Wybory Samorządowe 2018

OIO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 23 maja 2018, o 14:47

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: OIO » 3 paź 2018, o 12:12

thorinek pisze:
3 paź 2018, o 11:41
OIO pisze:
2 paź 2018, o 19:31
Może należałoby wspomnieć, choćby "z dziennikarskiego obowiązku", że Zbigniew Maj ma postawione zarzuty korupcyjne?
Zdecydowanie należy, zaznaczając że chodzi nie o zarzuty korupcyjne, tylko o zarzut przekazywania informacji na podstawie artykułu 231 pkt. 1 KK (Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3).

Tak jak i to, że bardzo medialne i głośne zatrzymanie przez panów w kominiarkach z CBA o 6:00 (tuż po ogłoszeniu przez Maja że będzie kandydował na Prezydenta Kalisza) zakończyło się śmieszną kaucją 3.000 pln, co mniej więcej świadczy o wartości i wadze zarzutów.
Masz rację. Zarzuty są za przekazywanie informacji, a zatrzymanie przez Wydział ds. Korupcji. Zwracam honor ;)

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 3 paź 2018, o 13:02

W Wyborach Prezydenckich Miasta Kalisza 2018 głosuj na SWOJEGO!

Piotr Kościelny jest kaliszaninem z krwi i kości. Zapytaj "swojego" kandydata skąd jest i gdzie naprawdę mieszka? Można się mocno zdziwić. :)

Podoba Ci się stadion na Łódzkiej albo dla przykładu obiekt na Majkowie? Daj Piotrowi szansę dokończyć inwestycje, które rozpoczął, a których realizację Mu przerwano w poprzedniej kadencji i nikt ich nie dokończył lub dokończono je w sposób, który pozostawimy bez komentarza...

Wybierz Człowieka, który będzie reprezentował interes Obywateli, a nie realizował partyjne układy!

Głosuj na Piotra KOŚCIELNEGO i Stowarzyszenie KALISZANIE. :)
Nie, dziękuję.
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 3 paź 2018, o 13:39

gawronik13kalisz pisze:
3 paź 2018, o 13:02
W Wyborach Prezydenckich Miasta Kalisza 2018 głosuj na SWOJEGO!

Piotr Kościelny jest kaliszaninem z krwi i kości. Zapytaj "swojego" kandydata skąd jest i gdzie naprawdę mieszka? Można się mocno zdziwić. :)

Podoba Ci się stadion na Łódzkiej albo dla przykładu obiekt na Majkowie? Daj Piotrowi szansę dokończyć inwestycje, które rozpoczął, a których realizację Mu przerwano w poprzedniej kadencji i nikt ich nie dokończył lub dokończono je w sposób, który pozostawimy bez komentarza...

Wybierz Człowieka, który będzie reprezentował interes Obywateli, a nie realizował partyjne układy!

Głosuj na Piotra KOŚCIELNEGO i Stowarzyszenie KALISZANIE. :)
Nie, dziękuję.
Oj gawronik, manipulujesz i wyrywasz z kontekstu jak Fakty Kaliskie :D Chociaż fakt trochę to niejasno napisali.

PS: w nawiązaniu do pierwszego zdania, trochę w tym prawdy.
Pawliczak, Maj, Kaleta - w Kaliszu nie mieszkają.
Sapiński z Kalisza nie jest.
Czyli prawie połowa kandydatów nie jest kaliszanami.
Ktoś wie jak z Kinastowskim i Kozłowskim?
Grodziński chyba na Dobrzecu mieszka, a Kościelny w Szczypiornie.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 4 paź 2018, o 12:08

Kolejny Solaris w "gustownym" wdzianku
Obrazek
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 4 paź 2018, o 12:36

Ja pier... niech ta 13 przede wszystkim go nie oszpeca. No, ale jaki pan...
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

dybek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 527
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 11:23
Lokalizacja: Czaszki/Kaliniec

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: dybek » 4 paź 2018, o 19:25

Najwięcej na mieście bilboardów, banerów i plakatów na mieście widzę pana Maja. Panowie Kinastowski, Grodziński i Sapiński też widoczni ale w mniejszym stopniu. Pani Pawliczak widziałem jeden baner (w sąsiedztwie znacznie większego baneru radnej Majewskiej). Panów Kościelnego i Kozłowskiego nie widziałem nic.

Niektorym nie zależy na kampanii czy skupiają się na innych sposobach -ulotki do szkrzynek, internet?

Jacenty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 875
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:02

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: Jacenty » 6 paź 2018, o 14:41

jasiek20 pisze:
26 wrz 2018, o 09:14
Tak czy inaczej zagłosować trzeba bo jest to nijako nasz obywatelski obowiązek.
Przykre jest to, że prawdopodobnie nasze miasto znowu będzie skazane, tym razem na 5 lat, marazmu.
Jeśli miałbym ocenić poszczególnych kandydatów to tak:

Sapiński - doskonale nam zaprezentował na co go stać i jakim kiepskim jest włodarzem. Oczekiwania były spore więc zawód ogromny. Jedyny plus dla mnie to rozwój komunikacji miejskiej i chęć powiększenia miasta.

Grodziński- miał już swoją szansę. Dla mnie jest bucem i ignorantem. Nie lubię ludzi cechujących się pychą. Zresztą Grodziński to nic innego jak dalsze układy i kolesiostwo. Miasto oczywiście na dalszym planie.

Pawliczak- również już była. Pokazała, że dla niej ważny wizerunek, partia i nic poza tym. Oczywiście ludzie zagłosują bo ładna, bo się uśmiecha, sadzi kwiatki, robi fotki z seniorami. Niestety jako włodarz miasta będzie bardzo mizerna. Pamiętam jej pomysły typu zagospodarowanie budynku Calisii na mieszkania socjalne. Jak ostatnio pisaliśmy jej partyjny kolega to nawet chciał kawałek Prosny zasypać i zrobić parking. Jestem przekonany, że jeśli Pani Pawliczak zostanie prezydentem to będzie 5 straconych lat dla Kalisza. Zwłaszcza pod względem inwestycji.

Kinastowski- nic tylko czekać jak na jego plecach od razu wypłynie Pęcherz i cała rada seniorów typu Chwiałkowski, Konopka, Mancewicz, Przybył. Będzie to co było przez 12 lat. Zresztą nie lubię taniego populizmu - darmowa komunikacja, kasa dla seniorów na remonty mieszkań. Coś na zasadzie temu damy, tamtemu damy - jakby budżet miasta był z gumy. Może zbyt bardzo inspiruje się partią rządzącą. Pan oderwany od rzeczywistości i od realiów. Niestety typowa marionetka.

Kaleta - Pan, który został namaszczony na kandydata przez górę. Podejrzewam, że sam z siebie by nie kandydował. W Kaliszu raczej postać nieznana więc mniemam, że problemów miasta również nie zna. Wrzucili chłopa z powiatu i kazali kandydować. Czy miasto potrzebuje kogoś kto ma pracować jako prezydent czy Kalisz potrzebuje kogoś kto ma być prezydentem-managerem, czującym to miasto i komu zależy na tym mieście i jego rozwoju?

Kościelny- również już był. Pokazał się z nie najlepszej strony. Całkowicie bezbarwny, nijaki. Nie udźwignął funkcji prezydenta od inwestycji to jak ma udźwignąć całe miasto? Rozwój to inwestycje więc i tu Kalisz zapadnie na 5 lat w głęboki inwestycyjny sen. No chyba, że będzie podgrzewał murawy na orlikach.

Kozłowski - kolejny kandydat z przypadku. Nie mieli kogo wrzucić, chcieli się podpiąć do Maja - nie wyszło. Myślę, że jemu także nie zależy, ani na wygranej ani na mieście. Dla mnie to podkładka pod wybory parlamentarne. Tu się pokazać, tu o sobie przypomnieć. Nawet w debacie nie chciał wziąć udziału. Jego aktywność ogranicza się tylko do facebooka, gdzie zadał 3 pytania (m.in. o straż miejską, a potem na konferencji opowiadał, że kaliszanie chcą rozwiązania tej jednostki - trzeba wspomnieć, że tylko kilku fejsbukowiczów się wypowiedziało).

Maj- dla mnie spory zawód. Myślałem, że to będzie alternatywa. Świeża krew, facet, który załatwił miastu komendę policji za 50 baniek,. Jednak nie mam pojęcia kto tworzył mu ten program wyborczy. Darmowa komunikacja miejska, Izba Wytrzeźwień, brak zadań domowych dla uczniów... - 13 punktów z których 11 jest całkowicie z dupy i w żadnym razie nie przyczyni się do rozwoju miasta. Mam też wrażenie, że chce tu zrobić policyjne miasto.


I kogo tu wybrać, Panowie?
No ciekawy jest ten opis kandydatów. I z tego co widzę każdy zły. Najgorsze, że ja np do dziś dnia nie wiem kto jakiś ma plan na miasto, jakie priorytety dla miasta itd.
Na dzień dziejszy dotarło do mnie tylko kto kandyduje, i że Pan Maj chce znieść prace domowe dla uczniów i darmową komunikacje miejską.
Czy dla któregoś z kandydatów istotny jest np układ komunikacyjny miasta, obwodnica?
Kandydaci, media lokalne, zostały chyba 2 tygodnie, zróbcie cos!

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 10 paź 2018, o 13:06

W ŻK ukazał się wywiad z Prezydentem. Oczywiscie to REKLAMA co wskazują nawet 2 takie napisy przy nagłówku.
Obrazek
Fajnie jakby ktoś zajął się tym i sprawdził, czy zapłacono za to z budżetu miasta, czy Pan Grzegorz sam wyłożył na to kasę. Nie widzę nigdzie informacji, że zostało to sfinansowane ze środków KWW
g13k

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 10 paź 2018, o 15:22

Tak idzie...ja pier...jak można takie bajki opowiadać!!!
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

korona45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2017, o 23:29

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: korona45 » 10 paź 2018, o 21:11

Sapiński, Kościelny, Grodziński, Pawliczak.. z każdym następnym nazwiskiem jest gorzej. Na razie z całego tego towarzystwa najbardziej przekonuje mnie Pan Kinastowski.

Awatar użytkownika
FATUM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1454
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:43
Lokalizacja: Kalisz/Zduńska Wola

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: FATUM » 10 paź 2018, o 22:10

korona45 pisze:
10 paź 2018, o 21:11
Sapiński, Kościelny, Grodziński, Pawliczak.. z każdym następnym nazwiskiem jest gorzej. Na razie z całego tego towarzystwa najbardziej przekonuje mnie Pan Kinastowski.
Jasne żeby Rogowski mógł ponownie zacząć rządzić miastem...
I COULD HAVE EVERYTHING BY DISEASES I HAVE NOTHING

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 paź 2018, o 07:59

Mam podobne odczucie. Teraz coraz częściej już Pęcherz się pojawia. Ciekawe gdzie był przez ostatnie 4 lata?

Kinastowski niby prowadzi "kampanię konkretów", a konkretnie to ani razu nie powiedział w jaki sposób zdobędzie kasę na te wszystkie projekty.
No i te uporczywie pchające się do rady emerytki w wieku 75 plus. Z całym szacunkiem, ale te panie to mogą nie dotrwać końca kadencji.

Niby nowe, ale tylko z pozoru. Reszta to stary układ, który stopniowo przez 12 lat udupił to miasto.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 paź 2018, o 10:24

Ten Pan ma tak wysokie mniemanie o sobie, że przez to jest wręcz groteskowy. Zdecydowany przerost formy nad treścią. Kolesiostwa już dosyć w magistracie.
Załączniki
20181011_102035.png
20181011_102035.png (385.43 KiB) Przejrzano 3443 razy
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 11 paź 2018, o 13:26

Też mnie to rozbawiło🤣😂 chwilę po debacie już samozwańczo nazwał się zwycięzcą
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 11 paź 2018, o 13:32

4 lata temu, tuż przed ogłoszeniem oficjalnych wyników wyborów prezydenckich, mówił z przekonaniem, że "w poniedziałek ogłosimy zwycięstwo Janusza Pęcherza".

Trochę pokory by się przydało temu Panu. Ludzie nie lubią cwaniaków. Ja np. nie znoszę.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

korona45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2017, o 23:29

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: korona45 » 11 paź 2018, o 22:47

Jak to w Polsce bywa, wybiera się mniejsze zło.
jasiek20 pisze:
11 paź 2018, o 07:59
Mam podobne odczucie. Teraz coraz częściej już Pęcherz się pojawia. Ciekawe gdzie był przez ostatnie 4 lata?

Kinastowski niby prowadzi "kampanię konkretów", a konkretnie to ani razu nie powiedział w jaki sposób zdobędzie kasę na te wszystkie projekty.
No i te uporczywie pchające się do rady emerytki w wieku 75 plus. Z całym szacunkiem, ale te panie to mogą nie dotrwać końca kadencji.

Niby nowe, ale tylko z pozoru. Reszta to stary układ, który stopniowo przez 12 lat udupił to miasto.

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: milo » 11 paź 2018, o 23:07

jasiek20 pisze:
11 paź 2018, o 07:59


Kinastowski niby prowadzi "kampanię konkretów", a konkretnie to ani razu nie powiedział w jaki sposób zdobędzie kasę na te wszystkie projekty.
A który z kandydatów pokazuje w jaki sposób zdobędzie kasę na swoje wyborcze obiecanki?

Nie wiedziałem, że był on członkiem Kukiz army :lol:
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/ludz ... ,4969.html
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 paź 2018, o 09:06

Karolina Pawliczak:
"Rada miałaby przedstawiać prezydentowi najważniejsze zadania, które miasto mogłoby wesprzeć, np. doprowadzenie przyłącza wody. Do tego Pawliczak zapowiada częstsze patrole straży miejskiej na tych terenach, a dla kaliszan mających swoje działki w miejscowości Szałe, w gminie Opatówek – bilety autobusowe w cenie obowiązującej w granicach miasta. - Uważam, że do samych działek na Szałe, mimo że to jest teren poza granicami Kalisza, ten bilet powinien obowiązywać w cenie biletu miejskiego, dlatego że 90%, jak nie więcej, mieszkańców Kalisza użytkuje działki w miejscowości Szałe – mówi Karolina Pawliczak.

Kandydatka SLD proponuje również zlokalizowanie przy ogródkach na Szałe Stacji Roweru Miejskiego."


I może jeszcze podatki kaliszan przeznaczać na rozwój Wolicy?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8994
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 12 paź 2018, o 09:27

Z biletami na Szałe nie głupi pomysł- ale tylko dla mieszkańców Kalisza. Reszta niech płaci normalnie.
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 12 paź 2018, o 09:29

gawronik13kalisz pisze:
12 paź 2018, o 09:27
Z biletami na Szałe nie głupi pomysł- ale tylko dla mieszkańców Kalisza. Reszta niech płaci normalnie.
A jak zweryfikujesz kto jest mieszkańcem Kalisza i tu płaci podatki, a kto nie?
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

ODPOWIEDZ