Wybory Samorządowe 2018

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 28 paź 2018, o 12:57

Już pisałem że od weryfikacji byłaby karta mieszkańca którą wprowadzono
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 29 paź 2018, o 12:01

O ile sam koszt budowy infrastruktury tramwajowej, przy pomocy zewnętrznych środków, byłby do udźwignięcia przez miasto to o tyle samo późniejsze utrzymanie tramwaju byłoby dla nas kosztowne i to znacznie. Do tego dochodzi kwestia "zabrania pasów ruchu kierowcom" - no bo jak inaczej puścić tramwaj Górnośląską?
W Olsztynie wielu zmotoryzowanych kierowców do tej pory nie jest zadowolona z tej inwestycji. Dali temu wyraz w ostatnich wyborach samorządowych, gdzie ich obecnie urzędujący prezydent, który moim subiektywnym zdaniem bardzo rozwinął to miasto, ma olbrzymi problem aby przejść na kolejną kadencję. W drugiej turze powalczy z byłym włodarzem miasta, znanym w całej Polsce, z miłosnych ekscesów na ratuszowej wieży.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 29 paź 2018, o 14:00

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/pa ... id,tm.html

Chorągiewka.... 2 tygodnie temu inaczej mówił teraz zmienia ton. Niech już będzie po wyborach bo to już się robi nudne.
I ci prezydenci... kogo zaprosi jeszcze ,Gronkiewicz-Waltz?
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 29 paź 2018, o 16:44

gawronik13kalisz pisze:
29 paź 2018, o 14:00
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/pa ... id,tm.html
Chorągiewka.... 2 tygodnie temu inaczej mówił teraz zmienia ton.
Jeśli chce wygrać, to przecież musi szukać poparcia, a zbyt dużego wyboru nie ma. Byłoby dziwne, gdyby nie chciał wygrać.

ANewDay
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1943
Rejestracja: 12 lut 2006, o 12:10
Lokalizacja: xxxx

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: ANewDay » 30 paź 2018, o 08:18

też uważam, że to nic nadzwyczajnego...

natomiast propaganda i same przejaskrawione artykuły na faktachkaliskich (dot. obu panów) bardzo mnie niepokoją

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 paź 2018, o 08:59

Widać jakie to kaliskie media są obiektywne:
Fakty za Panem Kinastowskim, Calisia i rc za Grodzińskim.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 30 paź 2018, o 11:06

Jeśli Pawliczak poprze Grodzińskiego to już absolutnie nie mam złudzeń, że dla obojga liczą się tylko stołki, nie miasto.

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/poli ... k,183.html
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 paź 2018, o 14:34

gawronik13kalisz pisze:
29 paź 2018, o 14:00
kogo zaprosi jeszcze ,Gronkiewicz-Waltz?
No, wiele się nie pomyliłem ;) Rafał Trzaskowski, a więc następca pani GW ;)
http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/ko ... uc-3YZL1pk

To obstawiam dalej, jutro będzie u nas Angela Merkel :twisted:
g13k

Maciek62800
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 579
Rejestracja: 28 maja 2011, o 13:07
Lokalizacja: Zagorzynek

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: Maciek62800 » 30 paź 2018, o 18:31

Polak sam zeżre, a drugiemu nie da. Tak było, jest i będzie.
Marian Janusz Paździoch

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 30 paź 2018, o 21:02

Możliwości zawierania sojuszy są ograniczone. Grodziński jak dotąd rozgrywa to dobrze, zdobył poparcie najsilniejszych po PiSie ugrupowań (inna rzecz jak się to przełoży na decyzje wyborców). PiS na razie siedzi cicho, bo pewnie tak mu najwygodniej. W razie czego jego stan posiadania wystarczy na koalicję z każdym z wygranych. Jawne poparcie przez nich Kinastowskiego to narażenie się na zarzut popierania starej komuny typu Krawczykowski i znaczne zmniejszenie szans na egzotyczną koalicję z KO w razie wygranej Grodzińskiego, która być może byłaby do pomyślenia w zamian za konkretne zobowiązania PiSu co do obwodnicy, DK25 i S12 (nie zobowiązania radnych czy kaliskich posłów, tylko odpowiedniej oficjalnej zapowiedzi na piśmie ministra infrastruktury przekazanej prezydentowi przed powołaniem wiceprezydentów).

Dziwi mnie pomstowanie na forum z powodu szukania przez Grodzińskiego poparcia znaczących polityków PO. Przecież dla kandydata partyjnego to naturalne zachowanie, zabezpieczanie się na wypadek swojej wygranej i ewentualnej zmiany większości rządowej za rok. Platforma co prawda tylko przez jedną kadencję, ale już współrządziła Kaliszem. Niestety pod względem wpływów w centrali partyjnej była wówczas bardzo słaba i na przykład w dziedzinie inwestycji infrastrukturalnych zdołała wywalczyć tylko wpisanie do planów tzw. "Witczakówki", i to dopiero pod sam koniec kadencji, bez gwarancji finansowych. Dobrze, że Grodziński wyciąga z tego złego doświadczenia wnioski.

Dla mnie najbardziej niepokojące w zapowiedziach Grodzińskiego jest dążenie do likwidacji opozycji w radzie poprzez czterostronną koalicję (praktycznie: wiceprezydenci dla dwóch klubów, przewodnictwo rady dla trzeciego). To się, niestety, może naprawdę zrealizować. Stare kontakty PO-SK, poparcie SLD dla Grodzińskiego i milczenie PiSu mogą coś takiego zapowiadać.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 30 paź 2018, o 23:18

Nie do końca cicho 😊
Prawo i Sprawiedliwość nie ma zamiaru popierać żadnego z kandydatów na prezydenta Kalisza. Zapowiada jednak, że będzie współpracować z każdym – pod warunkiem, że będzie to włodarz, który chce łączyć radnych i wykorzystywać szanse dla miasta, czego zdaniem członków partii nie potrafił Grzegorz Sapiński. Dodają, że jedną z najważniejszych spraw jest oczywiście budowa obwodnicy miasta, które jako jedyne stutysięczne w kraju takiej nie posiada.
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... ,1175.html
g13k

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 30 paź 2018, o 23:38

gawronik13kalisz pisze:
30 paź 2018, o 23:18
Nie do końca cicho 😊
Prawo i Sprawiedliwość nie ma zamiaru popierać żadnego z kandydatów na prezydenta Kalisza.
http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samo ... ,1175.html
No ale to jest właśnie oświadczenie: siedzimy cicho, a co zrobimy, to nasza tajemnica, a poza tym nie tylko od nas to zależy.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 31 paź 2018, o 08:04

Tym razem na autobusach gości Dariusz Grodziński
g13k

Awatar użytkownika
milo
Moderator
Moderator
Posty: 5400
Rejestracja: 24 lis 2008, o 02:30

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: milo » 31 paź 2018, o 16:47

gawronik13kalisz pisze:
31 paź 2018, o 08:04
Tym razem na autobusach gości Dariusz Grodziński
To zły dla niego omen.
Sapiński też jeździł na autobusach ;-)
"Ani chwili przerwy w rozwoju Ostrowa."
autor anonimowy

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 1 lis 2018, o 14:43

Przyjechałem dziś na groby bliskich i byłem naprawdę mega zażenowany widokiem Pawliczak przyklejonej do Grodzińskiego, chodzących z puszką po cmentarzu. Jeden, wielki fałsz.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

faust
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 686
Rejestracja: 25 lis 2005, o 19:04
Lokalizacja: Księże Małe/Dobrzec

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: faust » 1 lis 2018, o 17:47

jasiek20 pisze:
1 lis 2018, o 14:43
Przyjechałem dziś na groby bliskich i byłem naprawdę mega zażenowany widokiem Pawliczak przyklejonej do Grodzińskiego, chodzących z puszką po cmentarzu. Jeden, wielki fałsz.
To się nazywa polityka, to, że ktoś z kim walczy, nie oznacza, iż nie może się porozumieć. Ludzie są niekonsekwentni, oczekują od polityków porozumienia, a jak się porozumieją, mają im to za złe. Niestety w II turze nie ma na kogo zagłosować, zresztą w I także tak było.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 2 lis 2018, o 19:58

Kalisz jest czternastym pod względem liczby ludności miastem, w którym odbywa się druga tura. Szkoda, że nie postarano się, żeby w pierwszej piętnastce albo dwudziestce zorganizować badanie exit poll. Pan Dawid Borowiak mógłby chociaż raz dobrze odpocząć. Chociaż znając jego dociekliwość i skrupulatność można przypuszczać, że i tak postarałby się szybko podać wyniki dokładniejsze od exit poll. W takim razie, Panie Dawidzie, zachęcamy, w niedzielę wieczorem do dzieła. Wielu obywateli będzie Panu wdzięcznych, a może i potomność! :)

HARNAŚ
Site Admin
Site Admin
Posty: 676
Rejestracja: 25 lis 2005, o 18:35
Lokalizacja: Gdynia/Kalisz

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: HARNAŚ » 2 lis 2018, o 22:06

Krystian Kinastowski pisze:
26 paź 2018, o 11:20
Dzień dobry :) Czytam Wasze forum od dawna, bywa dla mnie inspiracją i dobrym źródłem informacji. Skupiacie ludzi, którym zależy na mieście, są dobrze zorientowani w tym, co się w Kaliszu dzieje albo co niestety się nie dzieje. Dołączyłem do Waszej grupy z dwóch powodów.

Po 1. Jak wiecie jestem architektem, kwestie inwestycji są mi bliskie. A jeśli wyborcy tak zdecydują i zostaną prezydentem Kalisza, to chciałbym mieć kontakt z mieszkańcami, m.in. na tym forum. Także zostanę tutaj z Wami na dłużej :)

Po 2. Trochę sami wywołaliście mnie do tablicy. Naprawdę nie musicie tropić pana Sztandery na stopklatkach :) On się wcale nigdzie nie ukrywa i nie czai :) Tak, był na wieczorze wyborczym, jak wiele innych różnych osób. Jest on członkiem stowarzyszenia Samorządny Kalisz, jest BYŁYM wiceprezydentem i to naturalne, że przyszedł pogratulować mi zwycięstwa w I turze. Już w dniu ogłoszenia mojej kandydatury wyjaśniłem tę sprawę, ale powtórzę, bo widzę, że próbuje się straszyć kaliszan i rozsiewane są różne plotki. Pan Daniel Sztandera NIE BĘDZIE wiceprezydentem Kalisza ani nie będzie w organach wykonawczych miasta. Możecie być o to spokojni, ale nie demonizujmy go :) Jest członkiem Samorządnego Kalisza, ale to ja startuję w wyborach ze swoim AUTORSKIM programem i ja chcę zapracować na Wasze zaufanie i na dobrą opinię. Forumowicze, trzymajcie za mnie kciuki 4 listopada :) Pozdrawiam
Panie Krystianie, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Przyznam, że temat przyciąga. Kolejna wiadomość od czytelnika i jednocześnie pytanie:
Na wstępie chciałbym nadmienić, że zamierzam albo zagłosować na Pana, albo nie głosować wcale. Wierzę i dostrzegam Pański zapał i zgadzam się z wieloma postulatami. Jest jednak coś, co nie daje mi spokoju ...
"Pan Daniel Sztandera NIE BĘDZIE wiceprezydentem Kalisza ani nie będzie w organach wykonawczych miasta. Możecie być o to spokojni, ale nie demonizujmy go :)"
Jasne. Nie będzie również papieżem, ani Tiną Turner. Dlaczego? Bo być nie może, ale o tym za chwilę.
Czy znana jest Panu ustawa o samorządach? Z powyższej wypowiedzi jednoznacznie wynika że nie. Spieszę więc z wyjaśnieniami: organ wykonawczy miasta na prawach powiatu jest jeden, monokratyczny i jest nim Prezydent Miasta (Art. 26 ust. 4 Ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym). Jak mniemam po lekturze cytowanego artykułu przeżyje Pan szok, dowiadując się, że to PAN i tylko Pan aspiruje do bycia rzeczonym "organem" :)
Jak więc już wiemy "organ wykonawczy" wybierany jest w demokratycznych wyborach, a więc Pan Sztandera nie będzie "w organach wykonawczych miasta", bo po pierwsze takiego ciała w mieście na prawach powiatu po prostu nie ma, po drugie nie startował on w wyborach.
Wiceprezydentem (a ściślej rzecz ujmując zastępcą Prezydenta, bo tylko taka instytucja funkcjonuje w cytowanej ustawie) teoretycznie zostać mógłby z Pańskiej nominacji, ale tutaj udzielił Pan jednoznacznej odpowiedzi. Pytanie czytelnika obejmowało jednak dodatkowo ewentualne objęcie "funkcji w spółkach miejskich" i w tym zakresie żadna deklaracja z Pańskiej strony nie padła, a jak wiemy można w nich zasiadać z apanażami znacznie przekraczającymi te wypłacane urzędnikom miejskim sensu largo. Spółek typowo miejskich lub tych z jego udziałem mamy wiele, wymienić można choćby AQUAPARK, KLA, TBS, PKS, PWiK, Oświetlenie Uliczne, PUK (stan na dzień 30.06 b.r., źródło: BIP Kalisz).
Nie tylko ja, ale i wielu moich znajomych chętnie oddałoby na Pana głos, ale wizja obsadzenia tego człowieka i wypłacania mu uposażenia z naszych pieniędzy, skutecznie nas od tego odwodzi. "Ale" w Pańskiej wypowiedzi było nader wymowne - zupełnie tak, jak dalszy brak deklaracji pomimo pojawiających się komentarzy, a nawet memów. Pan Daniel Sztandera jest w mojej subiektywnej ocenie, symbolem pewnego układu i zarazem przyczyną, dla której Janusz Pęcherz najpierw świecił oczami na sesjach RM i konferencjach prasowych, a ostatecznie przegrał wybory.
W moim przekonaniu Kaliszanie wybierając Grzegorza Sapińskiego wyrazili swoje niezadowolenie nie tyle ze sposobu zarządzania miastem, co właśnie pewnych układów i swoistej "arogancji władzy". Chcę wierzyć, że Pan to rozumie, a samodzielność i niezależność nie jest jedynie sloganem wyborczym, dlatego proszę o udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czytelnika tak, abyśmy w niedzielę mogli z czystym sumieniem oddać na Pana głos.
Korzystając z Pańskiej obecności chciałbym zapytać o jeszcze jedną rzecz związaną ze stowarzyszeniem "SK":
Czy jest Pan prezesem zarządu, czy też pełni Pan jego obowiązki?
Pytam, bo wg KRS funkcję tą nadal sprawuje Pan Andrzej Rogowski, a od momentu złożenia przez Niego publicznej deklaracji w przedmiocie przekazania Panu tego stanowiska, minęło już na tyle dużo czasu, że wpis w rejestrze powinien już zostać zaktualizowany. Pytam, bo jeśli prawdą są pojawiające się co jakiś czas informacje o rodzinnych związkach Pana Rogowskiego i Sztandery okaże się, że pozostaje Pan osobą nie posiadającą większego wpływu na decyzję podejmowane przez Stowarzyszenie. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić jego statutu, bo strona "Samorządnego Kalisza" nie działa...

A tak na marginesie; Pana Sztandery nie trzeba demonizować. Zaszłe sprawy, będące swego czasu przedmiotem zainteresowania prokuratury (ponad dwadzieścia zarzutów), przewlekłe postępowanie sądowe (przypomnijmy, że kolejne instancje nie były jednomyślne w ocenie czynów onegdaj oskarżonego, a sprawa ciągnęła się przeszło dekadę), pozostawiły pewien niesmak. Nie sądzę, żeby został on zatarty formalnym prawomocnym uniewinnieniem, które ostatecznie w tej sprawie zapadło. Tymczasem jak sam Pan przyznał, Daniel Sztandera nadal sprawuje funkcje członka zarządu stowarzyszenia z ramienia którego Pan startuje, więc chcąc nie chcąc ponosi Pan już teraz pewnego rodzaju odpowiedzialność polityczną za swoich współpracowników. My jako wyborcy mamy natomiast dwa przywileje;
Po pierwsze możemy swoje subiektywne sympatie i antypatie, obawy i zastrzeżenia wyrażać w głosowaniu - niezależnie czy są one formalnie zasadne.
Po drugie możemy oczekiwać od kandydatów jasnych deklaracji w kampanii oraz mamy ustawowe prawo do transparentności władzy.
Nie wiem czy jest ktokolwiek w tym mieście (za wyjątkiem samego zainteresowanego), kto życzyłby sobie Pana Sztandery w kaliskiej przestrzeni publicznej.
Jeśli się mylę, proszę o respons pozostałych członków tego Forum. Niechaj popłynie salwa dziękczynnych pieśni.
Przy okazji chciałbym zachęcić autorów wiadomości, o założenie konta na forum, będziecie mieli lepszy kontakt m.in. z Panem Krystianem Kinastowskim ;)
Kochani, cisza wyborcza się zbliża, wiecie co i jak.

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 4 lis 2018, o 21:00

Koniec ciszy wyborczej.

Awatar użytkownika
ochotnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2004
Rejestracja: 5 sie 2009, o 17:08
GG: 9270210
Lokalizacja: Śródmieście I

Re: Wybory Samorządowe 2018

Nieprzeczytany post autor: ochotnik » 4 lis 2018, o 22:10

Według nieoficjalnych, mocno niepełnych danych z komisji póki co prowadzi Krystian Kinastowski.

ODPOWIEDZ