka z tymi rusztowaniami będzie straszyć jeszcze bardzo długo.A tak stoją rusztowania zabezpieczone siatką i nikomu na głowę nic nie spadnie.

: 13 kwie 2009, o 00:21
autor: andrzej
Obrazek

Tutaj w ogóle coś remontują bo te rusztowania stoją i stoją i zasłaniają architekturę budowli chyba terminy jakieś ich obowiązują i co na to konserwator zabytków , bo na Głównym Rynku tak samo jest i to bardzo szpeci, coś z tym fantem urząd miasta powinien zrobić, a nie właściciele ustawia rusztowania i zarabiają na reklamach albo coś robią albo niech demontują rusztowania, bo nie długo to cale miasto tak będzie wyglądać :evil:

: 13 kwie 2009, o 14:07
autor: sobieray-3
Tak się zastanawiam, dlaczego tą posesję podzielono na dwie części? W jednej włoski już bank PEKAO SA, a w drugiej poBank Spółdzielczy należącu do cinkciarza eeee biznesmena - kasjera walutowego. Sorry.
To jest adres ul.Śródmiejska 29.

: 13 kwie 2009, o 14:24
autor: ww
andrzej pisze:(...) chyba terminy jakieś ich obowiązują i co na to konserwator zabytków , bo na Głównym Rynku tak samo jest i to bardzo szpeci, coś z tym fantem urząd miasta powinien zrobić, a nie właściciele ustawia rusztowania i zarabiają na reklamach albo coś robią albo niech demontują rusztowania, bo nie długo to cale miasto tak będzie wyglądać :evil:
Miasto powinno powołać biuro miejskiego konserwatora zabytków, biuro architekta miejskiego, biuro plastyka miejskiego. Wtedy może coś się zmieni. Bo teraz to możecie sobie pisać posty w nieskończoność i nawet do samego pana Boga. I nic to nie da.

: 13 kwie 2009, o 17:08
autor: K-man
Ale obawiam się, że ów zawody w ratuszu mogłyb byc pod spora presią rządzących.

: 14 kwie 2009, o 21:01
autor: milo
Czyją własnością jest właściwie ten budynek ? Bank Spółdzielczy to chyba dawno zbankrutował. Budynek jest pustostanem ?

: 14 kwie 2009, o 22:24
autor: phrenic
nie wiem czy ktoś z was kiedyś to zauważył, ale na części budynku po byłym BS jest pionowy uskok sięgający od dachu po chodnik (na zdjęciu na lini balkonu z reklamą biura posesja)... widoczny na wszystkich poziomych liniach budynku... ciekawe co z tym można zrobić?? bo lewarek raczej w rachubę nie wchodzi...

: 14 kwie 2009, o 23:30
autor: Gumiś
phrenic pisze:nie wiem czy ktoś z was kiedyś to zauważył, ale na części budynku po byłym BS jest pionowy uskok sięgający od dachu po chodnik (na zdjęciu na lini balkonu z reklamą biura posesja)... widoczny na wszystkich poziomych liniach budynku... ciekawe co z tym można zrobić?? bo lewarek raczej w rachubę nie wchodzi...
To się chyba nazywa dylatacja....to słowo teraz będzie modne :lol: :lol: :lol:

: 15 kwie 2009, o 07:17
autor: phrenic
tak, dylatacja... ale czemy przechodzi przez środek okna i balkon??

: 15 kwie 2009, o 12:57
autor: K-man
A ja mam nadzieję, że się rozwali.Przynajmniej będzie miejsce pod wielopoziomowy parking, których tak brakuje w centrum.
Taki żarcik dla WW :)

: 15 kwie 2009, o 14:14
autor: ww
K-man pisze:A ja mam nadzieję, że się rozwali.Przynajmniej będzie miejsce pod wielopoziomowy parking, których tak brakuje w centrum.
Taki żarcik dla WW :)
Nie wiem co ci zrobię, jak cię złapię, ale to będzie straszne. :wink:

: 8 paź 2009, o 18:49
autor: sobieray-3
Tam się nic nie rusza !Tam się nic nie dzieje! Czy Miasto może interweniować? To jest samo centrum Kalisza!!!

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,784,101306842.html

: 8 paź 2009, o 20:26
autor: andre
Stare zużyte rusztowanie z siatką postawiono tylko po to, żeby tynk nie sypał się na przechodniów. To zawsze taniej niż remont elewacji kamienicy.

[ Dodano: Czw, 08.10.2009, 19:28 ]
Dlatego nie będzie błędem przenieść tego tematu do inwestycji zrealizowanych.

: 8 paź 2009, o 21:12
autor: sobieray-3
ww pisze: A najprawdopodobniej chodzi o dorażny remont balkonów (podjety ze względów bezpieczeństwa przechodniów).
Te podtrzymujące balkony kroksztyny wyglądają na solidne. Ja obawiam się czegoś innego . Obawiam się tej nazwijmy to ,,dyletancji'' właściciela ,którym ponoć jest właściciel czerwonego Trabanta z reklamą na dachu, stojącego dwie przecznice dalej , za ,,Kalmarem'' :).

: 8 paź 2009, o 21:23
autor: milo
Jak ma Trabanta to w tych czasach to raczej oryginal i ekscentryk niż dyletant :-)

: 8 paź 2009, o 21:37
autor: sobieray-3
Masz rację Milo, red Trampek obecnie to tzw. ,,sznyt'' :). Nie twierdzę inaczej tymbardziej, że facet jest także posesjonatem obiektu , w którym ilokowany jest inny bank przy Górnośląskiej/ Serbinowskiej.

: 12 paź 2010, o 23:26
autor: Kudlaty
Część okazałego gmachu bankowego przy Złotym Rogu wciąż nie może doczekać się remontu. Władze miasta po raz kolejny wystąpiły w tej sprawie do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego

Budynkiem byłego Banku Spółdzielczego przy ul. Śródmiejskiej 29 w minionych latach zajmowaliśmy się kilkakrotnie, podobnie jak radna Regina Małecka, która składała w tej sprawie interpelacje. Przypomnijmy tylko, że elewacja jest w opłakanym stanie i wymaga zabezpieczenia przez odrywaniem się od niej elementów gzymsów, kawałków tynku itp., co stanowi zagrożenie dla ludzi i mienia. Budynek stanowi współwłasność. Już w 2007 r. inspektor nadzoru budowlanego nakazał współwłaścicielom wykonanie remontu. Wobec braku działań w tym zakresie zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne. Na właścicieli nałożono też karę grzywny.

Więcej w Życiu Kalisza

: 13 paź 2010, o 08:48
autor: glootech
To jest moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (o ile nie najpiękniejszy) budynków w Kaliszu. Remont to mus. Nie obraziłbym się też, gdyby udało się upiększyć otoczenie tego budynku, wzdłuż rzeki. Klub Euforia jeszcze działa swoją drogą?