Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe koncepcje

Wszystko to, co chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście.
Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 22 sie 2013, o 17:00

Caspress, chyba źle mnie zrozumiałeś. Zupełnie niepotrzebne jest to porównanie z godziną 3 nad ranem na Wojska Polskiego, ponieważ ja nie mówiłem o godzinach nocnych, lecz o środku dnia.

Co do zagranicy to tam wyprzedają również na jednopasmowych drogach i nie dochodzi do wypadków. Byłem w Niemczech, było mi dane odwiedzić kilka naprawdę malowniczych terenów, głównie wiejskich, gdzie drogi są wąziutkie, a mimo to jest tam bezpiecznie :) Zapytasz dlaczego? Wszystko dlatego, że tam po prostu jest troszeczkę inna kultura jazdy. Czasem mam takie wrażenie, że im dalej na wschód tym lepsi mistrzowie szos (na szczęście jest taka nacja słowiańska, która bije nas na głowę :D ).

Ja nie twierdzę, że budowa drugiego pasa jest zupełnie niepotrzebna. Ja po prostu uważam, że w tym momencie nie jest to najistotniejsze zadanie. Poza tym kilka razy obiło mi się o uszy, z resztą na tym forum nawet chyba ktoś pisał, że w planach jest (w dalekiej przyszłości) zrobić z obwodnicy NS i przyszłej obwodnicy Kalisza drogę ekspresową. W związku z tym z drugą jezdnią można by poczekać, o ile oczywiście kiedyś decyzja o stworzeniu S25 zapadnie. :)

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: milo » 22 sie 2013, o 17:24

Caspress pisze: Może jestem w błędzie ale może ktoś przy budowie tej obwodnicy uwzględniał kiedyś budowę 2 jezdni bo pod wiaduktami są miejsca na 2 jezdnie
Oczywiście , że uwzględniono budowę drugiej jezdni , nawet tereny są wykupione.
<Przemek> pisze:chyba ktoś pisał, że w planach jest (w dalekiej przyszłości) zrobić z obwodnicy NS i przyszłej obwodnicy Kalisza drogę ekspresową. W związku z tym z drugą jezdnią można by poczekać, o ile oczywiście kiedyś decyzja o stworzeniu S25 zapadnie. :)
Te plany to teoria ; zresztą obwodnica NS zbudowana jest w standardzie GP - nie wiem czy niskokosztowo można podnieść ją do S np. czy promień zakrętu w Kaliszu jest prawidłwoy dla S.
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 29 wrz 2013, o 17:45

http://www.calisia.pl/articles/20228-o- ... og-12-i-25" onclick="window.open(this.href);return false;

Przepraszam was, że wrzucam to w tym wątku, ale jest on w miarę aktualny a poza tym nie mogłem znaleźć odpowiedniego dla tego tematu. Otóż wchodzę na portal Calisia.pl i co widzę? Taki oto artykuł. No więc się letko podekscytowałem, niestety troszkę ostudził mój młodzieńczy zapał sam tekst. Pani Bieńkowska (mimo całej mojej sympatii - jako chyba najrozsądniejszy minister w mało rozsądnym rządzie Donalda Tuska) jednak nie decyduje o planach budowy dróg krajowych i autostrad. Znacznie lepiej byłoby gdyby komuś z władz miasta udało się porozmawiać z jaśnie nam panującym ministerem transportu, Panem Sławkiem. W każdym razie najwyższy czas żeby Kalisz włączył się (jak to określił ktoś z forumowiczów) w inicjatywę lobbowania na rzecz przedłużenia S12 co najmniej do Pleszewa. Co do drogi do Konina, no cóż, jak już tak bardzo tego chcą, to niech pociągną tą ekspresówkę, byle w pierwszej kolejności zrobić tą S12. Oczywiście moją radość sam muszę poskromić, wszak ani S12, ani wyczekiwana przez niektórych S25 jeszcze długo nie uświadczymy :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 19 paź 2013, o 11:09

„Po sąsiedzku – w Ostrowie i Jarocinie budowane będą obwodnice. Czy Kalisz również doczeka się swojej?” - dopytują słuchacze za pośrednictwem Linii Interwencyjnej Radia Centrum – 62 503 11 99.



„W Kaliszu mamy trochę inną sytuację – Kalisz jest miastem na prawach powiatu i zarządcą wszystkich dróg na terenie miasta jest prezydent. Ostrów jest w innej sytuacji – tam drogami krajowymi zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niemniej tematu budowy obwodnicy Kalisza nie porzucamy” - powiedział Radiu Centrum Krzysztof Gałka, szef Zarządu Dróg Miejskich:

„Cały czas realizujemy projekt pierwszego etapu obwodnicy – czyli odcinka drogi od węzła przy alei Wojska Polskiego do połączenia w pierwszym etapie z ulicą Poznańską. I to zadanie jest bardzo poważnie traktowane – z pewnością będą podejmowane wszelkie działania, aby do 2020 roku ten odcinek drogi został zbudowany. Jest on niezmiernie istotny, bo pozwoli na wyraźne odciążenie miasta w okolicach ulicy Wojska Polskiego, Podmiejskiej i Stanczukowskiego. Te działania cały czas się toczą.”

Póki co Kalisza nie stać na sfinansowanie z własnego budżetu tak kosztownej inwestycji, miasto zamierza szukać funduszy zewnętrznych. „Jesteśmy przed nową perspektywą unijną. Już składamy odpowiednie wnioski do Urzędu Marszałkowskiego – również na ten odcinek drogi. Ważna sprawą jest posiadanie odpowiedniej dokumentacji – pozwolenia, decyzji środowiskowej – i nad tymi formalnościami pracujemy” - dodał Gałka.
Pan Gałka zapowiada, że obwodnica, a w zasadzie pierwsza jej część, ma powstać w Kaliszu do 2020 roku. Mam nadzieję, że do 2030 pojawi się druga część. :)

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: aldi » 19 paź 2013, o 12:34

A czy pan Gałka doczeka???? :-)

aldi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 399
Rejestracja: 3 lip 2011, o 06:50
Lokalizacja: KORCZAK

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: aldi » 19 gru 2013, o 17:47

Znalezione dzisiaj w BIP ie
http://www.bip.kalisz.pl/ogloszenia/os/ ... 312203.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 21 lip 2014, o 19:24

Nie żeby coś proponował po prostu tak se kreśliłem :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lip 2014, o 10:19 przez Vocatont, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 21 lip 2014, o 23:49

Caspress pisze:Nie żeby coś proponował po prostu tak se kreśliłem :lol:
Obrazek
przebieg naszych obwodnic "S-ek" jak dla mnie praktycznie z niewielkimi korektami mógłby na prawdę stworzyć imponujący ciąg komunikacyjny - dzięki za mapkę i że chciało Ci się to ogarniać :) może kiedyś tak Kalisz będzie wyglądał :twisted:
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 22 lip 2014, o 10:14

Dzięki chodź tak jak mówię nie traktuję tego jako plan pomysł chodź jestem ciekaw ile miasto liczyło by sobie mieszkańców w takie zabudowie :)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 26 sty 2015, o 12:32

Szykują się rekordowe inwestycje drogowe w Polsce, z wyjątkiem Kalisza:
http://wyborcza.biz/biznes/1,136681,173 ... BoxBizLink" onclick="window.open(this.href);return false;
Kalisz nie dostanie z tego NIC. Tak umiejętnie zabiegała o kaliskie drogi poprzednia ekipa, której platformerskie skrzydło dysponując parlamentarzystami członkami koalicji rządzącej, a więc mając możliwość zabiegania o interesy regionu bezpośrednio u decydentów, zamiast tego posłusznie, pokornie, potulnie, służalczo głosowało za utrąceniem wszelkich wniosków zmierzających do zmiany sytuacji Kalisza jako jedynego b. miasta wojewódzkiego bez drogi ekspresowej (każdy kaliski wniosek powinien być poparty pytaniem do decydenta, jeszcze przed odmową DLACZEGO Kalisz ma w takiej sytuacji pozostawać, niech to wyjaśniają, bo kaliszanie chcą się tego dowiedzieć). Teraz ci sami ludzie najwyraźniej zamierzają podkładać nogę nowej ekipie chodząc, jak tu już na forum informowano, koło podważenia funduszy na ZIT pod jakim absurdalnym pozorem. Może trzeba interweniować gdzieś w centrali Platformy, która chyba nie zdaje sobie sprawy czym się to dla niej w Kaliszu skończy. Ostatnia porażka w wyborach samorządowych to zapewne nie koniec niepowodzeń tych bęcwałów. Tusk potrafił nieraz z kmiotami szkodzącymi interesom partii robić radykalny porządek. Po prostu posyłał swojego komisarza i to niekoniecznie z powodu niesubordynacji. Obawiam się jednak, że obecnego kierownictwa PO po prostu nie stać na zdecydowanie, nie pozbędzie się więc tej kuli u nogi (tym bardziej, że to raczej kulka), a grupa Witczaka i Kołacińskiego (jedna z najgłupszych organizacji PO w kraju) będzie tu latami wegetować nie robiąc nic poza wkładaniem kija w szprychy i zjadaniem własnego ogona.

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: klocek » 27 sty 2015, o 21:35

Jedynie nadzieja w obecnej władzy, by działać w tym kierunku i lobbować. Tylko, jeżeli Prezydent nie jest już w PO to czy ktokolwiek będzie chciał go słuchać?

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 sty 2015, o 12:21

kaliszanin2 pisze:Może trzeba interweniować gdzieś w centrali Platformy, która chyba nie zdaje sobie sprawy czym się to dla niej w Kaliszu skończy.
Ta banda nieudaczników jest kryta przez wojewódzkie władze PO, bo Poznaniowi (gdzie PO rządzi) tacy bezwolni wasale w Kaliszu są jak najbardziej na rękę. Centrala Platformy może więc rzeczywiście nic nie wiedzieć o tym, jakimi tu dysponuje asami, a zacznie się czegoś niejasno domyślać dopiero po kolejnych klęskach wyborczych.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3622
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 28 sty 2015, o 12:51

klocek pisze:Jedynie nadzieja w obecnej władzy, by działać w tym kierunku i lobbować. Tylko, jeżeli Prezydent nie jest już w PO to czy ktokolwiek będzie chciał go słuchać?
Trzeba robić duży hałas i regularnie pytać, żądając dokładnej, wyczerpującej odpowiedzi, dlaczego to właśnie Kalisz, jako jedyne byłe miasto wojewódzkie, ma być traktowany per noga. Starać się zabierać głos w mediach ogólnopolskich krzycząc wniebogłosy o niesprawiedliwości. Wypromować pojęcie Wschodniowielkopolskiej Ściany Wschodniej, bardziej obecnie upośledzonej i zapóźnionej od obficie dotowanej Ściany Wschodniej, a pozbawianej środków inwestycyjnych pod pozorem przynależności do "bogatej Wielkopolski". Może Razem z Koninem i Sieradzem stworzyć stowarzyszenie samorządów Wschodniowielkopolskiej Ściany Wschodniej i bić się o swoje, m. in. o S25 i S12. Potulne siedzenie cicho absolutnie się nie sprawdziło, więc musi się skończyć. Prezydent Sapiński powinien wziąć przykład z prezydenta Nowej Soli Tyszkiewicza, który mając własne zdanie nt. nierównego, niesprawiedliwego traktowania różnych regionów i miejscowości jest często dostrzegany przez media ogólnopolskie.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 28 sty 2015, o 13:01

No akurat Konin siedzi zawsze cicho i jakoś źle mu się nie wiedzie pod czujnym okiem Poznania :)

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 5 kwie 2017, o 11:45

Obwodnica kreślona palcem po mapie
...G. Sapiński, który mówiąc o „obwodnicy południowej”, ma na myśli koncepcję przebiegu kolejnej drogi w granicach administracyjnych miasta, tyle że od strony południowej. Ulica ta, prawdopodobnie jako droga klasy Z lub G, miałaby biec od węzła Castorama w kierunku ul. Wrocławskiej, gdzie powstałoby nowe rondo. Następnie przebiłaby się pod torami kolejowymi do ulic Zachodniej i Metalowców, a w końcu do ul. Ks. Jolanty i ponad torami do ronda Ks. Jolanty – Pokrzywnicka – Starożytna. Szczegóły jej dalszego przebiegu pozostają niewiadomą – poza tym, że ma łączyć się z ul. Łódzką, a więc dzisiejszą drogą krajową nr 12 gdzieś w pobliżu fabryki Nestle Winiary.
Więcej w Życiu Kalisza
http://www.zyciekalisza.pl/?str=243&id=205962" onclick="window.open(this.href);return false;

Piob
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 6 lut 2016, o 20:28

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: Piob » 5 kwie 2017, o 15:20

Koncepcja bardzo dobra, bo ul. Częstochowska jest już bardzo obciążona. Tylko jak zwykle skończy się na planowaniu i życzeniach, bo pieniądze na tą inwestycję nie wiem skąd by miasto miało mieć.

Awatar użytkownika
Anto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: 1 cze 2011, o 23:08
Lokalizacja: Rypinek/Piwonice

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: Anto » 5 kwie 2017, o 17:35

Poza tym, że nie do końca wyobrażam sobie odcinek przez Ks. Jolanty od ronda z częstochowska do starożytnej to też myślę, że trasa bardzo dobra. Swoją drogą nie jest to żadna nowość, gdyż od 20-30 lat ludzie na tym "wąskim" odcinku Ks. Jolanty doskonale wiedzą że tamtędy ma iść jakaś droga do wrocławskiej. 10-15 lat temu nawet jacyś radni chodzili, pokazywali propozycje wykupów czy jakieś nawet podpisy zbierali więć p. Sapiński sam sobie niczego nie wymyślił, tylko odkopał nieco zapomniane sprawy o których mało kto chyba wiedział :D

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 5 kwie 2017, o 17:41

najpierw niech zrobią jedną a potem snują marzenia o innych

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Obwodnice Kalisza w ciągu dk nr 12 i 25 - forumowe konce

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 5 kwie 2017, o 18:38

Pomysł zacny, ale nie jestem sobie w stanie wyobrazić ile by to kosztowało. Z pewnością jakieś astronomiczne kwoty. Już pierwszym problemem byłoby przebicie się przez wąskie gardło AWP-Wrocławska-Zachodnia. Niemniej plany warto mieć.

ODPOWIEDZ