Panorama Kalisza z Wieży Ratuszowej

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Panorama Kalisza z Wieży Ratuszowej

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 25 lip 2008, o 16:35

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeżeli ktoś jeszcze nie zwiedzil wiezy ratuszowej w Kaliszu to mu pozostalo kilka dni bo bedzie udostępniona do końca lipca bieżącego roku.
Polecam wam poszukac troche czasu i wejsc na ratusz jest co ogladać i podziwiac :wink: :wink: 8)
Andrzej

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 lip 2008, o 17:12

Jeśli duża część inwestycji planowanych kiedyś się ziści to panorama naszego miasta bardzo się zmieni.

Na pierwszym zdjęciu widać jaki duży plac traci miasto wynajmując go pod rynek.

pejol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1008
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post autor: pejol » 25 lip 2008, o 19:31

Fotki i widoki rewelacyjne, chyba będę musiał zorganizować trochę czasu i ponownie wybrać się na wieżę, Adi w których godzinach można wejść na wieżę?

Awatar użytkownika
Adi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4708
Rejestracja: 5 lis 2006, o 13:12
Lokalizacja: Widok/Majków

Nieprzeczytany post autor: Adi » 25 lip 2008, o 22:37

Wieża ratusza dostępna jest dla zwiedzających w miesiącach od maja do pażdziernika. W poniedziałki w godz. 10 do 15, od wtorku do piątku w godz. 10 – 14, w soboty i niedziele po uprzednim zgłoszeniu w recepcji ratusza lub Kaliskim Oddziale PTTK (ul. Targowa 2 również telefonicznie 062 598-24-33, 509-360-171 lub e-mail: [email protected], [email protected]).

Zwiedzanie w innych niż podane wyżej terminach możliwe jest w porozumieniu z Kaliskim Oddziałem PTTK (ul. Targowa 2 tel./fax 062 598-24-33 po wcześniejszym zgłoszeniu z minimum 2-dniowym wyprzedzeniem).
Zwiedzanie odbywa się w grupach, nie mniejszych niż 10 osób. Grupa zwiedzających nie powinna przekraczać 40 osób.
Dla turystów indywidualnych zwiedzanie rozpoczyna się o pełnych godzinach tj. 10, 11, 12, 13 i 14.
Zwiedzający muszą stosować się do poleceń przewodnika oprowadzającego po ekspozycji.
Opiekun wycieczki (grupy) ponosi całkowitą odpowiedzialność za zachowanie się uczestników i ich bezpieczeństwo na wieży i na tarasie widokowym.
Kaliski Oddział PTTK ponosi odpowiedzialność za stan ekspozycji znajdujących się na wieży kaliskiego ratusza.
Przed wejściem na wieżę opiekun lub przewodnik grupy winien zgłosić się w recepcji ratusza lub bezpośrednio do przewodnika PTTK w Kaliszu w celu wykupienia biletów wstępu.
W obrębie wieży obowiązują wszystkie zasady bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Na zwiedzających spoczywa obowiązek zachowania czystości.
Zabronione jest: palenie tytoniu, spożywanie alkoholu, wprowadzanie zwierząt, umieszczanie napisów na ścianach, planszach itp.
Opłata za wstęp na ekspozycję wieży ratusza wynosi:
- normalna dla osób dorosłych - 3 zł,
- dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów, emerytów i rencistów - 1,50 zł,
- wychowankowie domów dziecka, ośrodków szkolno – wychowawczych i osoby niepełnosprawne zwolnieni są z opłat za wstęp,
- bilet zbiorowy dla grup powyżej 20 osób - 30 zł,
- bilet rodzinny(minimum 5 osób) - 10 zł,
- na żądanie zwiedzających Kaliski Oddział PTTK wystawia rachunek lub fakturę

kalisz.pl

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 25 lip 2008, o 22:46

Dzisiaj bylem z przyjaciolmi na tej wiezy i bylismy pierwszymi zwiedzajacymi w tym dniu , kaliszanie nie wiedza co traca , mieszkaja w swoim miescie i nie zwiedzaja a jada do innych miast np: Torunia i tam placa za wejscie na wieze 20 zl

Powiem tylko ze zainteresownie jest bardzo male :? Jestem w szoku troche mi wstyd za kaliszan, bo troche by sobie przypomnieli historie Kalisza :wink:
Andrzej

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 29 lip 2008, o 22:51

Andrzej dzięki Ci bardzo za świeżą porcję zdjęć.Niestety ja będę dopiero w listopadzie w Polsce także nie będę miał technicznej możliwości wejścia na wieże,ale cóż twoje zdjęcia muszą Mi wystarczyć.Jeszcze raz dzięki. :lol:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

szymkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1879
Rejestracja: 29 mar 2007, o 16:59
Lokalizacja: W-w Różanka

Nieprzeczytany post autor: szymkalisz » 30 lip 2008, o 09:16

^^^ I ewentualny spacer po mieście.
A tak swoją drogą trochę te dachy niezaniedbane.

Awatar użytkownika
anj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2008, o 14:54
Lokalizacja: Czaszki

Nieprzeczytany post autor: anj » 28 wrz 2008, o 15:20

andrzej pisze:Dzisiaj bylem z przyjaciolmi na tej wiezy i bylismy pierwszymi zwiedzajacymi w tym dniu , kaliszanie nie wiedza co traca , mieszkaja w swoim miescie i nie zwiedzaja a jada do innych miast np: Torunia i tam placa za wejscie na wieze 20 zl

Powiem tylko ze zainteresownie jest bardzo male :? Jestem w szoku troche mi wstyd za kaliszan, bo troche by sobie przypomnieli historie Kalisza :wink:
dokładnie. sam muszę przyznać że mieszkając jeszcze do niedawna we Wrocławiu narzekałem że Kalisz nie ma takich widoków, takich miejsc etc.
ale jakby dobrze się przyjrzeć to Kalisz ma naprawde wiele do zaoferowania.
Fotki Andrzeja zainspirowały mnie na tyle że sam chętnie udam się na wieżę ratuszową z myslą zmontowania szerokiej panoramki, efektami postaram się podzielic tutaj na forum

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 18 paź 2008, o 19:11

Coś pięknego.Kocham to moje miasto:)
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 1 lip 2010, o 12:44

Spójrz na Kalisz z góry
1 lipca, 2010 - 09:52 — [email protected]

Kaliskie dachy kryte czerwoną dachówką mają swój nieodparty urok. Przekona się o tym każdy, kto zechce się wybrać na ratuszową wieżę. Chętnych prowadzą tam kaliscy przewodnicy; między innymi Zdzisław Kobyłka.

"Moim zdaniem największą atrakcją Kalisza jest właśnie wieża kaliskiego ratusza, bo jest stąd możliwość spojrzenia na całość pięknego miasta. A jeszcze dodam, że kiedy odbudowywano Kalisz po I wojnie światowej, to najtańszym budulcem była glina. Z pobliskich cegielni zwożono tutaj cegłę i dachówkę. Dziś, gdy patrzymy z góry, widzimy te 18 hektarów średniowiecznego Kalisza pokrytego czerwoną dachówką, która przetrwała do dnia dzisiejszego."

Widok, zwłaszcza w słoneczne dni lata, jest oszałamiający. Przekona się o tym każdy, kto skorzysta z zaproszenia kaliskich przewodników. Dyżurują oni w ratuszu i o każdej pełnej godzinie prowadzą przybyłych na taras widokowy. Po drodze jest okazja obejrzenia cyklu ekspozycji prezentujących dzieje miasta. Jednym słowem: przyjemne z pożytecznym.

[email protected]
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 7 sie 2012, o 20:02

Co gawronik zobaczył z ratusza:
-żurawie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

-kaliskie klimaty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-ładne, ciekawe, niedoceniane, bo może niedostrzegane z dołu:
Obrazek
czy ten dach nie jest "fajny"?
Obrazek

Obrazek
I nie mogło zabraknąć elementów stadionu:
Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 7 sie 2012, o 21:21

Gawronik fajne foty..... 8)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
euty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 11 mar 2010, o 14:22
Lokalizacja: XXXV-lecia PRL

Nieprzeczytany post autor: euty » 7 sie 2012, o 22:26

Fajne foty, fajne!



Obrazek

Ta wygląda jak żywcem w PRLu zrobiona przy budowie kolejnych dziesięciopiętrowych kajutowców :wink:

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Panorama Kalisza z Wieży Ratuszowej

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 9 cze 2013, o 20:01

Dziś miałem okazję być pierwszy raz w życiu na wieży ratuszowej,oto efekty mojego pobytu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Panorama Kalisza z Wieży Ratuszowej

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 cze 2013, o 15:06

Fajne panoramki, dobrze się ogląda ;)
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Panorama Kalisza z Wieży Ratuszowej

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 21 lip 2013, o 00:50

Temat raczej oklepany, ale dodam jeszcze coś od siebie:
Obrazek

Obrazek
Widział ktoś wcześniej tego aniołka na krzyżu u Franciszkanów? Bo ja się lekko zdziwiłem gdy go dziś dojrzałem:
Obrazek
Dostrzec również można Zagorzynek... wydaje mi się czy pomalowali już kościół, przynajmniej w części?
Obrazek

Obrazek
Daszki:
Obrazek

Obrazek
3 fotki katedry "z ziemi" w innym dziale ;)
g13k

ODPOWIEDZ