Zabudowa na Nowym Rynku

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Zabudowa na Nowym Rynku

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 5 lut 2009, o 20:20

Wiadomo, że czym prędzej czy póżniej trzeba będzie to pobojowisko z masem wietnamczyków zlikwidować. Jest wiele pomysłów zabudowy tego atrakcyjnego placu. Np.

- Odbudować straż ogniową i zrobić ładny duży skwerek z fontanna(i może jakimś pomnikiem).
- Rozbudować tęcze. i mój moim zdaniem najlepszy pomysł

Odbudować straż ogniową zrobić skwerek i postawić tą planowaną bibliotekę razem centrum kultury. Mielibyśmy piękny plac.


Co wy o tym sądzicie

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 6 lut 2009, o 15:57

Sądzę, że to byłby najlepszy pomysł. W Ziemi Kaliskiej piszą coś o tym, że termin utworzenia galerii Tęcza jest przesunięty przez uwagi ze strony mieszkańców i kupców.

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 6 lut 2009, o 16:22

powinni gdzieś daleko od centum zrobić jakiś wielki rynek i tam przenieś ten syf.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 6 lut 2009, o 16:26

Najlepszym rozwiązaniem byłoby odbudowanie straży ogniowej,odnowa fontanny i na tym koniec,żadnych budynków w tym miejscu.Ławeczki i drzewka.
http://www.stary.kalisz.pl/zdjecia_arch ... /0956.html

Tak byłoby ekstra.
Odnośnie jeszcze tego budynku straży ogniowej....budynek ten mógłby spełniać tylko walory estetyczne a nie praktyczne.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 6 lut 2009, o 19:59

Ale mogłaby tam powstać jakaś galeria z obrazami młdocyh kaliskich artystów czy jakiś znanych malarzy z kaliszem. Po za tym mała muzeum może i moim zdaniam jakaś kawiarenka i sklep z pamiątkami. A co wtedy z tęczą>??<

Awatar użytkownika
wollny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1368
Rejestracja: 11 gru 2007, o 11:30
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: wollny » 6 lut 2009, o 20:05

Przeznaczenie Tęczy już jest wiadome. A co do straży ogniowej to jaką wg Was powinien ten budynek pełnić funkcję (jeśli już miałby powstać)? Wg mnie na rynku powinna powstać ładna przestrzeń publiczna - coraz więcej fajnych placyków powstaje i to jest wg mnie idealne miejsce.
Niepusta separacja między dwoma rzeczami podstawowymi jest homomorficzna z trójwymiarową przestrzenią euklidesową, a więc pozwala określić odległości przestrzenne.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 lut 2009, o 11:39

Muzeum straży pożarnej.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Józef
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 7 sie 2008, o 15:36
Lokalizacja: Śródmieście:)

Nieprzeczytany post autor: Józef » 7 lut 2009, o 12:33

W Kaliszu nie ma żadnego placu czy rynku z prawdziwego zdarzenia gdzie na przykład można by organizować wszelkie imprezy miejskie. Stary rynek jest za mały, były też próby organizacji takich imprez pod teatrem ale też się nie sprawdziło.
Myślę, że nowy rynek byłby w sam raz ale musiała by ulec zmianie okoliczna zabudowa, nie tylko Tęcza. Cała zabudowa po stronie przeciwnej to koszmar.

Odbudowa czy budowa czegoś nowego w tym miejscu tylko ograniczy tą cenną przestrzeń. No chyba że funkcję tą przejmie plac Kilińskiego (takie moje osobiste marzenie) Ja to widzę tak zamykamy dla ruchu plac Kilińskiego, remontujemy stawiamy pomnik marszałka i mamy piękny plac J. Piłsudskiego :wink: a Nowy Rynek zabudowujemy żeby zasłonić okoliczną architekturę i "zamknąć" centrum.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 7 lut 2009, o 13:56

"Ładna przestrzen publiczna" - to powinien byc priorytet. Najpierw jednak trzeba uporać się z kupcami. Czy ktoś ma pomysł w jaki sposób usunąć(przeniesć) targowisko z Nowego Rynku? Odnoszę wrazenie, ze władze miasta nie potrafią sobie z tym problemem poradzić.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 7 lut 2009, o 14:51

Najprostszym rozwiązaniem jest poczekać, ąz kupcom skończy się umowa z miastem na wynajem tego placu. I po wygaśnięciu umowy po prostu jej nie przedłużać. Tak jak zrobiono z kupcami ze stadionu X lecia. Tylko teraz pozostaje pytanie na ile lat zawarta jest taka umowa.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 7 lut 2009, o 15:46

Warszawie wiedzą jak takie sparawy załatwić.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 lut 2009, o 15:53

Tak jak Pejol napisał,nie przedłużać umowy najmu i po sprawie.A gdyby kupcy się nie chcieli wynieść to w tym wypadku w grę wchodzi tylko rozwiązanie siłowe.

[ Dodano: Sob, 07.02.2009, 15:55 ]
K-man pisze:Muzeum straży pożarnej.
Też dobry pomysł.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 7 lut 2009, o 17:41

dzisiaj bylem w CHT -centrum handlowym tandeta w krakowie - to jest budynek w ktorym mieszcza sie boxy prawie podobnie tak jak u nas kolo zegara ale z parkingami i tam wlasnie mieszcza sie stoiska z roznymi rzeczami od butow po rzeczy itd wiec tych kupcow by mogli przeniesc wlasnie tam na plac 3go maja i wybudowac taka wlasnie hale. mam zdjecia tego obiektu tylko niech ktos do mnie na priva napisze i poda meil to wysle mu te zdjecia bo ja nie nawidze konta tworzyc by wrzucac foty !!!

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 7 lut 2009, o 20:17

Była już taka propozycja ze strony miasta, ale podobno kupcy nie chcieli nawet słyszeć o przeprowadzce. Nie wiem kiedy konczy się umowa na wynajem tego placu.

[ Dodano: Sob, 07.02.2009, 20:38 ]
Widząc zamiłowanie władzy do "poprawiania" estetyki miasta (fontanna, parking na Łaziennej, brak deptaków itp.) mozna z duzym prawdopodobienstwem stawiac na wygraną kupców, niestety

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 lut 2009, o 22:23

Poprostu dziwna niemoc(a może ciemna moc) opanowała kaliski ratusz???
Taka śmieszna analogia filmowa nasuwa Mi się na na myśl.
Nasz prezio gra Dartha Vadera a z Kalisza próbuje stworzyć swoje ciemne imperium.Wszystko przeciwkom ludziom i na złość.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 8 lut 2009, o 19:58

A co wy na to. Rozbudować tęczę w lewo. na placu postawić straż ogniową(w niej mieściła by się kawiarenka i muzeum straży) a na środku drzewa i wielką fontannę. Kamieniczki ładnie wyremontować. A co do tamtej ulicy co przebiega(bodajże babina)to chyba musi pozostać ulicą bo dreptaku raczej z niej się nie zrobi

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 9 lut 2009, o 15:56

^^ Ale są planty!

Awatar użytkownika
~Kefas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: 1 lut 2009, o 12:22
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: ~Kefas » 9 lut 2009, o 18:21

fakt

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 9 lut 2009, o 19:31

Ladna przestrzeń publiczna - ładna lecz zaniedbana. A co pod tą przestrzenią ? Wiecie ? Nieee! To posłuchajcie. Jest tam napewno pozostawiona ,,bomba eko'' w postaci dwóch czy trzech potężnych zbiorniów po paliwie . To tzw. ,,poPKS-owa stacja paliw'' z okresu, gdy dworzec zlokalizowany był przy ul.Nowotki. Ponadto w przygotowaniu są wielkopowirzchniowe badania archeo! Skąd wiem?
Narazie nie mogę ujawnić żródła:). Sorry
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: jp » 9 lut 2009, o 21:12

^^Bombą jest Twoja wiadomośc o badaniach :) To jest pewne? Kiedy konczy się umowa na wynajem placu? Miasto jest gotowe pozbyć się kupców? Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do złych wiadomośći, bo wydaje mi sie to zbyt piękne, zeby było prawdziwe

ODPOWIEDZ