Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

To co już wybudowano.
Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 15 kwie 2015, o 21:31

Wydaje mi się że podobny pojazd, przynajmniej tył miał tak oklejony stał dziś na chodniku na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Podmiejskiej obok sterownika sygnalizacji. Pomyślałem sobie że firma reguluje światła .
Nikt jeszcze na naszym terenie nie pochwalił się takim fotoradarem, chociaż w Polsce zaistniały więc wszystko możliwe.
Fotoradar zamaskowany i ukryty w aucie. "Działamy legalnie"
http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ ... y-legalnie" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Miś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 2 maja 2012, o 16:50
Lokalizacja: PK, DW, DL, EN4

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Miś » 15 kwie 2015, o 21:56

Proszę jak takie auta wyglądają w "cywilizowanych" krajach, w ktorych kontrole prędkości są czynnikiem mającym poprawić bezpieczeństwo na drogach a nie jak w naszym kochanym kraju wydrzeć od obywateli możliwie jak najwięcej kasy:

https://wonderingbrit.files.wordpress.c ... ra-van.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ktoś może powiedzieć, że się czepiam ale przyznajcie że coś w tym jest!
"To jest miś na skalę naszych możliwości..."

cheetah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 21:44
Lokalizacja: Czaszki/Mokotów

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: cheetah » 15 kwie 2015, o 22:22

Cristof pisze: Fotoradar zamaskowany i ukryty w aucie. "Działamy legalnie"
http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ ... y-legalnie" onclick="window.open(this.href);return false;
Tylko w Morzyczynie ustawili znak informujący o możliwej kontroli prędkości. Czy w Kaliszu w wymienionych przez Was miejscach też ten znak stoi?
Załączniki
morzyczyn.JPG
morzyczyn.JPG (129.88 KiB) Przejrzano 6767 razy

Awatar użytkownika
<Przemek>
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3488
Rejestracja: 2 kwie 2013, o 15:19

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: <Przemek> » 15 kwie 2015, o 22:38

A to na pewno była kontrola radarowa w Kaliszu? Jeszcze do niedawna wielu obrońców SM w Kaliszu wspominało jako argument za pozostawieniem, że w naszym mieście strażnicy mają inne zajęcia niż gnębienie kierowców. Czyżby się coś zmieniło?

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 15 kwie 2015, o 23:38

widac na tym zdjeciu ze obca rejestracja, miejsce zaparkowania niezgodne z prawem, miejsce pomiaru nieoznakowane. Jesli to faktycznie fotoradar to ktos ladnie leci w kulki. Czy to moze byc ITD? Kiedys widzialem na krajowkach stali pod wiaduktami takimi zoltymi samochodami wygladajacymi jak pomoc drogowa albo sluzba drogowa

holek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 22:13
GG: 3979899
Lokalizacja: Midleton-Ireland/ /Kalisz-Poland

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: holek » 16 kwie 2015, o 08:38

obywatel pisze:Nie wiedziałem gdzie to dać - w środku był fotoradar/kamera, widział już ktoś wcześniej ten samochód?

https://vimeo.com/125059884" onclick="window.open(this.href);return false;
Sorry, there is no video here.

Ma ktoś jeszcze jakiś link?

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 16 kwie 2015, o 09:59

Dzisiaj ten samochód stoi kolo Amber na Szlaku. Obok jest jakaś kamera na trójnogu - wieczorem wrzucę filmik. Moze to cos związanego z natężeniem ruchu?

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 16 kwie 2015, o 10:51

obywatel pisze:Dzisiaj ten samochód stoi kolo Amber na Szlaku. Obok jest jakaś kamera na trójnogu - wieczorem wrzucę filmik. Moze to cos związanego z natężeniem ruchu?
aa to mogę powiedzieć śmiało że widziałem wczoraj również samochód nie pamiętam jaki teraz ale na nr rejestracyjnych WW...
samochód stał zaparkowany - skrzyżowanie AWP a Stawiszyńska - dokładnie na stawiszyńskiej w stronę centrum zaraz za wjazdem na pobliską stację obok samochodu stała kamera czy coś takiego na statywie czyli na trójnogu...
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 16 kwie 2015, o 11:41

damianfarba pisze:
obywatel pisze:Dzisiaj ten samochód stoi kolo Amber na Szlaku. Obok jest jakaś kamera na trójnogu - wieczorem wrzucę filmik. Moze to cos związanego z natężeniem ruchu?
aa to mogę powiedzieć śmiało że widziałem wczoraj również samochód nie pamiętam jaki teraz ale na nr rejestracyjnych WW...
samochód stał zaparkowany - skrzyżowanie AWP a Stawiszyńska - dokładnie na stawiszyńskiej w stronę centrum zaraz za wjazdem na pobliską stację obok samochodu stała kamera czy coś takiego na statywie czyli na trójnogu...
Sytuacja z dzisiaj - https://vimeo.com/125130607" onclick="window.open(this.href);return false;

Czyli wygląda na to, że to jakieś pomiary ruchu.

Awatar użytkownika
damianfarba
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1139
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:46
Lokalizacja: Majków

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: damianfarba » 16 kwie 2015, o 14:00

Czyżby to miało związek z tymi statywami i pomiarami ?
Dziwne białe skrzynki mocowane na słupach hmm....
Jak dla mnie jakieś mają, gdyż są zlokalizowane te białe skrzynki zaraz nieopodal większych skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu, dziś w Kaliszu widziałem na Majkowska a Piłsudskiego oraz Godebskiego a Piłsudskiego tak jak widać na fotkach: (zakładam że takich skrzynek tudzież na obwodnicy i drogach krajowych w Kaliszu jest więcej)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie znasz dnia ani godziny ! ..?

to czas kupić zegarek i kalendarz

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 16 kwie 2015, o 14:05

Pewnie natężenie ruchu, bo na mapkach na których jest podgląd z kamer, są również różne kolory, którymi są pozaznaczane ulice właśnie z różnym nasileniem ruchu. ;)
Może media niedługo nam to wyjaśnią :)
g13k

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 17 kwie 2015, o 19:03

Taka sytuacja...

https://vimeo.com/125270435" onclick="window.open(this.href);return false;

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: klocek » 18 kwie 2015, o 08:28

Wczoraj ok 16 system sterowany gałką coś znowu wariował. Dawno nie widziałem takich korków, szczególnie w miejscach, w których ich dotychczas nie było. Na początku myślałem, że zamknięto drogi w związku z wyścigiem, ale to będzie dopiero w niedzielę.
Kolejny brak "bezpiecznika" - fajne zdarzenie. W pewnych miejscach na drogach podporządkowanych są pętle indukcyjne. Załącza się na głównej czerwone i ci mogą wyjechać. Wczoraj zdarzenie.
1. Na głównej zapaliło się czerwone by przepuścić 1 samochód z podporządkowanej.
2. Samochód wyjechał, już pojawiło się zielone, gdy...
3. Pieszy nacisnął przycisk na przejście przez pasy.
4. Zielone trwało sekundę. I znowu czerwone.
5. W tym czasie na podporządkowanej podjechał samochód, znowu mignięcie zielonego na głównej na sekundę i przepuszczamy go.
6. "Modliłem się" o brak kolejnego pieszego.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 18 kwie 2015, o 10:11

http://www.faktykaliskie.pl/zielona-fal ... kiego-film" onclick="window.open(this.href);return false;
- Ten system nie działa jeszcze w pełni sprawnie, wykonawca cały czas poprawia i ustawia te sygnalizacje, ale na niektórych odcinkach efekty już można zobaczyć – zapewnia Marcin Cieloszyk z Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
Tym tekstem to już dosłownie rzygam...
g13k

obywatel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 15:33
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: obywatel » 18 kwie 2015, o 10:13

gawronik13kalisz pisze:http://www.faktykaliskie.pl/zielona-fal ... kiego-film
- Ten system nie działa jeszcze w pełni sprawnie, wykonawca cały czas poprawia i ustawia te sygnalizacje, ale na niektórych odcinkach efekty już można zobaczyć – zapewnia Marcin Cieloszyk z Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
Tym tekstem to już dosłownie rzygam...

haha, właśnie miałem to wklejać :lol: ciągle to samo gadanie, a cały ten system leży i kwiczy.

kaczorkalisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1873
Rejestracja: 31 mar 2009, o 14:47
Lokalizacja: XXV lecia

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: kaczorkalisz » 18 kwie 2015, o 17:11

obywatel pisze:Taka sytuacja...

https://vimeo.com/125270435" onclick="window.open(this.href);return false;

widzialem taka sytuacje jak osoba bedaca na Twoim miejscu ostro pojechala po klaksonie bo blokowano mu pas :)


co do tych tajemniczych skrzyneczek, wczoraj do poludnia byla przyczepiona na starym szlaku bursztynowym a dzisiaj juz jej nie bylo

klocek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 19:55
Lokalizacja: Dobrzec

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: klocek » 18 kwie 2015, o 21:30

gawronik13kalisz pisze:http://www.faktykaliskie.pl/zielona-fal ... kiego-film
- Ten system nie działa jeszcze w pełni sprawnie, wykonawca cały czas poprawia i ustawia te sygnalizacje, ale na niektórych odcinkach efekty już można zobaczyć – zapewnia Marcin Cieloszyk z Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu.
Tym tekstem to już dosłownie rzygam...
Czyli system nie działa, ale będziemy walić mandaty. Czy jest to zgodne z prawem? Oczywiście, że nie. Należy się zastanowić nad odpowiednim "szablonem" pisma w przypadku otrzymania mandatu.

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3259
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 19 kwie 2015, o 07:00

Dla mnie porażką są światła pod COSSW w Szczypiornie. Są tak skonfigurowane że na głównej przelotowej drodze pali się ciągle czerwone światło, chociaż ruch poprzeczny jest tam znikomy. Zawsze jadąc tam muszę mniej lub bardziej gwałtownie hamować bo nie wiem czy zaskoczy z automatu zielone w ciągu Wrocławskiej. Wracając wczoraj wieczorem, gdy ruch był znikomy światła mnie zatrzymały chociaż nikt nie wyjeżdżał ani nie przechodził z poprzecznej drogi. Zdążyłem przejechać znowu czerwone i samochód za mną musiał się także zatrzymać.

JarMar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2015, o 21:46

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: JarMar » 20 kwie 2015, o 09:53

Cristof pisze:Dla mnie porażką są światła pod COSSW w Szczypiornie. Są tak skonfigurowane że na głównej przelotowej drodze pali się ciągle czerwone światło, chociaż ruch poprzeczny jest tam znikomy. Zawsze jadąc tam muszę mniej lub bardziej gwałtownie hamować bo nie wiem czy zaskoczy z automatu zielone w ciągu Wrocławskiej. Wracając wczoraj wieczorem, gdy ruch był znikomy światła mnie zatrzymały chociaż nikt nie wyjeżdżał ani nie przechodził z poprzecznej drogi. Zdążyłem przejechać znowu czerwone i samochód za mną musiał się także zatrzymać.
Szanowni Państwo, od dawna wczytuję się w Wasze dyskusje, ponieważ śledzę życie w Kaliszu, w którym od kilkunastu lat nie mieszkam.
Dziś zabieram głos po raz pierwszy.

Czerwone światło w ciągu drogi głównej, czy przy przejściach dla pieszych, jest od dawna stosowane w Europie zachodniej w celu wymuszenia zmniejszenia prędkości zbliżających się pojazdów, które otrzymują zielone światło dojeżdżając do sygnalizatora powoli. Wygląda to absurdalnie jeśli w ulicy podporządkowanej na włączenie do ruchu nie oczekuje żaden pojazd lub nikogo pieszego nie ma przy przejściu, jednak skutecznie uspokaja ruch.

Należy spodziewać się, że takie i inne tego typu rozwiązania będą powszechne.

Pozdrawiam Wszystkich!
JM

Mrc86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 18 mar 2013, o 09:35

Re: Kaliskie Centrum Sterowania Ruchem

Nieprzeczytany post autor: Mrc86 » 20 kwie 2015, o 11:32

Taki cwany jesteś JarMar to coc ci powiem odnośnie twojej teorii kilka razy zdarzyło mi sie podczas dojeżdżania do tego sczytu technologii petla nie zajarzyła na czas i musiałem tak gwałtownie zahamować ze ABS sie wtrącił, bo tez zaufałem pętli a to tylko 60km/h bo było po 23.... Wiec moze i w europie jest to stosowane ale kazdy kto sie naciął tak jak ja dojezdzanie do czerwonego swiatła jest stresujace bo nie wiem czy zajarzy LEPIEJ BY BYŁO GDYBY ZIELONE SIE PALILO CALY CZAS A ZMIENIAŁO NA CZERWONE PO WYKRYCIU ZE POJAZD JEDZIE ZA SZYBKO

ODPOWIEDZ