Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 17 cze 2019, o 21:23

gawronik13kalisz pisze:
17 cze 2019, o 19:38
Może 13tka będzie tam wjeżdżała😂😂😂
Powiększają centrum przesiadkowe na Majkowskiej :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 18 sie 2019, o 14:59

Niektóre działy praktycznie puste oraz większość produktów na nich w obniżonych cenach.
Chodzą ploty że pomniejszają Tesco na Majkowskiej.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 sie 2019, o 15:22

Nie chodzą ploty tylko to oficjalny komunikat sieci ;) "wkrótce powitamy Was w nowym, mniejszym Tesco - idealnym na codzienne zakupy" takiego typu informacje na kartach wiszą w dwóch marketach Tesco w Kaliszu.


Markety Tesco zmniejszają swoją powierzchnię, ale marka zostaje w Polsce
https://gloswielkopolski.pl/tesco-wielk ... 3-14318273
g13k

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 21 sie 2019, o 10:24

Szkoda że na naszym forum się tak mało dyskutuje i nikt nie wrzucił wcześniej tego info.
Ale dzięki Gawronik za to info :wink:

Jak oceniacie tą zmianę?

Osobiście ciesze się że próbują ten upadek jakoś powstrzymać jednak jak na moje pomniejszanie hipermarketów to kolejny gwóźdź do trumny.

Co z robią z pomniejszoną częścią hali? zapewne przerobią ją na pasaże handlowe?
Teoretycznie fajny ruch jednak znając życie nie powstanie tam nic nowego czego niema w Kaliszu a co najwyżej coś z czym mamy do czynienia w innych kaliskich galeriach czy centrach handlowych.
A takie sklepy raczej zbytnio nie napędzą dużego ruchu ale zapewnią pewny zysk z wynajmu o ile najemcy się znajdą.

W mojej ocenie przemiana dużego w Tesco w małe odpowiednik wielkości Lidla czy Biedronki pomijając już fakt że jest droższe.
Pogorszy tylko sytuacje, ich problemem będą lokalizacje takie małe sklepy nie będą wabić ludzi z całego Kalisza i okolic jak aktualne duże Tesco.

Bo Biedronkę czy Dino to każdy ma na swoim osiedlu czy wiosce.
A co by nie mówić te wielkie Tesca czy też Hity, nie powstały wśród osiedli tylko zazwyczaj gdzieś przy wylotówkach.
Czyli terenach raczej nie zamieszkałych.

No ale pożyjemy zobaczymy mniejsza wersja przysłowiowej Kalinki w 100 razy gorszej lokalizacji.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 sie 2019, o 10:37

Będzie Tesco, lumpex, może Rossmann się wciśnie - tak obstawiam. Będą czerpać kasę z wynajmu ale pewnie i tak ostatecznie to zamkną. Carrefour jak się do niego wejdzie to żyje- jest kolorowo, dużo produktów, półki są pełne, market był zmodernizowany więc wygląda nowocześnie. To zachęca do zakupów.
A Tesco właśnie tak jak piszesz Vocatont trochę przypomina biedronkę ale pod względem czystości, a raczej jej braku. Takie jest moje odczucie. Brak świeżości w wyglądzie. To wszystko jakoś tak zamyka to koło upadku Tesco
g13k

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 21 sie 2019, o 20:03

Założyłem ten temat prawie cztery lata temu. Od tego czasu Tesco nieustannie stacza się w dół. Myślę że po brexicie zwinie się z Polski. Gdy nie miał konkurencji w Kaliszu to waliły tam tłumy spragnionych nowości klientów. Jednak już wobec swojego poprzednika HIT-a prezentował się z już uboższą ofertą . Dyletanckie kierownictwo pogłębiało zapaść handlową sieci . Okazało się że Polakom nie można wciskać kitu jak w tubylcom w brytyjskich koloniach. Strzałem w stopę były źle zorganizowane kasy samoobsługowe i brak kasjerek. Obecnie dyskonty prowadzą agresywną politykę promocyjną i mają dość szeroką ofertę . Są blisko największych osiedli więc komu chce się jechać do Tesco po towary w podobnych cenach lub droższe. Jakiś czas temu Carrefour miał okres stagnacji ale potrafił podnieść się. Tesco nie potrafiło się zreformować. Błędem było zamkniecie obiektu przy Wojska Polskiego który moim zdaniem miał lepszą lokalizacje niż przy Majkowskiej. Osobiście nie będę płakał jak zniknie.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 21 sie 2019, o 22:16

Czy oferta HIT-a była bogatsza bym polemizował. To były też inne czasy gdy działał HIT.Polacy zachłyśnięci sklepami wielkopowierzchniowymi itd. Złote czasy hipermarketów zaczęły przemijać a Tesco nie potrafiło się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości. Sklepy się zestarzały, a w syfie nikt zakupów robić nie chce.Więc zamiast remontować taniej było zamknąć.O przesyceniu rynku niech też świadczy fakt, że hala stoi pusta. Mimo jak piszesz dobrej lokalizacji..

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 sie 2019, o 07:21

Pawel pisze:
21 sie 2019, o 22:16
Czy oferta HIT-a była bogatsza bym polemizował.
W pamięci utkwiły mi dwa działy. Zabawkowy z bogatą kolekcją modeli plastikowych do samodzielnego sklejania. Od okrętów , samolotów po pojazdy . Były to modele z górnej półki po 300, 500zł wtedy. Sam się przymierzałem do kupienia modelu autodrabiny strażackiej. Przeraziła mnie trochę skala trudności. Oprócz sklejania trzeba było wszystko pomalować a elementów były setki.
Drugi dział to z szkłem i talerzami. Kupiłem znajomym niebanalne kieliszki do wina, których później już w żadnej sieci sklepów nie trafiłem.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 sie 2019, o 16:05

Miałem bardziej na myśli różnorodność.W Hicie nie kojarzę działu RTV,książek,ciuchów,kosmetyków,oddzielnego stoiska rybnego itd.
Przypdkiem znalazłem taki artykuł o przebudowie marketów http://www.portalspozywczy.pl/handel/wi ... 29184.html

Nasz HIT został otwarty w 97 lub 98 roku i nie doczekał się remontu przez te 20 lat do chwili zamknięcia. To najlepiej świadczy o gospodarzu. To się musiało tak skończyć.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 27 sie 2019, o 06:54

Tesco przy Majkowskiej rezygnuje z części powierzchni
http://www.faktykaliskie.pl/kategorie/b ... ni,59.html

...W portalach branżowych niemal dosłownie pisze się, że to właśnie dziś potwierdził się czarny scenariusz. I faktycznie, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Tesco znika z Polski. Zresztą sami przedstawiciele brytyjskiego giganta nie zaprzeczają, iż jest to prawda. Jednocześnie nie przyznają wprost, że za kilka lat już ich w Polsce nie będzie. ...
https://otopress.pl/2019/08/26/biedronk ... nformacje/

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 27 sie 2019, o 14:53

Zawitalem ostatnio do tego Tesco po ladnych paru latach. Slyszalem ze fajne promocje to wjechalem. To co ujrzałem to PORAZKA. Juz na wejsciu w kolo drzwi jest pelno jakis pajeczyn i smieci w nich. W srodku tak samo, wozki strach dotykac, regaly to samo... Juz nie wspomne o balaganie ale to wina dlatego klientow w tej wyprzedazy...

Dalo sie zauwazyc w tym sklepie bardzo duzo pracownikow... W porownaniu do Biedronki czy Lidla jest ich tam bardzo duzo mimo to ze sklep jest duzo wiekszy.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: K-man » 29 sie 2019, o 15:19

Ostatnio usłyszałem od znajomego, że teren za zamkniętym Tesco tzw fabryka domów należy do Antczaka. Jeśli to prawda i jeśli Antczak kupiłby teren po zamkniętym Tesco o mamy spory teren na kilka ładnych bloczków. Tam by mogło powstać coś wyższego, ale nie wiem, czy z powodu domków jednorodzinnych będą mogli
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 sie 2019, o 16:55

I przez taki bałagan z zabudową nie można nawet nic zaplanować. Wszędzie domki rozsypane przez co trudno potem iść w górę
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 sie 2019, o 09:03

Panowie, nie piszcie o niczym wyższym w Kaliszu bo zaraz jakiś randomowy forumowicz stwierdzi, że macie kompleksy :lol:
Uważam, że w Kaliszu zdecydowanie brakuje nowoczesnej zabudowy. Ten teren to jakby nie patrzeć wjazd do miasta i jakieś nowoczesne osiedle byłoby zapewne wizytówką miasta.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

thorinek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 12 lip 2016, o 18:20

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: thorinek » 30 sie 2019, o 14:38

jasiek20 pisze:
30 sie 2019, o 09:03
Ten teren to jakby nie patrzeć wjazd do miasta i jakieś nowoczesne osiedle byłoby zapewne wizytówką miasta.
Gdyby faktycznie obwodnica poszła od Castoramy a nie Ociąża, byłby to idealny punkt.

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 sie 2019, o 14:47

thorinek pisze:
30 sie 2019, o 14:38
jasiek20 pisze:
30 sie 2019, o 09:03
Ten teren to jakby nie patrzeć wjazd do miasta i jakieś nowoczesne osiedle byłoby zapewne wizytówką miasta.
Gdyby faktycznie obwodnica poszła od Castoramy a nie Ociąża, byłby to idealny punkt.
Ta obwodnica to jest pieśń przyszłości i myślę, że na najbliższe 10 lat trzeba ten temat porzucić.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 11 wrz 2019, o 21:26

Obrazek
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: dybek » 21 lis 2019, o 10:26

Pod koniec października w reprezentującym brytyjskie Tesco banku inwestycyjnym Barclays złożone zostały oferty na zakup spółki Tesco Polska... Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, wśród podmiotów aktualnie zainteresowanych zakupem aktywów sieci Tesco Polska są zarówno fundusze inwestycyjne, jaki i inwestorzy branżowi.
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artyk ... -s,58706/1

Awatar użytkownika
kimm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 21 sie 2010, o 08:56
Lokalizacja: z podróży

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: kimm » 22 lis 2019, o 11:31

Po Tesco na Górnośląskiej jest ACTION

Obrazek

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jaka sieć zawita budynkach po Tesco?

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 26 lis 2019, o 11:04

Czyli asortyment tego typu - https://www.action.com/pl-pl/

ODPOWIEDZ