Kalisz nocą

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 4 sty 2011, o 21:49

Aparat masz dobrej klasy tylko nie potrafisz wykorzystać potencjału tego sprzętu.

Obrazek

Poćwicz bądż umów się na sesję z Adim,on wyjaśni Ci tajniki dobrej fotografii.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
Koperek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2007, o 00:02
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Koperek » 4 sty 2011, o 23:20

Adi uwazaj zebys nie wylecial z okna jak Michas :lol:

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 5 sty 2011, o 02:45

Pragnę na wejściu podziękować Panom policjantom którzy sukcesywnie zepsuli moją dzisiejszą nocną wycieczkę. Ze zdjęć dzisiaj nic nie będzie.


Koperek spoko ja uważam jak nikt na te okna ;)

Gumiś co do umawiania na wspólne wypady to mogę skorzystać jak ty będziesz w Polsce bo sam się jeszcze muszę douczyć.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 5 sty 2011, o 02:50

Policjantom? A gdzie te foty robiłeś?

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 5 sty 2011, o 02:54

A chciałem zrobić koło pomnika JPII a patrol stał koło starostwa. Miejsc postojowych koło pomnika nie było więc pomyślałem że pojadę na Aleje Wolności i tam trochę popstrykam a póżniej wrócę pod pomnik. Policja jednak nie pomyślała jak ja i ruszyła za mną uważając że ominąłem ich celowo i coś knuję ;) Uległem im koło willa Calisia i po kilkunastu minutach szczegółowej kontroli, dyskusji, pokazania aparatu itd puścili mnie wolno ale zmarzłem tak że już mi się nic nie chciało :(

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 6 sty 2011, o 00:26

A no chyba ze tak, myślałem że ktoś czuje się ponad prawem i chce Ci zakazać robić zdjęć.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 mar 2011, o 19:26

Może to zdjęcie jest do d*py i nie ukazuje prawdziwego piękna zaistniałej sytuacji Obrazek
ale widok na żywo był pięny, tylko te lampy i samochody. Okrąglakl i pełnia księżyca, jak z bajki. Dobry aparat i statyw, można by tam było zrobić dzisiaj kilka fajnych ujęć.
g13k

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 19 mar 2011, o 19:33

Szczerze to na terenie Carrefour można tylko w nocy po głowie od ochrony dostać. Tak wrażliwej i nieprofesjonalnej ochrony jak tam to chyba nigdzie w Kaliszu nie ma. No ale nasze prawo jest co raz bardziej chore.

Co do pełni to będzie coraz ciężej zrobić jakieś zdjęcie bo ciemne chmurki nadchodzą.
http://www.ermail.pl/klik/VXFQa2UB" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 19 mar 2011, o 21:09

Adi specjalnie dla Ciebie, jeszcze cieplutkie (w zasadzie zimne bo zmarzłem jak je robiłem ;) ) zdjęcia:
Obrazek

Obrazek
Co prawda mało na nich Kalisza, ale pełnie dziś mamy piękną...
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 wrz 2011, o 20:48

Taka wieczorowo-nocna wyprawa i seria zdjęciowa (komórka):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
g13k

Kudlaty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:05
Lokalizacja: kalisz hanki

Nieprzeczytany post autor: Kudlaty » 1 mar 2012, o 00:56

A tutaj wrzucilem moje nocne zdjecia Kalisza z wczoraj, akurat bylem na chwile w domu wiec postanowilem sfotografowac moje miasto. https://plus.google.com/photos/11298456 ... banner=pwa

Awatar użytkownika
Miś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 2 maja 2012, o 16:50
Lokalizacja: PK, DW, DL, EN4

Nieprzeczytany post autor: Miś » 19 maja 2012, o 22:43

Ponieważ od dawna pasjonuję się fotografią to postanowiłem tutaj napisać Wam kilka moich rad dotyczących fotografowania w porach nocnych.
Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony bo nie taka jest moja intencja. Sam jestem samoukiem i zanim zacząłem robić zdjęcia, których efekt był w miarę zadowalający dla mnie upłynęło sporo czasu.

Więc co nam jest potrzebne:

- przede wszystkim chęci bo praktycznie każdym aparatem jesteśmy w stanie zrobić fajne zdjęcie.
- ważny jest statyw (można robić zdjęcia z ręki ale na krótkich czasach raczej w opcji Auto, i przy wartościach czułości powyżej ISO 400)
- jeżeli kupujemy statyw to zwróćmy uwagę żeby był dość ciężki co zapewni mu stabilność (przydatne na dworcach kolejowych kiedy pociąg pędzi) i posiadał solidne śruby co zapobiegnie osówaniu się pod ciężarem aparatu, fajnie żeby miał również poziomicę.
- jężeli mamy już statyw to zainwestujmy w wężyk spustowy (służący do zwalniania migawki bez poruszenia aparatu) do lustrzanek. Do innych aparatów są piloty na podczerwień za kilkanaście zł w serwisie aukcyjnym ;)
- Jeżeli nie dysponujemy statywem lepiej wybrać się na "polowanie" przed zapadnieciem całkowitej ciemności czyli wieczorem.

Kadrowanie:
- Starajmy się aby linia horyzontu była jak to tylko możliwe w poziomie (możliwe są drobne korekty w programach graficznych)
- Jeżeli tematem zdjęcia nie jest niebo (sztuczne ognie, gwiazdy, księżyc...) to nie powinno być go więcej nię 1/3 kadru
- Absolutni nie obcinamy szczytów budynków wież kościołów będących tematem zdjęcia.
- Pamiętamy, że Krzywa Wieża jest tylko jedna więc staramy się trzymać linię prostą budynków.

Balans bieli i inne ustawienia:
- Chyba najważniejszy według mnie parametr przy fotografowaniu w nocy. Unikajmy "chińskich" zdjęć. Żółte zdjęcie w fotografii nocnej to nic fajnego. Nawet najprostsze aparaty mają możliwość przełączenia się na oświetlenie żarowe (sztuczne).
Trzeba niestety próbować aż osiągniemy zadowalające efekty a barwa zdjęcia będzie jak najbardziej zbliżona do rzeczywistej.

Musimy pamiętać, że im większa cyfra w oznaczeniu tym mniejszy otwór przysłony a tym samym do pełnego naświetlenia zdjęcia potrzebny dłuższy czas.
Długi czas naświetlania spowoduje rozmycie obiektów poruszających się i ładne gwiazdki na latarniach (konieczny statyw).

Moje własne spostrzeżenia:
Jestem ograniczony tylko przez wielkość karty pamięci dlatego powtarzam dany kadr do perfekcji.
Często dużo wcześniej wybieram kadr i ustawiam się w odpowiednim miejscu jeżeli to możliwe czekając na odpowiednie warunki
Unikam prześwietlonych białych plam od ulicznych lamp, reflektorów samochodów...
Unikam czarnej plamy nieba chyba że fotografuję sztuczne ognie... Wykonuję zdjęcia o zmierzchu a nie w nocy.
Zakładam osłonę przeciwsłoneczną aby ochronić obiektyw od innych często z boku źródeł światła.
Obserwuję niebo i jak tylko widzę chmury to wierzę, że się uda.
Nie zniechęcam się.
Często ze 100 zdjęć chcę się pochwalić tylko jednym.

Ponieważ nie posiadam zdjęć z Kalisza to wstawię dwa z Londynu jakie zrobiłem wczoraj żeby wiadomo było o co mi chodzi.

W połowie czerwca będę w moim rodzinnym mieście i obiecuję, że wybiorę się coś popstrykać a może znajdą się chętni żeby wyjść w grupie.
Zawsze raźniej i bezpieczniej a potem na piwko na jakieś ploty o mieście.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że tym postem nie łamię regulaminu;)

Obrazek

Obrazek
"To jest miś na skalę naszych możliwości..."

Awatar użytkownika
koval
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 30 sie 2006, o 13:27
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kalisz nocą

Nieprzeczytany post autor: koval » 24 paź 2013, o 19:41

Dzisiejszy zachód słońca nad Kaliszem. Widok znajomy, z Majkowa:

Obrazek
City lights by Piotr Kowalski, on Flickr

Slav1975
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 sie 2013, o 14:19
Lokalizacja: Kalisz/Śrem

Re: Kalisz nocą

Nieprzeczytany post autor: Slav1975 » 28 paź 2013, o 12:53

Na osiedlu Asnyka;)

Obrazek

ze strony znajomego ( architektura nocą )

Awatar użytkownika
Pecolt nieruchomości
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 23 paź 2013, o 23:26
Lokalizacja: Kalisz, Al.Wolnosci 15

Re: Kalisz nocą

Nieprzeczytany post autor: Pecolt nieruchomości » 28 paź 2013, o 22:13

Ciekawa budowal...
i ciekawe zdjęcie.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Kalisz nocą

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 16 gru 2015, o 21:47

Wie ktoś może co się dzieje z Aldim
P.S ma ktoś jego foty nocne z wieżowców Widoku?
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

jerraz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:02

Re: Kalisz nocą

Nieprzeczytany post autor: jerraz » 9 sie 2016, o 19:15

Późną nocą, a może wczesnym rankiem?

Obrazek

Awatar użytkownika
Migfirefox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2014, o 02:58

Re: Kalisz nocą

Nieprzeczytany post autor: Migfirefox » 5 cze 2017, o 03:11

To może i ja dołożę coś od siebie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kalisz nocą

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 cze 2017, o 23:11

Pięknie dziś podświtlony był budynek banku na Al. Wolności
Szkoda, że jednorazowo :|
Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kalisz nocą

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 7 cze 2017, o 23:28

Rzeczywiscie, juz na samym zdjeciu wyglada bardzo ladnie. Ale co to za akcja z podswietleniem Parku? Cos w ramach obchodow swieta miasta? Na facebooku widzialem tez pare zdjec z podswietlonymi rzezbami parkowymi, ale nie bylo wyjasnienia.

ODPOWIEDZ