Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
Awatar użytkownika
newuser
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: 3 lis 2010, o 21:00
Lokalizacja: prawie centralna

Nieprzeczytany post autor: newuser » 18 maja 2011, o 13:09

sobieray-3 pisze: Część Nowego Rynku od Babinej powinna być pozostawiona dla transportu zbiorowego przyszłego operatora - KPT ( PKS + KLA.).
Też, ale przede wszystkim na odbudowanie Strażnicy. Może za 50 lat ktoś się obudzi .

sobieray-3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6822
Rejestracja: 21 sie 2008, o 10:11
Lokalizacja: Woj.Rozdarte Prosną

Nieprzeczytany post autor: sobieray-3 » 18 maja 2011, o 13:18

Też o tym marzę, ale nie jestem zdolny tego obiektu sfinansować :). To powinna być ROBOTA dla SLD - spadkobiercy tych co ten zabytek przeszło stuletnio rozebrali. To był szalony pomysł komunistów kaliskicich!!!
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 22 maja 2011, o 22:33

Jak na razie nic głośno nie widać i nie słychać o przenoszeniu. Wiecie coś więcej?
g13k

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Nieprzeczytany post autor: K-man » 22 maja 2011, o 23:07

Przecież była już mowa, że kupcy mają umowe do końca grudnia. Do tego czasu miasto raczej ich nie ruszy.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
AlixVonHessen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: 6 cze 2010, o 16:57
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AlixVonHessen » 23 maja 2011, o 10:00

Nie raczej, tylko na pewno. W końcu na jesieni wybory, trzeba swoich znajomków powystawiać do sejmu a jak się pozbędą kupców przed wyborami, to nie wiadomo kto trafi do rządu.
'Człowiek bez wiedzy o przodkach jest pusty i martwy' - M. Łącki

Awatar użytkownika
andrzej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4314
Rejestracja: 29 cze 2006, o 20:33
Lokalizacja: -Kalisz-

Nieprzeczytany post autor: andrzej » 4 kwie 2012, o 11:25

Obrazek

Życie Kalisza

ten watek można przenieść do planowanych bo w perspektywie paru lat zacznie się budowa tego parkingu to jest nieuniknione
Andrzej

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: K-man » 3 mar 2015, o 14:46

Pytanie do obecnej ekipy, co dalej z tym pomysłem. Czy inwestro od GH Tęcza nie był zobowiązany do budowy tego parkingu?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 3 mar 2015, o 18:45

K-man pisze:Pytanie do obecnej ekipy, co dalej z tym pomysłem. Czy inwestro od GH Tęcza nie był zobowiązany do budowy tego parkingu?
Galeria została sprzedana przez inwestora. Wątpię aby obecny właściciel był zainteresowany budową parkingu zwłaszcza wobec marnego ruchu w galerii. Ekipa rządząca w mieście też się zmieniła i teraz szukaj wiatru w polu.
Temat chyba zasili dział niezrealizowane inwestycje. Obym był złym prorokiem.

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 3 mar 2015, o 18:49

No to lipa. Targowiska tez pewnie nie przeniosa, sprzedawcy spod Teczy zacieraja rece.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: jp » 3 mar 2015, o 21:06

Cristof pisze:
K-man pisze:Pytanie do obecnej ekipy, co dalej z tym pomysłem. Czy inwestro od GH Tęcza nie był zobowiązany do budowy tego parkingu?
Galeria została sprzedana przez inwestora. Wątpię aby obecny właściciel był zainteresowany budową parkingu zwłaszcza wobec marnego ruchu w galerii. Ekipa rządząca w mieście też się zmieniła i teraz szukaj wiatru w polu...
Znalezć zródło wiatru to pikuś w porównaniu z "przepędzeniem na cztery wiatry" kupców z targowiska ;) Myślę, ze gdyby ekipom rządzącym (zarówno obecnym jak i poprzednim) zależało na budowie tego parkingu i co się z tym wiąże przeniesieniu targowiska, znalezliby sposób na wyegzekwowanie zobowiązania.
O zobowiązaniu inwestora wobec Miasta dowiedziałem się kiedyś przeglądając prospekt emisyjny spółki Rank Progress. Jest tam zawarta następująca informacja :

"5.2.3. Informacje dotyczące głównych inwestycji Emitenta w przyszłości, co do których jego organy zarządzające podjęły już wiążące zobowiązania:
1. Zobowiązanie wobec Miasta Kalisz:
Na podstawie oświadczenia z dnia 11 września 2007 r. Spółka zobowiązała się do wybudowania podziemnego parkingu na minimum 250 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz do urządzenia placu publicznego na powierzchni działki w formie i na zasadach ustalonych w odrębnym porozumieniu, przy czym ww. parking zostanie wybudowany na nieruchomości położonej w Kaliszu, Plac Nowy Rynek, będącym własnością Miasta Kalisz. Warunkiem realizacji ww. zobowiązania jest przekazanie przez miasto przedmiotowej nieruchomości Spółki wraz z użyczeniem jej na cele budowlane. Po wybudowaniu parkingu Spółka przekaże go nieodpłatnie Miastu Kalisz, w zamian za co będą z niego mogli korzystać klienci budowanego przez Spółkę Centrum Handlowego Galeria Tęcza. Niniejsza inwestycja ma być zrealizowana w terminie 18 miesięcy od dnia przekazania przedmiotowej nieruchomości Spółce przez miasto. Do chwili obecnej nie nastąpiło przekazanie przedmiotowej nieruchomości Emitentowi. Ponadto w ocenie Emitenta nie nastąpi to również przed 2012 r. Jednocześnie Emitent na dzień zatwierdzenia Prospektu Emisyjnego nie jest w stanie dokładnie oszacować kosztów przedmiotowej inwestycji, jednakże w jego ocenie nie będą one wyższe niż 7 500 tys. PLN."


Zobowiązanie pozostaje zobowiązaniem, a jeżeli Rank Progress sprzedał Tęczę wraz z zobowiązaniem, to wiadomo gdzie szukać nowego inwestora.
P.S. Gdybym był właścicielem Tęczy stanął bym na głowie, żeby powiększyć parking. Bardzo często się zdarza, że klienci – zwłaszcza płci pięknej, wróć, chciałem powiedzieć dużych samochodów ;) mają problem z manewrowaniem.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 4 mar 2015, o 00:11

Przecież nowy właściciel nie wycofuje się z budowy parkingu.Wprost przeciwnie.Interesuje go również plac na parkingu.Ten również chce zabudować. :)

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 4 mar 2015, o 23:26

Paweł skąd takie informacje jeżeli można wiedzieć? Czy Ty i jp, jeżeli wiecie coś więcej w temacie, moglibyście pochwalić się tym na forum? I pytanie odnośnie prospektu, którego fragment wstawił jp, a mianowicie, mowa jest tam o warunku zobowiązania, którym było/jest przekazanie nieruchomości przedsiębiorcy. Jak rozumiem chodzi o nieruchomość Nowego Rynku? Jeśli tak, to czy ta nieruchomość została przekazana inwestorowi? Bo to mogłoby stanowić podstawę ewentualnego domagania się spełnienia zobowiązania, ewentualnie dochodzenia roszczeń z tytułu niewykonania zobowiązania.

Pawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2938
Rejestracja: 13 kwie 2006, o 21:48

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: Pawel » 5 mar 2015, o 00:31

Nieruchomość pod zabudowę nie została przekazana bo jest nią plac na którym stoją budki kupców.
O planach nowego właściciela pisało swego czasu ŻK.Chętnie widzieliby w tym miejscu hotel czy coś podobnego.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: jp » 5 mar 2015, o 19:12

Przemku! O zobowiązaniu dowiedziałem się przy okazji przeglądania prospektu emisyjnego. Po prostu byłem kiedyś zainteresowany kupnem ich akcji. Ostatecznie akcji nie nabyłem i nie interesowałem się pózniejszymi losami społki. Nie znam szczegółów porozumienia Miastem. Jedno jest pewne, warunkiem realizacji zobowiązania jest przekazanie przez Miasto placu pod budowę, a to może nastąpić jedynie po wyprowadzeniu targowiska...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 5 mar 2015, o 20:12

Panowie, bardzo dziekuje za informacje. A wiec wszystko jeszcze przed nami w tej sprawie.

mirekwalczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2015, o 14:13

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: mirekwalczyk » 6 kwie 2015, o 17:38

Miejsc parkingowych nigdy nie za dużo, chodź przydałyby się mieszkania, może nie takiej jak hotele, ale takie na kieszeń przede wszystkim młodym, chcących zakładać rodziny.

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: jp » 6 kwie 2015, o 23:51

mirekwalczyk pisze:Miejsc parkingowych nigdy nie za dużo, chodź przydałyby się mieszkania, może nie takiej jak hotele, ale takie na kieszeń przede wszystkim młodym, chcących zakładać rodziny.
Taak miejsce na podziemne mieszkania jak znalazł :lol:

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 8 lip 2015, o 23:30

jp pisze:
Cristof pisze:
K-man pisze:Pytanie do obecnej ekipy, co dalej z tym pomysłem. Czy inwestro od GH Tęcza nie był zobowiązany do budowy tego parkingu?
Galeria została sprzedana przez inwestora. Wątpię aby obecny właściciel był zainteresowany budową parkingu zwłaszcza wobec marnego ruchu w galerii. Ekipa rządząca w mieście też się zmieniła i teraz szukaj wiatru w polu...
Znalezć zródło wiatru to pikuś w porównaniu z "przepędzeniem na cztery wiatry" kupców z targowiska ;) Myślę, ze gdyby ekipom rządzącym (zarówno obecnym jak i poprzednim) zależało na budowie tego parkingu i co się z tym wiąże przeniesieniu targowiska, znalezliby sposób na wyegzekwowanie zobowiązania.
O zobowiązaniu inwestora wobec Miasta dowiedziałem się kiedyś przeglądając prospekt emisyjny spółki Rank Progress. Jest tam zawarta następująca informacja :

"5.2.3. Informacje dotyczące głównych inwestycji Emitenta w przyszłości, co do których jego organy zarządzające podjęły już wiążące zobowiązania:
1. Zobowiązanie wobec Miasta Kalisz:
Na podstawie oświadczenia z dnia 11 września 2007 r. Spółka zobowiązała się do wybudowania podziemnego parkingu na minimum 250 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz do urządzenia placu publicznego na powierzchni działki w formie i na zasadach ustalonych w odrębnym porozumieniu, przy czym ww. parking zostanie wybudowany na nieruchomości położonej w Kaliszu, Plac Nowy Rynek, będącym własnością Miasta Kalisz. Warunkiem realizacji ww. zobowiązania jest przekazanie przez miasto przedmiotowej nieruchomości Spółki wraz z użyczeniem jej na cele budowlane. Po wybudowaniu parkingu Spółka przekaże go nieodpłatnie Miastu Kalisz, w zamian za co będą z niego mogli korzystać klienci budowanego przez Spółkę Centrum Handlowego Galeria Tęcza. Niniejsza inwestycja ma być zrealizowana w terminie 18 miesięcy od dnia przekazania przedmiotowej nieruchomości Spółce przez miasto. Do chwili obecnej nie nastąpiło przekazanie przedmiotowej nieruchomości Emitentowi. Ponadto w ocenie Emitenta nie nastąpi to również przed 2012 r. Jednocześnie Emitent na dzień zatwierdzenia Prospektu Emisyjnego nie jest w stanie dokładnie oszacować kosztów przedmiotowej inwestycji, jednakże w jego ocenie nie będą one wyższe niż 7 500 tys. PLN."


Zobowiązanie pozostaje zobowiązaniem, a jeżeli Rank Progress sprzedał Tęczę wraz z zobowiązaniem, to wiadomo gdzie szukać nowego inwestora.
P.S. Gdybym był właścicielem Tęczy stanął bym na głowie, żeby powiększyć parking. Bardzo często się zdarza, że klienci – zwłaszcza płci pięknej, wróć, chciałem powiedzieć dużych samochodów ;) mają problem z manewrowaniem.

faxer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2015, o 08:53

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: faxer » 26 sie 2015, o 13:59

A ktoś ma może wgląd w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Ciekawy jestem z kiedy jest ostatnie uaktualnienie i jakie przeznaczenie ma docelowo ten plac pod tęczą. Czy w ogóle ktoś na przyszłe lata planuje jakieś miejsce do zagospodarowanie dla samochodów, bo raczej ich nie ubędzie ...

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Podziemny parking pod Nowym Rynkiem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 26 sie 2015, o 14:38

faxer pisze:A ktoś ma może wgląd w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Ciekawy jestem z kiedy jest ostatnie uaktualnienie i jakie przeznaczenie ma docelowo ten plac pod tęczą. Czy w ogóle ktoś na przyszłe lata planuje jakieś miejsce do zagospodarowanie dla samochodów, bo raczej ich nie ubędzie ...
Z tego co widzę w BIPie to dla tego miejsca nie przewidziano mpzp. Można sprawdzić co najwyżej w studium.

ODPOWIEDZ