Remont al.Wojska Polskiego

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 30 gru 2014, o 22:57

damianfarba pisze:
<Przemek> pisze:Maciek dzieki za te zdjecia :) Z tego co widze na podstawie pozostalych miejsc to zdjecia pochodza tak z roku 2003/2004, z naciskiem na to drugie :)

@Cristof
Z gory widac, ze planowane mialobyc nie tylko przedluzenie AWP w kierunku zachodnim, ale rowniez polnocnym. Ciekawe czemu do pomyslu pozniej nigdy nie wrocono. No i zobaczcie jak smiesznie wygladal Dobrzec, niezabudowany jeszcze tymi kolorowymi blokami :D
masakra niby 10 lat temu ale sporo się zmieniło gdzie nie spojrzę to na każdej ulicy jakieś zmiany lub czegoś nie było...niesamowite tak cofnąć się,
mam pytanie czy są zdjęcia satelitarne z wcześniejszych lat czy to pierwsze i innych nie ma juz ?
Może to nie zdjęcie satelitarne, ale równie ciekawa rzecz:

http://www.bip.kalisz.pl/uchwaly/2003_07_113.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Zgodnie z MPZP dla osiedla Dobrzec w Kaliszu, rzeczywiście (jeszcze w 2003 roku) zakładano, że słynny wówczas zakręt na Wojska Polskiego stanie się skrzyżowaniem. Na Planie widzimy, że planowana droga "północna" miała iść równolegle do Zachodniej Obwodnicy Kalisza, a dalej wpadać w obecną pętlę autobusową na Hanki Sawickiej, dochodząc ostatecznie do Dobrzeckiej, będąc tą słynną "drogą zbiorczą". Trochę przez te 11 lat się pozmieniało jak widać.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 31 gru 2014, o 12:19

Chyba już była dyskutowana ta kwestia http://www.inwestycje.kalisz.pl/viewtop ... 2&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 31 gru 2014, o 13:16

jak dla mnie rondem jeździ się bardzo dobrze

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 3 sty 2015, o 14:58

Z serii w końcu pierwsi :lol:
Obrazek
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Ancymonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 lis 2014, o 01:50
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Ancymonek » 6 sty 2015, o 18:22

Pawel pisze:Druga sprawa to fakt że nie żadnym innym rondzie nie ma takiej wyłączonej z ruchu przestrzeni i jakoś kierowcy dają radę ;)
Trochę późno w stosunku do daty Twojego wpisu, ale odpowiadam przykładami z innych miast. Nikt jak dotąd nie wpadł na taki pomysł, aby zlikwidować te wyłączone obszary ograniczając je krawężnikami. Powody zostały w tym wątku wielokrotnie wymienione, więc nie chcę się powtarzać (ja je wymieniłem tu: viewtopic.php?f=4&t=2682&start=240#p100107" onclick="window.open(this.href);return false;)
Warszawa - rondo na Powiślu pod mostem Poniatowskiego: http://goo.gl/maps/0DKW0" onclick="window.open(this.href);return false;
Warszawa - rondo Mościckiego (pop. zwane rondo Marsa): http://goo.gl/maps/mTZBn" onclick="window.open(this.href);return false;
Warszawa - rondo Wiatraczna: http://goo.gl/maps/UEDAw" onclick="window.open(this.href);return false;
Warszawa - Plac Trzech Krzyży: http://goo.gl/maps/66r4v" onclick="window.open(this.href);return false;
Poznań - rondo Żegrze: http://goo.gl/maps/oLW3T" onclick="window.open(this.href);return false;
Poznań - rondo Rataje: http://goo.gl/maps/0xvSQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Poznań - rondo Solidarności: http://goo.gl/maps/tmqPb" onclick="window.open(this.href);return false;
Moim zdaniem prawdziwym powodem zwężenie ronda Westerplatte było wygodnictwo: oszczędności przy odśnieżaniu i malowaniu. Jeśli chodzi o to ostatnie, to gdyby było to starannie utrzymane, nie byłoby żadnych problemów przy przejeżdżaniu przez rondo. Pasy na rondzie, w tym obszar wyłączony, były za rzadko odświeżane - nie było to w sumie wyraźnie widoczne.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 6 sty 2015, o 19:48

Kolego przypomnę ci jak wyglądało nasze rondo.
po lewo u góry nasze rondo i 2 twoje przykłady.
Obrazek


Dostrzegłeś różnice?
Jeśli chce szukać taki rzeczy to nie trzeba tak daleko masz Sieradz 8)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Ancymonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 lis 2014, o 01:50
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Ancymonek » 6 sty 2015, o 20:24

Caspress pisze: Dostrzegłeś różnice?
Jeśli chce szukać taki rzeczy to nie trzeba tak daleko masz Sieradz 8)
No właśnie, tego się obawiałem. Że ktoś zarzuci mi, że nie pokazałem identycznego ronda, jak nasze. O co innego chodziło (zresztą jeden z moich przykładów w ogóle nie jest rondem, a drugi tylko we fragmencie posiada ruch okrężny jako część większego układu komunikacyjnego).
A Sieradza akurat nie znam, z całym szacunkiem.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 6 sty 2015, o 20:51

Ancymonek pisze:
Pawel pisze:Druga sprawa to fakt że nie żadnym innym rondzie nie ma takiej wyłączonej z ruchu przestrzeni i jakoś kierowcy dają radę ;)
Trochę późno w stosunku do daty Twojego wpisu, ale odpowiadam przykładami z innych miast. Nikt jak dotąd nie wpadł na taki pomysł, aby zlikwidować te wyłączone obszary ograniczając je krawężnikami.....
Hmm a skąd pewność że przy najbliższym remoncie tego nie zmienią jak u nas ?;)
IMHO to nie obecność lub nieobecność krawężników jest problemem tego czy innego ronda a sami kierowcy.Przy odpowiedniej kulturze i jeździe zgodnie z przepisami rondo to skrzyżowanie bezkolizyjne.

Tematu nie ma co wałkować bo remont zakończony i osobiście nie odniosłem wrażenia żeby się coś pogorszyło.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 7 sty 2015, o 08:55

Ancymonek pisze:
Caspress pisze: Dostrzegłeś różnice?
Jeśli chce szukać taki rzeczy to nie trzeba tak daleko masz Sieradz 8)
No właśnie, tego się obawiałem. Że ktoś zarzuci mi, że nie pokazałem identycznego ronda, jak nasze. O co innego chodziło (zresztą jeden z moich przykładów w ogóle nie jest rondem, a drugi tylko we fragmencie posiada ruch okrężny jako część większego układu komunikacyjnego).
A Sieradza akurat nie znam, z całym szacunkiem.
Pragnę podkreślić.
Twoje przykłady obrazują tą nie używaną jezdnie przy wlotach i wylotach konkretniej że tak to nazwę... Wysepce która rozdziela wlot od wylotu, w daną ulice.

A nasze rondo było obłożone z każdej strony.
Tak jak by była droga 3 pasmowa w tym 1 pas wyłączony bez sensu.
I wydaje mi się że właśnie forumowicze prowadzą wojnę o te największe powierzchnie nie o te wlotowe.
A takich przykładów już niema :mrgreen:

Co do skrzyżowań nie trzeba jechać do Warszawy wystarczy pojechać na ul.Chopina-Kościuszki

Ale jak najbardziej zgodzę się z tobą że usunęli to ponieważ to tylko dodatkowy koszt.
A na logikę po co robić coś co jest nie używane. no przynajmniej przeznaczone do nieużywania :lol:
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Ancymonek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19 lis 2014, o 01:50
Lokalizacja: Kaliniec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Ancymonek » 7 sty 2015, o 14:47

Caspress pisze: Twoje przykłady obrazują tą nie używaną jezdnie przy wlotach i wylotach konkretniej że tak to nazwę... Wysepce która rozdziela wlot od wylotu, w daną ulice.

A nasze rondo było obłożone z każdej strony.
Tak jak by była droga 3 pasmowa w tym 1 pas wyłączony bez sensu.
I wydaje mi się że właśnie forumowicze prowadzą wojnę o te największe powierzchnie nie o te wlotowe.
A takich przykładów już niema :mrgreen:

Co do skrzyżowań nie trzeba jechać do Warszawy wystarczy pojechać na ul.Chopina-Kościuszki

Ale jak najbardziej zgodzę się z tobą że usunęli to ponieważ to tylko dodatkowy koszt.
A na logikę po co robić coś co jest nie używane. no przynajmniej przeznaczone do nieużywania :lol:
1. Podałem różne przykłady, w tym takie, gdzie "obłożenie" jest dużo większe niż było na RW.
2. Sam podawałeś przykłady z Warszawy, więc skończ wreszcie z tą troszkę prostacką złośliwością.
3. Nie przekręcaj mojej wypowiedzi. Napisałem, że to wygodnictwo. Upierasz się przy pomijaniu korzyści z występowania tych wyłączonych pasów, które były poruszane wielokrotnie w dyskusji przez różne osoby (na forum i nie tylko). W kontekście twojego zdania "A na logikę po co robić coś co jest nie używane. no przynajmniej przeznaczone do nieużywania [pisownia oryginalna]", które wprawiło ciebie w samozachwyt, muszę cię rozczarować. Otóż można było te "obłożenia" "przeznaczyć do używania" - potencjalnie możliwe było przekształcenie ronda Westerplatte w rondo turbinowe, którego zaletą jest zmniejszenie ilości kolizji i tym samym zwiększenie bezpieczeństwa oraz poprawa płynności ruchu. Wtedy ten dodatkowy pas (uzyskany z przekształcenia dotychczasowej powierzchni wyłączonej z ruchu) przeznaczony byłby każdorazowo do zjazdu z ronda (wraz z pasem środkowym, który mógłby służyć również do kontynuowania jazdy po rondzie), a wewnętrzny do kontynuowania jazdy po rondzie. Takie coś występuje właśnie rondzie Starzyńskiego w Warszawie (http://goo.gl/maps/Y8cwH" onclick="window.open(this.href);return false;, http://goo.gl/maps/vlBU7" onclick="window.open(this.href);return false; oraz http://goo.gl/maps/VLeJY" onclick="window.open(this.href);return false;). Zauważ, że dwa wloty na rondzie są dwupasmowe (jak u nas), a Jagiellońska od strony ZOO posiada zaledwie jeden pas. Świetnym przykładem ronda o układzie turbinowym jest również rondo Babka (Rondo Zgrupowania AK „Radosław”) - przepraszam, że znów w Warszawie: http://goo.gl/maps/GS9jW" onclick="window.open(this.href);return false; (tutaj na zdjęciu lepiej widoczne: http://www.doszkalanie.edu.pl/images/ro ... oslawa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;). Z zastrzeżeniem jednak, że wloty na rondo są też trzypasmowe (ale przynajmniej z dwóch stron na rondzie Westerplatte istniała chyba rezerwa na poszerzenie wlotów). Teraz, kiedy rondo Westerplatte ma "zaorane" pasy wyłączone, możemy tylko pomachać koncepcji ronda turbinowego. Tylko czy wszyscy o takiej koncepcji słyszeli? U nas - jak widać - nie, ale w Sieradzu pewnie tak. :roll:
Ostatnio zmieniony 7 sty 2015, o 16:06 przez Ancymonek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 7 sty 2015, o 15:59

Było minęło.
Niema co rozpaczać. :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 11 sty 2015, o 22:04

Kudlaty pisze:. To jest jakas paranoja wydawac grube miliony na budowe drog by po paru miesiacach byly rozjechane. Nie lepiej juz wydac wiecej i zrobic te drogi szczegolnie wojska polskiego i inne tranzytowe drogi betonowe ? to samo jest z chodnikami, kostka sie zapada rozjezdza, wpada. Nie potrafie tego zrozumiec, albo rozumiem tylko pojac nie moge. Tutaj cennik wklejam ile kosztuje miasto przyklad z samego gdanska mozna sobie zobaczyc co ile kosztuje http://www.gdansk.pl/cennik" onclick="window.open(this.href);return false;
Około 300 kilometrów autostrad w środkowych Niemczech nadaje się jedynie do wymiany, ponieważ padły ofiarą „raka betonu”. Jeszcze w 2000 r. wierzono, że wytrzymają bez poważniejszych napraw 30 lat, jednak okazały się one konieczne jeszcze przed upływem 10. Czy tego kataklizmu nie dało się przewidzieć? I czy może się on powtórzyć w Polsce?
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/nieruc ... emcy/x1c2k" onclick="window.open(this.href);return false;

No i Niemcy też spieprzyli drogi.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 16 sty 2015, o 15:06

Tyle czasu pieprzyli się z remontem ronda i dali d.. ze ścieżką rowerową której przejazd przez jezdnię wypada na trawniku zagrodzonym łańcuchem. Gdzie jest szeryf Gałka, bo on za to odpowiada skoro ma niekompetentnych ludzi.

Obrazek

Brak nowych znaków informujących o przejściu przez jezdnię i przejeździe dla rowerów.

Obrazek

I tutaj podobnie nie właściwe oznakowanie. Na dodatek matoły ustawili znak C-13 + C-16 informujący o przebiegu ścieżki rowerowej i chodnika obok jezdni a nie obok ścieżki rowerowej.

Obrazek

Obrazek

A tu kuriozum , odpływ deszczówki na środku trawnika.

Obrazek

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 16 sty 2015, o 17:18

Cristof pisze:Tyle czasu pieprzyli się z remontem ronda i dali d.. ze ścieżką rowerową której przejazd przez jezdnię wypada na trawniku zagrodzonym łańcuchem. Gdzie jest szeryf Gałka, bo on za to odpowiada skoro ma niekompetentnych ludzi.

A tu kuriozum , odpływ deszczówki na środku trawnika.

Obrazek

najlepsze zdjęcie :) studzienka w trawie będzie :)
Ale wiesz, trochę się ostatecznie nie dziwię bo pod tą warstwą ziemi znajduje sie chyba nie zdarta warstwa bitumiczna pozostałej drogi asfaltowej wieć odpływ jak znalazł :D :D ... śmieje się ale jak dla mnie prędzej 3 pasy powinny być ;p
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 16 sty 2015, o 18:06

Brawo Cristof za zdjęcia, powinieneś od razu kierować je do ZDM i ad acta do włodarzy miasta.
Te zdjęcia doskonale oddają jakość wykonanych prac. :shock: Tę łączenia asfaltu też wypadły różnie.

Ale chyba najgorsze jest właśnie przy zjeździe z Ronda-w Podmiejską (w kierunku Dobrzeckiej)! Tam jest uskok jak w mor.. strzelił. A mieli to wykonać, że nie będzie wiadomo gdzie się łączy.

Awatar użytkownika
Gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6804
Rejestracja: 23 mar 2008, o 21:41
Lokalizacja: Tylko Kalisz

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Gumiś » 16 sty 2015, o 20:41

Brawo panie Gałka......żal,smutek,szkoda słów,mam wymieniac dalej :?: :?: :?: :?:
Cristof wyślij to do kaliskich portali niech się szersze grono kaliszan pośmieje z debili z ZDM-u.
Gumiś
Bez historii jesteśmy nikim,nikt o nas nie będzie pamiętał,przeminiemy jak pora roku........

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 17 sty 2015, o 22:39

damianfarba pisze:
Cristof pisze:Tyle czasu pieprzyli się z remontem ronda i dali d.. ze ścieżką rowerową której przejazd przez jezdnię wypada na trawniku zagrodzonym łańcuchem. Gdzie jest szeryf Gałka, bo on za to odpowiada skoro ma niekompetentnych ludzi.

A tu kuriozum , odpływ deszczówki na środku trawnika.

Obrazek

najlepsze zdjęcie :) studzienka w trawie będzie :)
Ale wiesz, trochę się ostatecznie nie dziwię bo pod tą warstwą ziemi znajduje sie chyba nie zdarta warstwa bitumiczna pozostałej drogi asfaltowej wieć odpływ jak znalazł :D :D ... śmieje się ale jak dla mnie prędzej 3 pasy powinny być ;p
Ten asfalt pod ta ziemia jest sciagniety.

Do Galki nie ma co pisac bo nawet nie odpisze...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 20 sty 2015, o 10:38

Ścieżką na łańcuch.
"Jest to błąd zarówno projektanta, jak i kierownika budowy, który projekt realizował. Swoich obowiązków nie dopełnił również inspektor nadzoru. To błąd, za który należy się wstydzić. Podjęte zostały już stosowne działania. W środę zostanie zdemontowane wygrodzenie łańcuchowe i będzie zapewniony przejazd dla rowerzystów".
Odpowiednie służby dostały już ode mnie polecenie i w tym tygodniu wszystkie błędy mają być naprawione. Ja również wyciągnąłem wnioski i konsekwencje. W przyszłości nie mogą się takie sytuacje powtórzyć" - dodał Krzysztof Gałka.
http://www.rc.fm/polityczne/sciezka-na-lancuch.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ścieżka rowerowa zagrodzona łańcuchem
http://www.faktykaliskie.pl/sciezka-row ... em-zdjecia" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, o 17:18 przez Cristof, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8993
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 20 sty 2015, o 14:52

Aż dziwne że on też wyciągnie wnioski i konsekwencje :shock:
Czy w ogóle ktokolwiek odbiera budowy dróg u nas? Czy może niewidomy jest na miejscu tego inspektora? :evil:
g13k

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Remont al.Wojska Polskiego

Nieprzeczytany post autor: klocek » 20 sty 2015, o 17:54

Pan sam o sobie i swojej jednostce źle mówi. Jak kilka osób może "nie zauważyć" i nie zgłosić błędu. Zatrudnione w ZDMie osoby są od takich kontroli. Kierownik budowy powinien przekazać nieścisłości inwestorowi; ale widać, że w pompie mają.
Jeżeli sprawa została przekazana do mediów i w taki rażący sposób wykazane zostały błędy to co jest na innych niedawno oddanych drogach? Tam też "odbierali" prace.
W przyszłości ma się taki problem nie powtórzyć - to znaczy będą tuszować, dobrze robić, czy zabiją donosiciela?

ODPOWIEDZ