Widziane z perspektywy roweru...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 gru 2013, o 20:16

Jako, że ostatnio na forum co raz częściej pojawiają się autorskie zdjęcia różnej maści, postanowiłem założyć wątek ze zdjęciami z podróży rowerowych, których wiele wiele odbywam. :) Być może nie powalają jakością, były robione telefonami komórkowymi, ale jednak są. :)

1. DK12, ścieżka rowerowa Kalisz-Gołuchów. Okolice lasku gołuchowskiego. Fantastyczny zachód Słońca. :)
Obrazek

2. Chełmce, widok na Kalisz. Kolejny zachód Słońca, przez co trochę ciemny, acz urokliwy widok.
Obrazek

3. Wolica. Skrzyżowanie z drogą w kierunku Szałego, nieopodal małej kapliczki. Widok na Kalisz.
Obrazek

4. Zagorzyn. Widok w kierunku na Kalisz i piękną poniemiecką płytową drogę, po której nie tylko rowerem ciężko się śmiga. :D
Obrazek

5. Chełmce. Widok w kierunku na Mikstat i największe wzniesienie w regionie. Maszt widać mniej więcej nad czerwonym budynkiem, niestety nie na tym zdjęciu. :)
Obrazek

6. Saczyn (mniej więcej), widok w kierunku doliny Prosny.
Obrazek

7. Widok z Mikstatu w kierunku na Kalisz i dolinę Prosny. Mam nadzieję, że kolega mnie nie zabije za to zdjęcie. :D
Obrazek

8. Kalisz, Róży Wiatrów, widok w kierunku doliny Prosny i DK12. :)
Obrazek

9. Chełmce ponownie, widok wiadomy.
Obrazek

10. Kalisz, Szałe, Zduny, Zawady a może Trojanów (?). :) W każdym razie widok na zbiornik wodny i wieżę na Chełmcach od strony północnej.
Obrazek

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 cze 2014, o 15:38

Kilka zdjęć z ostatniej przejażdżki rowerowej. Przy okazji zagadka dla forumowiczów - gdzie wykonano następujące zdjęcia? :) Myślę, że nie będzie to dla wielu z Was ciężkie zadanie, ale jednak, zapraszam do odgadywania. Raz na jakiś czas będę Was raczył różnymi zdjęcio-zagadkami z Kalisza i okolic. :)

Zdjęcie 1 - Ot taki sobie widok ze zbliżenia na Kalisz. W tle między innymi kaliski Okrąglak i Kościół Miłosierdzia Bożego na Asnyka.
Obrazek

Zdjęcie 2 - Widok na Kościół w Chełmcach oraz tamtejszą SLR.
Obrazek

Zdjęcie 3 - Kaliski Manhattan z przybliżenia oraz górujący nad nim komin elektrociepłowni.
Obrazek

Zdjęcie 4 - Kierunek Kalisz i Chełmce. Być może taki plan zdjęcia nieco podpowie, w którym miejscu były robione poprzednie zdjęcia. :)
Obrazek

Zdjęcie 5 - Kolejna podpowiedź - patrzymy w stronę Gminy Blizanów. :)
Obrazek

Zdjęcie 6 - To już chyba łatwiejsze zadanie. Widok na nasze największe blokowisko.
Obrazek

Zdjęcie 7 - I znowu Okrąglak, przy okazji katedra i ratusz. :)
Obrazek

Zdjęcie 8 - I taki ładny zachód Słońca na zakończenie.
Obrazek

Niebawem kolejna porcja zdjęć.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 cze 2014, o 16:03

<Przemek> pisze: Zdjęcie 7 - I znowu Okrąglak, przy okazji katedra i ratusz. :)
Obrazek
Myślę, że to sanktuarium św. Józefa, nie ratusz :D

A skąd były robione zdjęcia? Z pola, z tego co widzę :wink:
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 cze 2014, o 16:58

Sanktuarium oczywiście, mój błąd. :) Ale nie, z pola to zdjęcie nie było robione, ale tuż obok faktycznie było pole. :D

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 29 cze 2014, o 18:01

Przemku, dajesz zdjęcie z nazwą miejscowości i pytasz o to, czy ktoś wie, gdzie byłeś? :lol: Jeżeli zabawa ma być atrakcyjniejsza, to nie zamieszczaj w tym samym dniu zdjęć z inwestycji, które mijałeś (teknia). :wink:

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 cze 2014, o 21:56

Mariusz pisze:Przemku, dajesz zdjęcie z nazwą miejscowości i pytasz o to, czy ktoś wie, gdzie byłeś? :lol: Jeżeli zabawa ma być atrakcyjniejsza, to nie zamieszczaj w tym samym dniu zdjęć z inwestycji, które mijałeś (teknia). :wink:
Co do skali trudności to spokojnie, to było tylko na spróbowanie, że tak powiem. Później będzie trudniej. :) A co do Teknii to faktycznie o tym myślałem. Dziękuję za rady Mariusz, uwagi od Ciebie, jako fotografa przyjmuję z jeszcze większą pokorą! :)

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 cze 2014, o 09:09

Bardzo ładnie, Przemku ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 cze 2014, o 11:46

jasiek20 pisze:Bardzo ładnie, Przemku ;)
Dziękuję, z biegiem czasu będą pojawiać się następne zdjęcia. :)

Awatar użytkownika
Pecolt nieruchomości
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2013, o 23:26
Lokalizacja: Kalisz, Al.Wolnosci 15

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: Pecolt nieruchomości » 30 cze 2014, o 22:44

Czekamy na więcej podobnych ujęć :-)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 lip 2014, o 12:40

Zgodnie z zapowiedzią, kolejna partia zdjęć. Zapraszam. :)

1. Pszeniczna kaliska kraina z widokiem na Winiary i Chełmce w tle. I pomyśleć, że takie tereny i takie widoki tylko kilka minut drogi od ścisłego centrum. :)
Obrazek

2. Kolejny raz najwyższe wzniesienie Wzgórz Opatowsko-Malanowskich.
Obrazek

3. Chełmce jeszcze raz - była piękna pogoda to nie mogłem sobie darować. :)
Obrazek

4. W zasadzie to i kolejne zdjęcie stanowi jedną całość. Na pierwszy rzut oka niby nic, ale proponuję się przyjrzeć. Mikstat wygląda jakby był tuż za jedną małą górką. :)
Obrazek

5. Nie jestem pewien, ale takie małe najwyższe coś, wybijające się spośród lasów Wzgórz Ostrzeszowskich, centralne nad ceglanym domkiem, to może być wieża kościoła w Kotłowie. :)
Obrazek

6. Powrót do Kalisza, i taka mała "dzika" panorama.
Obrazek

7. To już bardziej kaliskie klimaty, chyba nie będzie wielką zagadką, gdzie to zdjęcie powstało. :)
Obrazek

8. Amber, Amber wszędzie. :D
Obrazek

9. Katedra, Ratusz, Franciszkanie i niestety płot na pierwszym planie, ale nie chciałem włamywać się na prywatną posesję dla lepszych zdjęć. :D
Obrazek

10. Na koniec kolejna mała panorama.
Obrazek

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 9 lip 2014, o 12:46

Przemek, wyrobiłeś się chłopaku! Bardzo fajne zdjęcia, miło się ogląda ;)
chcę więcej! ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 9 lip 2014, o 21:47

jasiek20 pisze:Przemek, wyrobiłeś się chłopaku! Bardzo fajne zdjęcia, miło się ogląda ;)
chcę więcej! ;)
Bardzo dziękuję za miłe słowa. Już niebawem kolejna porcja zdjęć. :)

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 9 lip 2014, o 22:19

Zajefajne foty Przemo :D
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Mariusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2300
Rejestracja: 29 lis 2005, o 11:26

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: Mariusz » 10 lip 2014, o 02:10

Jako, że tematyka interesująca, postanowiłem Cię trochę "pośledzić" Przemku ... Pierwsze zdjęcie - zapewne ulica Owsiana, w połowie dystansu pomiędzy granicą miasta a zabudową. Drugie i trzecie – dobre miejsce na spoczynek, tzn. chciałem napisać odpoczynek po dłuższej wycieczce – cmentarz w Tłokini – widoczne skrzyżowanie z krajową dwunastką. Siódemka faktycznie nie stanowi zagadki – wizyta w fabryce lodów w takie upalne dni to zawsze dobry wybór. Resztę lokalizacji zostawię sobie na bardziej dogodną porę, choć może ktoś inny wskaże miejsca, które mijałeś. Dzięki za relację!

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 18 lip 2014, o 10:42

Mariusz pisze:Jako, że tematyka interesująca, postanowiłem Cię trochę "pośledzić" Przemku ... Pierwsze zdjęcie - zapewne ulica Owsiana, w połowie dystansu pomiędzy granicą miasta a zabudową. Drugie i trzecie – dobre miejsce na spoczynek, tzn. chciałem napisać odpoczynek po dłuższej wycieczce – cmentarz w Tłokini – widoczne skrzyżowanie z krajową dwunastką. Siódemka faktycznie nie stanowi zagadki – wizyta w fabryce lodów w takie upalne dni to zawsze dobry wybór. Resztę lokalizacji zostawię sobie na bardziej dogodną porę, choć może ktoś inny wskaże miejsca, które mijałeś. Dzięki za relację!
No i jak widać wielu problemów nie miałeś z wyśledzeniem Mariusz. :) Co do miejsc ze zdjęć 2 i 3 to faktycznie można tam w spokoju wypocząć i rozłożyć nogi, że tak powiem. :) A już niebawem kolejna porcja zdjęć!

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 lip 2014, o 20:52

Wiadomo, jakość nie jest najcudowniejsza, World Press Photo za to nie dostanę, a i sama okolica na żywo wygląda o niebo lepiej, ale mimo wszystko chciałem to uwiecznić. :) Niebieskie Chełmce. A skąd widziane? :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 18 paź 2014, o 00:22

[quote="<Przemek>"]Zgodnie z zapowiedzią, kolejna partia zdjęć. Zapraszam. :)

9. Katedra, Ratusz, Franciszkanie i niestety płot na pierwszym planie, ale nie chciałem włamywać się na prywatną posesję dla lepszych zdjęć. :D
Obrazek

Przemek nie pogniewasz się jak udostępnię to zdjęcie w TVN ? :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 2 lis 2014, o 16:47

damianfarba pisze:
<Przemek> pisze:Zgodnie z zapowiedzią, kolejna partia zdjęć. Zapraszam. :)

9. Katedra, Ratusz, Franciszkanie i niestety płot na pierwszym planie, ale nie chciałem włamywać się na prywatną posesję dla lepszych zdjęć. :D
Obrazek

Przemek nie pogniewasz się jak udostępnię to zdjęcie w TVN ? :)
Ale autorstwa się nie zrzekam. :D Oczywiście wyrażam taką zgodę, ale nie do końca wiem w jakim celu, o ile jeszcze takowy jest, gdyż z małym poślizgiem wracam na forum dopiero. :)

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 2 lis 2014, o 23:17

<Przemek> pisze:
damianfarba pisze:
<Przemek> pisze:Zgodnie z zapowiedzią, kolejna partia zdjęć. Zapraszam. :)

9. Katedra, Ratusz, Franciszkanie i niestety płot na pierwszym planie, ale nie chciałem włamywać się na prywatną posesję dla lepszych zdjęć. :D
Obrazek

Przemek nie pogniewasz się jak udostępnię to zdjęcie w TVN ? :)
Ale autorstwa się nie zrzekam. :D Oczywiście wyrażam taką zgodę, ale nie do końca wiem w jakim celu, o ile jeszcze takowy jest, gdyż z małym poślizgiem wracam na forum dopiero. :)

A nic nie szkodzi :)
Oczywiście prawa autorskie zostały Twoje, podpisałem nawet "autorstwa Przemek" więc spokojnie :)
Akcja i moja prośba dotyczyły wówczas takiej akcji na TVN nie pamiętam dokładnie tytułu ale było coś w stylu widziane oczyma z roweru, a że sam nie posiadałem archiwalnych ani bieżących fotografii z Kalisza aby była jakaś drobna promocja i chciałem udostępnić Twoje zdjęcie, ale ostatecznie nie opublikowali na TVN Twojego zdjęcia z Kaliszem w tle:) ale i tak dzięki :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Widziane z perspektywy roweru...

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 6 lis 2014, o 11:07

Nosz kurka, nie wybrali mego pieknego zdjecia;D Swoja droga, jak mowa o naprawde pieknych zdjeciach polecam blog fotograficzny Kalisz czasem malowany, chyba dokladnie tak to sie nazywa. Ktos wykonuje kawal naprawde dobrego artystycznego rzemiosla.:)

ODPOWIEDZ