Remont al.Wojska Polskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 gru 2014, o 01:01

Co do autobusow to zauwazylem ostatnio, ze objezdzajac rondo na zewnetrznym pasie, przy obecnym zwezeniu, czasami duza czesc pojazdu zachodzi na pas wewnetrzny, co oczywiscie nie jest zadnym zaskoczeniem, mozna sie bylo tego spodziewac. Na razie jednak - na szczescie - do grozniejszych sytuacji tam nie doszlo.

I jeszcze uwaga dotyczaca stricte Wojska Polskiego. Dlaczego lewoskret w M-S Curie z WP (a wiec jadac od strony obwodnicy NS w kierunku centrum) jest tak krotki? Czy tylko ja odnosze wrazenie, ze przynajmniej pomiedzy Curie a wyjazdem z Tesco przy stacji paliw, moglby spokojnie zmiescic sie trzeci pas jezdni? Nie mozna bylo w ten sposob pomyslec? Czy lepiej wykopac kilka kraweznikow, zalac warstwe wierzchnia i nazwac to remontem?

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 21 gru 2014, o 11:50

nie jest aż tak źle, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy...

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 21 gru 2014, o 12:56

Masz racje Przemek lewoskręt z AWP w M.C.Skłodowskiej jest za krótki... Jeżdżę tam codziennie i ostatnio skręca tam jakby więcej pojazdów. Ciągle blokuje się lewy pas, stąd dochodzi cały czas do kolizyjnych sytuacji! Wcześniej jeszcze jakoś wystarczał.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 21 gru 2014, o 13:55

Jacenty pisze:Masz racje Przemek lewoskręt z AWP w M.C.Skłodowskiej jest za krótki... Jeżdżę tam codziennie i ostatnio skręca tam jakby więcej pojazdów. Ciągle blokuje się lewy pas, stąd dochodzi cały czas do kolizyjnych sytuacji! Wcześniej jeszcze jakoś wystarczał.

Ostatnio moze to bylo spowodowane remontem ronda i np. mieszkancy Korczaka jechali przez Hanki zeby ominac korki na rondzie

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 gru 2014, o 13:59

Jacenty pisze:Masz racje Przemek lewoskręt z AWP w M.C.Skłodowskiej jest za krótki... Jeżdżę tam codziennie i ostatnio skręca tam jakby więcej pojazdów. Ciągle blokuje się lewy pas, stąd dochodzi cały czas do kolizyjnych sytuacji! Wcześniej jeszcze jakoś wystarczał.
Moze to zasluga zblizajacych sie swiat i szalu zakupow, a moze oddanie do uzytku TBSu, w gruncie rzeczy mniejsza o to. Zastanawia mnie tylko co stalo na przeszkodzie zaplanowaniu trzeciego pasa, o ktorym wyzej wspomnialem. Mysle, ze nie bylby to az tak straszny wydatek, a w sytuacjach wzmozonego ruchu z pewnoscia byloby to rozwiazanie bardzo korzystne. A moze ZDM bal sie jak zareaguja kaliscy kierowcy, kiedy mieliby dostep do az 3 pasow ruchu :D Wielkiej sprawy z tego nie ma, ale wydaje mi sie, ze jezeli sa odpowiednie mozliwosci, to nalezy je wykorzystywac :)

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 21 gru 2014, o 17:37

Patrząc na ostatnie remonty to chyba prędzej by pan Gałka zwęził Wojska Polskiego do jednego pasa niż poszerzył do trzech.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 21 gru 2014, o 22:18

<Przemek> pisze:
Jacenty pisze:Masz racje Przemek lewoskręt z AWP w M.C.Skłodowskiej jest za krótki... Jeżdżę tam codziennie i ostatnio skręca tam jakby więcej pojazdów. Ciągle blokuje się lewy pas, stąd dochodzi cały czas do kolizyjnych sytuacji! Wcześniej jeszcze jakoś wystarczał.
Moze to zasluga zblizajacych sie swiat i szalu zakupow, a moze oddanie do uzytku TBSu, w gruncie rzeczy mniejsza o to. Zastanawia mnie tylko co stalo na przeszkodzie zaplanowaniu trzeciego pasa, o ktorym wyzej wspomnialem. Mysle, ze nie bylby to az tak straszny wydatek, a w sytuacjach wzmozonego ruchu z pewnoscia byloby to rozwiazanie bardzo korzystne. A moze ZDM bal sie jak zareaguja kaliscy kierowcy, kiedy mieliby dostep do az 3 pasow ruchu :D Wielkiej sprawy z tego nie ma, ale wydaje mi sie, ze jezeli sa odpowiednie mozliwosci, to nalezy je wykorzystywac :)
To zasługa również nowej inteligentnej sygnalizacji która jest mało inteligentna :D
Skrzyżowanie Sklodowskiej/WP powinno być przebudowane a tego nie zrobiono.Wyjazd z Tesco,zawracające autobusy a niebawem dojdzie wjazd/wyjazd z drogi serwisowej od strony Big Stara.To skrzyżowanie projektowano 15 lat temu.Jak zmieniło się osiedle Dobrzec i o ile wzrósł ruch na tej krzyżówce nie trzeba pisać.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 21 gru 2014, o 23:18

Pawel pisze:
<Przemek> pisze:
Jacenty pisze:Masz racje Przemek lewoskręt z AWP w M.C.Skłodowskiej jest za krótki... Jeżdżę tam codziennie i ostatnio skręca tam jakby więcej pojazdów. Ciągle blokuje się lewy pas, stąd dochodzi cały czas do kolizyjnych sytuacji! Wcześniej jeszcze jakoś wystarczał.
Moze to zasluga zblizajacych sie swiat i szalu zakupow, a moze oddanie do uzytku TBSu, w gruncie rzeczy mniejsza o to. Zastanawia mnie tylko co stalo na przeszkodzie zaplanowaniu trzeciego pasa, o ktorym wyzej wspomnialem. Mysle, ze nie bylby to az tak straszny wydatek, a w sytuacjach wzmozonego ruchu z pewnoscia byloby to rozwiazanie bardzo korzystne. A moze ZDM bal sie jak zareaguja kaliscy kierowcy, kiedy mieliby dostep do az 3 pasow ruchu :D Wielkiej sprawy z tego nie ma, ale wydaje mi sie, ze jezeli sa odpowiednie mozliwosci, to nalezy je wykorzystywac :)
To zasługa również nowej inteligentnej sygnalizacji która jest mało inteligentna :D
Skrzyżowanie Sklodowskiej/WP powinno być przebudowane a tego nie zrobiono.Wyjazd z Tesco,zawracające autobusy a niebawem dojdzie wjazd/wyjazd z drogi serwisowej od strony Big Stara.To skrzyżowanie projektowano 15 lat temu.Jak zmieniło się osiedle Dobrzec i o ile wzrósł ruch na tej krzyżówce nie trzeba pisać.
I w tym przypadku dobrym pomysłem byłoby przesunięcie tej "pętli" autobusowej gdzieś w rejon nieczynnej stacji paliw vis-a-vis Makro, tam gdzie tor gokartowy kiedyś funkcjonował. Chyba w jakiś sposób dałoby się nawrócić na drugą część jezdni. Bo faktycznie, po przedłużeniu drogi serwisowej do skrzyżowania z C-S może być dopiero tam śmiesznie.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale kiedy powstawał supermarket HIT (jakoś 1998?) to Skłodowskiej była wyłożona z płyt (betonowych?), takich samych co kiedyś pętla na Hanki Sawickiej 3 i potem 5, prawda?

No i jeszcze jedno, ma ktoś z Was zdjęcia, albo czy widział takie zdjęcia, przedstawiające starą ulicę Wojska Polskiego? Szczególnie jeżeli chodzi o rejon tego śmiesznego zakrętu, w którym Wojska Polskiego, skręca w ... Wojska Polskiego :D Zawsze wydawało mi się dziwne, skąd taki pomysł się zrodził wtedy w głowach rządzących, że nagle postawili sobie autostradę jak na tamte czasy, na środku pola praktycznie, która idzie dalej w pole i nagle zakręca do Wrocławskiej, cholernie niebezpiecznym do tego łukiem (do tej pory pamiętam jak na przełomie wieków na tym zakręcie wylatywały ciężarówki i inne auta). W czasach kiedy budowali WP, ale też i później, tam przecież musiała być zupełna pustka. Jeżeli ktoś ma takie zdjęcia to z miłą chęcią je zobaczę :) I jeszcze jedna kwestia, czy jak budowano WP to zakładano, że obok będzie szła jakaś obwodnica właśnie (chyba jeszcze o tym nie myśleli?)? Pytam się no bo równie dobrze WP nie musiała by mieć takiego zakrętu 90 stopni, tylko zakręcać swobodnie. A o ile dobrze pamiętam to po środku tego zakrętu był taki jakby to określić - techniczny kawałek jezdni, zasypany jakimś żwirem, który wskazywał chociaż na zamysł przeprowadzenia WP dalej w kierunku obecnej obwodnicy NS.

Trochę się rozpisałem, ale zachęcam do odpowiadania, bo jest na co. :D

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3260
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 22 gru 2014, o 09:08

<Przemek> pisze:
I w tym przypadku dobrym pomysłem byłoby przesunięcie tej "pętli" autobusowej gdzieś w rejon nieczynnej stacji paliw vis-a-vis Makro, tam gdzie tor gokartowy kiedyś funkcjonował. Chyba w jakiś sposób dałoby się nawrócić na drugą część jezdni. Bo faktycznie, po przedłużeniu drogi serwisowej do skrzyżowania z C-S może być dopiero tam śmiesznie. D
Najlepszym bez kosztowym sposobem i z pożytkiem dla mieszkańców jest aby wszystkie autobusy kończyły kurs na pętli Sawickiej a Słoneczna. I tak chyba obecnie jest, bo linia 22 i 19 dojeżdża do wymienionej pętli. Jak patrzyłem w rozkład jazdy w internecie to nie widzę obecnie kursów kończących się pod Tesco.
<Przemek> pisze: No i jeszcze jedno, ma ktoś z Was zdjęcia, albo czy widział takie zdjęcia, przedstawiające starą ulicę Wojska Polskiego? Szczególnie jeżeli chodzi o rejon tego śmiesznego zakrętu, w którym Wojska Polskiego, skręca w ... Wojska Polskiego :D Zawsze wydawało mi się dziwne, skąd taki pomysł się zrodził wtedy w głowach rządzących, że nagle postawili sobie autostradę jak na tamte czasy, na środku pola praktycznie, która idzie dalej w pole i nagle zakręca do Wrocławskiej, cholernie niebezpiecznym do tego łukiem (do tej pory pamiętam jak na przełomie wieków na tym zakręcie wylatywały ciężarówki i inne auta). W czasach kiedy budowali WP, ale też i później, tam przecież musiała być zupełna pustka. Jeżeli ktoś ma takie zdjęcia to z miłą chęcią je zobaczę :) I jeszcze jedna kwestia, czy jak budowano WP to zakładano, że obok będzie szła jakaś obwodnica właśnie (chyba jeszcze o tym nie myśleli?)? Pytam się no bo równie dobrze WP nie musiała by mieć takiego zakrętu 90 stopni, tylko zakręcać swobodnie. A o ile dobrze pamiętam to po środku tego zakrętu był taki jakby to określić - techniczny kawałek jezdni, zasypany jakimś żwirem, który wskazywał chociaż na zamysł przeprowadzenia WP dalej w kierunku obecnej obwodnicy NS.

Trochę się rozpisałem, ale zachęcam do odpowiadania, bo jest na co. :D
Też pamiętam ten zakręt gdzie ciężarówki gubiły towar. Wiem że władze tłumaczyły się ulica ma być przedłużona w przyszłości dalej lecz jak daleko to nie pamiętam. Były nawet wkopane krawężniki do jazdy na wprost. Jedynie tablice zagradzały dalszą jazdę. Ponoć jedną z przyczyn wstrzymania dalszych prac był opór rolników przed wywłaszczeniem z dobrych rolniczo ziem. Chociaż trochę w to wątpię, bo kto w tamtych czasach zadzierał z władzą. Cały teren pod oś. Dobrzec pozyskano poprzez wywłaszczenia rolników. Chyba największym problemem była jak zwykle kasa i trudności gospodarcze tamtego okresu. I tu się historia powtarza w nawiązaniu do planowanej obwodnicy DK25.

Aleja Wojska Polskiego została zbudowana w latach 1972-1980. Jej zadaniem było głównie odciążenie Śródmieścia, przez które odbywał się wówczas cały ruch, jak i ulic Górnośląskiej i częściowo Wrocławskiej. Budowę podzielono na trzy etapy. W latach 1972-1974 powstał odcinek od ulicy Podmiejskiej do ulicy Poznańskiej. W tym samym czasie na skrzyżowaniu z ulicą Podmiejską wybudowano pierwsze rondo w Kaliszu – Westerplatte. W latach 1975-1978 zrealizowany został odcinek między ulicą Poznańską a ulicą Stawiszyńską wraz z dwoma mostami na Prośnie i Kanale Bernardyńskim. Ostatni, trzeci odcinek od ulicy Wrocławskiej do ronda Westerplatte wybudowano natomiast w latach 1977-1980. Większość zabudowy alei pochodzi z okresu jej budowy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleja_Wojs ... _w_Kaliszu" onclick="window.open(this.href);return false;

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 22 gru 2014, o 09:51

Przy Tesco nadal kończy swój bieg 12.Były kiedyś plany wydłużenia jej do pętli HS ale nie zostały one zrealizowane (może pętla za mała dla tylu autobusów ;))

WP kończyła się zakrętem z prostego powodu.To była granica Miasta Kalisza.Były już wtedy plany przedłużenia jej do Skalmierzyc ale jak to w gospodarce planowej nie wszystkie plany się realizowało.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 gru 2014, o 10:50

@Cristof
@Paweł

Panowie, dziękuję za fachowe wyjaśnienie sprawy! :)

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 23 gru 2014, o 18:06

<Przemek> pisze:No i jeszcze jedno, ma ktoś z Was zdjęcia, albo czy widział takie zdjęcia, przedstawiające starą ulicę Wojska Polskiego? Szczególnie jeżeli chodzi o rejon tego śmiesznego zakrętu, w którym Wojska Polskiego, skręca w ... Wojska Polskiego :D
Zdjęcie co prawda nie z poziomu gruntu a satelitarne:
http://www.zumi.pl/namapie.html#51.7388 ... /satellite
Nawet fajnie, że Zumi nie aktualizuje zdjęć bo można sobie porównać z Geoportalem ile się zmieniło.
Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 27 gru 2014, o 01:22

Maciek dzieki za te zdjecia :) Z tego co widze na podstawie pozostalych miejsc to zdjecia pochodza tak z roku 2003/2004, z naciskiem na to drugie :)

@Cristof
Z gory widac, ze planowane mialobyc nie tylko przedluzenie AWP w kierunku zachodnim, ale rowniez polnocnym. Ciekawe czemu do pomyslu pozniej nigdy nie wrocono. No i zobaczcie jak smiesznie wygladal Dobrzec, niezabudowany jeszcze tymi kolorowymi blokami :D

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 28 gru 2014, o 00:33

<Przemek> pisze:Maciek dzieki za te zdjecia :) Z tego co widze na podstawie pozostalych miejsc to zdjecia pochodza tak z roku 2003/2004, z naciskiem na to drugie :)

@Cristof
Z gory widac, ze planowane mialobyc nie tylko przedluzenie AWP w kierunku zachodnim, ale rowniez polnocnym. Ciekawe czemu do pomyslu pozniej nigdy nie wrocono. No i zobaczcie jak smiesznie wygladal Dobrzec, niezabudowany jeszcze tymi kolorowymi blokami :D
masakra niby 10 lat temu ale sporo się zmieniło gdzie nie spojrzę to na każdej ulicy jakieś zmiany lub czegoś nie było...niesamowite tak cofnąć się,
mam pytanie czy są zdjęcia satelitarne z wcześniejszych lat czy to pierwsze i innych nie ma juz ?
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 gru 2014, o 01:05

Dzisiaj na własnej DUPIE odczułem to h...a warte zwężenie.Pan wsiok z rejestracją PKA zagapił się i jak stwierdził nie miał gdzie uciekać bo zwęzili mu rondo i zabrakło właśnie tego pola wyłączonego z ruchu.Gdyby rondo pozostało tak jak było to może byłby tylko zderzak rypnięty albo nic by się nie stało....a tak to stało się to :roll: :cry: :cry: :cry:

Obrazek

Obrazek

Dziękuję panu GAŁCE za jego zjebane pomysły i zjebane święta oraz za nerwy które mnie czekają :cry: :cry: :cry:
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

GrapeVirus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2014, o 23:05
Lokalizacja: Kalisz/Korczak

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: GrapeVirus » 28 gru 2014, o 01:29

Gumiś pisze:Dzisiaj na własnej DUPIE odczułem to h...a warte zwężenie.Pan wsiok z rejestracją PKA zagapił się i jak stwierdził nie miał gdzie uciekać bo zwęzili mu rondo i zabrakło właśnie tego pola wyłączonego z ruchu.Gdyby rondo pozostało tak jak było to może byłby tylko zderzak rypnięty albo nic by się nie stało....a tak to stało się to :roll: :cry: :cry: :cry:

Obrazek

Obrazek

Dziękuję panu GAŁCE za jego zjebane pomysły i zjebane święta oraz za nerwy które mnie czekają :cry: :cry: :cry:
Dzisiaj tam byłem między 13, a 14 i widziałem Twoje auto. Widać, PKA jechał dość szybko. Może więcej takich nieszczęśliwych wypadków przemówi do rozsądku panu. G. Mam nadzieję, że nic Ci się nie stało. Zdrowie najważniejsze, ale auta też szkoda ;/

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 28 gru 2014, o 01:47

GrapeVirus pisze: Dzisiaj tam byłem między 13, a 14 i widziałem Twoje auto. Widać, PKA jechał dość szybko. Może więcej takich nieszczęśliwych wypadków przemówi do rozsądku panu. G. Mam nadzieję, że nic Ci się nie stało. Zdrowie najważniejsze, ale auta też szkoda ;/
Całe szczęście,że moja córeczka spała i przyjęła siłę uderzenia bezwładnością,bo gdyby było inaczej to na pewno byłaby jedna ofiara śmiertelna :evil:
Na szczęście nikomu nic się nie stało :) dzięki za miłe słowa :)
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 gru 2014, o 00:50

Niestety, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz doszlo do kolizji, po prostu los slepo trafil. Ostatnio na rondzie czesto byly koparki i wywrotki, ktore blokowaly jeden pas, co tylko dodatkowo utrudnialo jazde kierowcom.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 29 gru 2014, o 11:45

Powiem w ten sposób.
Na początku też byłem za tym by tego ronda nie zmieszali.

Ale dziś w końcu te rondo zaczyna przypominać rondo pomijając zbędne zatoki policyjne swoją droga w końcu jesteśmy w czymś pierwsi... MAMY ZATOKI POLICYJNE :lol:

No bo niestety...
Żadna firma nie p projektuje dodatkowych pasów wyłączonych z ruchu...

Nieraz widziałem sytuacje na tym rondzie. Jeszcze za starych czasów.
np:
Jechał samochód a zanim POS zewnętrznym pasem oby 2...
Już zjeżdżał z ronda no ale przepuszczali pieszych...
Więc hamulec... POS się zagapił i wjechał w samochód przed.


Problem jest z kierowcami nie rondem.

Czyli co mam rozumieć. Że jak widzicie nadzwyczajne rejestracje regionu za wami to patrzycie się cały czas w lusterku co robi?
Ty on zamiast hamować dodaje gazu rura na bok?

Przykład 2 pasmowe rondo jak u nas.
Na dodatek przez rondo przebiega czynna bocznica kolejowa.
I jeszcze linia kolejowa przebiega prosto przez 1 wlot do ronda nawet pociąg jedzie.
A na rondzie widać autobus Legi :twisted:
https://www.google.pl/maps/@52.1691878, ... qNfNcw!2e0" onclick="window.open(this.href);return false;

Pomijam już przypadki gdzie ronda mają więcej niż 2 pasy.
I z każdego wlotu przez rondo jadą tramwaje.

Jeszcze inny przykład.
Rondo przecina je linia tramwajowa.
I nad rondem 2 wiadukty...
Tutaj to już wgl mieli by na czym oko zaczepić.
https://www.google.pl/maps/@52.2639223, ... i_37mA!2e0" onclick="window.open(this.href);return false;
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 29 gru 2014, o 17:12

Ten drugi link co podałeś czyli Rondo Starzyńskiego jest na prawdę fajne sam tam często jeździłem gdy śmigałem z pracy do domu Jagielońską gdy mieszkałem w Wa-wie jest zrobione tak jak chociażby nasze Weterplatte w chwili obecnej, tam jeszcze tory ale ruch pomimo estakady była duża ale zawsze można było szybko myknąć :)
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

ODPOWIEDZ