Złoty Róg

Inwestycje które nie zostały zrealizowane.
K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 lis 2019, o 03:52

Mnie ten pan coraz bardziej irytuje.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 27 lis 2019, o 09:08

Rozumiem, że przeciętna osoba nie wie co to jest linia zabudowy, pierzeja. Ma nikłe pojęcie o architekturze i urbanistyce, ale od architekta wymagałbym więcej. Niestety Pan Kinastowski pokazuje, że jest bardzo przezroczysty, a więc jest to kompletne zaprzeczenie jego kampanii wyborczej. Kalisz od lat potrzebuje bezkompromisowego managera z jajami, który obudzi to miasto i da mu impuls do rozwoju. Uważam, że szykuje nam się kolejnych 5 lat marazmu.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

marekchelsea
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 31 maja 2017, o 16:08

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: marekchelsea » 27 lis 2019, o 23:43

To miasto zawsze było czerwone i nie wygląda na to, żeby to się zmieniło. Tylko najgorsze jest to, że za PRL jeszcze się kogoś obawiali(partii itp.), a teraz to robią co chcą... I możemy tylko bezsilnie na to patrzeć.

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 17 cze 2020, o 14:16

Zbliżamy się do finału otwartego studenckiego konkursu urbanistycznego na opracowanie projektu konkursowego pt. „Studium funkcjonalno-przestrzenne zagospodarowania terenów starówki Kalisza u zbiegu Prosny i Kanału Rypinkowskiego”.

Zakres projektu obejmuje: cypel (u zbiegu rzeki i kanału), „Złoty Róg” wraz z fragmentem bulwaru przy Alei Wolności na odcinku od mostu Aleksandryjskiego do mostu Trybunalskiego oraz dalszy odcinek Alei Wolności od mostu Trybunalskiego do Placu Bogusławskiego.

Konkurs jest realizowany przy współpracy Instytutu Architektury, Urbanistyki i Ochrony Dziedzictwa Politechniki Poznańskiej w Poznaniu i skierowany jest do wszystkich studentów Wydziału Architektury poznańskiej uczelni.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 25 czerwca na stronach internetowych Organizatorów – Miasta Kalisz oraz Politechniki Poznańskiej. W tym dniu zostanie także udostępniona na stronie internetowej Miasta Kalisz wystawa nagrodzonych projektów konkursowych oraz innych wytypowanych przez jury konkursowe prac.
Kalisz. Kurs na śródmieście/ Fb
g13k

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 cze 2020, o 14:30

Jest wynik konkursu. Do realizacji pewnie nie dożyjemy😂
https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/ak ... rogu,28930
Załączniki
konkurs_okładka.jpg
konkurs_okładka.jpg (582.96 KiB) Przejrzano 3936 razy
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 cze 2020, o 15:03

Ta koncepcja u góry bardziej do mnie przemawia. Dużo fajnych, ciekawych i kosztownych rozwiązań. Kinastowski chyba promuje tę drugą. Zastanawia mnie ten teren obok domu pod Aniołami. Myślałem, że stanowi on własność prywatną.

Podoba mi się też propozycja zagospodarowania placu przed ratuszem.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
gawronik13kalisz
Moderator
Moderator
Posty: 8992
Rejestracja: 4 lis 2009, o 17:24

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: gawronik13kalisz » 25 cze 2020, o 16:04

Bo to chyba jest prywatne. Ale narysować można papier i program graficzny przyjmie takie rozwiązanie, a życie pokaże swoje
Mówiąc ratusz, miałeś na myśli teatr? 😜🤔
g13k

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 25 cze 2020, o 16:12

gawronik13kalisz pisze:
25 cze 2020, o 16:04

Mówiąc ratusz, miałeś na myśli teatr? 😜🤔
Tak, znasz mnie lepiej i wiesz co miałem na myśli 8)
Pod ratuszem mi się nie podoba- żeby była jasność.
Plac Bogusławskiego wygląda super w tej koncepcji.
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: jp » 25 cze 2020, o 17:22

Dużo bardzo ciekawych pomysłów. Nie mogę tylko zrozumieć sankcjonowania ślepych ścian, tym bardziej, że miało to miejsce w wielu pracach...

Awatar użytkownika
Cristof
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3258
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 20:42

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: Cristof » 26 cze 2020, o 08:09

Tylko z tymi bulwarami nad rzeką w tym miejscu to lipa. Za spiętrzeniem wody przy hydroelektrowni nie ma najczęściej większego przepływu wody. Jest tam wielkie śmierdzące bagno. Rozwiązaniem było by wybudowanie spiętrzenia wody gdzieś za Mcdonald-sem. Ożywiło by to rzekę w śródmieściu. Mało realne to jednak bo nad wszystkim trzyma łapę skostniała struktura Wód Polskich.
Zresztą planów zagospodarowania Złotego Rogu było już tyle że wszystkich się nie pamięta.
Cały ten konkurs według mnie to taka kolejna zagrywka naszego prezydenta dla gawiedzi. Świadczy choćby o tym pula nagród. Nie tak dawno był też konkurs dla studentów rewitalizacji kwartałów mieszkalnych chyba na Ogrodach. Coś się odbyło prasa podchwyciła temat i dalej cisza. Odnoszę wrażenie że opóźnienia inwestycji typu przebudowa Śródmiejskiej czy Głównego Rynku są na rękę prezydentowi. Jeśli je skończy przed wyborami które powoli się zbliżają odtrąbi wielki sukces.

Awatar użytkownika
Vocatont
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4995
Rejestracja: 22 cze 2010, o 12:38
GG: 24732954
Lokalizacja: WDK

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: Vocatont » 26 cze 2020, o 11:49

Bardzo ładne projekty tylko nigdy chyba takiego poziomu wody tam nie widziałem 8)
"Cały Ostrów się z was śmieje, gdzie są drogi i koleje?"
autor anonimowy
Kalisz w Budowie

Awatar użytkownika
jasiek20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7136
Rejestracja: 3 kwie 2009, o 13:08
Lokalizacja: Kalisz/Wrocław/Warszawa

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: jasiek20 » 26 cze 2020, o 12:22

A teraz wyobraźcie sobie, zrealizowany projekt Parku Miejskiego, z oranżerią, domkiem szwajcarskim. Idziemy dalej przez deptak Zamkową, dochodzimy do Rynku/Kanonickiej wg. projektu Wiekiery, potem deptak na Śródmiejskiej i te bulwary nad Prosną, okolice domu pod Aniołami. Dalej piękna Śródmiejska aż do Rogatki.
Kalisz naprawdę mógłby być perełką. Z takim potencjałem. Szkoda, że nic się w tym kierunku w ogóle nie robi (oprócz projektów i konsultacji).
"To pięknie, gdy człowiek jest dumny ze swego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne".

— Abraham Lincoln

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 cze 2020, o 21:29

Rzeczywiście Jasiek20 dokładnie tak jak napisałeś. A gdyby udało się zrobić jakiś mega projekt nowego budynku pod Tekni, tuż obok dawnej fabryki Fibigera. Przecież to rzut beretem od ratusza.
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 26 cze 2020, o 22:24

K-man pisze:
26 cze 2020, o 21:29
A gdyby udało się zrobić jakiś mega projekt nowego budynku pod Tekni, tuż obok dawnej fabryki Fibigera.
Jest przecież mega projekt Filharmonii Kaliskiej budowy w miejscu po Tekni sali widowiskowo-koncertowa na 1000 osób z możliwością ograniczania widowni do mniejszych rozmiarów. Byłaby to sala do organizacji każdego rodzaju widowisk kulturalnych, koncertów, konferencji, targów, mityngów politycznych, a nawet pewnych imprez sportowych itd., służąca wielu instytucjom i organizacjom. Sygnalizując pomysł Filharmonia oceniała, że sfinansować można by go za ok. 100 mln zł. Teraz byłoby to pewnie jeszcze więcej, ale nie wielokrotnie.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: K-man » 26 cze 2020, o 23:32

Wiem, że jest pomysł. Ale nie wiem, czy jest już projekt?
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

kaliszanin2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3620
Rejestracja: 20 kwie 2006, o 12:47

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: kaliszanin2 » 27 cze 2020, o 14:53

K-man pisze:
26 cze 2020, o 23:32
Wiem, że jest pomysł. Ale nie wiem, czy jest już projekt?
Opracowanie ostatecznego projektu to jest rzecz kosztowna. Może jednak na zasadzie wolontariatu (skrzyknięcie specjalistów ochotników to ewentualne zadanie dla inicjatora, dyr. Klocka) dałoby się stworzyć wstępne założenia projektowe (ostateczny projekt powinien być wynikiem konkursu) oraz przeprowadzić analizy ekonomiczne, czy przedsięwzięcie da się przeprowadzić na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego jako częściowo komercyjne, do którego np. Tekni opłacałoby się wniesienie gruntu. Pierwsi publiczni użytkownicy to Filharmonia i CKiS. Trzeba by też określić sposób pozyskania środków unijnych i dotacji ministerialnych, bez których realizacja przedsięwzięcia nie jest możliwa w dającym się przewidzieć czasie.
W sumie chodziłoby o coś takiego, czym dla Szczecina jest gmach Filharmonii Szczecińskiej. Mnie by się jeszcze marzyło, żeby z wyjątkiem nowego budynku wyburzyć przylegającą pierzeję Chopina (domy przeważnie przeznaczone do rozbiórki) pomiędzy Piskorzewiem a Złotą, wybudować w tym miejscu nowy gmach starostwa powiatowego i delegatury urzędu wojewódzkiego, a cały kwartał po nich, CKiS i WKU przekazać przyszłemu Uniwersytetowi Kaliskiemu, zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem Collegium Carncovianum. Kościół garnizonowy pewnie w takiej sytuacji zostałby siedzibą duszpasterstwa akademickiego, ale to już sprawa Kościoła.

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 27 cze 2020, o 16:28

Genialny pomysł. Popieram w 100%.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

jp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2506
Rejestracja: 25 lip 2008, o 23:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: jp » 27 cze 2020, o 16:57

Piękna wizja. Też oczywiście popieram.

K-man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10958
Rejestracja: 5 lis 2007, o 21:17
Lokalizacja: Rypinek Kalisz Wielkopolska Wschodnia

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: K-man » 27 cze 2020, o 18:59

Kaliszanin2 znów w punkt. Choć sam z kolegą Rym-kiem. Mieliśmy podobne marzenia, ale nam się marzyło przenieść urzędy na Podmiejską i tam tworzyć centrum urzędniczo biznesowe. A budynki po urzędach oczywiście na uniwersytet,
Wolne Miasto Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej Kalisz

rym-ek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 865
Rejestracja: 30 gru 2005, o 11:51
Lokalizacja: Kalisz - Dobrzec

Re: Złoty Róg

Nieprzeczytany post autor: rym-ek » 27 cze 2020, o 19:06

A tak na marginesie to budynek Policji na Jasnej przeznaczyłbym na akademik. Ożywiłoby to centrum.
Przywróćmy godność prawu i Kaliszowi!!!!

ODPOWIEDZ