fotografie Parku Miejskiego w Kaliszu

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 paź 2008, o 07:56

Adi jak radziłeś tak zrobiłem,ciekawe co postanowią.Jeżeli zdjęcie jest podstawą do wystawienia mandatu to nie widzę problemu.Napisałem też że problem ten pojawi się w lokalnej gazecie także sądzę że nie będą bezczynni.Dla Mnie park jest do spacerów a nie do jazdy samochodem.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 29 paź 2008, o 10:58

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 29 paź 2008, o 17:28

Gumiś pisze:....Jeżeli zdjęcie jest podstawą do wystawienia mandatu to nie widzę problemu...
od jakiegoś czasu podobno kaliska Straż Miejska zamiast zakładac blokady, pstryka fotki nieprawidłowo zaparkowanym pojazdom. tak więc możliwe że zdjęcie wystarczy
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 29 paź 2008, o 19:36

Gumiś pisze:Zrobiłem jak Marek podpowiedział i dziś rano otrzymałem odpowiedż z redakcji oto jej treść;

[email protected]
Witam!
Problem jest nam znany i dotyczy rodziców dzieci, które uczęszczają do tamtejszego przedszkola - przejście tych kilku metrów od parkingu przy CKiS zapewne sprawia niektórym problem, proszę zresztą zwrócić uwagę, jakie samochody (marki) jeżdżą po parku .
Wrócimy do tematu, ale w przyszłym numerze - ten mamy już na finiszu. Zachęcam do lektury 5 listopada. Dziękuję bardzo i pozdrawiam!
Anna Miklas

Może jednak ktoś się zainteresuje tym problemem,jak myślicie?????
Gumiś w jakich godzinach robiłeś te fotki?

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 paź 2008, o 23:02

Dokładnie nie pamiętam ale było gdzieś koło 8-ej rano.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 2 lis 2008, o 13:33

przy okazji panującej dziś mgły odwiedziłem park i na dnie jeziorka z wysepką (tzw. "kogutek") znalazłem to :shock:

Obrazek

Obrazek

nie znam się na koparkach ale raczej normalnie chyba nie zostawia się ich na dnie nie do końca suchych jeziorek

chyba że ktoś, wzorem wojsk niemieckich podczas II wojny, postanowił zatopić sprzęt aby nie dostał się w ręce wroga :lol:
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

dyskutant
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 11 lut 2006, o 20:40

Nieprzeczytany post autor: dyskutant » 2 lis 2008, o 18:27

Za kilkadziesiąt/sto lat ta koparka może być bardzo ciekawym znaleziskiem w czsie następnej akcji porządkowania Kogutka. :lol:

Awatar użytkownika
MirekDB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 959
Rejestracja: 10 lis 2007, o 19:10
Lokalizacja: Kaliniec

Nieprzeczytany post autor: MirekDB » 2 lis 2008, o 21:02

Po prostu zrobi się jakieś wodotryski i będzie ciekawa fontanna :D

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 3 lis 2008, o 07:24

Ostatni taki widok miałem okazje oglądać jakieś 15-17 lat temu,gdzieś na początku lat 90-tych.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

snoof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 lis 2008, o 04:35
Lokalizacja: rypinek

Nieprzeczytany post autor: snoof » 5 lis 2008, o 04:57

tak patrzę na ten kaliski park i łezka w oku sie kręci, tyle wspomnień, spacerów, godzin na wagarach... ech życie. A teraz jestem daleko od Kalisza w takim miejscu, gdzie nawet liście nie spadają z drzew. Się rozrzewniłem.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 lis 2008, o 08:43

A jednak gazeta zrobiła użytek z moich zdjęć i e-maila.
Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 5 lis 2008, o 11:45

No i ekstra ;) Widzisz Gumiś wróciłeś dopiero do Kalisza a już o Tobie piszą w gazetach ;)
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
glootech
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: 31 sie 2006, o 14:44
Lokalizacja: już nie Kalisz

Nieprzeczytany post autor: glootech » 5 lis 2008, o 11:54

Elegancko. Miejmy nadzieję, że na pustych obietnicach się nie skończy.
Gabinet Logopedyczny Logo Ruda https://logoruda.pl.

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 5 lis 2008, o 13:12

Ciekawe czy ta jazda po parku odbywa się codziennie. Musiałbym się kiedyś tam przejść przed godz. 8.

Po twoich fotkach Gumiś widok osoby z aparatem fotograficznym w parku mógłby budzić rózne reakcje.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 5 lis 2008, o 13:29

Podejrzewam że może się uspokoić na jakiś czas pod warunkiem że SM wykorzystała moje zdjęcia i były one podstawą do wystawienia mandatu.Jeżeli pomimo tego spotkasz jakiś samochód to znaczy się że nauka poszła w las.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 5 lis 2008, o 21:19

I bardzo dobrze Gumiś, że to nagłośniłeś.Co to K...a autostrada, ludziska porobiły się takie wygodne, że wszędzie samochodem muszą wjechać.A przecież jesniń w kaliski parku jest piękna.
I jeszcze jedno, co robi straż miejska.Jak zwykle Nic.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 5 lis 2008, o 23:49

gratuluję Gumiś, miło wiedzieć ze twoje działania doprowadziły do jakiejś reakcji, przynajmniej mediów

a wracając do samego topicu dodaję fotkę naszego pięknego parku, która wprawdzie już była tutaj (praktycznie ten sam kadr) ale w jakże odmiennej wersji

Obrazek

pozdrawiam
Obrazek
"szanuj innego forumowicza...
...bo będziesz pisał sam do siebie"

~autor nieznany

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 18 lis 2008, o 20:28

Dostałem dzisiaj e maila ze SM i jest ona dla mnie niezadowalająca jak dla mnie to pachnie jakimś szwindlem.Oto jej treść.
Napiszcie co o tym sądzicie.


Kalisz, dn. 25.08.2008 roku.

SMK 5231-1/ 259 /08







W nawiązaniu do interwencji zgłoszonej w dniu 07.08.2008 roku, dotyczącej jazdy pojazdami po terenie parku, informuję:
na teren parku wjechać mogą pojazdy posiadające odpowiednie przepustki
i zezwolenia, które wydawane są przez Wydział Środowiska, Rolnictwa
i Gospodarki Komunalnej UM w Kaliszu.
Pojazdy wskazane w e-mailu posiadają takie przepustki, należą do pracowników przedszkola, KTW i firmy dbającej o należyty stan porządków
i zieleni na terenie parku,
w okresie od 30.10.2008 do 15.11.2008 roku, Straż Miejska Kalisza prowadziła działania mające na celu neutralizację powyższego problemu i wyciągała konsekwencje w stosunku do osób popełniających wykroczenia.
Niezależnie od prowadzonych działań powyższa sprawa jest w stałym zainteresowaniu Dzielnicowego Straży Miejskiej Kalisza



Z poważaniem
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

marek69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 593
Rejestracja: 23 cze 2006, o 15:34
Lokalizacja: KALISZ/WIDOK

Nieprzeczytany post autor: marek69 » 18 lis 2008, o 21:03

Gumiś pisze:Dostałem dzisiaj e maila ze SM i jest ona dla mnie niezadowalająca jak dla mnie to pachnie jakimś szwindlem.Oto jej treść.
Napiszcie co o tym sądzicie.


Kalisz, dn. 25.08.2008 roku.

SMK 5231-1/ 259 /08







W nawiązaniu do interwencji zgłoszonej w dniu 07.08.2008 roku, dotyczącej jazdy pojazdami po terenie parku, informuję:
na teren parku wjechać mogą pojazdy posiadające odpowiednie przepustki
i zezwolenia, które wydawane są przez Wydział Środowiska, Rolnictwa
i Gospodarki Komunalnej UM w Kaliszu.
Pojazdy wskazane w e-mailu posiadają takie przepustki, należą do pracowników przedszkola, KTW i firmy dbającej o należyty stan porządków
i zieleni na terenie parku,
w okresie od 30.10.2008 do 15.11.2008 roku, Straż Miejska Kalisza prowadziła działania mające na celu neutralizację powyższego problemu i wyciągała konsekwencje w stosunku do osób popełniających wykroczenia.
Niezależnie od prowadzonych działań powyższa sprawa jest w stałym zainteresowaniu Dzielnicowego Straży Miejskiej Kalisza



Z poważaniem

Według mnie jeśli chodzi o służby utrzymania parku i dostawy do przedszkola i KTW to zgoda.Ale nie dla pozostałych.

Idąc tym tropem za chwilę się dowiemy, że rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola mają również przepustki.
Zobacz Gumiś ilu mamy w Kaliszu "niepełnosprawnych" - wystarczy popatrzeć na parkingi i to co kierowcy mają za szybami. Znam wielu którzy są w 100 % sprawni.

Awatar użytkownika
koval
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 30 sie 2006, o 13:27
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: koval » 24 lis 2008, o 17:50

jak widze mercedesa/bmw/leksusa/hummera stojącego nieprzepisowo na chodniku też mi się wydaje ze policja myśli ze ma on przepustkę...

niestety musze stwierdzić ze właściciele co niektórych aut mają innych w dupie... może śrubowkręty, gwożdzie i inne narzędzia by się przydały?

ODPOWIEDZ